Obniżanie pensji imigrantom - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-02, 09:31   #31
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Obniżanie pensji imigrantom

Cytat:
Napisane przez joanah Pokaż wiadomość
Emigrantki wszystkich krajów! Czy spotkałyście się w czasie swojego życia na obczyźnie w miejscach pracy z obniżaniem pensji imigrantów w porównaniu do pensji rodowitych pracowników pomimo pracy na tej samej pozycji? Niestety, spotkało mnie to zarówno w Grecji, Hiszpanii czy Danii... Nie ważne czy pracowałam w małym czy dużym i szanowanym się przedsiębiorstwie, zawsze okazywało się iż dostaje znacznie mniejszą pensje niż Grek, Hiszpan lub Duńczyk za wykonywanie tej samej pracy... Czy również Wam się to przydarzyło? Czy ta praktyka jest normalna czy powinno się walczyć o swoje w sądach, na policji itd., A może taki jest już los imigranta? Pozdrawiam serdecznie
To jest normalne że się obniża pensje, najczęściej jest tak jak trafimy przez agencje.
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 13:29   #32
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Obniżanie pensji imigrantom

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie spotkałam sie. W UK takie postępowanie jest niezgodne z prawem.
taaaaaaaaaaaaa... pracowałam tam przez w sumie 2,5 rok z różnmi odstepami czasowymi...

za każdym razem dostawałam mniej niż brytyjczycy... wykonywałam dokładnie tą samą pracę co oni...
zresztą sytuacjama się pdoobnie do inych emigrantów z wschodniej europy oraz azjatów... więc tekst tupu "nie zgodne z prawem" jest tak banalny że borki zrywac...
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 14:12   #33
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Obniżanie pensji imigrantom

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
taaaaaaaaaaaaa... pracowałam tam przez w sumie 2,5 rok z różnmi odstepami czasowymi...

za każdym razem dostawałam mniej niż brytyjczycy... wykonywałam dokładnie tą samą pracę co oni...
zresztą sytuacjama się pdoobnie do inych emigrantów z wschodniej europy oraz azjatów... więc tekst tupu "nie zgodne z prawem" jest tak banalny że borki zrywac...
Jedli ktoś ci płacił wbrew prawu mniej, a ty nic z tym nie robiłas- twój problem i to w dodatku na twoje życzenie. Inna sprawa jeśli płacono ci mniej, bo masz mniejsze doświadczenie czy kwalifikacje (wymagane w danej pracy).
Pracuje w UK od 8 lat (właściwie bez przerwy) i nigdy nie zarabialam mniej ze względu na pochodzenie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 19:49   #34
Miss L
Raczkowanie
 
Avatar Miss L
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 115
Dot.: Obniżanie pensji imigrantom

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Jesli ktoś ci płacił wbrew prawu mniej, a ty nic z tym nie robiłas- twój problem i to w dodatku na twoje życzenie. Inna sprawa jeśli płacono ci mniej, bo masz mniejsze doświadczenie czy kwalifikacje (wymagane w danej pracy).
Pracuje w UK od 8 lat (właściwie bez przerwy) i nigdy nie zarabialam mniej ze względu na pochodzenie.
Dokladnie tak jak mowisz, ja tez nigdy nie spotkalam sie z tego typu sytuacja. W UK wszyscy sa bardzo uczuleni na wszelkiego typu dyskryminacje, takze jesli trafilo sie na jakiegos nieuczciwego pracodawce i nic sie z tym nie zrobilo, mozna miec pretensje tylko do siebie.
Miss L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 21:25   #35
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Obniżanie pensji imigrantom

ehh i juz nagonka...

czy ja napisalam ze mam pretensje???
kwalifikacje mialam IDENTYCZNE jak brytyjczycy, prace wykonywalam IDENTYCZNA jak brytyjczycy...
pensja byla nizsza a jak nie ma sie innej opcji a za rachunki trzeba placic

i wielokrotnie uslyszalam ze mnie wogole do pracy nie przyjma bo jestem z Pl... czego zaluje jak cholera to tego ze tego nie nagralam...
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 18:29   #36
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Obniżanie pensji imigrantom

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
ehh i juz nagonka...

czy ja napisalam ze mam pretensje???
kwalifikacje mialam IDENTYCZNE jak brytyjczycy, prace wykonywalam IDENTYCZNA jak brytyjczycy...
pensja byla nizsza a jak nie ma sie innej opcji a za rachunki trzeba placic

i wielokrotnie uslyszalam ze mnie wogole do pracy nie przyjma bo jestem z Pl... czego zaluje jak cholera to tego ze tego nie nagralam...
Zadna nagonka To Ty przyszłaś i radośnie wyśmiałaś moją wypowiedz.


Nie znam szczegółów sytuacji, o której piszesz. WIęc nie będe tutaj wyroować, ani rozsądzać jak było.
Nie zajęłaś się tym dobrze, ale zapewne ta sytuacja cię wiele nauczyła i w przyszłości będziez bardiej zorientowana w swoich prawach (jak nie w UK to pewnie się dokształcisz na temat przepisów pracy w kraju, w którym zyjesz/ będziesz zyc).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 20:50   #37
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Obniżanie pensji imigrantom

nie wysmialam Ciebie ani Twojej wypowiedzi bo forum jest od tego zeby takowe swonodnie wypowiadac...

mnie tylko rozbawila mysl 'nie zgodne z prawem' bo niestety wiem jak pieknie pisane slowa przenosza sie na szara rzeczywistosc.

i nie, nie zale sie i nie, nie mam pretensji... pisze o tym jak sytuacja wgladala u mnie i tyle..
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.