Lutówki 2017 ❤ - część VII - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-24, 12:46   #1381
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Hej.
Macie jakieś sprawdzone , niedrogie i fajne domki do wynajęcia nad morzem? Planujemy wreszcie w te wakacje wybrać sie nad morze. Moja siostra jeździła w jedno miejsce od lat, ale niestety będą sprzedawać te domki, już nie będą ich wynajmować :/
Byliśmy w ross-domki i nie było na co narzekać


Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
Dziekuję za kciuki!


Dzisiaj było spotkanie z tymi spacjalistami wszystkimi, u których bylismy i plan działania. Dostaliśmy 4 terapie - logopede, psychologa, terapie ręki i integracji sensorycznej(to tak dodatkowo, wspomagająco)


Nie wiem jak to pogodzę z pracą, serio nie wiem, bo szanse na zajecia popołudniami prawie żadne.
Super, że udało się znaleźć kogoś kto wziął się za to na poważnie! Intuicja matki to nigdy nie są wymysły
Na razie nie martw się pracą...Wiem, łatwo mówić... Może dałoby się np przejść na 3/4 etatu? Początki będą trudne ale najważniejsza i tak będzie pewnie Wasza praca w domu wg otrzymanych wskazówek.

My trochę odłożyliśmy na bok temat diagnozy bo widzę, że panie w żłobku nad Bartkiem pracują i jest u niego ogromna zmiana. Parę rzeczy mnie niepokoi ale jest ogólnie coraz lepiej. Do kliniki na której mi zależało od roku się nie dobiłam a do 'byle kogo' iść nie chcę więc obserwuje i też nad B sporo pracuję.



Aaaaaczkolwiek dzisiaj mnie uderzył w twarz i ugryzł moją torebkę... ale to chyba bunt dwulatka a nie wynik jego dziwactw i zaburzeń
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 13:41   #1382
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Hej.
Macie jakieś sprawdzone , niedrogie i fajne domki do wynajęcia nad morzem? Planujemy wreszcie w te wakacje wybrać sie nad morze. Moja siostra jeździła w jedno miejsce od lat, ale niestety będą sprzedawać te domki, już nie będą ich wynajmować :/
Ile to tanio?

MałaMi brzmisz bardzo spokojnie w tym wszystkim!
Trzymam kciuki za terapię popołudniami! Żeby dało się ze żłobki em i praca pogodzić!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 14:02   #1383
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ile to tanio?

MałaMi brzmisz bardzo spokojnie w tym wszystkim!
Trzymam kciuki za terapię popołudniami! Żeby dało się ze żłobki em i praca pogodzić!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Tam gdzie jeździła moja siostra było 190 zł za dobę. Do 200 zł mogę dać

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Byliśmy w ross-domki i nie było na co narzekać




350 zł :/ trochę drogo. Wiem, że tak się cenią,ale moja siostra jeździła nad morze. Super domki,blisko plaży za 190 zł za dobę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 14:07   #1384
Shiruvii
Zakorzenienie
 
Avatar Shiruvii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 352
GG do Shiruvii Send a message via Skype™ to Shiruvii
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Tam gdzie jeździła moja siostra było 190 zł za dobę. Do 200 zł mogę dać

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------



350 zł :/ trochę drogo. Wiem, że tak się cenią,ale moja siostra jeździła nad morze. Super domki,blisko plaży za 190 zł za dobę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Teraz mega zdrozaly noclegi. My w ubiegłym roku w lutym za 4 noclegi zaplacilismy 700zl (za samodzielne mieszkanie), teraz ponad 2 razy drożej za to samo mieszkanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...Popatrz prawdzie w oczy
On Cię zauroczył...


Cinderella is a proof that a new pair of shoes can change your life
Shiruvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 14:10   #1385
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość

350 zł :/ trochę drogo. Wiem, że tak się cenią,ale moja siostra jeździła nad morze. Super domki,blisko plaży za 190 zł za dobę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Chyba dość mocno podrożały bo też wątpie żebyśmy tyle zapłacili
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 15:51   #1386
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Jakie macie nocniki? My mamy jakiś marketowy jakich wszedzie pelno ale Karol jak siedzi to mu siusiak na zewnatrz wystaje upycha do srodka ale zaraz wyskakuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 17:05   #1387
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Jakie macie nocniki? My mamy jakiś marketowy jakich wszedzie pelno ale Karol jak siedzi to mu siusiak na zewnatrz wystaje upycha do srodka ale zaraz wyskakuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
my mamy z rossmana ale on taki mały jakiś jest
https://www.rossmann.pl/Produkt/Nocn...zt,235552,8493
u mojej mamy mam taki

http://sklepmati.pl/nocniki/6632-okt...unny-farm.html
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 17:37   #1388
keepsmil3
Zadomowienie
 
Avatar keepsmil3
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 001
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Jakie macie nocniki? My mamy jakiś marketowy jakich wszedzie pelno ale Karol jak siedzi to mu siusiak na zewnatrz wystaje upycha do srodka ale zaraz wyskakuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My mieliśmy zwykły marketowy, to ledwo pupa mu się mieściła, o siusiaku nie było mowy. Teraz mamy z Ikei i tez siusiak wystaje, ale on siada odwrotnie i wtedy w miarę git. Z tym, że przecieka, bo to ten z tym wyjmowanym wkładem i szczelinami leci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
keepsmil3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 17:59   #1389
justkonev
Zakorzenienie
 
Avatar justkonev
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5 953
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Jakie macie nocniki? My mamy jakiś marketowy jakich wszedzie pelno ale Karol jak siedzi to mu siusiak na zewnatrz wystaje upycha do srodka ale zaraz wyskakuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kaja dostała ostatnio Baby Monsters Rhino


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justkonev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 18:44   #1390
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
Dziekuję za kciuki!


Dzisiaj było spotkanie z tymi spacjalistami wszystkimi, u których bylismy i plan działania. Dostaliśmy 4 terapie - logopede, psychologa, terapie ręki i integracji sensorycznej(to tak dodatkowo, wspomagająco)


Nie wiem jak to pogodzę z pracą, serio nie wiem, bo szanse na zajecia popołudniami prawie żadne.


Mamy się nie martwic tylko nastawić na działania, wg nich "podejrzane" zachowania moga wynikac z tego, ze nie mówi i to rodzi frustracje, dodatkowo jest nadpobudliwy wiec to wszystko jakos sie łaczy.
Zreszta to co mnie niepokoiło wtedy jest juz nieaktualne właściwie, bo przez 3 miesiące mamy mega zmiany)



Czyli jednak te nasze problemy z nim to nie jakieś nasze wymysły i narzekanie na dziecko, tzn. wiem, ze wiele osób, bo przecież przerobilismy też poradnie psychologiczno-pedagogiczną i innych spacjalistów nie widzą problemu, ale tutaj jednak ktoś dostrzegł coś i uważaja, ze moża z nim popracować i warto to robić a nie czekać.


Potwierdzili, że jest bardzo ruchliwy, ma problem z koncentracją, skupieniem się. Wiele zadań wykonuje, ale właśnie w biegu ciagle, złe znosi porażki dlatego cieżko nam go czegos uczyć, bo się wścieka, te problemy z jedzeniem, ze wiecznie biega.


No mam nadzieję, że nam pomogą i jemu. W końcu ktos dostrzegł, że można z nim popracowac żeby i jemu i nam ułatwic funkcjonowanie.
Bo do tej pory to raczej nikt nie widział nigdzie problemu, serio czułam czasami, ze lekarze biorą nas za przewrażliwionych, ze po prostu zywe dziecko i tyle.
uff dobra to tak na szybko co mi przyszlo na mysl
\
Jeszcze raz dzięki za kciuki!
To teraz dzialajcie byle dalej byle w przod fajnie że macie wyjaśnienie od specjalisty conlaczy się w całość


Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Jakie macie nocniki? My mamy jakiś marketowy jakich wszedzie pelno ale Karol jak siedzi to mu siusiak na zewnatrz wystaje upycha do srodka ale zaraz wyskakuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rossmann ale ze D drobny to jego pupa drobna też się miesci
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 19:52   #1391
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
Dziekuję za kciuki!


Dzisiaj było spotkanie z tymi spacjalistami wszystkimi, u których bylismy i plan działania. Dostaliśmy 4 terapie - logopede, psychologa, terapie ręki i integracji sensorycznej(to tak dodatkowo, wspomagająco)
Najważniejsze, że macie już jakiś punkt zaczepienia i Szymkiem zajmą się specjaliści, będzię dobrze Trzymamy mocno kciuki!

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
my mamy z rossmana ale on taki mały jakiś jest
https://www.rossmann.pl/Produkt/Nocn...zt,235552,8493
u mojej mamy mam taki

http://sklepmati.pl/nocniki/6632-okt...unny-farm.html
Mamy ten sam z Rossmanna i Ala go uwielbia, dupka się mieści Tak naprawdę, to na innym nie siądzie Kupiłam z Ikei, bo większy i nawet nie chce na niego patrzeć
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 20:28   #1392
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
Najważniejsze, że macie już jakiś punkt zaczepienia i Szymkiem zajmą się specjaliści, będzię dobrze Trzymamy mocno kciuki!



Mamy ten sam z Rossmanna i Ala go uwielbia, dupka się mieści Tak naprawdę, to na innym nie siądzie Kupiłam z Ikei, bo większy i nawet nie chce na niego patrzeć
Hani też sie dupka mieści ale tak na styk ten który jest u mojej mamy jest większy , ma więcej miejsca. Hani wszystko jedno do którego nocnika sika. Lubi też do ubikacji na nakładce
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 21:12   #1393
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez s i l v e r Pokaż wiadomość
Hani też sie dupka mieści ale tak na styk ten który jest u mojej mamy jest większy , ma więcej miejsca. Hani wszystko jedno do którego nocnika sika. Lubi też do ubikacji na nakładce
U nas o nakładce nawet nie ma mowy, wpada w panikę Chyba się boi, że wpadnie do środka

Dziewczyny, Ali wyskoczyła na dłoni taka sucha, chropowata plamka, ma ok. 1cm średnicy. Co to może być? Uczulenie? Chyba wybiorę się z nią do dermatologa, bo smaruję Alantanem i nic się nie zmienia.
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 21:15   #1394
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
U nas o nakładce nawet nie ma mowy, wpada w panikę Chyba się boi, że wpadnie do środka



Dziewczyny, Ali wyskoczyła na dłoni taka sucha, chropowata plamka, ma ok. 1cm średnicy. Co to może być? Uczulenie? Chyba wybiorę się z nią do dermatologa, bo smaruję Alantanem i nic się nie zmienia.
Oj a nic nie ugryzło?


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 21:15   #1395
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
U nas o nakładce nawet nie ma mowy, wpada w panikę Chyba się boi, że wpadnie do środka

Dziewczyny, Ali wyskoczyła na dłoni taka sucha, chropowata plamka, ma ok. 1cm średnicy. Co to może być? Uczulenie? Chyba wybiorę się z nią do dermatologa, bo smaruję Alantanem i nic się nie zmienia.

hmmm obserwuj, może kurzajka? a wczoraj koleżanka powiedziała, że ona miała na wew str dłoni jakieś dziwne krosty (podobno nie bostonka), zaraził sie jej mąż i ostatecznie mały (2 latek)
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 21:23   #1396
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Oj a nic nie ugryzło?


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Hmmm raczej nie wygląda jak ugryzienie.

Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
hmmm obserwuj, może kurzajka? a wczoraj koleżanka powiedziała, że ona miała na wew str dłoni jakieś dziwne krosty (podobno nie bostonka), zaraził sie jej mąż i ostatecznie mały (2 latek)
Nie, kurzajka na pewno nie... Próbowałam zrobić zdjęcie, ale zaraz ucieka z ręką i telefon nie zrobi mi takiego makro
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 02:53   #1397
Shiruvii
Zakorzenienie
 
Avatar Shiruvii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 352
GG do Shiruvii Send a message via Skype™ to Shiruvii
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
U nas o nakładce nawet nie ma mowy, wpada w panikę Chyba się boi, że wpadnie do środka

Dziewczyny, Ali wyskoczyła na dłoni taka sucha, chropowata plamka, ma ok. 1cm średnicy. Co to może być? Uczulenie? Chyba wybiorę się z nią do dermatologa, bo smaruję Alantanem i nic się nie zmienia.
Może przesuszenie. U M pojawiły się takie suche miejsca pod kolankami. Smaruję Linomagiem i jest ok. Pamiętam, że w sezonie grzewczym w zeszłym roku też tak miała, więc może u Was też taka przyczyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...Popatrz prawdzie w oczy
On Cię zauroczył...


Cinderella is a proof that a new pair of shoes can change your life
Shiruvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 06:12   #1398
s i l v e r
Zakorzenienie
 
Avatar s i l v e r
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 166
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Shiruvii Pokaż wiadomość
Teraz mega zdrozaly noclegi. My w ubiegłym roku w lutym za 4 noclegi zaplacilismy 700zl (za samodzielne mieszkanie), teraz ponad 2 razy drożej za to samo mieszkanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Chyba dość mocno podrożały bo też wątpie żebyśmy tyle zapłacili
No to kiepsko. Będę coś szukać,ale na razie jak przeglądam internet to ceny powalają

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
s i l v e r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 06:54   #1399
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Shiruvii Pokaż wiadomość
Może przesuszenie. U M pojawiły się takie suche miejsca pod kolankami. Smaruję Linomagiem i jest ok. Pamiętam, że w sezonie grzewczym w zeszłym roku też tak miała, więc może u Was też taka przyczyna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cos takiego podobnego?IMG_0690.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-25, 07:23   #1400
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Hej


Teraz mam chwile to napiszę. mówiłam, ze od stycznia u nas znowu lipa.


Pisałam, że u Szymka nagle zrobiło sie zapalenie płuc. Mielismy 3 doby jazdy bez trzymanki, dawanie ibum i paracetamolu na zmiane bo tak goraczka rosła. Dostał antybiotyk i fajnie sie wygrzebał z tego, bo po tygodniu juz było ok.




Tylko z uchem mamy duzy problem. Jest ciągle płyn. Czeka nas diagnostyka migdała trzeciego, oby nie skończyło się to drenazem czy usuwaniem.


A ja od niego podłapałam przeziebienie, poszło mi na zatoki. 2 raz w życiu (dotychczas nie chorowałam na zatoki, ale umówmy sie, zanim nie miałam dziecka to ja w ogóle mało co chorowałam ).
Było fatalnie, bo straciłam węch i smak zupełnie, ale w końcu ktoś mi powiedział i sinuprecie.

Lekarz do mnie, ze on mi nie przepisze tego oficjalnie, bo karmie, ale, ze w zasadzie tego nie bierze sie, bo mleko moze byc gorzkie


Kumacie?



wzięłam l4 na 2 dni i wrócił;am do pracy, zaczynało być lepiej po czym w weekend obudziłam sie z takim bólem ucha, że szok. mąż dzwonił po lekarza, bo wyłam z bólu.


Lekarz zajrzał i mówi, że ropne zapalenie ucha, powikłanie po zatokach i rzadko az tak u dorosłych sie zdarza. No


Poczułam jak cierpiał mój syn


Dostałam kośka, maksymalną dawkę antybiotyku az na 10 dni. I to antyiotyku, na który Szymek jest uczulony wiec bylismy w strachu co to bedzie. Ale na szczeście on objawów nie miał.


Mnie długo trzymało, po tygodniu nadal miałam płyn w uchu, byłam przygłucha. Obecnie płyn zszedł, ale nadal mam niedosłuch i pytanie czy to przejdzie czy nie.


Ciekawa jestem jaka kolejna choroba mnie zaskoczy





Cytat:
Napisane przez Fantazja_ Pokaż wiadomość
To teraz dzialajcie byle dalej byle w przod fajnie że macie wyjaśnienie od specjalisty conlaczy się w całość
miesci


Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość
Najważniejsze, że macie już jakiś punkt zaczepienia i Szymkiem zajmą się specjaliści, będzię dobrze Trzymamy mocno kciuki!





Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Mała mi! AMS maraton. To jakieś zintegrowane badania cyz tak udało Ci się umówić na 1 dzień wszystko?

Diagnoze robiliśmy w Promyku Słońca, oni zbierali zespół i wyznaczali termin, a potem spotkanie i omówienie wyników ze wszystkimi specjalistami

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ile to tanio?

MałaMi brzmisz bardzo spokojnie w tym wszystkim!
Trzymam kciuki za terapię popołudniami! Żeby dało się ze żłobki em i praca pogodzić!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

bo jestem spokojniejsza to co przezylismy w pażdzierniku i listopadzie to był koszmar, nikomu nie życze czegos takiego i mam nadzieje, ze los bedzie dla nas juz łaskawy i nie bedą nas spotykały takie atrakcje.
Jednak podejrzenie autyzmu, którym nas postraszyła psychiatra to było dla mnie jak wyrok. Świat mi się zawalił.Wierzę, że opóźnienie mowy i nadpobudliwość to rzeczy chwilowe, z których można wyjść. Tego się uczepiłam


ze żłobkiem to ciezko coś godzić... w grudniu był 9 dni i to było dużo, teraz wyglada na to, że go nie będzie ok. 7 tygodni... Niech juz bedzie maj...

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Byliśmy w ross-domki i nie było na co narzekać




Super, że udało się znaleźć kogoś kto wziął się za to na poważnie! Intuicja matki to nigdy nie są wymysły
Na razie nie martw się pracą...Wiem, łatwo mówić... Może dałoby się np przejść na 3/4 etatu? Początki będą trudne ale najważniejsza i tak będzie pewnie Wasza praca w domu wg otrzymanych wskazówek.

My trochę odłożyliśmy na bok temat diagnozy bo widzę, że panie w żłobku nad Bartkiem pracują i jest u niego ogromna zmiana. Parę rzeczy mnie niepokoi ale jest ogólnie coraz lepiej. Do kliniki na której mi zależało od roku się nie dobiłam a do 'byle kogo' iść nie chcę więc obserwuje i też nad B sporo pracuję.



Aaaaaczkolwiek dzisiaj mnie uderzył w twarz i ugryzł moją torebkę... ale to chyba bunt dwulatka a nie wynik jego dziwactw i zaburzeń



narazie nie biore pod uwagę ograniczenia etatu, bo byłoby nam cieżko finansowo. Mamy w tym roku odbiór mieszkania i musimy je wykonczyc, a nasze pensje pozostawiają wiele do zyczenia niestety.
Jest tez kwestia tego, ze obawiam się czy potem chcieliby mi przywrócic cały etat no i myśle o ciazy wiec ograniczenia etatu przed ciazą to też finansowy strzał w kolano
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 07:35   #1401
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Escorpio Pokaż wiadomość

Dziewczyny, Ali wyskoczyła na dłoni taka sucha, chropowata plamka, ma ok. 1cm średnicy. Co to może być? Uczulenie? Chyba wybiorę się z nią do dermatologa, bo smaruję Alantanem i nic się nie zmienia.
U nas to objaw uczuleniowy. Jak zje coś na co ma uczulenie/nadwrażliwość to wyskakuje mu kilka takich suchych plamek na nogach z tyłu. Zawsze w tych samych miejscach.

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość

Ciekawa jestem jaka kolejna choroba mnie zaskoczy

[...]
bo jestem spokojniejsza to co przezylismy w pażdzierniku i listopadzie to był koszmar, nikomu nie życze czegos takiego i mam nadzieje, ze los bedzie dla nas juz łaskawy i nie bedą nas spotykały takie atrakcje.
Jednak podejrzenie autyzmu, którym nas postraszyła psychiatra to było dla mnie jak wyrok. Świat mi się zawalił.Wierzę, że opóźnienie mowy i nadpobudliwość to rzeczy chwilowe, z których można wyjść. Tego się uczepiłam
Oby problemy zdrowotne się skończyły!

Pamiętasz mariea? Oni też sporo przeszli, diagnozy terapie itp. Może coś Ci doradzi w tym temacie, może napisz do Niej?


Tak zaczęłyśmy o tym mówić i wczoraj zadzwoniła pani z centrum, na którym mi zależało i mówiła, że mają terminy na spotkanie
Niestety nie ma popołudniowych ciągle ale pójdziemy
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 07:35   #1402
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

MałaMi na legnickiej (albo któraś odnoga) jest żłobek (alvo przedszkole. Chyba żłobek) który założyli ludzie z korpo bo ich dziecko też wymagało większej uwagi, terapii, rehabilitacji. Żłobek w ofercie ma właśnie różne takie rzeczy. Cena pewnie wyższa niż wasza ale pytanie czy wyższa niż zlobek+terapie które macie zlecone.
Nie wiem tylko jak kwestia "kto diagnoznowal a kto prowadzi terapię" ale moze Cię to zainteresuje

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 07:40   #1403
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
MałaMi na legnickiej (albo któraś odnoga) jest żłobek (alvo przedszkole. Chyba żłobek) który założyli ludzie z korpo bo ich dziecko też wymagało większej uwagi, terapii, rehabilitacji. Żłobek w ofercie ma właśnie różne takie rzeczy. Cena pewnie wyższa niż wasza ale pytanie czy wyższa niż zlobek+terapie które macie zlecone.
Nie wiem tylko jak kwestia "kto diagnoznowal a kto prowadzi terapię" ale moze Cię to zainteresuje

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Fajnie wymyślili U nas też jest żłobek przeznaczony dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej ALE ma kiepskie opinie niestety...
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 07:55   #1404
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
U nas to objaw uczuleniowy. Jak zje coś na co ma uczulenie/nadwrażliwość to wyskakuje mu kilka takich suchych plamek na nogach z tyłu. Zawsze w tych samych miejscach.



Oby problemy zdrowotne się skończyły!

Pamiętasz mariea? Oni też sporo przeszli, diagnozy terapie itp. Może coś Ci doradzi w tym temacie, może napisz do Niej?


Tak zaczęłyśmy o tym mówić i wczoraj zadzwoniła pani z centrum, na którym mi zależało i mówiła, że mają terminy na spotkanie
Niestety nie ma popołudniowych ciągle ale pójdziemy

tak wiem, pisałam z nią


super, że zadzwonili do was. A tak w ogóle to co cię niepokoi jeszcze? prócz tego, ze nie mówi coś jeszcze?


Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
MałaMi na legnickiej (albo któraś odnoga) jest żłobek (alvo przedszkole. Chyba żłobek) który założyli ludzie z korpo bo ich dziecko też wymagało większej uwagi, terapii, rehabilitacji. Żłobek w ofercie ma właśnie różne takie rzeczy. Cena pewnie wyższa niż wasza ale pytanie czy wyższa niż zlobek+terapie które macie zlecone.
Nie wiem tylko jak kwestia "kto diagnoznowal a kto prowadzi terapię" ale moze Cię to zainteresuje

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

dzieki za informacje, ale myslę, ze narazie żadne ruchy nie maja sensu. Szymon praktycznie nie chodzi do żłobka, w listopadzie był w sumie 10 dni, w grudniu 9. Pójdzie koło połowy lutego.
A terapie bedziemy mieć za darmo Promyk ma taki program wspierający rozwój dziecka i rodziców


A w ogóle to w żłobku nie zgłaszali raczej problemów, tam Szymek nie jest nadpobudliwy. jest problem tylko ze sztućcami, bo nie je nimi i z wyciszeniem się do spania, zasypia ostatni. Ale moim rodzicom w ogóle przestał spać, więc no...
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 08:03   #1405
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
tak wiem, pisałam z nią


super, że zadzwonili do was. A tak w ogóle to co cię niepokoi jeszcze? prócz tego, ze nie mówi coś jeszcze?





dzieki za informacje, ale myslę, ze narazie żadne ruchy nie maja sensu. Szymon praktycznie nie chodzi do żłobka, w listopadzie był w sumie 10 dni, w grudniu 9. Pójdzie koło połowy lutego.
A terapie bedziemy mieć za darmo Promyk ma taki program wspierający rozwój dziecka i rodziców


A w ogóle to w żłobku nie zgłaszali raczej problemów, tam Szymek nie jest nadpobudliwy. jest problem tylko ze sztućcami, bo nie je nimi i z wyciszeniem się do spania, zasypia ostatni. Ale moim rodzicom w ogóle przestał spać, więc no...
A widzisz. Matko ja w ciąży myślę 0-1. Zapomniałam w tej kwestii o chorobach skupilam się że nie idzie do żłobka bo ma terapię. Serio. No powiem Wam że w 1 ciazy byłam ameba... W tej to jakaś masakra!! Masakra!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 08:18   #1406
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
super, że zadzwonili do was. A tak w ogóle to co cię niepokoi jeszcze? prócz tego, ze nie mówi coś jeszcze?
[...]


A w ogóle to w żłobku nie zgłaszali raczej problemów, tam Szymek nie jest nadpobudliwy. jest problem tylko ze sztućcami, bo nie je nimi i z wyciszeniem się do spania, zasypia ostatni. Ale moim rodzicom w ogóle przestał spać, więc no...
Bartek jest dla mnie wielkim znakiem zapytania. Teraz jest dobrze, wiec już się o nic specjalnie nie martwię.
Ale do roku równo miał ogromne problemy z dotykiem. Nie brał do rączki niczego mokrego, innego. Przez to w ogóle sam niczego nie jadł. Kompletnie niczego, jakby bał się dotknąć. A jeść chciał bardzo. Pierwsza rzecz, którą dotknął to był tort na roczek Dużo nad nim pracowałam i to przeskoczyliśmy w większości. Dalej nie może mieć brudnej czy mokrej rączki więc po każdym dotknięciu kanapki jak milimetr masła czy czegoś zostanie na palcu to trzeba wycierać, no ale je Dotknie już piasek, mąkę, surowe ciasto itp. Nie może mieć w ubraniach metek bo panikuje
Została lekka nadwrażliwość na hałas.
Jest nadpobudliwy, często dostaje ataków panicznej złości, które trwają naprawdę długo. W szał wpada nawet jak dam zabawkę na inną półkę niż zwykle. Wszystko musi być uporządkowane (poza klockami ) Nie jeździ na rowerkach, jeździkach - nie umie, nie chce, nie lubi, nie wiem. Bujaki też odpadają. Ma problem odnaleźć się w nowych miejscach. W żłobku podczas zabaw zawsze stoi w kącie (teraz powoli zaczyna się to zmieniać), dzieci w kółeczku a on gdzieś z boku i tylko obserwuje. Nawet jak idziemy do dawno niewidzianej osoby z rodziny to najczęściej jest 30min wiszenia przy nodze, płaczu, noszenia... po 3omin dopiero się przekonuje do tego, że jest tam bezpieczny i może się ruszyć...
Na plus, ale to też charakterystyczne, jest bardzo inteligentny, na urodziny idziemy powoli w gry dla 3 latków bo bardzo szybko się nudzi tymi prostymi rzeczami już... Skupić potrafi się tylko przy duplo i książkach Rozumie wszystko, każde polecenie, rozmowy między dorosłymi.

I też w żłobku jest inny niż w domu ale to chyba normalne. W domu dostałby ataku szału jakbym mu powiedziała, że ma iść w dzień na drzemkę. Tam się kładzie i śpi 2h. Panie go uwielbiają bo jest grzeczny i bezproblemowy (bo wycofany i nieangażujący w nic siebie ani nikogo więcej... ) a w domu ze mną istny diabeł

Edytowane przez axn22
Czas edycji: 2019-01-25 o 08:27
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 08:36   #1407
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
A widzisz. Matko ja w ciąży myślę 0-1. Zapomniałam w tej kwestii o chorobach skupilam się że nie idzie do żłobka bo ma terapię. Serio. No powiem Wam że w 1 ciazy byłam ameba... W tej to jakaś masakra!! Masakra!

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

oj tam, oj tam. mi ameba pozostała a zaraz szymkowi 2 lata stukną


Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Bartek jest dla mnie wielkim znakiem zapytania. Teraz jest dobrze, wiec już się o nic specjalnie nie martwię.
Ale do roku równo miał ogromne problemy z dotykiem. Nie brał do rączki niczego mokrego, innego. Przez to w ogóle sam niczego nie jadł. Kompletnie niczego, jakby bał się dotknąć. A jeść chciał bardzo. Pierwsza rzecz, którą dotknął to był tort na roczek Dużo nad nim pracowałam i to przeskoczyliśmy w większości. Dalej nie może mieć brudnej czy mokrej rączki więc po każdym dotknięciu kanapki jak milimetr masła czy czegoś zostanie na palcu to trzeba wycierać, no ale je Dotknie już piasek, mąkę, surowe ciasto itp. Nie może mieć w ubraniach metek bo panikuje
Została lekka nadwrażliwość na hałas. W szał wpada nawet jak dam zabawkę na inną półkę niż zwykle. Wszystko musi być uporządkowane (poza klockami )
Jest nadpobudliwy, często dostaje ataków panicznej złości, które trwają naprawdę długo. Nie jeździ na rowerkach, jeździkach - nie umie, nie chce, nie lubi, nie wiem. Bujaki też odpadają. Ma problem odnaleźć się w nowych miejscach. W żłobku podczas zabaw zawsze stoi w kącie (teraz powoli zaczyna się to zmieniać), dzieci w kółeczku a on gdzieś z boku i tylko obserwuje. Nawet jak idziemy do dawno niewidzianej osoby z rodziny to najczęściej jest 30min wiszenia przy nodze, płaczu, noszenia... po 3omin dopiero się przekonuje do tego, że jest tam bezpieczny i może się ruszyć...
Na plus, ale to też charakterystyczne, jest bardzo inteligentny, na urodziny idziemy powoli w gry dla 3 latków bo bardzo szybko się nudzi tymi prostymi rzeczami już... Skupić potrafi się tylko przy duplo i książkach Rozumie wszystko, każde polecenie, rozmowy między dorosłymi.

I też w żłobku jest inny niż w domu ale to chyba normalne. W domu dostałby ataku szału jakbym mu powiedziała, że ma iść w dzień na drzemkę. Tam się kładzie i śpi 2h. Panie go uwielbiają bo jest grzeczny i bezproblemowy (bo wycofany i nieangażujący w nic siebie ani nikogo więcej... ) a w domu ze mną istny diabeł

To Szymek inaczej. Wcześniej był mało kumajacy, mnie właśnie dobijało, ze gadam jak do sciany, nie wykonuje polecen jakby nic nie rozumiał. Teraz to sie zmieniło.
Piszesz, ze nie potrafi sie skupić, a chyba nie do końca tak jest skoro ogarnia gry i nudzi sie tymi prostymi.
U nas jest tak, ze np. mamy rózne tabliczki, puzzle i o ile przekonał sie to zwierzatek małych i dużych i je układał (teraz juz nie, bo sie znudził) to jak proponuje inne to nie i koniec. Do tego stopnia, ze kiedyś "upatrzył" sobie 3 kartoniki - krowa, zajac i sowa, których nie lubi. Kartoników było z 30 i za kazdym razem jak trafiał albo podawało mu sie któryś z tych 3 to rzucał nim daleko


To nas martwi, ze nie podejmuje wielu proponowanych zabaw. Od x czasu próbuje go uczyc nawlekania koralików i jest wścieklizna, to samo sztucce, chwila i potem złość.


Jeśli chodzi o jeżdziki i rowerki to nam mówili, zeby sie nie martwić, on był wtedy na etapie szału chodzenia i biegania i po prostu go to nie zainteresowało. Może zaskoczy w tym roku.


U was to uporządkowanie tych zabawek może zastanawiać, zawsze nas o to pytali specjalisci.

My tego nie mamy, u nas jest jeden wielki pierd...k Ale ma pewną, jak to oni nazywaja, sztywność w niektórych zabawach. Musi byc tak jak on chce. Pytanie czy to faktycznie problem czy kwestia upartosci, charakteru?
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 08:51   #1408
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
Pytanie czy to faktycznie problem czy kwestia upartosci, charakteru?
No z tym skupieniem to jest różnie. Duplo, ksiażeczki - tak. 2-3h może siedzieć. Gry i układanki, jak ma ochotę oczywiście, bawi się ze skupieniem ale krótko. Nowymi rzeczami najczęściej na starcie też rzuca ale jak już go jakoś przekonam, że warto, to potem jest ok. Wszelkie inne zabawki czy zabawy ruchowe, to 10 sekund i rzuca w cholere

Tak naprawdę każde zaburzenia można sprowadzić do charakteru. Jak tak sobie różne publikacje czytałam, to wychodzi na to, że każdy z nas jest 'niezintegrowany sensorycznie', tzn że nie da się osiągnąć jakiegoś 100% ideału. Każdy ma jakieś cechy osobnicze. Problem pojawia się, gdy utrudniają mu funkcjonowanie.
Niech sobie to nazywają charakterem, niech nazywają zaburzeniami, niech tylko powiedzą jak do dziecka podejść i mu to funkcjonowanie ułatwić


A propos terapii ręki poniekąd. Zamówiłam dla B pierwsze nożyczki. Będziemy ćwiczyć ^^

Edytowane przez axn22
Czas edycji: 2019-01-25 o 08:56
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 08:57   #1409
Shiruvii
Zakorzenienie
 
Avatar Shiruvii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 352
GG do Shiruvii Send a message via Skype™ to Shiruvii
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez kiciulec Pokaż wiadomość
Cos takiego podobnego?Załącznik 7660165


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak. Dokładnie coś takiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...Popatrz prawdzie w oczy
On Cię zauroczył...


Cinderella is a proof that a new pair of shoes can change your life
Shiruvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 12:30   #1410
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
No z tym skupieniem to jest różnie. Duplo, ksiażeczki - tak. 2-3h może siedzieć. Gry i układanki, jak ma ochotę oczywiście, bawi się ze skupieniem ale krótko. Nowymi rzeczami najczęściej na starcie też rzuca ale jak już go jakoś przekonam, że warto, to potem jest ok. Wszelkie inne zabawki czy zabawy ruchowe, to 10 sekund i rzuca w cholere

Tak naprawdę każde zaburzenia można sprowadzić do charakteru. Jak tak sobie różne publikacje czytałam, to wychodzi na to, że każdy z nas jest 'niezintegrowany sensorycznie', tzn że nie da się osiągnąć jakiegoś 100% ideału. Każdy ma jakieś cechy osobnicze. Problem pojawia się, gdy utrudniają mu funkcjonowanie.
Niech sobie to nazywają charakterem, niech nazywają zaburzeniami, niech tylko powiedzą jak do dziecka podejść i mu to funkcjonowanie ułatwić


A propos terapii ręki poniekąd. Zamówiłam dla B pierwsze nożyczki. Będziemy ćwiczyć ^^
ooo a jakie? Ja mam jakieś zwykle, pierwsze lepsze z papierniczego. Jasio uwielbia ciąć, rysować kredkami, bawić się psim patrolem. To na ten moment jakieś gry, puzzle aktualne nie, brak zainteresowania.

Pierwsza gra planszowa jaka kupiłam dla Tosi było "Na jagody" . Fajna jest i czeka na Janka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

2-3h Duplo, książeczki naprawdę wow. u nas najlepsza zabawa to jakieś 15 min. potem musi być zmiana, nie da rady dłużej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-23 22:26:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.