ZBIORCZY: Uczulenie na słońce, fotoalergia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-06, 09:10   #1
Ania****
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 12

ZBIORCZY: Uczulenie na słońce, fotoalergia


Witam serdecznie
Mam pewnien problem i chciałam prosić o pomoc;otóż ostatnio zaczęły mi na całej skórze wyskakiwać czerwone małe plamki-delikatnie wystają nad powierzchnię skóry-wyglądają jak po ukłuciu szpilką-nie wiem czy to są pękniete naczynka krwionośne czy też coś innego;i nie mam pojęcia jak się ich pozbyć albo jak chociaż zastopować pojawianie się ich z góry dziękuję za pomoc
Ania**** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 09:10   #2
Ania****
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 12
Czerwone kropki na skórze

Witam serdecznie
Mam pewnien problem i chciałam prosić o pomoc;otóż ostatnio zaczęły mi na całej skórze wyskakiwać czerwone małe plamki-delikatnie wystają nad powierzchnię skóry-wyglądają jak po ukłuciu szpilką-nie wiem czy to są pękniete naczynka krwionośne czy też coś innego;i nie mam pojęcia jak się ich pozbyć albo jak chociaż zastopować pojawianie się ich z góry dziękuję za pomoc
Ania**** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 13:59   #3
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Re: Czerwone kropki na skórze

Pierwszy raz w życiu mam coś takiego samego i również nie mam pojecia co to może być.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 13:59   #4
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Re: Czerwone kropki na skórze

Pierwszy raz w życiu mam coś takiego samego i również nie mam pojecia co to może być.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 21:07   #5
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
swedzenie skory po solarium

czasami chodziłam na solarium i nigdy tak nie miałam by skóra mnie swedziała, ale jakoś nie dawno poszłam na solarium i dostałam strasznego swedzenia skory i takie palmy czerwone cos w podobie do wysypki...myslałam ze jest to wina solarium, wiec zmieniłam na inne, ale powoduje to samo.. tak ze musiałam pojechac do lekarza, ktory dal mi zastrzyk na to swedzenie.. czy ktos zna moze przyczyne tego?? nigdy tak nie miałam...nie biore takze zadnych tabletek anty.. swedzenie to i wysypka jest zawsze na dekoldzie nigdzie indziej. Co zrobić by to juz nie powstawało?? czy musze zrezygnowac z opalania, czy moze jakies krotsze seanse z odstepami pomoga?
czeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 21:57   #6
Nusi@
Raczkowanie
 
Avatar Nusi@
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 219
Dot.: swedzenie skory po solarium

Jeśli Cie to pocieszy to mam to samo. Jak sie dłużej opalam szczególnie bez posmarowania skóry również mam swędzące czerwone plamki na dekoldzie coś w podobie wysypki ale zlanej w plamki. Polecano mi picie wapna ale niewiel mi pomaga. Podejrzewałam że mam uczulenie na słońce. Zauważyłam jednak że to wynik przesuszonej skóry - jak chciałam szybko sie opalić i nie kremowałam sie albo rzadko to robiłam dostawałam takich plamek. Ostatnio zaryzykowałam i poszłam na solarium (byłam juz strasznie blada) ale postawnowiłam nie opalać sie w pośpiechu i dokładnie sie nakremowałam przed i po solarium (po solarium oczywiscie jeszcze dokładnie trzeba sie wykąpać) i cały czas dbam o to by regularnie balsamować ciało. Byłam trzy razy na solarium i jeszcze mi ta wysypka nie wyskoczyła co dawniej juz bym ją miała więc moge chyba stwierdzić że to wynik wysuszonej skóry a skóra na dekoldzie jest najbardziej wrażliwa przez to że jest cieniutka. Teraz radziłabym Ci przez jakiś czas nie chodzić na solarium aż te plamki zniką a do tej pory smaruj je jakims chlodzącym kremem duuuuzo nawilżenia !
Nusi@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 22:00   #7
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: swedzenie skory po solarium

Masz najprawdopodobniej uczulenie na promienie UV, ktore zdarza sie dosyc czesto. Skora na dekolcie jest cienka i wrazliwa, stad tam pojawilo sie najpierw. W takim przypadku koniecznie trzeba zabezpieczac skore kremami z filtrem. Ten sam problem ma moja mama - chcialam ja zabrac do solarium i nie wiem czy to ma sens? Czy mozna sie zabezpieczyc, zeby po paru minutach opalania nie dostac uczulenia i jednoczesnie uzyskac ladny efekt? Jakie macie pomysly?
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-19, 17:45   #8
Aniqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1
Uczulenie na słońce?

Witam
Ponad dwa tygodnie temu, po dniu spędzonym na działce, wyskoczyły mi na dłoni
lekko swędzące przy dotyku bąble. Smarowalam je maścią na oparzenia, po paru dniach większość z nich zniknęła oprócz jednego. Na początku był jak inne, ale po paru dniach coś sie zaczęło dziać.Bąbel stał się większy i zacząl zmieniać kolor aż stał się ciemnobrązowy, wyglądało to jak gdyby w środku zebrala się krew. Robiłam na niego oklady i teraz jest różowy, ale nadal jestem niepewna co to może być?, czy to coś poważnego?, co pownnam z tym zrobić?
Pozdrawiam
Anna
P.S. Kiedyś, przes przypadek bardzo mocno nagniotłam obolale miejsce i od tego czasu zaczęły się problemy.
Aniqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 22:47   #9
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Uczulenie na słońce?

Lepiej wybierz się do dermatologa.Nie wiem ,czy to uczulanie na słońce - może na jakieś nawozy lub rośliny ? Dziwne ,że tylko na dłoniach,a nie na twarzy.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 07:52   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Uczulenie na słońce?

może to odczyn fototoksyczny spowodowany przez połączenie działkowych roślin (np. łopian, dziurawiec, krwawnik, arcydzięgiel, seler, kolendra, lubczyk, pietruszka, pasternak, ruta, barszcz itd...) i słońca.
pokaż sie dermatologowi.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2005-05-22 o 07:58
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 20:52   #11
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Jezioro = uczulenie = POMOCY!!!

Hej!
Przez ostatnie trzy dni opalałam się nad jeziorkiem i trochę chlapałam się wodą (bez pływania). Teraz zauważyłam na szyi, dekolcie i trochę na ramionach małe krostki, takie jakby potówki. Jednak jak na potówki jest ich za dużo i chyba wciąż robią się nowe Na słońce nie jestem uczulona, kosmetyki miałam te, co zawsze, więc chyba to wina wody.
Posmarowałam to maścią na uczulenie i wzięłam Zyrtec, pomoże?
Napiszcie, co jeszce mogę zrobić, bo nie wygląda to za fajnie
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:31   #12
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Co na uczulenie na słońce??

Szukam skutecznego sposobu na złagodzenie objawów uczulenia na słońce. Nie mam typowego grysiku ani zaczerwienienia, natomiast strasznie swędzi mnie skóra, w nocy jest to nie do wytrzymania. Niestety takie uczulenie na "pierwsze słońce" pojawia mi się co rok (na szczęście po kilku dniach znikało), więc zaopatrzyłam się już w wapno, które piję na potęgę i fenistil (który i tak niewiele pomaga). Okładam nogi i ręce mokrymi ręcznikami, bo to trochę przynosi ulgę, ale może jest jeszcze inny sposób na złagodzenie tego paskudnego swędzenia?
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:35   #13
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Jezioro = uczulenie = POMOCY!!!

Help! Czym to wysuszyć???
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:47   #14
anadiable
Przyczajenie
 
Avatar anadiable
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 18
Dot.: Jezioro = uczulenie = POMOCY!!!

Czesc najlepiej zrobisz jak udasz sie do dermatologa. Ja ostatnio mialam wysypke na twarzy i zadne sporoby nie pomogly, musialam isc do dermatologa i zeszlo juz po 2 dniach. Pozdrawiam
anadiable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 09:54   #15
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Jezioro = uczulenie = POMOCY!!!

Nie załamuj mnie, mam nadzieję, że to zejdzie samo! Może jeszcze troche poczekam, macie jakieś domowe sposoby, kremy, maści czy okłady, cokolwiek? Na razie nie wyszło więcej, ale reszta bez zmian, to nie są takie plamki, jak opisują inne dziewczyny...
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 10:01   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jezioro = uczulenie = POMOCY!!!

na klasyczne potówki zaleca sie środki wysuszajace typu tonik z alkoholem, sudocream itp.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 10:44   #17
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Jezioro = uczulenie = POMOCY!!!

Klasyczne to raczej nie są, zbiły się w takie grupki po prawej stronie, normalnie to jakaś jedna mnie nawiedzi i zaraz jej nie ma
Potraktuję je czymś z alkoholem, skoro tak można, a potem lecę po Sudocrem (zawsze się przyda, aż wstyd, że go jeszcze w domu nie mam).
Dzięki
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 11:50   #18
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

Czasem pomaga polkniecie tabletki na uczulenie, np zyrtec. Swedzenie mija i mozna normalnie spac.
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 10:36   #19
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

ja mam identycznie zwlaszcza na dekoldzie..robią mi sie takie plamki czerwone i swedzace strasznie, jest to nie do wytrzymania...pije wapno ale to i tak malo pomaga tak samo jak fenistil...wczoraj bylam na basenie i posmarowałam dekold kremem do opalania z duzym filtrem i jakos uczulenie mi nie wyskoczyło... szukaj w sklepie kremow do opalania ktore zapobiegaja alergi.
czeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 09:34   #20
Konwali_a
Raczkowanie
 
Avatar Konwali_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 38
Co na krosty na dekoldzie?

Po opalaniu pojawiły się na moim dekoldzie krostki. Czym mogę je usunąć? Może jakiś peeling? Ale jaki?
Konwali_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 16:45   #21
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Co na krosty na dekoldzie?

Peeling można wypróbować, a chyba najlepiej enzymatyczny (on jest delikatny).Po nim nałożyć maseczkę nawilżającą - mam nadzieję ,że pomoże.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 17:54   #22
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Co na krosty na dekoldzie?

oooo tez chcialam o tym pisac. od roku po opalaniu tez mam takie krostki lubpo prostu zaczerwienienie. na dekolcie i ramionach. rok temu to byl koszmar, w tym na razie znikomo ale pewnie problem sie nasili wraz z nastaniem lata. strasznie mnie to swędzi. rok temu smarowalam sie wszystkimi balsamami - nawilzaj acymi, łagodzącymi podrażnienia i pupa blada. trzymało mnie sie to rok temujakis tydzien, ale ile przy tym wycierrpiałam i akurat byłam na urlopie - zero opalania i wystawiania na słonce
ja nie chce tak miec i w tym roku co robić?? przeciez nie bede unikać słonca, mam tyle fajniusich bikini i bluzeczek na ramiączkach, chyba sie zapłacze

dziewczyny pomórzcie
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 18:06   #23
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

Cytat:
Napisane przez czeko
wczoraj bylam na basenie i posmarowałam dekold kremem do opalania z duzym filtrem i jakos uczulenie mi nie wyskoczyło... szukaj w sklepie kremow do opalania ktore zapobiegaja alergi.
mozesz zdradzić co to za krem miałas? ja chyba tez mam uczulenie - krostki albo zaczerwienienie i swędzi, po tygodniu minęło rok temu (wtedy miałam pierwszy raz w zyciu) ale ile sie wycierpiałam..., w tym sie dopiero zaczyna tez własnie myslałam nad czyms z duuzym filtrem do opalania ale nie byłam pewna czy to dobry pomysł.
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:38   #24
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

wiesz co ja ten krem do opalania kupiłam w sklepie Lidl..wlasnie na tym kremie jest napisane ze redukuje ryzyko alergii i u mnie sie sprawdza...jesli u Ciebie w miescie jest Lidl to szukaj takiego z pomaranczowa nakretką ISEREE SUN kosztuje 12 zł
czeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:40   #25
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

aa jeszcze jedno ja wybrałam 20 do opalaniia... ale własnie jak bedziesz chciała kupić sobie krem do opalania to wybieraj ten ktory zapobiega alergii i z duzym faktorem, łykaj tez amertil przed opalaniem...
czeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 21:42   #26
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

Cytat:
Napisane przez czeko
aa jeszcze jedno ja wybrałam 20 do opalaniia... ale własnie jak bedziesz chciała kupić sobie krem do opalania to wybieraj ten ktory zapobiega alergii i z duzym faktorem, łykaj tez amertil przed opalaniem...
dzięki za rady, w tygodniu poszukam Lidla i sprawdze ten krem na sobie, choc kompletnie nie wiem jaki faktor wybrac bo nigdy sie nie smarowałam do opalania zadnym mazidłem i zupełnie sie na tym nie znam. ale dam rade - cyferke najwyższą wziąść tak?
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 06:18   #27
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

Od razu pomaga wypicie wapna musujacego
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 10:36   #28
Konwali_a
Raczkowanie
 
Avatar Konwali_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 38
Dot.: Co na krosty na dekoldzie?

Dzisiaj udam się do Rossmana i powinnam wybrac jakiś peeling - ale czy pomoże - hmmm Oczywiście zdam relacje
__________________
Pozdrawiam
Konwali_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 15:21   #29
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

mi juz odpowiada 20...co do wapna to sie nie zgodze przynajmniej u mnie wapno nie działa tak szybko..widocznie mam bardzo duze uczulenie na słoneczko...
czeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-03, 09:17   #30
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Co na krosty na dekoldzie?

moze 20 erisa najnowszy???? do cialka??? ten rozowy?? a pozniej posmaruj acnofanem http://www.asavita.pl/produkty.php?l...product_id=127
mo pomogl na krosty na dekoldzie i pleckach
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.