Pończochy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-24, 12:01   #1
Arietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 52

Pończochy


Witam
czy któraś z was używa klasycznych pończoch nylonowych do pasa? Mogłybyście podzielić się swoimi doświadczeniami? Gdzie je zdobywacie i jak sobie dajecie rade z dobraniem właściwego rozmiaru ?
No i rzecz jasna jaki pas według was najlepiej się sprawdza...
Arietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 14:48   #2
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Pończochy

Cytat:
Napisane przez Arietta Pokaż wiadomość
Witam
czy któraś z was używa klasycznych pończoch nylonowych do pasa? Mogłybyście podzielić się swoimi doświadczeniami? Gdzie je zdobywacie i jak sobie dajecie rade z dobraniem właściwego rozmiaru ?
No i rzecz jasna jaki pas według was najlepiej się sprawdza...
Kupuje w sklepie z bielizna, czasami trzeba poszukac ale tak w jednym na trzy mozna trafic Nie spotkalam sie dotad z rozmarowka - kupuje zawsze uniwersalne, bo innych nie ma w sklepie.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 10:01   #3
Arietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 52
Dot.: Pończochy

Tak, ale mnie nie chodzi o pończochy samonośne, które istotnie można kupic nawet w supermarketach - tu sprawa jest prosta, bo maja rozmiarówkę taką jak rajstopy (to dlatego że są mocno rozciagliwe) czyli jak dla mnie jest to numer 2. Chodzi mi o prawdziwe pończochy do pasa tj. nylony, i tu się sprawa komplikuje trochę, bo przecież stopa jest profilowana dokładnie czyli podany jest rozmar w centymetrach a np. w obrębie takiego samego rozmiaru powiedzmy 8,5 stopa potrafi być i 22 i 23 cm (nie mówiąc już o różnej długości pończoch). Zastanawiam się nad pończochami kupowanymi za granicą np. na e-bayu. To przecież bardzo istotne żeby dokładnie dopasować rozmiar, zwłaszcza że nie są one tanie. Czy ktoś ma jakies doświadczenia w tym względzie???
Arietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 10:23   #4
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Pończochy

Cytat:
Napisane przez Arietta Pokaż wiadomość
Tak, ale mnie nie chodzi o pończochy samonośne, które istotnie można kupic nawet w supermarketach - tu sprawa jest prosta, bo maja rozmiarówkę taką jak rajstopy (to dlatego że są mocno rozciagliwe) czyli jak dla mnie jest to numer 2. Chodzi mi o prawdziwe pończochy do pasa tj. nylony, i tu się sprawa komplikuje trochę, bo przecież stopa jest profilowana dokładnie czyli podany jest rozmar w centymetrach a np. w obrębie takiego samego rozmiaru powiedzmy 8,5 stopa potrafi być i 22 i 23 cm (nie mówiąc już o różnej długości pończoch). Zastanawiam się nad pończochami kupowanymi za granicą np. na e-bayu. To przecież bardzo istotne żeby dokładnie dopasować rozmiar, zwłaszcza że nie są one tanie. Czy ktoś ma jakies doświadczenia w tym względzie???
Alez ja nie pisze o samonosnych, pisze o ponczochach do pasa.
Wypowiadajac sie w jakims temacie nie mam w zwyczaju pisac co mi slina na jezyk (palce) przyniesie - wypowiadam sie w konkretnej sprawie. W tej sytuacji sa to ponczochy "tradycyje".
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 11:25   #5
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Pończochy

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
Kupuje w sklepie z bielizna, czasami trzeba poszukac ale tak w jednym na trzy mozna trafic Nie spotkalam sie dotad z rozmarowka - kupuje zawsze uniwersalne, bo innych nie ma w sklepie.
I tu się zgodzę, też kupuję rozmiar uniwersalny, ale faktycznie nie w każdym bieliźniarskim sklepie można dostać.
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 14:12   #6
Arietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 52
Dot.: Pończochy

No dobrze - czegoś tu nie rozumiem. Oczywiście wierzę że kupujecie jakiś rozmiar uniwersalny, no bo niby czemu mam nie wierzyć skoro tak twierdzicie, to dokładnie wiecie co kupujecie. Jednak jak nylony np. RHT moga byc uniwersalne skoro mają profilowaną stopę, a przecież nie są zbyt rozciągliwe - rozmiar stopy podaje się w centymetrach - uniwersalizm obejmuje różnice między stopa 22 cm i 27 cm :O Wiuęc albo te nylony pękną, ewentulanie puszczą oczka, albo się będa wałkować.
Arietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 07:26   #7
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Pończochy

ja mam manie na pończochy. ahhh roznekolorki... i pas...
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 23:49   #8
Ciotka Dobra Rada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 81
Dot.: Pończochy

Cytat:
Napisane przez Arietta Pokaż wiadomość
Tak, ale mnie nie chodzi o pończochy samonośne, które istotnie można kupic nawet w supermarketach - tu sprawa jest prosta, bo maja rozmiarówkę taką jak rajstopy (to dlatego że są mocno rozciagliwe) czyli jak dla mnie jest to numer 2. Chodzi mi o prawdziwe pończochy do pasa tj. nylony, i tu się sprawa komplikuje trochę, bo przecież stopa jest profilowana dokładnie czyli podany jest rozmar w centymetrach a np. w obrębie takiego samego rozmiaru powiedzmy 8,5 stopa potrafi być i 22 i 23 cm (nie mówiąc już o różnej długości pończoch). Zastanawiam się nad pończochami kupowanymi za granicą np. na e-bayu. To przecież bardzo istotne żeby dokładnie dopasować rozmiar, zwłaszcza że nie są one tanie. Czy ktoś ma jakies doświadczenia w tym względzie???
Masz rację, rozmiar ma znaczenie także tutaj. Ja kupuję w Internecie. W moich sprawdzonych sklepach mam zawsze podaną rozmiarówkę, dzięki której mogę dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar pończoch.
Ciotka Dobra Rada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.