leki na epilepsję w ciąży.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-18, 20:09   #1
aliisanka
Wtajemniczenie
 
Avatar aliisanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 403
GG do aliisanka

leki na epilepsję w ciąży..


Witam serdecznie, zakładam ten wątek, ponieważ na forach o epilepsji, często jest cisza, i mało kto jest aktywny, tutaj jest więcej osób, więc może wspólnie podzielimy się doświadczeniami i uspokoimy się trochę?
ja od ok 4 tygodniu jestem w ciąży, do ciąży przygotowywałam się pod okiem neurologa i ginekologa, brałam od jakiegoś czasu kwas foliowy..
biorę cały czas trileptal 900/na dzień
czy któraś z Was ma doświadczenie z tym lekiem w ciąży? a może z innym lekiem?
takie leki w ciąży podobno nie służą dzidziusiom jestem peeełna obaw..i strachu..
__________________
..Przyszłaś na świat Kochanie..
..Z dnia na dzień kocham Cię mocniej..
..Spełnieniem Mych marzeń jesteś..
..Iskierką malutką..
..Która rozświetla mi życie..
..I daje nadzieję na lepsze jutro..
..Trzeba zawsze przekraczać próg nadziei..

aliisanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 08:22   #2
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: leki na epilepsję w ciąży..

Jak jesteś pod kontrolą neurologa i ginekologa to bardzo dobrze.
Z tego co mi wiadomo Trileptal jest lekiem dla epileptyków właśnie "na ciążę" - więc wszystko z maluszkiem powinno być ok.
Swoje wątpliwości zgłoś neurologowi, ale z tego co wiem nie jest zalecana zmiana leku przeciwdrgawkowego w czasie ciąży a przed jej planowaniem (może wczesniej miałas inny?). Moim zdaniem to dobry lek - bądź dobrej myśli
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 08:41   #3
aliisanka
Wtajemniczenie
 
Avatar aliisanka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 403
GG do aliisanka
Dot.: leki na epilepsję w ciąży..

troszkę mnie uspokoiłaś, mam nadzieję że może ktoś jeszcze się udzieli, i że z moim dzidziusiem bedzie dobrze..
__________________
..Przyszłaś na świat Kochanie..
..Z dnia na dzień kocham Cię mocniej..
..Spełnieniem Mych marzeń jesteś..
..Iskierką malutką..
..Która rozświetla mi życie..
..I daje nadzieję na lepsze jutro..
..Trzeba zawsze przekraczać próg nadziei..

aliisanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 10:36   #4
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: leki na epilepsję w ciąży..

To jeszcze ci napisze, że te "tabletki" (gdy już będziesz karmić) dostają się do pokarmu i dzięki temu też chronią dziecko przed epilepsją - tak mi powiedział neurolog, bo kiedyś też je brałam, ale okazało się, że niepotrzebnie.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 11:10   #5
444majka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: leki na epilepsję w ciąży..

Witam.Brałam trileptal od ponad roku, ostatnio w dawce 900 mg na dobę, zanim zaszłam w ciążę lekarz - neurolog zapewniał mnie że jest to bardzo bezpieczny lek dla dziecka i nie mam się o nic martwić, że dzięki niemu ciąża będzie się dobrze rozwijała i urodzę zdrowego dzidziusia.Kiedy dowiedziałam się o ciąży byłam w 4 tygodniu, kiedy powiedziałam ginekologowi o tym jaki lek przyjmuje powiedział że na moim miejscu odstawił by ten lek przynajmniej na 3 miesiące,poczytałam trochę w necie na ten temat,przestraszyłam się i z dnia na dzień odstawiłam trileptal.Nie wiem Czy dobrze zrobiłam,po odstawieniu czuje się fatalnie,teraz jestem w 8 tyg. i właśnie zastanawiam się czy po pierwszym trymestrze ciąży nie wznowić leczenia.Mam prośbe do Alissanki - proszę napisz czy nadal bierzesz Trileptal i jak przebiega woja ciąża?
Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś informacje na temat zażywania trileptalu w ciąży to będę wdzięczna za ich publikację.
444majka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 13:14   #6
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: leki na epilepsję w ciąży..

Cytat:
Napisane przez 444majka Pokaż wiadomość
Witam.Brałam trileptal od ponad roku, ostatnio w dawce 900 mg na dobę, zanim zaszłam w ciążę lekarz - neurolog zapewniał mnie że jest to bardzo bezpieczny lek dla dziecka i nie mam się o nic martwić, że dzięki niemu ciąża będzie się dobrze rozwijała i urodzę zdrowego dzidziusia.Kiedy dowiedziałam się o ciąży byłam w 4 tygodniu, kiedy powiedziałam ginekologowi o tym jaki lek przyjmuje powiedział że na moim miejscu odstawił by ten lek przynajmniej na 3 miesiące,poczytałam trochę w necie na ten temat,przestraszyłam się i z dnia na dzień odstawiłam trileptal.Nie wiem Czy dobrze zrobiłam,po odstawieniu czuje się fatalnie,teraz jestem w 8 tyg. i właśnie zastanawiam się czy po pierwszym trymestrze ciąży nie wznowić leczenia.Mam prośbe do Alissanki - proszę napisz czy nadal bierzesz Trileptal i jak przebiega woja ciąża?
Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś informacje na temat zażywania trileptalu w ciąży to będę wdzięczna za ich publikację.
Po pierwsze:
tego leku nie wolno odstawiać z dnia na dzień!!!
Tym bardziej w ciąży!

Po drugie:
samodzielnie się leków na epilepsję nie odstawia tylko po konsultacji i kierunkiem neurologa, który stopniowo zmniejsza dawki leku.
To ci powinien gin powiedzieć, a nie proponować całkowite odstawienie z dnia na dzień. Ręce opadają...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.