Ból podbrzusza, kłócie po prawej stronie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-26, 12:14   #1
pozytywka_
Raczkowanie
 
Avatar pozytywka_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 53

Ból podbrzusza, kłucie po prawej stronie


Witajcie.
Postanowiłam założyć wątek, ponieważ przez ostatnie doświadczenia szukam pomocy gdzie się da. Otóż od 5 dni boli mnie podbrzusze, czuje ciągnięcie przy stosunku oraz kłucie po prawej stronie i uczucię zdrętwienia dołu brzucha. Byłam u ginekologa, która po badaniu stwierdziła, że mogę mieć "jakieś" zakażenie i przepisała GYNALGIN oraz DICLOFENAC. Brałam przez 2 dni po czym wieczorem dostałam stanu podgorączkowego i ból był tak silny (nie moglam sie wyprostowac), że wylądowałam na ostrym. Podejrzewano zapalenie wyrostka robaczkowego, które po badaniu wykluczyły badanie moczu i morfologia (wszystko w normie) Wyszły jedynie bakterie w moczu oraz 3-6 leukocytow w polu widzenia. Lekarz zapisał mi furaginum i wyslal do domu. (stwierdzil infekcje dróg moczowych) Minęły kolejne 2 dni i teraz obudziłam się z piekącym bólem po prawej i lewej stronie, mam mdłości, czuje się rozbita a ból się powiększa,boli mnie już nawet w trakcie wolnego chodzenia, cały czas czuje kłucie po prawej stronie. Zaznaczę, że dolegliwości pojawiły się w 20 dniu cyklu. Nie czuje żadnej poprawy, wręcz pogorszenie stanu z godziny na godzinę. Gdy wczoraj wyszłam na krótki spacer łapały mnie bolesne skurcze i ból znowu się nasilił. Proszę o jakiekolwiek sugestie, to dla mnie ważne zanim znów zgłoszę się do lekarza.
Z góry dziękuje za wszelkie porady
__________________
_______________________
pozytywka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 12:24   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Ból podbrzusza, kłucie po prawej stronie

A USG narządu rodnego było? chirurg nie skierował na konsultację do ginekologa (powinien)?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 12:27   #3
pozytywka_
Raczkowanie
 
Avatar pozytywka_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 53
Dot.: Ból podbrzusza, kłucie po prawej stronie

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A USG narządu rodnego było? chirurg nie skierował na konsultację do ginekologa (powinien)?
Niestety. Dopiero po skończeniu antybiotyków mam się zgłosić na cytologię do ginekologa w przychodni. O USG nie było mowy.

Doszły bóle dolnej części kręgosłupa.
__________________
_______________________

Edytowane przez pozytywka_
Czas edycji: 2012-10-26 o 18:03
pozytywka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 08:21   #4
RedziowaJg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 70
Dot.: Ból podbrzusza, kłucie po prawej stronie

Z tym nie ma żartów, może idz do innego ginekologa?! Przedwczoraj wykryto u mnie 2 torbiele na jajniku w tym jedną pękniętą. Objawy miałam podobne do Ciebie, szczególnie kłucie, bolało mnie przy poruszaniu, siadaniu, wstawaniu itp.
Masz procz tego jakies inne dolegliwości np. pacie na pęcherz, wrażenie wdęcia??
RedziowaJg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 08:38   #5
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Ból podbrzusza, kłucie po prawej stronie

No to idź do ginekologa jeszcze raz. Może na SOR ginekologiczny?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 11:54   #6
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Ból podbrzusza, kłócie po prawej stronie

Nie mam tego typu doświadczeń, więc trudno mi coś zasugerować, ale moim zdaniem to sprawa na SOR. Jeśli masz bolesne skurcze, dochodzą nowe objawy, drętwienia itp., to po prostu dzwoń na pogotowie, opisz dokładnie w szpitalu sytuacje i powiedz, że czujesz się coraz gorzej i że wymagasz dokładnej diagnostyki, bo sytuacja z dnia na dzień się pogarsza.

P.S. Koniecznie daj znać co i jak!

Edytowane przez kagga
Czas edycji: 2012-10-27 o 11:55
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 13:19   #7
pozytywka_
Raczkowanie
 
Avatar pozytywka_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 53
Dot.: Ból podbrzusza, kłócie po prawej stronie

Cześć dziewczyny, dziękuje za odpowiedzi. Sytuacja się załagodziła 'sama z siebie'. Nie wiem czym to jest spowodowane. Czuję nadał kłucie po prawej stronie ale nie tak bolesne jak wcześniej. Byłam znów u ginekologa wykluczył zapalenie przydatków. Dostałam skierowanie na USG (które swoją drogą aktualnie jest zawieszone w mojej przychodni ). Pieką mnie nadal nerki i spóźnia mi się okres juz 4 dzien. (uprzedzam test ciazowy negatywny).
Mam też bardzo wzdęty brzuch, jakbym połknęła piłkę. Aż tak nigdy wcześniej nie miałam.

Jak myślicie leki które brałam mogły mi opóźnić okres? Albo przesunąć owulacje (przedwczoraj mialam charakterystyczne owulacyjne bóle) Eh no ja się wykończę z tymi babskimi sprawami
Buziaki
__________________
_______________________

Edytowane przez pozytywka_
Czas edycji: 2012-11-01 o 13:21
pozytywka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 22:43   #8
goraca_czekolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 207
Dot.: Ból podbrzusza, kłócie po prawej stronie

Jeśli idzie o opóźnienie okresu to przyczyn może być wiele, naprawdę ogrom czynników ma na to wpływ- stres, przyjmowane antybiotyki, zła dieta, nadmierny wysiłek.. Myślę, że tym nie powinnaś się tak bardzo martwić..

Co do Twojego problemu.. Miałam podobny rok temu. Najpierw piekący ból w podbrzuszu, potem to potworne uczucie jakbym coś połknęła- balon, piłkę... Najpierw uderzyłam do ginekologa ale pani doktor stwierdziła, że narządy są wręcz książkowe.. W moim przypadku dokuczał zespół jelita drażliwego.. początkowe objawy były bardzo mylące, myślałam, że to jakiś problem z nerkami albo jajnikami..
Niech Twój lekarz weźmie pod uwagę różne scenariusze, nie tylko problemy ginekologiczne..

Dużo zdrówka Ci życzę!!
goraca_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.