Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-29, 12:35   #1051
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Nie wiem, dlaczego coraz większa część ginekologów ładuje od razu antykoncepcję, twierdząc, że to złoty środek na wszystko. Sama mam problem z miesiączkami od 13 roku życia. Raz są, raz ich nie ma, czasem pojawiają się dopiero po 2 albo 3 miesiącach. Rzadkością jest, by pojawiły się w wyznaczonym czasie. Biorę aktualnie luteinę na wywołanie krwawienia z odstawienia, na zlecenie ginekologa. Później mam mieć dalsze badania i kontrole dotyczące cyklu.

Może poszukaj kogoś w innej miejscowości? Popytaj znajome, może mają dobrych ginekologów? Bo z tego co widzę, ci obecni, za wiele nie pomogą... Chyba.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 16:11   #1052
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Jak napisała koleżanka wyżej - gorąca kąpiel, witamina C, dużo odpoczynku, ograniczenie stresu i zdrowa dieta + dużo ruchu. To jedna z najlepszych recept na okres, aczkolwiek nie zawsze działa. Luteinę możesz wziąć. To nie jest błąd. Po jej odstawieniu dostaniesz krwawienia w przeciągu 2 tygodni. Mimo tego, luteina jedynie przykrywa problem, nie rozwiązuje go. Może udaj się najpierw na dokładne badania hormonów, bo zapewne coś Ci się tam poprzestawiało i należy to uregulować.
No właśnie moja gin twierdzi, że te badania hormonów mam zrobić, jak skończy mi się okres. Którego nie ma. Rozumiem, że luteina jest wyłącznie na receptę? W takim razie chyba wybiorę się do innego ginekologa w mojej miejscowości i przedstawię sprawę, może będzie miał zdrowsze spojrzenie na moją sytuację.

Szczerze mówiąc teraz żałuję, że odstawiłam te tabletki. Świetnie się po nich czułam, a jak się niedawno dowiedziałam - tabletki najnowszej generacji mogą całkowicie zahamować krwawienia (zwłaszcza jak z systemu 21+7 przechodzi się na 24+4) jak też było w moim przypadku. Oprócz tego nie bez znaczenia może być fakt, że w ciągu pół roku schudłam (ćwiczenia), zmieniłam tryb życia na bardziej aktywny, ciągnę dwie prace i mam trochę stresowych sytuacji.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 16:30   #1053
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Zmieniając prawie o 180 stopni dotychczasowy tryb życia coś musiało Ci się skopać po drodze... nie ma mocnych. Poza tym długotrwałe branie tabletek hormonalnych także sprawę pogłębia. Słyszy się czasem, że zbyt długie terapie tabletkami anty bardzo szkodzą naturalnemu działaniu organizmu.

Luteina niestety albo stety jest na receptę. Musisz więc wybrać się do kogoś, kto Ci ją wypisze, o ile nie znajdzie innego sposobu. Skoro nie masz miesiączki, należy zareagować tak, byś jej dostała, a nie odkładać to w nieskończoność. Wiem jak bardzo jest to dla Ciebie frustrujące i w zupełności to rozumiem. Tak długa przerwa powinna zaniepokoić ginekologa... przynajmniej tego trzeźwo myślącego. Mój od razu przystąpił do działania, uznając u mnie przerwę ponad 40 dni za dziwną i wymagającą leczenia. Nie ukrywam, że również chciała bym mieć regularne cykle, a nie rozchwiane do tego stopnia, że nie jestem w stanie dokładnie określić u siebie fazy cyklu... Bo wszystkie wyglądają prawie identycznie i ciągną się w nieskończoność.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:24   #1054
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Nie wiem, dlaczego coraz większa część ginekologów ładuje od razu antykoncepcję, twierdząc, że to złoty środek na wszystko. Sama mam problem z miesiączkami od 13 roku życia. Raz są, raz ich nie ma, czasem pojawiają się dopiero po 2 albo 3 miesiącach. Rzadkością jest, by pojawiły się w wyznaczonym czasie. Biorę aktualnie luteinę na wywołanie krwawienia z odstawienia, na zlecenie ginekologa. Później mam mieć dalsze badania i kontrole dotyczące cyklu.

Może poszukaj kogoś w innej miejscowości? Popytaj znajome, może mają dobrych ginekologów? Bo z tego co widzę, ci obecni, za wiele nie pomogą... Chyba.
u mnie w miescie jest wielu gin ale chyba żaden dobry :/ nie wiem no tragedia.. :/ poszukam jakiegos w innym miescie.
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:43   #1055
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Zmieniając prawie o 180 stopni dotychczasowy tryb życia coś musiało Ci się skopać po drodze... nie ma mocnych. Poza tym długotrwałe branie tabletek hormonalnych także sprawę pogłębia. Słyszy się czasem, że zbyt długie terapie tabletkami anty bardzo szkodzą naturalnemu działaniu organizmu.

Luteina niestety albo stety jest na receptę. Musisz więc wybrać się do kogoś, kto Ci ją wypisze, o ile nie znajdzie innego sposobu. Skoro nie masz miesiączki, należy zareagować tak, byś jej dostała, a nie odkładać to w nieskończoność. Wiem jak bardzo jest to dla Ciebie frustrujące i w zupełności to rozumiem. Tak długa przerwa powinna zaniepokoić ginekologa... przynajmniej tego trzeźwo myślącego. Mój od razu przystąpił do działania, uznając u mnie przerwę ponad 40 dni za dziwną i wymagającą leczenia. Nie ukrywam, że również chciała bym mieć regularne cykle, a nie rozchwiane do tego stopnia, że nie jestem w stanie dokładnie określić u siebie fazy cyklu... Bo wszystkie wyglądają prawie identycznie i ciągną się w nieskończoność.
No nic, w takim razie w poniedziałek zadzwonię do przychodni w mojej miejscowości, żeby się umówić. Sądzę, że w moim przypadku nawarstwiło się wiele różnych spraw - zmiana tabletek, stres, przebyte zapalenie pęcherza, spanie pod namiotem 3 tygodnie itp. Pomijając fakt, że zaczęłam sobie wkręcać różne rzeczy i robić testy, to zwyczajnie chciałabym odzyskać kontrolę nad organizmem.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:54   #1056
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Każda kobieta tego pragnie Powodzenia !

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez zielonooka19 Pokaż wiadomość
u mnie w miescie jest wielu gin ale chyba żaden dobry :/ nie wiem no tragedia.. :/ poszukam jakiegos w innym miescie.
Jeżeli będziesz już miała kogoś na oku, sprawdź o nim opinię w internecie. To pomocne przy poszukiwaniach dobrego lekarza.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:55   #1057
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Super dziewczyny, że piszecie o tej luteinie, zanim mnie będą chcieli nafaszerować hormonami najpierw sięgnę po nią
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 22:56   #1058
dzordzmakowiec
Raczkowanie
 
Avatar dzordzmakowiec
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 87
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

hej dziewczyny co jakiś czas miewam takowy problem:
zamiast 'normalnej' miesiączki, mam plamienie. jest nieco ciemniejsze od tego w trakcie okresu, no i oczywiscie duzo mniej obfite. miewam tak co jakis czas, nie w kazdym cyklu. dodam, ze moja miesiaczka nigdy nie byla zbyt regularna, diety nie zmienilam i stres tez nie moze miec na to wplywu (bo go nie mam). a i moze miec znaczenie fakt, ze czesto miewam zapalenia cewki moczowej. ale znow mam owe plamienie, a objawy zapalenia mialam gdzies 2 tygodnie przed poprzednia miesiaczka, wiec sama nie wiem, czy to moze miec na to wplyw. nie biore tabletek. w sumie to jest mi z tym wygodnie, bo jest tego niewiele i krotko, ale martwie sie, ze cos moze byc nie tak
__________________
jest super

Edytowane przez dzordzmakowiec
Czas edycji: 2014-08-30 o 22:59
dzordzmakowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 08:34   #1059
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez dzordzmakowiec Pokaż wiadomość
hej dziewczyny co jakiś czas miewam takowy problem:
zamiast 'normalnej' miesiączki, mam plamienie. jest nieco ciemniejsze od tego w trakcie okresu, no i oczywiscie duzo mniej obfite. miewam tak co jakis czas, nie w kazdym cyklu. dodam, ze moja miesiaczka nigdy nie byla zbyt regularna, diety nie zmienilam i stres tez nie moze miec na to wplywu (bo go nie mam). a i moze miec znaczenie fakt, ze czesto miewam zapalenia cewki moczowej. ale znow mam owe plamienie, a objawy zapalenia mialam gdzies 2 tygodnie przed poprzednia miesiaczka, wiec sama nie wiem, czy to moze miec na to wplyw. nie biore tabletek. w sumie to jest mi z tym wygodnie, bo jest tego niewiele i krotko, ale martwie sie, ze cos moze byc nie tak
Wcale nie musi być coś nie tak. Niektóre dziewczyny tak mają, tym bardziej, że masz tak od zawsze, co pewien czas. Jednym leje się niczym krew z byka, innym okres przypomina wodospad Niagara, zaś jeszcze inne mają tylko plamienia zamiast okresu, które także za taki należy uznać. Według mnie to całkowicie normalne. Intensywność krwawienia zależy głównie od stężenia progesteronu we krwi przed wystąpieniem krwawienia. Czasami masz go mniej, czasem więcej, ale masz go na tyle dużo, że miesiączka występuje - i to się liczy.

Jeżeli Ci to nie przeszkadza, to się nie przejmuj Jeżeli jednak czujesz w sobie niepokój z tego względu, zmykaj na badania hormonów i standardowe badania krwi.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 09:30   #1060
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczynki a jak wy regulujecie sobie miesiączkę luteiną ? Na ile dni przed terminem ją bierzecie ?
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 15:12   #1061
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Dziewczynki a jak wy regulujecie sobie miesiączkę luteiną ? Na ile dni przed terminem ją bierzecie ?
Z tego co wiem, zaleca się ją od 16 dnia cyklu do 25. Po kilku dniach od odstawienia występuje krwawienie. Jego pojawienie się przypada od 3 dni, do 14 dni. Nie raz występuje przed zakończeniem kuracji, a czasami nie następuje ono w ogóle. Ja mając 2 miesiące spóźnienia dostałam luteinę na wywołanie krwawienia i wczoraj był ostatni dzień jej brania. Zobaczymy czy to w ogóle coś da.

A skąd Twoje zainteresowanie luteiną? Też chcesz uregulować sobie miesiączkę czy planujesz potomka?
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 15:46   #1062
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, zaleca się ją od 16 dnia cyklu do 25. Po kilku dniach od odstawienia występuje krwawienie. Jego pojawienie się przypada od 3 dni, do 14 dni. Nie raz występuje przed zakończeniem kuracji, a czasami nie następuje ono w ogóle. Ja mając 2 miesiące spóźnienia dostałam luteinę na wywołanie krwawienia i wczoraj był ostatni dzień jej brania. Zobaczymy czy to w ogóle coś da.

A skąd Twoje zainteresowanie luteiną? Też chcesz uregulować sobie miesiączkę czy planujesz potomka?
Nie, na potomka jeszcze czas. Biorę leki psychotropowe i po obserwacji cyklu widzę, że zaczynają się robić coraz większe zaburzenia Więc wolę działać jak najszybciej, póki co jest oki jak jeszcze bardziej się pogorszy zacznę ją brać.
A czy luteinę można dostać bez recepty?
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 16:18   #1063
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Nie, na potomka jeszcze czas. Biorę leki psychotropowe i po obserwacji cyklu widzę, że zaczynają się robić coraz większe zaburzenia Więc wolę działać jak najszybciej, póki co jest oki jak jeszcze bardziej się pogorszy zacznę ją brać.
A czy luteinę można dostać bez recepty?
Chyba nie. Tez mialam brac (w koncu nie wzielam) i gin w razie czego wypisal mi recepte.
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 21:13   #1064
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Taaa... psychotropy niestety bardzo wpływają na cykl. Rozjazdy są gigantyczne, nieraz trzeba czekać na okres kilka miesięcy. Bez recepty luteiny nie dostaniesz. Musi Ci ją wypisać ginekolog i ustalić, jak ją właściwie masz brać.

Co jak co, ale to są hormony. Z nimi nie ma żartów. Za mała ilość progesteronu nie zadziała, z kolei za dużo może poważnie zaszkodzić. Dodatkowo... Jeżeli masz problemy o podłożu psychologicznym, na przykład depresja, stany pod depresyjne, luteiny stosować nie wolno, ponieważ pogłębia ten stan. Przed jej wzięciem każdy porządny ginekolog zleci Ci serię badań, w tym krwi, hormonów, wymazy z pochwy, żeby wykluczyć ryzyko nowotworów czy innych nieprawidłowości.

Załączam Ci kopię ulotki luteiny 50, którą miałam okazję brać przez tydzień:

http://urpl.gov.pl/system/drugs/pn/u...spolna_pil.pdf
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 22:02   #1065
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Taaa... psychotropy niestety bardzo wpływają na cykl. Rozjazdy są gigantyczne, nieraz trzeba czekać na okres kilka miesięcy. Bez recepty luteiny nie dostaniesz. Musi Ci ją wypisać ginekolog i ustalić, jak ją właściwie masz brać.

Co jak co, ale to są hormony. Z nimi nie ma żartów. Za mała ilość progesteronu nie zadziała, z kolei za dużo może poważnie zaszkodzić. Dodatkowo... Jeżeli masz problemy o podłożu psychologicznym, na przykład depresja, stany pod depresyjne, luteiny stosować nie wolno, ponieważ pogłębia ten stan. Przed jej wzięciem każdy porządny ginekolog zleci Ci serię badań, w tym krwi, hormonów, wymazy z pochwy, żeby wykluczyć ryzyko nowotworów czy innych nieprawidłowości.

Załączam Ci kopię ulotki luteiny 50, którą miałam okazję brać przez tydzień:

http://urpl.gov.pl/system/drugs/pn/u...spolna_pil.pdf
eh no i nie wiem co ja zrobić... bo nie mogę brać NIC hormonalnego, znacie może jakiś inny sposób?
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 22:11   #1066
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
eh no i nie wiem co ja zrobić... bo nie mogę brać NIC hormonalnego, znacie może jakiś inny sposób?
Może mnie tutaj niektóre dziewczyny zjedzą, że opowiadam jakieś farmazony,. Czytałam kiedyś na jakimś forum o mieszance ziół która ponoć miala za zadanie regulować cykl. Kobiety wypowiadaly się pozytywnie na ich temat, sama nie próbowałam choć niewykluczone ze jak znajdę ten przepis i przeanalizuje ziołka to spróbuję.
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 22:20   #1067
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Pokaż wiadomość
Może mnie tutaj niektóre dziewczyny zjedzą, że opowiadam jakieś farmazony,. Czytałam kiedyś na jakimś forum o mieszance ziół która ponoć miala za zadanie regulować cykl. Kobiety wypowiadaly się pozytywnie na ich temat, sama nie próbowałam choć niewykluczone ze jak znajdę ten przepis i przeanalizuje ziołka to spróbuję.
Kochana jeśli znajdziesz ten przepis koniecznie mi go tutaj wklep Będę ogromnie wdzięczna Ucieknę się do wszystkiego byle nie brać hormonów...
Całe moje leczenie poszło by w trzy diabły.
Choć gdy raz miesiączka spóźniała mi się 2 tygodnie od leków ominęłam 2 tabletki i się pojawiła ale czy kolejny raz będę miała tyle szczęścia
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 08:13   #1068
konatala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 86
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

witam,
w zeszłym roku we wrześniu odstawiłam pigulki, które brałam przez 5 lat. Wszystko niemal od razu wróciło do normy, regularne cykle co 28 dni. Nigdy nie miałam problemu z opóźniającymi sie miesiączkami do teraz.
Ostatnmi cykl miał 33 dni (pomyślałam że są upały i może dlatego), ale teraz już jest 37 dni i nic...
Robiłam test poprzednio i teraz i nie jestem w ciąży. Zaczynam się martwić tym wszystkim. Idę w środę do lekarza, ale już zaczynam fiksować. Jakieś pomysły czemu tak może być
konatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 11:33   #1069
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
eh no i nie wiem co ja zrobić... bo nie mogę brać NIC hormonalnego, znacie może jakiś inny sposób?
Na uregulowanie cykli kiedyś brałam castagnus. To lek ziołowy. Żeby pomógł, trzeba go brać przez trzy miesiące. 1 tabletka rano jeśli masz wagędo 60 kg. Dwie, jeśli ważysz więcej niż 60 kg. Ja osobiście ważąc 56 kg brałam dwie, bo jedna za dużej różnicy nie robiła. Możesz ją zacząć brać teraz, bo generalnie nie ma mowy o tym, kiedy należy zacząć kurację. Lek jest dostępny bez recepty. Na początku mogą wystąpić drobne problemy z jelitami, ale po jakimś czasie brania przechodzi.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 11:40   #1070
Pixelka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

No to moze w tym temacie ktos mi odp na moje pytanie opisywalam sytaacje jak po stosunkach z prezerwatywa przez moja panike wzielam Tabletke "po" jakies 2tyg temu - nie mialam inych krwawien ani innych skutkow ub. natomiast nadszedl termin miesiaczki wszystko ok typowy dla mnie PMS piersi, podbrzusze, wysypalo mi krostki na twarzy ale zamiast okresu na papierze tylko ciemno brazowy sluz Oo gdybym miala stosunki niezabezpieczone pewnie pomyslalabym ze to ciaza... czy to efekt tej tabletki? ze moj okres tak wyglada?

Edytowane przez Pixelka88
Czas edycji: 2014-09-01 o 11:41
Pixelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 11:49   #1071
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Pixelka88 Pokaż wiadomość
No to moze w tym temacie ktos mi odp na moje pytanie opisywalam sytaacje jak po stosunkach z prezerwatywa przez moja panike wzielam Tabletke "po" jakies 2tyg temu - nie mialam inych krwawien ani innych skutkow ub. natomiast nadszedl termin miesiaczki wszystko ok typowy dla mnie PMS piersi, podbrzusze, wysypalo mi krostki na twarzy ale zamiast okresu na papierze tylko ciemno brazowy sluz Oo gdybym miala stosunki niezabezpieczone pewnie pomyslalabym ze to ciaza... czy to efekt tej tabletki? ze moj okres tak wyglada?
Na pewno przez to,w końcu to duża porcja hormonów i może mieć znaczny wpływ na cykl i samopoczucie.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 11:52   #1072
Pixelka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Na pewno przez to,w końcu to duża porcja hormonów i może mieć znaczny wpływ na cykl i samopoczucie.
Dziekuje za odp. Nigdy w zyciu nie bralam tej tabletki i nie wiem jak to wyglada. Akurat wszystko ladnie, pieknie w terminie! ale zamiast krwaienia ten brazowy sluz w niewielkich ilosciach jeszcze.. znowu panikuje
Pixelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 12:44   #1073
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Pixelka88 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odp. Nigdy w zyciu nie bralam tej tabletki i nie wiem jak to wyglada. Akurat wszystko ladnie, pieknie w terminie! ale zamiast krwaienia ten brazowy sluz w niewielkich ilosciach jeszcze.. znowu panikuje
Właściwie czemu wzięłaś?
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 13:05   #1074
Pixelka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Poniewaz uznalam ze prezerwatywa sie zsunela... Czulam sie strasznie "mokra" az ze mnie kapalo tak sie wystraszylam ze po przemysleniach po 12h przyjelam ta tabletke... do tej pory nie wiem czy faktycznie byl to moj sluz czy sperma sie wylala.. widzialam ze bylo nasienie w prezerwatywie ale mialam takie dziwne wrazenie poniewaz nigdy nie bylam az tak "mokra" nie jestem gotowa na macierzynstwo dlatego zabezpieczam sie jak moge i zawsze staram sie zwracac uwage na prezerwatywe pod koniec stosunku.. moze nie za kazdym razem ale tu nabralam podejrzen
Pixelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 13:25   #1075
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Pixelka88 Pokaż wiadomość
Poniewaz uznalam ze prezerwatywa sie zsunela... Czulam sie strasznie "mokra" az ze mnie kapalo tak sie wystraszylam ze po przemysleniach po 12h przyjelam ta tabletke... do tej pory nie wiem czy faktycznie byl to moj sluz czy sperma sie wylala.. widzialam ze bylo nasienie w prezerwatywie ale mialam takie dziwne wrazenie poniewaz nigdy nie bylam az tak "mokra" nie jestem gotowa na macierzynstwo dlatego zabezpieczam sie jak moge i zawsze staram sie zwracac uwage na prezerwatywe pod koniec stosunku.. moze nie za kazdym razem ale tu nabralam podejrzen
No to fakt,mogłaś się wystraszyć :P z gumkami to zawsze problemy.Nie wolałabyś tabletek?
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 14:27   #1076
Pixelka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
No to fakt,mogłaś się wystraszyć :P z gumkami to zawsze problemy.Nie wolałabyś tabletek?
Jakos nie mam przekonania do tabletek. Nie za czesto tez odbywam stosunki wiec dlatego polegam jak narazie na antykoncepcji typu prezerwatywa
mam nadzieje, ze sie ten moj okres unormuje bo jak patrze na ten niewielki brazowy sluz to mnie cos trafia ^^
Pixelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 15:52   #1077
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Na uregulowanie cykli kiedyś brałam castagnus. To lek ziołowy. Żeby pomógł, trzeba go brać przez trzy miesiące. 1 tabletka rano jeśli masz wagędo 60 kg. Dwie, jeśli ważysz więcej niż 60 kg. Ja osobiście ważąc 56 kg brałam dwie, bo jedna za dużej różnicy nie robiła. Możesz ją zacząć brać teraz, bo generalnie nie ma mowy o tym, kiedy należy zacząć kurację. Lek jest dostępny bez recepty. Na początku mogą wystąpić drobne problemy z jelitami, ale po jakimś czasie brania przechodzi.
Ja ważę 55kg i jedna tabletka dziennie wyregulowała mi wszystko
A co masz na myśli,ze nie robiła Ci różnicy?
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 16:21   #1078
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Pixelka88 Pokaż wiadomość
No to moze w tym temacie ktos mi odp na moje pytanie opisywalam sytaacje jak po stosunkach z prezerwatywa przez moja panike wzielam Tabletke "po" jakies 2tyg temu - nie mialam inych krwawien ani innych skutkow ub. natomiast nadszedl termin miesiaczki wszystko ok typowy dla mnie PMS piersi, podbrzusze, wysypalo mi krostki na twarzy ale zamiast okresu na papierze tylko ciemno brazowy sluz Oo gdybym miala stosunki niezabezpieczone pewnie pomyslalabym ze to ciaza... czy to efekt tej tabletki? ze moj okres tak wyglada?
Dziewczyno czy Ty masz 14 lat?
Napisałyśmy Ci już w poprzednim wątku, że o ciąży nie ma mowy, tabletkę wzięłaś zbędnie a teraz do pół roku możesz odczuwać jej skutki.

Jeszcze masz jakieś możliwości zajścia w ciążę ? Podejrzewasz wiatropylność u siebie?

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Na uregulowanie cykli kiedyś brałam castagnus. To lek ziołowy. Żeby pomógł, trzeba go brać przez trzy miesiące. 1 tabletka rano jeśli masz wagędo 60 kg. Dwie, jeśli ważysz więcej niż 60 kg. Ja osobiście ważąc 56 kg brałam dwie, bo jedna za dużej różnicy nie robiła. Możesz ją zacząć brać teraz, bo generalnie nie ma mowy o tym, kiedy należy zacząć kurację. Lek jest dostępny bez recepty. Na początku mogą wystąpić drobne problemy z jelitami, ale po jakimś czasie brania przechodzi.
Jestem grubaskiem i ważę 70 Kg to jak najbardziej 2 muszę brać

Dzięki Ci ogromne za ten post
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 16:50   #1079
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość

Jestem grubaskiem i ważę 70 Kg to jak najbardziej 2 muszę brać

Dzięki Ci ogromne za ten post
Ależ bardzo proszę

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Ja ważę 55kg i jedna tabletka dziennie wyregulowała mi wszystko
A co masz na myśli,ze nie robiła Ci różnicy?
Historia jest bardzo długa. Kiedyś brałam tylko jedną i wszystko zaczynało dawać rezultaty na początku drugiego opakowania. Teraz, gdy próbowałam przywrócić sobie okres za pomocą tego samego preparatu, jedna tabletka zupełnie nie dawała mi jakichkolwiek rezultatów. Coś stanęło w miejscu, nie ruszało się ani w te, ani we wte, dlatego ruszyłam z dwiema. Po tej dawce poczułam w swoim organizmie jakąś zmianę. Dodatkowo pojawiła się większa ilość niepłodnego śluzu o biało żółtym zabarwieniu, co jest u mnie widoczne przed okresem. Niestety ginekolog kazał mi wziąć luteinę i przerwałam kurację castagnusem. Stwierdzono mi hiperprolaktynemię, podwyższone hormony męskie, za niski progesteron i za wysokie FSH. Niedługo wybieram się do ginekologa, bo obawiam się, że mam początki niewydolności gonad albo PCOS.

Edytowane przez Lysanelle
Czas edycji: 2014-09-01 o 16:52
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 18:33   #1080
francesca22
Zadomowienie
 
Avatar francesca22
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 1 184
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witam
okres ostatni miałam 19 sierpnia. Był inny niz zwykle. Mam krotkie okresy 2-4dni. Ten był skąpy i bardzo krotki i co mnie zaniepokoiło to to, ze wogole nie było krwi na podpasce a tylko przy sikaniu cos tam leciało. W 3dniu niby cos leciało, ale tylko sluz przezroczysty. Co poszłam do wc to nic nie pojawiło sie. I nie wiem czy to mozna nazwa okresem. 2 dni po zrobilam test wyszedl negatywny Pewnie za wczesnie by cos wykryło.
Teraz od jakiegos czasu mam ból brzucha, podbrzusza. Kreci mi sie w głowie. 13dc mialam zawroty glowy, bol podbrzusza jak na @ temp. 37,1. 14dc pojawiły sie plamienia ktorych wczesniej nie miałam (takie brązowe i trwały 1dzien). Przez ból nie mogę w nocy spać. Cykle mam nieregularne. Ostanie 2 były co 33dni.
Miała z Was cos podobnego?
__________________
04.11.2010 - RAZEM
22.09.2012- ŚLUB
francesca22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.