Przesuwanie okresu / krwawienia z odstawienia - wątek zbiorczy! - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-03, 23:27   #841
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Wlasnie po tych tabletkach okres powinien przyjsc jak w zeg
arku! I niestety nieprzyszel i psuje wszystko hehe
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 20:00   #842
olka18092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Moje Drogie!!
Okres spóźniał mi się o 5 dni ciąża nie wchodziła w gre mam dopiero 16 lat!! Za tydzień miałąm jechać na wakacje a okresu ani widu Poczytałam wasze posty na forum i wyczytałam m.in moczenie nóg w gorącej wodzie (trochę się przy tym pomęczyłam), zażycie no-spy, picie herbatek, uspokojenie się i spanie w skarpetkach wszystko to wypróbowałam w jeden dzień i na drug dzień z rana pojawił się @...:P
Nie wiem czy to dzięki temu czy tylko natura tak postanowiła ale wielkie dzięki mimo wszystko polecam wypróbować!!
olka18092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 12:50   #843
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Przesuwanie okresu - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny,
Biorę tabletki Daylette (jak Yaz w systemie 24+4). Ponoć mają one taki sam skład jak Yasminelle w systemie 21 + 7. Stąd moje pytanie. Za tydzień w sobotę mam wesele i tak się składa akurat będzie wypadać 3 dzień przerwy, okres dostaję zawsze albo 3 albo 4 dnia a nie chcę się stresować, czy dostanę w trakcie wesela, latać do łazienki sprawdzać, tym bardziej, że będę miała jasną sukienkę a chcę się dobrze bawić. Tak, nie jestem zielona i wiem, że mogę w ogóle nie robić przerwy, ale nie chcę aż tak mieszac w organizmie z powodu wesela.
W ulotce wyczytałam, że jak pominie się tabletki od 15 do 24 to można zrobić tak, że natychmiast odstawić tabletki czynne i przejść do 4dniowej przerwy. Stąd moje pytanie czy mogę zrobić tak, że dobiorę do tego opakowania 2 tabletki z kolejnego żeby przesunąć moment rozpoczęcia przerwy z czw na sob - okres dostanę wtedy w pn(tym samym zostaną mi 22 anie 24 czynne w następnym i w przypadku kolejnego postąpię jak w przypadku zapomnienia po 22 tabletkach?). Myślę, że tak będzie dobrze, przecież Yasminnelle ma tylko 21 czynnych a jest aż 7 dni przerwy a ja przy 22 zrobię 4.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 14:55   #844
jotehi1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Smile Jak przspieszyc miesiaczke ?

Witam
Na początku lipca jade na upragnione wakacje niestety w tym terminie powinnam dostać miesiaczki ( mam nieregularna ) w zeszłym miesiacu dostałam 6-go a w tym 1o-tego . W styczniu miesiaczke miała 21go , w lutym 2 tyg chodziłam na siłownie i przesunął mi sie na paczatek miesiaca ( 6go marca) . Może powinnam znów zacząc cwiczyc zeby dostac chociaz w pierwszych dniach maja ? Co o tym sądzicie ?
jotehi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 22:40   #845
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Jak przspieszyc miesiaczke ?

Obawiam się, że pomogą Ci tylko tabletki, a i to nie jest pewne...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 17:39   #846
Karina90
Raczkowanie
 
Avatar Karina90
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 48
Question przesunięcie plamienia a ochrona

Witajcie,
kochane nurtuje mnie pewna rzecz, mam nadzieje ze mi wytłumaczycie
Biorę tabletki Microgynon 21. Ostatnia tabletka z blistra przypadła na czwartek a w sobotę brałam ślub i z oczywistych powodów nie chciałam robić przerwy żeby nie mieć plamienia w tym szczególnym dniu więc zaczełam nowe opakowanie. Najpierw myślałam aby brać bez przerwy jednak pozniej sie nasłuchałam i naczytałam o tym jakie to niezdrowe. W poniedziałek wziełam tabletke jeszcze a od wtorku juz nie biore(7 dniowa przerwa).

Moje pytania:
1) czy dobrze zrobiłam?
2) czy jestem dalej chroniona? Tu mam wątpliwości bo jesli pominiemy 1 czy 2 tabletki to jest ryzyko zajścia w ciążę,tak? a tu naraz robie specjalną przerwe
Kobietki, wiem że tu namieszałam ale wytłumaczcie mi prosze
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
Karina90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 17:18   #847
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: przesunięcie plamienia a ochrona

Cytat:
Napisane przez Karina90 Pokaż wiadomość
Witajcie,
kochane nurtuje mnie pewna rzecz, mam nadzieje ze mi wytłumaczycie
Biorę tabletki Microgynon 21. Ostatnia tabletka z blistra przypadła na czwartek a w sobotę brałam ślub i z oczywistych powodów nie chciałam robić przerwy żeby nie mieć plamienia w tym szczególnym dniu więc zaczełam nowe opakowanie. Najpierw myślałam aby brać bez przerwy jednak pozniej sie nasłuchałam i naczytałam o tym jakie to niezdrowe. W poniedziałek wziełam tabletke jeszcze a od wtorku juz nie biore(7 dniowa przerwa).

Moje pytania:
1) czy dobrze zrobiłam?
2) czy jestem dalej chroniona? Tu mam wątpliwości bo jesli pominiemy 1 czy 2 tabletki to jest ryzyko zajścia w ciążę,tak? a tu naraz robie specjalną przerwe
Kobietki, wiem że tu namieszałam ale wytłumaczcie mi prosze
1) Dobrze zrobiłaś, skoro tak Ci odpowiadało. Zawsze mogłaś dobrać tylko kilka tabletek i przesunąć krwawienie o kilka dni, też by było ok.
2) Jesteś chroniona. Nie, to nie tak. Nic nie namieszałaś Minimum wziętych tabletek to 15. Po tym można zrobić normalną przerwę, zacząć nowe opakowanie i będzie ok. Więc nie masz się co martwić
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-03, 14:33   #848
paskudzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 61
Przesunięcie okresu

Dziewczyny może wy mi doradzicie co najlepiej zrobić.

Chciałabym przesunąć okres, biorę tabletki Madinette.
3 lipca wyjeżdżam na wakacje na 9 dni, akurat tego 3 wypada mi okres.

myślę zrobić tak:

1. Nie robić 7-dniowej przerwy od razu wziąć kolejne opakowanie.

2. zacząć brać kolejne opakowanie 4 dni wcześniej niz zazwyczaj, aby miesiączka przypadła 4 dni wczesniej.

Która opcja może być najlepsza dla organizmu.
Tym bardziej że potem planuje odstawienie tabletek anty, bo chciałabym zajśc w ciążę, a nie chcę by organizm mi się roztroił. tym bardziej że mam stały 28 cykl.
A na dokładkę wykryto u mnie małego mięśniaka i dlatego wg lekarza mam nie robić przerwy po odstawieniu tabsów tylko starać się o dziecko.
paskudzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 18:45   #849
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Przesunięcie okresu

Cytat:
Napisane przez paskudzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny może wy mi doradzicie co najlepiej zrobić.

Chciałabym przesunąć okres, biorę tabletki Madinette.
3 lipca wyjeżdżam na wakacje na 9 dni, akurat tego 3 wypada mi okres.

myślę zrobić tak:

1. Nie robić 7-dniowej przerwy od razu wziąć kolejne opakowanie.

2. zacząć brać kolejne opakowanie 4 dni wcześniej niz zazwyczaj, aby miesiączka przypadła 4 dni wczesniej.

Która opcja może być najlepsza dla organizmu.
Tym bardziej że potem planuje odstawienie tabletek anty, bo chciałabym zajśc w ciążę, a nie chcę by organizm mi się roztroił. tym bardziej że mam stały 28 cykl.
A na dokładkę wykryto u mnie małego mięśniaka i dlatego wg lekarza mam nie robić przerwy po odstawieniu tabsów tylko starać się o dziecko.
Jeżeli to już Twoje ostatnie opakowanie i nie zamierzasz brać następnego, to lepiej oczywiście skończyć je wcześniej, niż zaczynać kolejne i odkładać odstawienie antykoncepcji o kolejny cykl. Jeśli chcesz brać następne opakowanie, też lepiej zrobić przerwę wcześniej, ale wtedy pamiętaj, żeby ją też wcześniej skończyć - możesz nie brać tabletek przez maksymalnie 7 dni, nie dłużej.

Łączenie opakowań jest o tyle ryzykowne, że jeśli wcześniej tego nie robiłaś, nie wiesz jak zareaguje organizm i możesz mieć jakieś skutki uboczne (bóle, wahania nastroju, czy nawet plamienia), więc to chyba niepotrzebne ryzyko na wakacjach.
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 08:16   #850
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Przesunięcie okresu

Cytat:
Napisane przez paskudzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny może wy mi doradzicie co najlepiej zrobić.

Chciałabym przesunąć okres, biorę tabletki Madinette.
3 lipca wyjeżdżam na wakacje na 9 dni, akurat tego 3 wypada mi okres.

myślę zrobić tak:

1. Nie robić 7-dniowej przerwy od razu wziąć kolejne opakowanie.

2. zacząć brać kolejne opakowanie 4 dni wcześniej niz zazwyczaj, aby miesiączka przypadła 4 dni wczesniej.

Która opcja może być najlepsza dla organizmu.
Tym bardziej że potem planuje odstawienie tabletek anty, bo chciałabym zajśc w ciążę, a nie chcę by organizm mi się roztroił. tym bardziej że mam stały 28 cykl.
A na dokładkę wykryto u mnie małego mięśniaka i dlatego wg lekarza mam nie robić przerwy po odstawieniu tabsów tylko starać się o dziecko.
masz jeszcze trzeci wybór. Po zażyciu 15 aktywnych tabletek, rozpoczynasz 7 dniową przerwę i po przerwie rozpoczynasz kolejne opakowanie
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 09:56   #851
paskudzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 61
Dot.: Przesunięcie okresu

Cytat:
Napisane przez MeiMisaki Pokaż wiadomość
Jeżeli to już Twoje ostatnie opakowanie i nie zamierzasz brać następnego, to lepiej oczywiście skończyć je wcześniej, niż zaczynać kolejne i odkładać odstawienie antykoncepcji o kolejny cykl. Jeśli chcesz brać następne opakowanie, też lepiej zrobić przerwę wcześniej, ale wtedy pamiętaj, żeby ją też wcześniej skończyć - możesz nie brać tabletek przez maksymalnie 7 dni, nie dłużej.

Łączenie opakowań jest o tyle ryzykowne, że jeśli wcześniej tego nie robiłaś, nie wiesz jak zareaguje organizm i możesz mieć jakieś skutki uboczne (bóle, wahania nastroju, czy nawet plamienia), więc to chyba niepotrzebne ryzyko na wakacjach.
W zeszłym roku już tak robiłam, że wzięłam 2 opakowania pod rząd, jedynie to miałam opuchnięty brzuch nic poza tym. Po miesiączce już było ok.

Bo znowu boję się kombinować z tabletkami. Bo mogłabym nie wziąść 4 ostatnich tabletek i wtedy okres bym dostała wcześniej i po nim kolejne już ostatnie opakowanie i staranie się o dziecko.
nie chce aby organizm się rozregulował , bo jak do tej pory cykle miałam regularne.
paskudzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 13:13   #852
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Przesunięcie okresu

Cytat:
Napisane przez paskudzia Pokaż wiadomość
W zeszłym roku już tak robiłam, że wzięłam 2 opakowania pod rząd, jedynie to miałam opuchnięty brzuch nic poza tym. Po miesiączce już było ok.

Bo znowu boję się kombinować z tabletkami. Bo mogłabym nie wziąść 4 ostatnich tabletek i wtedy okres bym dostała wcześniej i po nim kolejne już ostatnie opakowanie i staranie się o dziecko.
nie chce aby organizm się rozregulował , bo jak do tej pory cykle miałam regularne.
Miałaś regularne, bo brałaś tabletki, po odstawieniu zawsze jest lekki szok hormonalny i może potrwać kilka cykli zanim wszystko wróci do normy. To normalne i to czy zrobisz raz przerwę 4 dni wcześniej nie będzie miały na to żadnego wpływu.
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 12:22   #853
LastTime
Rozeznanie
 
Avatar LastTime
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 978
przyspieszenie krwawienia - tabletki

Witam
mam pytanie, o ile maksymalnie dni można przyspieszyć krwawienie biorąc tabletki antykoncepcyjne? Planuję wyjazd nad morze i przyspieszenie byłoby najlepszym wyjściem
__________________
''A jeśli już przepaść i pustka między nami,
To tylko taka na sekundę,
Między ustami a ustami.''
happysad

LastTime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 22:46   #854
justkax3
Rozeznanie
 
Avatar justkax3
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 636
Dot.: przyspieszenie krwawienia - tabletki

Nie spotkałam się jeszcze z informacją o ile maksymalnie można przyspieszyć krwawienie aby ochrona została zachowana. Prawda jest taka, że krwawienia nie musisz mieć wcale. Nie jest to miesiączka, ponieważ nie dochodzi do owulacji, jest to sztuczne krwawienie z odstawienia. Zatem równie dobrze po zakończeniu opakowania możesz zacząć kolejne, co jest na pewno zawarte w ulotce . Niektóre tabletki są nawet zaprojektowane tak, że jest ich więcej i łykasz je codziennie, bez przerw.
__________________
"Kocham kiedy obsypujesz mnie pocałunkami,
Nie do opisania jest uczucie między nami."
justkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 13:18   #855
LastTime
Rozeznanie
 
Avatar LastTime
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 978
Dot.: przyspieszenie krwawienia - tabletki

Cytat:
Napisane przez justkax3 Pokaż wiadomość
Nie spotkałam się jeszcze z informacją o ile maksymalnie można przyspieszyć krwawienie aby ochrona została zachowana. Prawda jest taka, że krwawienia nie musisz mieć wcale. Nie jest to miesiączka, ponieważ nie dochodzi do owulacji, jest to sztuczne krwawienie z odstawienia. Zatem równie dobrze po zakończeniu opakowania możesz zacząć kolejne, co jest na pewno zawarte w ulotce . Niektóre tabletki są nawet zaprojektowane tak, że jest ich więcej i łykasz je codziennie, bez przerw.
Właśnie nie chciałabym brać jednego opakowania za drugim. Czytałam, że wtedy mogą wystąpić jakieś plamienia czy delikatne krwawienia, a chciałabym tego uniknąć będąc na wakacjach.
__________________
''A jeśli już przepaść i pustka między nami,
To tylko taka na sekundę,
Między ustami a ustami.''
happysad

LastTime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 23:05   #856
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: przyspieszenie krwawienia - tabletki

Cytat:
Napisane przez LastTime Pokaż wiadomość
Witam
mam pytanie, o ile maksymalnie dni można przyspieszyć krwawienie biorąc tabletki antykoncepcyjne? Planuję wyjazd nad morze i przyspieszenie byłoby najlepszym wyjściem
O 6 dni
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 14:58   #857
ola_lalala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Przesuwanie okresu / krwawienia z odstawienia - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny,

mam następujący problem.

Moje miesiączki są bardzo regularne, z maksymalnym odchyleniem 1-2 dni, mam 28 dniowy cykl. Niestety, mam bardzo obfite krwawienia i miesiączki bywają często bolesne.

Regularnie badam się ginekologicznie (ostatnio w marcu komplet badań) i wszystko jest ok. Nie biorę obecnie tabletek anty już od około dwóch lat.

W przyszłym tygodniu w sobotę wylatuję do Indonezji - czyt. czeka mnie bardzo długi lot, przesiadka, wiadomo - bardzo niesprzyjające miesiączkowaniu warunki I tak: początek miesiączka przypadała mi na poniedziałek miniony (15 czerwca), a z racji tego, że tak jak napisałam wyżej, mam bardzo regularne krwawienia, stwierdziłam, że super - bo na pewno nie przypadnie na ten feralny lot w przyszłym tygodniu (27 czerwca) i nie przyszło mi przez myśl nawet, by iść do ginekologa i jakoś kombinować z przesuwaniem okresu.
Oczywiście pech chciał, że tym razem, te jeden jedyny raz, okres mi się spóźnia już cztery dni. Wiem, że to niewiele, ale boje się, że złośliwość losu spowoduje, że dostanę go akurat na ten lot, a jeśli tak by było, to rozważam nawet rezygnację z podróży; kiedyś leciałam samolotem w pierwszy dzień okresu i był to jeden z gorszych momentów w moim życiu-ból, krawienie jeszcze większe niż zwykle.
Dodam, że nie zmieniałam ostatnio diety jakoś szczególnie, jem tyle co zawsze itd, a już od minionej soboty mam wielki brzuch, czuje się spuchnięta i ociężała. Wykluczam ciążę, ostatni raz uprawiałam seks w lutym, zabezpieczaliśmy się, od tamtego czasu miesiączkowałam normalnie, zresztą w marcu byłam u ginekologa więc zapewne powiedziałby mi, że jestem w ciąży Zrobilam na wszelki wypadek test wczoraj i jest negatywny.

Co radzicie, czy da się zrobić cokolwiek, by nie dostać okresu akurat w przyszłą sobotę? Zapisałam się na jutro do ginekologa, ale czy on coś pomoże, skoro już jest chyba za późno na jakieś kombinowanie hormonami i przesuwanie krwawienia?
ola_lalala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 20:18   #858
wikuuusss
Raczkowanie
 
Avatar wikuuusss
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 63
Przyspieszenie okresu tabletkami

Zbliża się bardzo ważny dla mnie wyjazd podczas którego nie chcę mieć okresu. Dzisiaj byłam u ginekologa, który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne ale zupełnie zapytałam się zapytać jak one działają na okres. Może któraś z was mogłaby mi pomóc? Więc okres według planu powinien mi się zacząć 30 kwietnia, jednak od 1 do 7 wolałabym go nie mieć (wiem, że to nie jest koncert życzeń). Czy mogę jakoś to przesunąć żeby zaczął się wcześniej bądź później, po 7 lipca tymi tabletkami? Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale mam nadzieję, że któraś z was mogłaby mi pomóc
wikuuusss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 20:34   #859
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Przyspieszenie okresu tabletkami

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Pokaż wiadomość
Zbliża się bardzo ważny dla mnie wyjazd podczas którego nie chcę mieć okresu. Dzisiaj byłam u ginekologa, który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne ale zupełnie zapytałam się zapytać jak one działają na okres. Może któraś z was mogłaby mi pomóc? Więc okres według planu powinien mi się zacząć 30 kwietnia, jednak od 1 do 7 wolałabym go nie mieć (wiem, że to nie jest koncert życzeń). Czy mogę jakoś to przesunąć żeby zaczął się wcześniej bądź później, po 7 lipca tymi tabletkami? Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale mam nadzieję, że któraś z was mogłaby mi pomóc
Przyspieszyc sie nie ,ale mozna opoznic
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-22, 20:37   #860
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Przyspieszenie okresu tabletkami

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Pokaż wiadomość
Zbliża się bardzo ważny dla mnie wyjazd podczas którego nie chcę mieć okresu. Dzisiaj byłam u ginekologa, który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne ale zupełnie zapytałam się zapytać jak one działają na okres. Może któraś z was mogłaby mi pomóc? Więc okres według planu powinien mi się zacząć 30 kwietnia, jednak od 1 do 7 wolałabym go nie mieć (wiem, że to nie jest koncert życzeń). Czy mogę jakoś to przesunąć żeby zaczął się wcześniej bądź później, po 7 lipca tymi tabletkami? Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale mam nadzieję, że któraś z was mogłaby mi pomóc
Chyba chodzi ci o 30 czerwca, nie kwietnia?
Tabletki zaczynasz brać pierwszego dnia miesiączki, więc nie, teraz nie uda ci się jej przesunąć niestety. Często przy tabletkach krwawienie się zmniejsza (w sensie obfitości) i skraca czas jego trwania. Ale raczej nie nastawiałabym się na to na początku brania- nie ma reguły tym bardziej, że przy pierwszych 3 opakowaniach w organizmie mogą dziać się różne rzeczy.
Później krwawienie można przesuwać nie robiąc przerwy, tylko zaczynając od razu kolejne opakowanie- ale tu też nie ma reguły, bo w tym czasie mogą pojawiać się plamienia.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 20:46   #861
Bniewie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 284
Dot.: Przyspieszenie okresu tabletkami

z tego co pamiętam to pierwszą tabletkę należy zażyć w dniu, w którym zaczyna się okres i z tego co pamiętam () kiedy ja to zrobiłam, to mój okres, skończył się dużo szybciej niż zwykle, dosłownie po 1-2 dniach
ale pewnie to kwestia indywidualna...

gdybyś przyjmowała tabletki dłużej, to wtedy po prostu omija się przerwę/robi ją wcześniej w ten sposób przesuwając okres, jednak nie należyć robić tego często!!
ja brałam tabletki około 4 lat, a zrobiłam tak raz (po konsultacji z lekarzem)
Bniewie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 21:13   #862
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: Przyspieszenie okresu tabletkami

Cytat:
Napisane przez wikuuusss Pokaż wiadomość
Więc okres według planu powinien mi się zacząć 30 kwietnia, jednak od 1 do 7 wolałabym go nie mieć (wiem, że to nie jest koncert życzeń). Czy mogę jakoś to przesunąć żeby zaczął się wcześniej bądź później, po 7 lipca tymi tabletkami?
Szkoda, że nie poszłaś miesiąc wcześniej, bo schemat byłby prosty:
w pierwszy dzień okresu bierzesz tabletkę, potem bierzesz je cały czas (ponad jedno opakowanie) do tego 7 lipca i koło 9-10 masz okres.
Ale teraz jak jesteś już w środku cyklu to nie powinno się zaczynać brania tabletek wcześniej niż właśnie w pierwszy dzień okresu.
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 21:13   #863
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Przyspieszenie okresu tabletkami

Z tym okresem to jest różnie. Ja wzięłam normalnie pierwszego dnia okresu pierwszą tabletką i miałam okres dłuższy i obfitszy niż zazwyczaj. Dodam, że byłam wtedy na wakacjach.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 21:42   #864
Bniewie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 284
Dot.: Przyspieszenie okresu tabletkami

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Z tym okresem to jest różnie. Ja wzięłam normalnie pierwszego dnia okresu pierwszą tabletką i miałam okres dłuższy i obfitszy niż zazwyczaj. Dodam, że byłam wtedy na wakacjach.

Uuuu, no to fatalnie się złożyło. O dziwo moje miesiączki zawsze trwały 7-8 dni, a ta podczas rozpoczęcia zażywania tabletek 1 albo dwa dni (już nie pamiętam, to było około 3 lata temu), tak więc autorce wątku pozostaje czekać i w razie czego zaopatrzyć się w tampony
Bniewie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 15:00   #865
wikino1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 105
Dot.: Wyjazd bez okresu i bez tabletek antykoncepcyjnych czyli.. jak przesunąć okres?

odswiezam wątek.

na poczatku sierpnia wybieram sie nad morze a wtedy akurat przypada mi okres. okierntujecie sie o ile dni przed okresem nalezy zaczac brac tabletki? musze umowic sie do ginekologa a zawsze troche sie czeka. czy jesli zaczelabym je brac po 20 lipca to zdaze? (wyjazd 5.07). ile kosztuja takie tabletki? czy sa faktycznie skuteczne? nie stostuje tabletek antykoncjepcyjnych wiec nie ma mozliwosci zeby przesunac okres przez nie odstawienie hormonow.
wikino1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 23:21   #866
Ekahle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: Wyjazd bez okresu i bez tabletek antykoncepcyjnych czyli.. jak przesunąć okres?

Luteiną być może przesuniesz, jeśli zaczniesz brać od 16 dc. Po ok 3 dniach od odstawienia przychodzi okres.
Ja za pierwszym razem jak brałam właśnie na przesunięcie okresu, to dopiero od 20 dnia i już mi się nie udało przesunąć.
Luteina to jakoś 3-4zł
Ekahle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 06:40   #867
wikino1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 105
Dot.: Wyjazd bez okresu i bez tabletek antykoncepcyjnych czyli.. jak przesunąć okres?

ale wydaje mi sie ze luteina wlasnie wywoluje sie okres, a mi chodzi o opoznienie go.



ja ok 14 lipca powinnam dostac okres a potem ok 8 sierpnia. zalezy mi zeby w sierpniu go przesunac. czyli teraz po tym okresie w lipcu musialabym od 16 dnia cyklu zaczac brac codziennie? moje cykle nie sa rowne mam od 24-27 dni. w takim wypadku kiedy nie umiem przewidziec dokladnie kiedy przyjdzie okres powinnam zaczac brac jeszcze wczesniej np od 13 dnia cyklu?


jak w ogole dziala luteina bo szukam na necie i niektorym przyspiesza okres. ile dni przed planowanym okresem mam zaczac brac zeby opoznic? po odstawieniu po kilku dniach przychodzi okres?

Edytowane przez wikino1991
Czas edycji: 2015-07-05 o 06:41
wikino1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 17:14   #868
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wyjazd bez okresu i bez tabletek antykoncepcyjnych czyli.. jak przesunąć okres?

Cytat:
Napisane przez Ekahle Pokaż wiadomość
Luteiną być może przesuniesz, jeśli zaczniesz brać od 16 dc. Po ok 3 dniach od odstawienia przychodzi okres.
Ja za pierwszym razem jak brałam właśnie na przesunięcie okresu, to dopiero od 20 dnia i już mi się nie udało przesunąć.
Luteina to jakoś 3-4zł
No niekoniecznie, mi przychodzi 1 dzien po odstawieniu luteiny, a czasami nawet w 1 dniu w którym nie przyjmuję już luteiny. A jak prywatnie idziesz to luteina koło 15zl kosztuje
Cytat:
Napisane przez wikino1991 Pokaż wiadomość
ale wydaje mi sie ze luteina wlasnie wywoluje sie okres, a mi chodzi o opoznienie go

jak w ogole dziala luteina bo szukam na necie i niektorym przyspiesza okres. ile dni przed planowanym okresem mam zaczac brac zeby opoznic? po odstawieniu po kilku dniach przychodzi okres?
Luteina to progesteron, jak jego poziom spada w II fazie cyklu to zaczyna się okres czyli teoretycznie jak jest go dużo to nie powinnaś dostać @, ale u mnie to nie zawsze się sprawdzało i zdarzyło się, że jak brałam luteinę to krwawiłam, więc jeśli masz nieregularny okres to nie nastawiałabym się tak na luteinę
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 17:21   #869
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Wyjazd bez okresu i bez tabletek antykoncepcyjnych czyli.. jak przesunąć okres?

Dziewczyny, jesli chcecie przyspieszyc okres o pare dni to pijcie ziele czarnej malwy. Sa tez jakies kropelki zakonnikow ktore mozna wkrapiac do herbaty.

Wiadomo ze nikt nie zagwarantuje wam ze efekt bedzie taki jak przy hormonach, ale mozna sprobowac - nie zaszkodzi. Tylko uczulam, ze jesli ma sie patologicznie skape miesiaczki (tak jak ja np ) to miesiaczka trwa dluzej i jest obfitsza!

Na Rozanskim jest troche opisane jak to dziala: http://rozanski.li/?p=196
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 23:20   #870
Ekahle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: Wyjazd bez okresu i bez tabletek antykoncepcyjnych czyli.. jak przesunąć okres?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
No niekoniecznie, mi przychodzi 1 dzien po odstawieniu luteiny, a czasami nawet w 1 dniu w którym nie przyjmuję już luteiny. A jak prywatnie idziesz to luteina koło 15zl kosztuje

Luteina to progesteron, jak jego poziom spada w II fazie cyklu to zaczyna się okres czyli teoretycznie jak jest go dużo to nie powinnaś dostać @, ale u mnie to nie zawsze się sprawdzało i zdarzyło się, że jak brałam luteinę to krwawiłam, więc jeśli masz nieregularny okres to nie nastawiałabym się tak na luteinę
Napisałam około U większości to jednak więcej niż 1 dzień.
Miałam na myśli tabletki 100mg dopochwowe - z refundacją kosztują 3zł z groszami. Nie wiem jak inne.
Teraz biorę luteinę 15 dzień i (odpukać) okresu nie widać
Ekahle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-27 19:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.