JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;) - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-02, 13:22   #4351
kataryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Witam!
Przeglądając zagraniczne DIY bizuterii natrafiłam na określenie " chinese knotting cord " chciałabym się zapytać czy któraś z Was, wie może jak nazywa się polski tego sznurka?gumki? odpowiednik i gdzie mozna go ewentualnie zamówić. Dodam,że porównywałam go(jego strukture) ze sznurkiem woskowanym i nylonowym i żaden nie pasuje. Wygląda troche ja sznurek do sutaszu,ale nie jest płaski tylko okrągły. W załączniku wstawiam zdjęcie tegoż sznurka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chinese knotting cord willow 300.jpg (24,7 KB, 65 załadowań)
kataryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 23:51   #4352
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Sznurek gorsetowy?
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 09:06   #4353
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Nie, to jest chyba coś innego. Ja takie coś kupowałam w pasmanterii, niestety nie wiem, jak się nazywa On jest taki miękki, lejący, ponoć z tego robi się chwosty (hmm, no mi akurat ich nie przypominał).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:48   #4354
kataryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 23
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Tak,dokładnie chodzi o materiał na chwosty,tylko właśnie nie mam pojecia jak się to nazywa
kataryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 06:40   #4355
justynaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 338
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Pomocy. Bardzo podobaja mi się kolczyki tzw. indiańce.
Zdjęcia w załaczniku. Nigdy nie wyplatałam, nie mama pojęcia jak to sie robi, od czego zacząć i generalnie o co chodzi. Dysponuje ktoś tutorialem na wykonanie takich kolczyków? Może ktoś podzieli się schematami??
Pod jakim hasłem moge znaleźć sposób wykonania??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (18,6 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (37,5 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (31,5 KB, 54 załadowań)
__________________
Moja Wymianka..Zapraszam
justynaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 10:55   #4356
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

środkowe mają bazę wyplecioną brick stitchem i jak wrzucisz to słowo w google to będą jakieś schematy.

Te pozostałe są square stitchem ale szczerze mówiąc nie ogarniam jak są zrobione krok po kroku A też bym się chętnie dowiedziała
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 06:24   #4357
justynaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 338
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
środkowe mają bazę wyplecioną brick stitchem i jak wrzucisz to słowo w google to będą jakieś schematy.

Te pozostałe są square stitchem ale szczerze mówiąc nie ogarniam jak są zrobione krok po kroku A też bym się chętnie dowiedziała

Dzięki. Co nieco mi się rozjaśniło, ale do wykonania takich kolczyków jeszcze daleka droga
__________________
Moja Wymianka..Zapraszam
justynaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 09:32   #4358
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Justyno- proponuję najpierw ogólnie zorientować się w technice beading, bo jesli nigdy nie miałaś takiej drobnicy w ręku (nie mam pojęcia, czy tak jest) to trzeba byłoby Ci od początku pisać o rodzajach koralików, niciach itd.

Parę z tych spraw znajdziesz u mnie na blogu:
http://mraugorzata.blogspot.com/p/be...-poczatki.html
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 09:42   #4359
justynaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 338
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Justyno- proponuję najpierw ogólnie zorientować się w technice beading, bo jesli nigdy nie miałaś takiej drobnicy w ręku (nie mam pojęcia, czy tak jest) to trzeba byłoby Ci od początku pisać o rodzajach koralików, niciach itd.

Parę z tych spraw znajdziesz u mnie na blogu:
http://mraugorzata.blogspot.com/p/be...-poczatki.html
Pozwoliłam sobie już wcześniej zaglądnąc do Ciebie na bloga
Faktycznie nie miałam nic wspólnego z drobnica i nie wiem czy nie porwałam się z motyką na słońce.
Jak znajdę troszkę więcej czasu to zagłębie się w tajniki beadingu.
__________________
Moja Wymianka..Zapraszam
justynaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 10:42   #4360
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

jedną z moich pierwszych prac beadingowych były wlasnie indiańce
tu: http://beadcircle.com/dainty-brick-s...ring-tutorial/ masz tutorial, tylko, że z innymi frędzlami
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 19:45   #4361
sue_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 15
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

genialne są ;o niestety ja raczej sama takich nie wykonam :p
sue_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-25, 23:16   #4362
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Ja ostatnio zrobiłam sobie, "twiggy braclet", czyli biżuterię z gałązki
W moim wykonaniu wygląda to tak:
DSC08715.jpg

Cała filozofia zrobienia takiej bransoletki to oplecenie gałązki drucikiem, uformowanie wedle gustu i pomalowanie Moim zdaniem to bardzo oryginalny pomysł.
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 12:18   #4363
RubyBlue
Przyczajenie
 
Avatar RubyBlue
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 27
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Wow , przyznam się nie obejrzałam wszystkich ale sporo waszych prac i pomysłów i chyba złapałam doła , bo jeszcze tyle pracy przede mną by wam dorównać , no ale cóż na jęczeniu nikt się nie nauczył. Założyłam stronkę ze zdjęciami moich prac , na razie jeszcze jestem na etapie wstawiania fotek , ale z czasem chyba właduje to co chciałbym pokazać. Nie wiem czy to pomysł żeby się zniechęcić czy zachęcić , ale opinie dużo dają tak czy inaczej
Pozdrawiam i dołączam
__________________
Moje wypociny , początki
www.cudaperly.blog.pl

https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=12587


Włosomaniaczka:
- zapuszcza i nie farbuje od 2.11.09
- nie uzywa suszarki i prostownicy od września 2010
- panicznie boi się pseudofryzjerów
RubyBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 21:19   #4364
Amizu
Rozeznanie
 
Avatar Amizu
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 942
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Dziewczyny gdzie kupie taki łańcuch jak w tym naszyjniku. Nie umiem tego znaleźć w sklepach. Jak to nazwać ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 55f2d75d52ee6514ebd616bd0716ef31.jpg (36,9 KB, 71 załadowań)
Amizu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 21:58   #4365
joey lee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Witajcie Wszystkie

Mam ambicję zrobić babci na święta bransoletkę z karneolu w kształcie monet. Wiem, że babci bardzo się takie podobają.

Gdzie mogę kupić takie kamienie. Przeglądałam sklepy, ale w tym kształcie i rozmiarze 1,5-2cm cięzko coś znaleźć...No i pytanie, czego powinnam użyć. Linki? Zastanawiam się też, co będzie pasowało jako 'przerywniki'.
Posiadam tylko szczypce, za młodu;P zdarzało mi się coś tam kombinować.

Oglądałam też zdjęcia, by znaleźć jakiś ciekawy projekt, ale na nic ciekawego się nie natknęłam...
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź
joey lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 20:58   #4366
102Nikusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 16
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Witam.
Jestem tu nowa i czytam, czytam i czytam ten i inne wątki.

Czytałam o osłonkach na kuleczki zaciskowe. Jak to wygląda, może ktoś mi podpowiedzieć?
Dużo piszecie o pracach z drutem a ja jeszcze nie próbowałam. Kupujecie go na allegro? Ja kupowałam gotowe szpilki lub gwoździe albo używałam linki jubilerskiej. Ostatnio kupiłam gumkę silikonową ale jeszcze jej nie użyłam.
Z nowych rzeczy chciałam się nauczyć pracy z drobnymi koralikami-dwie nieidealne próby już mam za sobą Ppracy z filcem. Raz z pomocą filcowałam kule na mokro. Z tym, że do kwiatów i innych cudeniek jeszcze daleka droga.
No i zobaczyłam Wasze prace z drutem i się zakochałam : love:, muszę spróbować.
Super, ze tu trafiłam
__________________
bo do mnie anioły wchodzą bez pukania i kawę mi słodzą uśmiechem

102Nikusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 19:42   #4367
jagusia15
Rozeznanie
 
Avatar jagusia15
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 674
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Hej
Pomoże mi ktoś , jak zrobić taka "idealną" kokardkę?
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (11,5 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez jagusia15
Czas edycji: 2013-01-15 o 12:39
jagusia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 22:31   #4368
nataliaw87
Half horse, half dragon
 
Avatar nataliaw87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
GG do nataliaw87
Question Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Witam Wizażanki zwracam się do Was z prośba o pomoc. Znalazłam ostatnio taką bransoletkę (zdjęcie). Sposób wykonania jest po angielsku i samo wykonanie jest dla mnie proste, jednak nie mogę znaleźć jak nazywają się na polski "link bar" użyte do zrobienia tejże bransoletki. Przeszukałam lokalne pasmanterie, allegro, mnóstwo stron z półfabrykatami do wyrobu biżuterii i nic! Rurka to nie jest, bo jest pełne w środku. Wygląda jak mały hantelek do ćwiczeń i nawet tak usiłowałam to znaleźć, ale jest tylko i wyłącznie na zagranicznych stronach. Czy naprawdę w Polsce jest to nie do dostania?
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź, link, cokolwiek.


jagusia15 - tutaj http://www.save-on-crafts.com/tailoredbow.html znalazłam jak można zrobić taką kokardkę - strona jest po angielsku, ale myślę, że to akurat najmniejszy kłopot Mam nadzieję, że ten tutorial Ci pomoże


Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg olympic-bracelets-1024x738.jpg (82,1 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg db_image.jpg (6,2 KB, 19 załadowań)

Edytowane przez nataliaw87
Czas edycji: 2013-01-18 o 16:13
nataliaw87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 22:38   #4369
emka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 31
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Witam serdecznie.
Czytając wątek, dowiedziałam się, że owijane loopiki najlepiej robić z drutu 0,6 mm (próba 925?). Czy nie będzie on za cienki do ametystów lub lapisu lazuli wielkości 14 mm+ 2x2mm kuleczki? Jest tańszy, ale czy utrzyma taki ciężar? Czy może ktoś mi podać jaka jest zależność między wielkością kamienia a grubością drutu?

I drugie pytanie o próbę srebra: chcę sama zrobić zapięcie do bransoletki przypominające kształtem literę "S". Wydaje mi się, że powinnam je zrobić z drutu próby 925 o grubości przynajmniej 1 mm. Jednak trudno go kupić. Czy nada się do tego drut próby 930 o grubości 0,9 mm? I czy generalnie drut tej próby jest "słabszy" od 925?

Będę wdzięczna za podpowiedzi Pozdrawiam
emka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 09:50   #4370
agnieszkamundra
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkamundra
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 579
GG do agnieszkamundra
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez emka24 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Czytając wątek, dowiedziałam się, że owijane loopiki najlepiej robić z drutu 0,6 mm (próba 925?). Czy nie będzie on za cienki do ametystów lub lapisu lazuli wielkości 14 mm+ 2x2mm kuleczki? Jest tańszy, ale czy utrzyma taki ciężar? Czy może ktoś mi podać jaka jest zależność między wielkością kamienia a grubością drutu?

I drugie pytanie o próbę srebra: chcę sama zrobić zapięcie do bransoletki przypominające kształtem literę "S". Wydaje mi się, że powinnam je zrobić z drutu próby 925 o grubości przynajmniej 1 mm. Jednak trudno go kupić. Czy nada się do tego drut próby 930 o grubości 0,9 mm? I czy generalnie drut tej próby jest "słabszy" od 925?

Będę wdzięczna za podpowiedzi Pozdrawiam

Ja robię nawet z 0,5 mm drutu. W zależności od tego co robimy. Jeśli bransoletkę, to elementy łączę drutem 0,5, jest łatwiejszy w ogarnięciu, łatwiej da się wyginać. Jeśli kolczyki to myślę, że conajmniej 0,6mm, ponieważ cieńszy będzie się odkształcał zbytnio. Co do ciężaru to moim zdaniem drut nie odgrywa tutaj znaczącej roli, całość wisi na biglu i na nim powinnaś się skupić, chyba że robisz loopy nie owijane, to zalecam drut minimum 0,6mm co by się oczka nie otwierały.

Zapięcia.., z tym bywa różnie.. do "S"ki wzięłabym minimum 0,8mm, ale to tez zależy jaka bransoletka. Im cięższa tym drut powinien być grubszy.
Nie dostaniesz drutu 925, 930 nie odbiega znacząco og 925, dostępne na allegro, w kadoro.
Drut 0,9mm na zapięcie będzie w sam raz .
930 od 925 różni się ilością czystego srebra w srebrze, im niższa próba tym większa domieszka innych metali w stopie i twardsze srebro.
agnieszkamundra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 10:52   #4371
emka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 31
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez agnieszkamundra Pokaż wiadomość
Ja robię nawet z 0,5 mm drutu. W zależności od tego co robimy. Jeśli bransoletkę, to elementy łączę drutem 0,5, jest łatwiejszy w ogarnięciu, łatwiej da się wyginać. Jeśli kolczyki to myślę, że conajmniej 0,6mm, ponieważ cieńszy będzie się odkształcał zbytnio. Co do ciężaru to moim zdaniem drut nie odgrywa tutaj znaczącej roli, całość wisi na biglu i na nim powinnaś się skupić, chyba że robisz loopy nie owijane, to zalecam drut minimum 0,6mm co by się oczka nie otwierały.

Zapięcia.., z tym bywa różnie.. do "S"ki wzięłabym minimum 0,8mm, ale to tez zależy jaka bransoletka. Im cięższa tym drut powinien być grubszy.
Nie dostaniesz drutu 925, 930 nie odbiega znacząco og 925, dostępne na allegro, w kadoro.
Drut 0,9mm na zapięcie będzie w sam raz .
930 od 925 różni się ilością czystego srebra w srebrze, im niższa próba tym większa domieszka innych metali w stopie i twardsze srebro.
Miałam na myśli bransoletki w połączeniu z łańcuszkiem, czasem z kilku rzędów.
Mam ładne owale ametystu i lapisu 14mm. Obawiałam się, że drut 925 o grubości 0,5 lub 0,6 będzie za cienki i mógłby się wyginać pod ciężarem kamieni. Znalazłam sklep internetowy, który oferuje Ag 925 o różnych grubościach. Sprawdzę tylko czy jest wyżarzony czy nie, bo miękkim łatwiej owijać loopiki.

Serdecznie dziękuję, że znalazłaś chwilę i rozwiałaś moje wątpliwości.
Dziękuję też innym doświadczonym autorkom odpowiedzi. Przekopałam się przez cały wątek i dzięki Wam znalazłam wiele przydatnych informacji.

Pozdrawiam
emka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 11:28   #4372
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Drut możesz wyżarzyć sama nad palnikiem w kuchence Przesuwasz go nad końcówką najjaśniejszej części płomienia - tam jest najgorętszy, a potem wygotowujesz w kwasku cytrynowym albo wrzucasz do Argentum, żeby usunąć czarny osad

Ja raczej nie schodzę z grubością drutu poniżej 0,8mm. Do cięższych kamieni daję czasem nawet 1,0mm, szczególnie jeśli na drut nawlekam jeszcze inne kamienie albo przekładki (cieńszy może się wyginać). 0,6mm daję tylko przy małych, lekkich kamieniach - np. kulkach 4-6mm.

Na bransoletkę z takimi dużymi bryłkami brałabym raczej 0,8mm, może być 930 - jest bardziej miękki i może nie trzeba go będzie dodatkowo żarzyć
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 12:56   #4373
emka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 31
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
Drut możesz wyżarzyć sama nad palnikiem w kuchence Przesuwasz go nad końcówką najjaśniejszej części płomienia - tam jest najgorętszy, a potem wygotowujesz w kwasku cytrynowym albo wrzucasz do Argentum, żeby usunąć czarny osad

Ja raczej nie schodzę z grubością drutu poniżej 0,8mm. Do cięższych kamieni daję czasem nawet 1,0mm, szczególnie jeśli na drut nawlekam jeszcze inne kamienie albo przekładki (cieńszy może się wyginać). 0,6mm daję tylko przy małych, lekkich kamieniach - np. kulkach 4-6mm.

Na bransoletkę z takimi dużymi bryłkami brałabym raczej 0,8mm, może być 930 - jest bardziej miękki i może nie trzeba go będzie dodatkowo żarzyć
Dzięki za odpowiedź
Myślę, że do grubości drutu będę podchodzić indywidualnie w zależności od projektu. No i stanu kieszeni- cieńszy srebrny drut tańszy. Czy możesz mi powiedzieć, gdzie kupujesz drut, masz sprawdzonego dostawcę?
Wyżarzania pewnie spróbuję, jeśli zajdzie taka potrzeba. Co tam, do odważnych świat należy. A że bakcyla połknęłam, pewnie wielu rzeczy będę musiała się nauczyć.
Czy musiałabym usuwać osad, gdybym chciała potraktować gotowy wyrób oksydą? Próbowałaś może oksydować jakąś rzecz bez topienia w kwasku? Gdzieś tu czytałam, że jest to możliwe, ale oczywiście lepiej czasem włożyć więcej pracy, by efekt był lepszy...
emka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 14:21   #4374
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Druty kupuję w bardzo różnych miejscach, nie mam ulubionego dostawcy, ostatnio miałam chyba z Hopei z zamówienia wizażowego.
Oksydowania "brudnego" srebra nie polecam, bo osad po przypalaniu często jest zażółcony, nierównomierny i nie daje się polerować. Musiałabyś trzeć do "gołego" srebra pod osadem, ścierając przy tym bezsensownie oksydę, a nie chodzi o to, żeby się umordować, tylko uzyskać pożądany efekt A gotowanie w kwasku naprawdę nie boli I zajmuje 2-3 minuty
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 14:33   #4375
emka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 31
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
Druty kupuję w bardzo różnych miejscach, nie mam ulubionego dostawcy, ostatnio miałam chyba z Hopei z zamówienia wizażowego.
Oksydowania "brudnego" srebra nie polecam, bo osad po przypalaniu często jest zażółcony, nierównomierny i nie daje się polerować. Musiałabyś trzeć do "gołego" srebra pod osadem, ścierając przy tym bezsensownie oksydę, a nie chodzi o to, żeby się umordować, tylko uzyskać pożądany efekt A gotowanie w kwasku naprawdę nie boli I zajmuje 2-3 minuty
Jeszcze raz dziękuję za cenne rady na pewno z nich skorzystam i... będę tu zaglądać, bo wiele się tu można nauczyć.
emka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 22:25   #4376
ville1232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Witam wszystkich ^^
Mam pytanie - macie pomysł jak zrobić takie naszyjniki? c:
Nie mam pojęcia jak nazywają się te elementy i gdzie mogłabym je znaleźć ^^"
Dziękuje z góry
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 21.jpg (60,5 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 23.jpg (68,8 KB, 39 załadowań)
ville1232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 09:07   #4377
emka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 31
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez ville1232 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich ^^
Mam pytanie - macie pomysł jak zrobić takie naszyjniki? c:
Nie mam pojęcia jak nazywają się te elementy i gdzie mogłabym je znaleźć ^^"
Dziękuje z góry
Jest to specjalna zawieszka medalion na kaboszon, czyli kamień płaski od spodu bez dziurki, który się przykleja do tej zawieszki. Medaliony widziałam na all. w kolorze srebra i złota. Mówią na to też oprawa do kaboszonów.

Ja sama dopiero zaczynam swoją przygodę z robieniem biżuterii, więc niech mnie poprawią bardziej doświadczone osoby, jeśli coś pokręciłam.

Edytowane przez emka24
Czas edycji: 2013-01-23 o 09:14
emka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 13:59   #4378
valium33
Raczkowanie
 
Avatar valium33
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Miasto Aniołów
Wiadomości: 141
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Witam, bardzo proszę o pomoc, chciałabym wykonać samodzielnie taki oto wisior,tylko nie wiem jak nazywają sie poszczególne cześci, chodzi mi głównie o tę niebieską kulę, ma ona około 4 cm średnicy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03486.jpg (98,8 KB, 49 załadowań)
__________________
"Wiem,ze ważniejsze jest być blisko ludzi,którzy mnie kochają niż spędzać życie próbując zbliżyć się do tych, którzy mnie nie chcą."
valium33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 14:09   #4379
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Kula, sądząc po rozmiarze i po tym, jak się błyszczy, to pewnie ceramika Podejrzewam, że te oponki poniżej- również (może jakieć ceramiczne koraliki modułowe). Chociaż może to być też koral (ale z dosyć dużymi dziurkami, żeby tyle sznurków przez nie przeszło). Do tego wszystkiego masz metalowe przekładki (chyba, że zainwestujesz w srebro). A te metalowe dzwoneczki- w życiu podobnych nie widziałam
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 09:16   #4380
agnieszkamundra
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkamundra
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 579
GG do agnieszkamundra
Dot.: JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

ja widziałam podobne w Kalait.pl nie wiem czy jeszcze będą.. to są nakładki na koraliki.
Duża to faktycznie ceramika, mniejsze jakieś modułowe. Masa tego na allegro, spróbuj poszukać modułowy/a koral
agnieszkamundra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-21 20:29:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.