Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-15, 14:13   #31
Dominika321_2
Raczkowanie
 
Avatar Dominika321_2
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 108
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

W temacie brzuszków: można ćwiczyć codziennie pod warunkiem, że nie jest to 500 brzuszków/dzień, gdy wcześniej nic nie robiliśmy.
Zgadza się, że należy dać czas mięśniom na regenerację. Czas na to potrzebny moim zdaniem zależy jednak od tego, czy już wcześniej się coś ćwiczyło, czy nie. Przykładem niech będą biegacze - profesjonaliści, którzy trenują codziennie i po 30-50km. Dla amatora i jego mięśni, to będzie trening mordęga. Dla profesjonalistów - norma.
Dlatego wydaje mi się, że ćwiczyć codziennie można wszystko (jeżdżąc na rowerze do pracy/szkoły nie ćwiczymy?) pod warunkiem, że jest to dopasowane do naszych możliwości i wytrenowania.


Nikki999:

Wydaje mi się, że dobór ćwiczeń zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Niemniej 30min na porządny trening całego ciała z rozgrzewką i "ostygnięciem"? Jakie ćwiczenia? Co dają?
__________________
Polecam domowe sposoby na przeziębienie i inne domowe porady.
Dominika321_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:19   #32
even_number
Raczkowanie
 
Avatar even_number
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 188
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Dominika, na jakiej podstawie puszesz to co piszesz? Masz jakas wiedze fitness, czy tak zgadujesz?

Ja tak robie Nikki, tylko jeden dzien restu w tyg
even_number jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 15:08   #33
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Cytat:
Napisane przez Dominika321_2 Pokaż wiadomość

Nikki999:

Wydaje mi się, że dobór ćwiczeń zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Niemniej 30min na porządny trening całego ciała z rozgrzewką i "ostygnięciem"? Jakie ćwiczenia? Co dają?
Obecnie Zuzka- 30mit całość, wcześniej siłówka 3x w tygodniu ok 1h a reszta dni nic lub jakieś inne wytrzymałościówki. Na prawdę nie trzeba spędzać długich godzin na siłowni, ani ćwiczyć pół godziny dziennie jednej części ciała
Efekty jakie mam możesz zobaczyć na moim blogu, póki co moim celem jest ich utrzymanie
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 15:16   #34
Dominika321_2
Raczkowanie
 
Avatar Dominika321_2
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 108
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Cytat:
Napisane przez even_number Pokaż wiadomość
Dominika, na jakiej podstawie puszesz to co piszesz? Masz jakas wiedze fitness, czy tak zgadujesz?

Ja tak robie Nikki, tylko jeden dzien restu w tyg
Ja nie mówię, że to zły trening, tylko może sama bym zastosowała Tylko chodzi o to jakie to są ćwiczenia? Ile powtórzeń i co dają.
Ja to bardziej się orientuję w temacie biegania. O fitness to wiem tyle, że jest to pojęcie potocznie równoznaczne z zajęciami aerobowym

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
Na prawdę nie trzeba spędzać długich godzin na siłowni, ani ćwiczyć pół godziny dziennie jednej części ciała
tu się zgadzam.

Efekty super. Tylko właśnie, to nie tak że tylko 30min ćwiczeń i będzie super. Jeszcze coś ponad to było co do tej 1 części ciała. wydaje mi się, że jeśli ktoś chce się na czymś konkretnie skupić to dlaczego nie. tylko mam wrażenie, że tutaj w temacie brzuszków to jest tak, że panuje przekonanie brzuszki=schudnę. Albo to moje wrażenie
__________________
Polecam domowe sposoby na przeziębienie i inne domowe porady.

Edytowane przez Dominika321_2
Czas edycji: 2013-01-15 o 15:24
Dominika321_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 15:22   #35
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Cytat:
Napisane przez even_number Pokaż wiadomość
Nikki, Ty masz piekny brzuch i fajnego bloga!
Dzięki
Cytat:
Napisane przez Trixxi Pokaż wiadomość
jak codziennie katuje się brzuch to przychodzi taki moment że ćwiczenia przestają na niego działać a mięśnie zaczynają się zwyczajnie spalać po sobie wiem że typowe ćwiczenia na brzuch najlepiej robić nie częściej niż co drugi dzień a poza tym zauważyłam że żadne absy, 8 czy tam 15 miniówki nie dają takich efektów jeśli chodzi o brzuch jak martwy ciąg
no nic nie dawało mojemu brzuchowi tak popalić jak siłówka
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:43   #36
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Cytat:
Napisane przez Dominika321_2 Pokaż wiadomość
W temacie brzuszków: można ćwiczyć codziennie pod warunkiem, że nie jest to 500 brzuszków/dzień, gdy wcześniej nic nie robiliśmy.
Zgadza się, że należy dać czas mięśniom na regenerację.
Ale po kija robić codziennie brzuszki ? To jest nieefektywne i nie daje nic poza nadwyrężaniem kręgosłupa przy złym wykonywaniu, co zdarza się zdecydowanej większości ludzi.

Cytat:
Napisane przez Dominika321_2 Pokaż wiadomość
Efekty super. Tylko właśnie, to nie tak że tylko 30min ćwiczeń i będzie super. Jeszcze coś ponad to było co do tej 1 części ciała. wydaje mi się, że jeśli ktoś chce się na czymś konkretnie skupić to dlaczego nie. tylko mam wrażenie, że tutaj w temacie brzuszków to jest tak, że panuje przekonanie brzuszki=schudnę. Albo to moje wrażenie
Można zrobić 3x w tygodniu trening siłowy i zmieścić się z nim w 30 minutach (bez rozciągania, rozgrzewki), do tego 3 x w tygodniu np. Zuzka i przy założeniu odpowiedniego odżywiania również można wyglądać fajnie. Baaa ! Można robić samą Zuzkę i mieć efekty. Ale w każdym przypadku to nie trening jest kluczem, tylko odżywianie - zwłaszcza jeżeli ktoś chce fajny brzuch.

I nie widzę sensu skupiania się w przypadku amatorskiego ćwiczenia na konkretnej partii skoro to wcale nie zwiększa efektywności treningu. W takich przypadkach trening całego ciała daje lepsze efekty.
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 19:08   #37
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Ja w ogóle nie widzę sensu porównywania wykonywania każdego dnia brzuszków przez amatora do profesjonalisty (biegacza). Jakiś kosmos
Ktoś kto od iluś tam lat biega/ćwiczy inaczej funkcjonuje niż osoba, która zaczyna.

A ćwiczyć brzuch każdego dnia to jakaś paranoja. Zwłaszcza, że przy brzuszkach też narażamy kręgosłup. Więc niby oprócz samego "katowania" brzucha masakrujemy też kręgosłup. I bez sensu ćwiczyć same brzuszki, skoro można zrobić inny trening - poćwiczyć inne części ciała i wykonać w tym ćwiczenia które angażują brzuch ale nie masakrują kręgosłupa.

Ja w ogóle nie ćwiczę brzucha, za to MC i przysiady mi wynagradzają. Do tego dopięta dieta na ostatni guzik i jest świetnie.
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 09:08   #38
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Są lepsze ćwiczenia na brzuch niż trzaskanie setek tysięcy brzuszków.
Po drugie porównywanie sportu rekreacyjnego i zawodowego to jakaś abstrakcja. Zawodowy sport raczej nie należy do zdrowych
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 17:49   #39
Neira
Raczkowanie
 
Avatar Neira
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Nie chcę zakładać nowego wątku, a piszę tutaj, bo wnioskuję, że wypowiedzieli się ci, którzy znają się na rzeczy Mianowicie proszę o pomoc w zaproponowaniu mi ćwiczeń, rozplanowaniu ich. Do maja tamtego roku, przez jakieś 5 m-cy chodziłam na fitness i czułam się świetnie mimo, że nie było efektów takich jak schudnięcie czy nie wiadomo jaka rzeźba ciała Teraz chciałabym wrócić do aktywności, lecz zajęcia fitness odpadają, toteż chciałabym poćwiczyć w domu.
Bieganie odpada, szczególnie w zimie, bo jestem astmatyczką. Ciekawe jest Insanity, ale odpada z tego samego względu:/ Myślę, że spróbuję z ZuzkaLight, ale to tylko średnio 20 minut. Do tego chętnie odpalam płytkę Ewy Chodakowskiej. Ile razy w tyg. najlepiej ćwiczyć, z jaką intensywnością oraz przez jaki czas najlepiej? (czasu mam dość). Czy możecie mi coś jeszcze zaproponować? Z góry dziękuję.
Zależy mi na poprawie kondycji, wyrzeźbieniu brzucha (wiem, że trzaskanie samych brzuszków nic nie da), pozbycia się cellulitu Moja figura jest dość dziwna, bo mam bardzo szczupłe łydki, uda i pupa ok, opon(k)ę na brzuchu, boczki, chudą klatkę i dość okrągłe ramiona.... Ważę 53 kg przy 166cm.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Neira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 18:23   #40
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

http://www.sfd.pl/%5Bart%5D_Plany_tr...o-t438773.html

http://www.sfd.pl/-t803543.html
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 21:38   #41
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Ostatnio robiliśmy bardzo fajne ćwiczenie na pilatesie (nie pamiętam jakie), ale nauczycielka powiedziała: I to nam pokazuje, że wcale nie trzeba walić po 150 brzuszków dziennie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 17:29   #42
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Dziewczyny co to jest ta Zuzka? Zawsze gdzieś się jakaś Zuzka przewinie przez wątek, a ja nie mogę obczaić co to?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 17:58   #43
Trixxi
Zadomowienie
 
Avatar Trixxi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 201
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Dziewczyny co to jest ta Zuzka? Zawsze gdzieś się jakaś Zuzka przewinie przez wątek, a ja nie mogę obczaić co to?
raczej kto to jeśli już
tutaj masz stronę z ćwiczeniami z nią http://zuzkalight.com/category/workout/
Trixxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 18:03   #44
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

Cytat:
Napisane przez Trixxi Pokaż wiadomość
raczej kto to jeśli już
tutaj masz stronę z ćwiczeniami z nią http://zuzkalight.com/category/workout/
Aaaaaaaa. To juz się z nią spotkałam, ale nie wiedziałam, że to Zuzka
Dzięki!
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 18:03   #45
tygryskowym_okiem
Wtajemniczenie
 
Avatar tygryskowym_okiem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: busz :P
Wiadomości: 2 883
Dot.: Czy same te ćwiczenia dadzą mi efekty?

A tu masz wizażowy wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=658423
__________________

"Because what doesn't kill you makes you a fighter"
Mój blog: Tygryskowym okiem ; baza wiedzy o treningu siłowym kobiet: Kobieta na siłowni
tygryskowym_okiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.