Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-09, 12:34   #1
spełniona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76

Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka


jeśli już jest taki temat, to z góry przepraszam, wyszukiwarka zawiodła.
Chodzi mi o ten konkretny przypadek - smród od żołądka. Nie z powodu chorych migdałków, zębów czy braku higieny. Ale o żołądek. Nie mam pojęcia gdzie tkwi problem. Na pewno sytuację pogarsza stres - ale on tylko zaostrza objawy, które są cały czas. Wyleczyłam helicobacter. Gastroskopia nie wykazała patologii. Żołądek boli mnie zwaszcza po tłustym jedzeniu (np. makreli, rybkach z puszki, serkach topionych i serze żółtym), ale o dziwo po smażonym schabowym nie. Ból i smród nasila się też po kawie z mlekiem, pieczywie, oraz ciastach/batonikach (po cukierkach mniej). Oczywiście artykułów tych mogę unikać, ale ten smórd jest w większym czy mniejszym stopniu cały czas. Błagam pomóżcie.
spełniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-11, 22:03   #2
spełniona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka

wygląda na to, że nikt się nie zetknął z takim problemem .
No cóż. Wiem, jak mogę to ograniczać - unikając produktów, które wymieniłam powyżej. To chyba kwestia flory bakteryjnej, u każdego indywidualnej - jednemu szkodzi to, innemu tamto.
Ale idą Święta, a tu niestety trzeba będzie się obejść bez makowca czy serniczka, żeby potem kogoś nie zabić przy stole oddechem

Edytowane przez spełniona
Czas edycji: 2021-12-11 o 22:06
spełniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 14:52   #3
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka

a brałaś może przed tą przypadłością jakieś antybiotyki? Jeszcze zanim miałaś kuracje na Helicobakter. Czy po tej kuracji nie pogorszyło się?
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 13:00   #4
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka

Nietolerancja pokarmowa, jakiś rodzaj pozywnienia nie jest trawiony i tam sobie w ciepełku lezy i gnije? Zaczęłabym od jakiegoś specjalisty żywienia. Zazwyczaj chodzi o białko, ale to nie musi być reguła.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 16:24   #5
overdose
Przyczajenie
 
Avatar overdose
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Dot.: Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka

Może SIBO? Albo nadal jakieś zapalenie błony śluzowej żołądka (mimo wyleczenia helicobacter) i przez to męczący cię refluks? Może za mała kwasowość w żołądku/leniwe trawienie i zalegający, niekompletnie strawiony pokarm?
overdose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-10, 13:19   #6
czornejka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 5
Dot.: Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka

Cytat:
Napisane przez spełniona Pokaż wiadomość
jeśli już jest taki temat, to z góry przepraszam, wyszukiwarka zawiodła.
Chodzi mi o ten konkretny przypadek - smród od żołądka. Nie z powodu chorych migdałków, zębów czy braku higieny. Ale o żołądek. Nie mam pojęcia gdzie tkwi problem. Na pewno sytuację pogarsza stres - ale on tylko zaostrza objawy, które są cały czas. Wyleczyłam helicobacter. Gastroskopia nie wykazała patologii. Żołądek boli mnie zwaszcza po tłustym jedzeniu (np. makreli, rybkach z puszki, serkach topionych i serze żółtym), ale o dziwo po smażonym schabowym nie. Ból i smród nasila się też po kawie z mlekiem, pieczywie, oraz ciastach/batonikach (po cukierkach mniej). Oczywiście artykułów tych mogę unikać, ale ten smórd jest w większym czy mniejszym stopniu cały czas. Błagam pomóżcie.
A skąd wiesz, że to na pewno nie migdałki?? Byłaś u laryngologa?
czornejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-11, 07:22   #7
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka

Wiem, że niektorym pomagają doraźnie tabletki HALITOMIN. One nie leczą przypadłości, ale usuwają przykry zapach z ust o wiele skuteczniej niż na przukład guma miętowa.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-01, 14:16   #8
sadandlonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 48
Dot.: Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka

Podbijam żeby nie zgubić wątku. Napiszę po pracy. Też niestety mam ten problem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sadandlonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 15:39   #9
sadandlonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 48
Dot.: Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka

Hej, zastanawiam się czy już ktoś znalazł przyczynę swojego problemu. Ja też mam ten problem. To jest okropne. Myję zęby a za pół godziny już sama czuję ten okropny posmak w buzi. Jestem wtedy pewna że mój oddech zabija. Dopiero jak coś zjem to jest (może) trochę lepiej. A za jakiś czas z powrotem. Wstydzę się rozmawiać z ludźmi. Pewnie już wszyscy myślą że jestem jakimś brudasem. Podejrzewam że to może być albo z żołądka może z jelit nie wiem, albo związane z wiecznie spływającą wydzieliną po tylnej ścianie gardła. Halitomin nie pomaga. Próbowałam ale nie widziałam poprawy. Dodam że zęby mam raczej zadbane. Wyleczone. Zresztą ludzie z otoczenia mają gorsze zęby, nieraz całkiem popsute i tak nie zieją jak ja... gdzie tu sprawiedliwość? zresztą pytałam o to swoją dentystkę to powiedziała że to nie przez zęby. A przecież każdy kto czuje brzydki oddech to pewnie pierwsze co to myśli że nie myję zębów nie dbam o nie. Masakra. Najchętniej to ostatnio nie wychodziła bym do ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sadandlonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 15:44   #10
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka

u mnie problem zaczął się po antybiotyku Dalacin. Zamierzam próbowac różnych ziół, może któreś pomogą. Czytam o nich i skomponuję sobie mieszankę. Zioła trzeba długo pić, żeby był efekt, więc nic więcej na razie nie mogę powiedzieć. Spróbuj też iść w tę stronę.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 18:50   #11
sadandlonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 48
Dot.: Nieprzyjemny zapach z ust od żołądka

Cytat:
Napisane przez sadandlonely Pokaż wiadomość
Hej, zastanawiam się czy już ktoś znalazł przyczynę swojego problemu. Ja też mam ten problem. To jest okropne. Myję zęby a za pół godziny już sama czuję ten okropny posmak w buzi. Jestem wtedy pewna że mój oddech zabija. Dopiero jak coś zjem to jest (może) trochę lepiej. A za jakiś czas z powrotem. Wstydzę się rozmawiać z ludźmi. Pewnie już wszyscy myślą że jestem jakimś brudasem. Podejrzewam że to może być albo z żołądka może z jelit nie wiem, albo związane z wiecznie spływającą wydzieliną po tylnej ścianie gardła. Halitomin nie pomaga. Próbowałam ale nie widziałam poprawy. Dodam że zęby mam raczej zadbane. Wyleczone. Zresztą ludzie z otoczenia mają gorsze zęby, nieraz całkiem popsute i tak nie zieją jak ja... gdzie tu sprawiedliwość? zresztą pytałam o to swoją dentystkę to powiedziała że to nie przez zęby. A przecież każdy kto czuje brzydki oddech to pewnie pierwsze co to myśli że nie myję zębów nie dbam o nie. Masakra. Najchętniej to ostatnio nie wychodziła bym do ludzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chętnie bym tak zrobiła ale nie mam bladego pojęcia nawet od jakiego zacząć. Powiem szczerze że już zwątpiłam że kiedykolwiek będę jeszcze normalnie funkcjonować. Jestem załamana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sadandlonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-05 19:50:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.