Niemowlę na basenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-17, 18:22   #1
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660

Niemowlę na basenie


Witajcie! Mam pytanie do mam kilkumiesięcznych niemowląt, które zabierają swoje dzieciaczki na basen: czy możecie służyć jakąś dobrą radą? Które pieluszki najlepiej się sprawdzają, czy zakładacie Waszym dzieciom jeszcze kostium kąpielowy oprócz pieluszki co dodatkowo należy wziąć na basen i w jakim wieku były dzieci, kiedy po raz pierwszy je tam zabrałyście? I jak reagowały Wasze maluchy na to nowe doświadczenie?
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 18:53   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Niemowlę na basenie

Polecam archiwum, temat juz byl poruszany.
Co do zasad to warto zapytac u siebie na swoim basenie jakie mają zasady.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 20:04   #3
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Niemowlę na basenie

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post14106000
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 20:47   #4
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Niemowlę na basenie

Podobał mi się ten pomysł chodzenia z niemowlakiem na basen, ale zostało mi to odradzone ze wzgledu na możliwość infekcji dziecka w basenie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 08:57   #5
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Niemowlę na basenie

moje dziecko mialo siedem i pół miesiąca jak zaczęło uczęszczać na zajęcia "nauki pływania". teraz ma cztery lata i uwielbia basen. od tamtego czasu jak została zapisana na zajęcia, chodzimy co tydzień. na początku nosiła pieluchy do pływania huggies little swimmers i nic więcej. gdy umiała już korzystać z toalety, zakładałam jej kąpielówki. obecnie nosi już strój kąpielowy jednoczęściowy

co do infekcji, to raczej jestem odmeinnego zdania. nie wiem skąd takie przekonanie u innych. moja córka do momentu pójścia do przedskzola (a więc przez pierwsze 3,5 roku) nigdy nie chorowała! teraz też bardzo rzadko jej się zdarza coś złapać i zwykle łagodnie to przechodzi. jest okazem zdrowia porównując do rówieśników.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 09:21   #6
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Niemowlę na basenie

Chodzi o takie sprawy jak grzybica.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:51   #7
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Niemowlę na basenie

czwarty rok co tydzien korzystamy z basenu, a wlasciwie corka z niego korzysta i grzybicy nie nabawila sie jakos. ludzie, nie dajmy sie zwariowac!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 16:28   #8
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Niemowlę na basenie

Cytat:
Chodzi o takie sprawy jak grzybica.
Wybierz czysty basen, gdzie często zmieniają wodę. Po wyjściu z wody umyj dokładnie dziecko. Koniec
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 10:14   #9
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Niemowlę na basenie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Chodzi o takie sprawy jak grzybica.
Na pewno szansa na basenie jest większa niż gdzie indziej.

Ale grzyby są wszędzie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 12:36   #10
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Niemowlę na basenie

papryczka - dziękuję za konkrety!
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 07:42   #11
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Niemowlę na basenie

To może i ja dorzucę coś od siebie
Ogólnie polecam chodzenie na basen
My zdecydowaliśmy się późno, bo Alicja miała już skończony roczek i żałuję, ale było to podyktowane tym, że nie mieliśmy auta a wszystkie baseny z nauką pływania są oddalone od centrum i to znacznie, co oznacza przejażdżkę komunikacją. Tak więc zima bla bla wiadomo
Teraz też nie mamy samochodu, ale mniej się boją teraz o przeziębienia itd, bo jest większa.
Ale przechodząc do konkretów - pieluchy huggies little swimmers, nie dlatego żebym była do nich przekonana na 100% po prostu były w promocji i wzięłam. Pampersy jak pampersy i tak namokną wodą, nie wiem nawet czy rzeczywiście chronią wodę basenową przed atakiem dziecięcego moczu.
Wg mnie trzeba iść z dzieckiem najwcześniej jak się da, bo:
a) świetna zabawa dla dzieci
b) szybko uczą się pływać
c) nie boją się wody
Jak rozumiem jesteś przekonana, żeby iść na basen, więc Cię tylko w tym utwierdzam
Zaczęliśmy chodzić z młodą na basen i było super, zamaczanie, nurkowanie, wszystko świetnie, ale musieliśmy zrobić przerwę, bo miała operację, więc rana, gojenie itd. W sumie 3 miesiące przerwy i jak wróciliśmy to problem jest z nurkowaniem albo nawet z tym, że ktoś ją pochlapie. Jednak codziennie pyta rano przed żłobkiem, popołudniu gdy po nią przychodzę czy idziemy na basen. Podoba się jej ale się boi. Podsumowując warto iść z dzieckiem na basen i to jak najwcześniej.
Przed grupą Alicji jest grupa kilkumiesięcznych niemowlaków i one nic się nie boją, zadowolone, pochlapane, zanurzone, nic im nie przeszkadza.

Co do ekwipunku na basen, to ja biorę 2 ręczniki, strój dla dziecka to moim zdaniem porażka, nie ma sensu wydawać pieniędzy ale to moje zdanie , soczek, bułeczkę, jogurcik, bo po basenie jest głodna, strój dla siebie albo dla męża, klapki dla wszystkich, 2 zł do szafki, pampersa na zmianę, chusteczki czyli standard, czasem biorę szlafrok dla młodej. Najwygodniej jest chodzić z kimś na basen, ale jak chodziłam sama z Alicją to też dałyśmy radę
Podejrzewam, że szkoła pływania ma stronę internetową, gdzie zawsze jest napisane, co wziąć ze sobą.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.

Edytowane przez Erite
Czas edycji: 2012-06-20 o 07:44
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 08:38   #12
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Niemowlę na basenie

dokladnie.
moja basen uwielbia i plywanie w nim jest dla niej czyms tak samo naturalnym jak jedzenie czy oddychanie. pieknie plywa dzieki tym zajeciom, nie boi sie wody, swietnie sie w niej czuje.
co do pieluszek kapielowych, to one maja za zadanie przytrzymac ewentualna kupe, ale mojej nigdy nie zdarzylo sie podczas zajec w basenie kupy zrobic. mocz do basenu wpada. poza tym one wlasnie nie pecznieja jak standardowe pieluchy.

podsumowujac: polecam!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 09:18   #13
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Niemowlę na basenie

Dzięki, że mnie oświeciłaś, co do zadania tych pieluch Mojej też się nie zdarzyło, prędzej może się zdarzyć pewnie młodszemu maluchowi, bo starsze lubią odrobinę prywatności przy tej czynności

Chodząc na zajęcia od razu widać, które dziecko chodzi od niemowlęctwa na basen. Na zajęciach jest dziewczynka, której obojętnie czy w danym momencie jest pod wodą czy nad wodą, przechodzi w te dwa światy tak naturalnie, że aż jestem w szoku.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 09:50   #14
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Niemowlę na basenie

Dzięki Erite tak, jestem zdecydowana na basen, jeszcze tylko upewnię się u lekarza, czy mała może chodzić i spróbujemy
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 10:28   #15
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Niemowlę na basenie

Starlett, i koniecznie jedzenie/picie na po wysiłku
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 20:24   #16
pau4linka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 9
Dot.: Niemowlę na basenie

Chodzimy z naszą córeczką na basen odkąd skończyła 4 miesiące (teraz ma roczek).

Polecałabym jednak po 6 miesiącu. Taki maluszek nie wie co się dzieje i często płacze, bo boi się hałasu i wody. Przynajmniej nasza mała tak reagowała.

Chociaż część dzieci była zachwycona od samego początku.


Ubieramy ją tylko w pieluchomajtki. Strój kąpielowy może po zamoczeniu ochładzać ciało i dziecko marznie. Po drugie po basenie dziecko jest tak zmęczone, że szkoda go dodatkowo denerwować rozbieraniem stroju.

Jeśli chodzi o firmę produkującą pieluchy to nie ma sensu przepłacać. Są do siebie bardzo podobne. Chociaż niektóre baseny wymagają określonej firmy.

My zawsze zabieramy ze sobą:
- ręcznik dla małej i dla siebie
- czepek i kąpielówki
- klapki
- soczek dla małej
- ciastka dla małej
- pieluchomajtki
- reklamówkę na mokre rzeczy
- pieluchy i krem do pupy
- aparat fotograficzny

I jeszcze ważne, żeby dziecko było ubrane tak, żeby szybko włożyć ubrania.

Ogólnie polecam basen. Miałam wrażenie, że moja córeczka szybciej i łatwiej się rozwijała dzięki temu. Po basenie miała dobry apetyt i lepiej spała. No i dla niej to świetna zabawa.
A rodzicom ruch też się przydaje.
W zimie na basenie można się fajnie wygrzać, a w lecie ochłodzić.
pau4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 13:41   #17
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Niemowlę na basenie

Cytat:
Napisane przez pau4linka Pokaż wiadomość
Chodzimy z naszą córeczką na basen odkąd skończyła 4 miesiące (teraz ma roczek).
Dziękuję za informacje, córeczka jest już zapisana na lipiec, jak tylko ruszą zajęcia to same będziemy mogły się przekonać jaka to fajna zabawa
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 14:15   #18
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Niemowlę na basenie

Dziewczyny a chodzicie na jakieś specjalne zajęcia dla maleństw czy rekreacyjnie zabieracie? Mnie rodzice brali odkąd miałam 6 miesięcy- do dziś kocham wodę i pływam właściwie od zawsze Jednak nigdzie w oko nie wpadła mi żadna reklama zajęć na basenie z niemowlakami i nie wiem czy na takie zwykłe można brać dzieci?
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 21:10   #19
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Niemowlę na basenie

Ja na razie zapisałam nas na zorganizowane zajęcia z instruktorem, zobaczymy jak dziecię zareaguje i wtedy zdecyduję co dalej
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-09, 12:59   #20
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Niemowlę na basenie

Z własnego doświadczenia mogę już teraz doradzić co zabrać z dzieckiem na basen
Pieluszki do pływania - mamy z Rossmana, są całkiem fajne. Nie używamy stroju kąpielowego.
Do tego duży ręcznik dla dziecka, pieluszki tetrowe (dwie), płyn do mycia ciała dla dziecka (to zabieramy ze sobą pod prysznic po basenie, myjemy się płynem, zawijamy w pieluszki i ręcznik). Potem w przebieralni potrzebny oczywiście podkład do przewijania (akurat są u nas przewijaki) i świeże ubranko plus czysty pampers. Przydają się mokre chusteczki w razie kupki i suche higieniczne do osuszania fałdek. I kremik na pupę. Jedzenia ani picia nie potrzebujemy jak na razie, ale przy starszym dziecku pewnie sie przyda. Dziecko zabieram w foteliku, zawsze mogę je tam odłożyć gdy sama się przebieram. Dla mamy standardowo: kostium, ręcznik, klapki, u nas nie trzeba czepka. Ubranie takie, żeby szybciutko i łatwo się przebrać. To chyba tyle
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.