Różne objawy- proszę o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-30, 11:13   #1
viconia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22

Różne objawy- proszę o radę


Witam wszystkie Forumowiczki!
Od wczoraj zaczęły mnie dręczyć straszne myśli. Nie mam sie do kogo zwrócić z moim problemem, dlatego bardzo proszę o rady, wsparcie i pomoc. Już piszę o co chodzi...
Jakieś 3 miesiące temu byłam u lekarza, w związku z nieregularnymi cyklami. Nie było akurat lekarza, który zazwyczaj leczy w przychodni, więc zapisałam się do tego, który przyszedł w zastępstwie. Badanie u niego trwało 2 sekundy (włożył palec do pochwy i koniec) a cała wizyta 2 minuty. Przepisał mi 2 opakowania Novinette. Wczoraj dostałam okres (już miesiąc po odstawieniu leku), ale trochę się zaniepokoiłam....
Krwawienie jest bardzo skąpe, są to raczej pojedyńcze plamienia a przy tym nie mam żadnych dolegliwości związanych z miesiączką. Pomyślałam, że to może tak po odstawieniu tabletek, ale po chwili uświadomiłam sobie, że miałam tak już wcześniej, ale nie zwracałam na to uwagi.
Zaczęłam grzebać w necie na ten temat i trochę się przestraszyłam. Dodam jeszcze, że czasami miewam bolesne stosunki (mam wraże że wtedy, gdy jest głeboka penetracja)
Nie wiem co o tym myśleć. Poszłabym do lekarza (już tego mojego stałego), ale głupio mi tak chodzić co chwila. Poza tym jestem dopiero co po odstawieniu leku, więc nie wiem czy to ma sens. Co bym wtedy miala powiedzieć, że tamten lekarz mnie zignorował (bo tak się czuje)
Drogie Forumowiczki co o tym myślicie? Proszę Was o radę!
viconia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 11:19   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Różne objawy- proszę o radę

Nie wiem w czymw idzisz problem. W tym,że krwawienie jest skąpe? I takie się zdarza a jeśli Cię to martwi to idz do lekarza.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 11:32   #3
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: Różne objawy- proszę o radę

nie rozumiem czemu Ci przepisał te 2opakowania a potem kazał odstawić. przecież to bez sensu. poza tym nie zrobił Ci żadnych badań... idź do tego swojego lekarza, co się wstydzisz, w końcu płacisz podatki to masz prawo do opieki zdrowotnej jeśli zachodzi taka potrzeba
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 11:40   #4
viconia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22
Dot.: Różne objawy- proszę o radę

Cytat:
Napisane przez Rosaline Pokaż wiadomość
nie rozumiem czemu Ci przepisał te 2opakowania a potem kazał odstawić. przecież to bez sensu.
Można wiedzieć czemu?

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Nie wiem w czymw idzisz problem. W tym,że krwawienie jest skąpe?
Chodzi o to że to nie pierwszy raz. Wydaje mi sie, że takie plamienia nie są normalne. I właśnie chciałabym się dowiedzieć, czy mogą one świadczyć o jakiś zaburzeniach.

Przepraszam, jeśli irytuje koś moje pytanie. Ale jak poczyta się iektóre aktyjuły w internecie, to na prawdę można się zestresować.
viconia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 12:03   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Różne objawy- proszę o radę

Cytat:
Napisane przez viconia87 Pokaż wiadomość
Jakieś 3 miesiące temu byłam u lekarza, w związku z nieregularnymi cyklami. Nie było akurat lekarza, który zazwyczaj leczy w przychodni, więc zapisałam się do tego, który przyszedł w zastępstwie. Badanie u niego trwało 2 sekundy (włożył palec do pochwy i koniec) a cała wizyta 2 minuty. Przepisał mi 2 opakowania Novinette.
A po co poszłaś? Po receptę? Na kontrolę? Z konkretnym problemem?

Trochę mało napisałaś...

Brałaś wcześniej te tabletki?

Cytat:
Napisane przez viconia87 Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam okres (już miesiąc po odstawieniu leku), ale trochę się zaniepokoiłam....
Krwawienie jest bardzo skąpe, są to raczej pojedyńcze plamienia a przy tym nie mam żadnych dolegliwości związanych z miesiączką. Pomyślałam, że to może tak po odstawieniu tabletek, ale po chwili uświadomiłam sobie, że miałam tak już wcześniej, ale nie zwracałam na to uwagi.
Kiedy wcześniej? W czasie brania tabletek? Wtedy krwawienie zwykle jest bardziej skąpe.

Cytat:
Napisane przez viconia87 Pokaż wiadomość
Zaczęłam grzebać w necie na ten temat i trochę się przestraszyłam. Dodam jeszcze, że czasami miewam bolesne stosunki (mam wraże że wtedy, gdy jest głeboka penetracja)
Nie wiem co o tym myśleć. Poszłabym do lekarza (już tego mojego stałego), ale głupio mi tak chodzić co chwila.
Lekarze od tego są. Nie chodzą do przychodni pić kawę (choć czasem nie mam tej pewności) tylko dla nas.

Jeśli masz bóle (jak rozumiem w okolicy szyjki) idź na porządne badanie z wziernikiem - może masz nadżerkę.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 12:12   #6
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: Różne objawy- proszę o radę

Cytat:
Napisane przez viconia87 Pokaż wiadomość
Można wiedzieć czemu?
dlatego, że tabletki antykoncepcyjne mają przecież hormony, ingerują w układ hormonalny organizmu i potrzebuje on czasu, żeby się przyzwyczaić i ustabilizować. więc jeśli przez dwa miesiące je zażywasz, potem nagle odstawiasz- organizm szaleje. wiem, że lekarze przepisują te tabletki na wyregulowanie cyklu, ale żeby na 2 miesiące to jeszcze z czymś takim się nie zetknęłam. dlatego powinnaś udać się do innego, kompetentnego lekarza

Cytat:
Napisane przez viconia87 Pokaż wiadomość
Chodzi o to że to nie pierwszy raz. Wydaje mi sie, że takie plamienia nie są normalne. I właśnie chciałabym się dowiedzieć, czy mogą one świadczyć o jakiś zaburzeniach.

Przepraszam, jeśli irytuje koś moje pytanie. Ale jak poczyta się iektóre aktyjuły w internecie, to na prawdę można się zestresować.
też tak myślę. pewnie to jakieś zaburzenia hormonalne, dlatego wizyta u lekarza jest konieczna.
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 22:17   #7
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Różne objawy- proszę o radę

Cytat:
Napisane przez viconia87 Pokaż wiadomość
Można wiedzieć czemu?

.
ano temu, że potem masz takie jazdy z okresem jak Tobie się trafiły - chociaz na mój gust to ci się akurat dobrze trafiło bo mogłaś mieć gorsze skutki ubcznoe
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 11:37   #8
viconia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 22
Dot.: Różne objawy- proszę o radę

Na wszelki wypadek zapisałam sie do lekarza, ale teraz prywatnego. Jak zapłace to mnie przynajmniej zbada i wysłucha. Bo teraz to lekarz tylko wsadził mi palec do pochwy, nacisnął na brzuch, spojrzał w okno i powiedział Ok, potem zapisał recepte i kazał przyjsć na kontrole. Na kontroli nawet mnie nie zbadal tylko od razu przepisał druga recepte. Chciał mi zapisać jeszcze 3 pudełko, ale zapytałam jak długo mam to brać a on na to... .a to w sumie 2 wystarczą :|
Czy na prywatna wizytę powinnam się jakoś przygotować szczególnie? Np wziąść jakieś dokumenty.
viconia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.