DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-23, 20:27   #661
Świat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 15
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

Dobry ginekolog?Ja znam najlepszego ginekologa we Wrocławiu.To dr n. med. Lesław Sozański.Można wejśc na jego strone i dowiedzieć sie wiecej na jego temat.Serdecznie polecam-bo do tej pory nie poznałam nikogo lepszego i uważam ,że jest bezkonkurencyjny.
Świat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 19:02   #662
lolopies
Raczkowanie
 
Avatar lolopies
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 42
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

Za szybko mi sie nacisnęło
__________________

"Z prawdą jest jak z dupą - każdy siedzi na własnej" R. Bratny.

lolopies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 19:04   #663
lolopies
Raczkowanie
 
Avatar lolopies
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 42
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

KRAKÓW
...:Już polecana tutaj pani doktor Klimczyk przyjmuje też w przychodni w ramach NFZ na ul.szwedzkiej.
Jeżeli o nią chodzi.
wybieram się do niej niebawem.aby poprowadziła moją ciąże.nigdy nie miałam problemów.zawsze zlecała mi badania jak o nie prosiłam.wyleczyła mnie też z nadrzerki która ciągle mi się pojawiała.skierowała też na usg jajników aby sprawdzić czy mam owulacje.:...


Ha ha ha, Od kiedy to pacjent prosi o zlecenie badań???????????!!!!!!!!!
Pani dr jest nie miła, osłcha i wyniosła. Nie mówi co przepisuje i dlaczego! Byłam swiadkiem jak krzyczała na połozną o to, że inni lekarze wypisali za dużo skierowań na cytologię (jest lub była kierowniczka przychodni K na szwedzkiej) i kto za to zapłaći. Beznadzieja!!!!!!!! Nie polecam!!!!!!!!!!!!!!

polecam natomiast dr Jacka Drzewickiego. Przyjmuje na ul. Pachońskiego (NFZ) i prywatnie w osteomedzie na Kazimierza Wielkiego.
Dokładny, delikatny, konkretny, wesoły. Chodzę do niego dluuugo. prowadził moje dwie ciąże i odbierał moje dzieci. Bardzo serdecznie polecam!!!!
__________________

"Z prawdą jest jak z dupą - każdy siedzi na własnej" R. Bratny.

lolopies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 13:20   #664
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Smile Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

Cytat:
Napisane przez Goo100 Pokaż wiadomość
Wrocław
We wrocławiu obeszłam już chyba wszystkich ginekologów. Jednemu nalezy się wielkie uznanie jest to dr. Jan Korzeniewski. Nie pamiętam adresu przychodni , ale znajduje się ona na wysokości TGG , po drugiej stronie ulicy ,obok jest wypozyczania kaset. To wspaniały specjalista, kobiety zjeżdzają sie do niego z całej Polski. Za wizytę trzeba zapłacić 80zł , ale warto. Jest najlepszy w prowadzeniu ciąż wysokiego ryzyka i bedzie obecny przy porodzie (Kliniki przy ul. Skłodowskiej). Wszystkie moje znajome do niego chodzą i nie słyszałam zadnych skarg. Polecam.
Jan Korzeniewski przyjmuje na ul Głogowskiej 1 na przeciwko TGG na ul.Legnickiej.Sama sie do Niego wybierami szukam opinii na jego temat.Zalezy mi w szczegolnosci czy orientuje sie w endometriozie to juz bedzie czwarty lekarz z kolei(wszyscy wygaduja takie bzdury,ze brak mi slow i nerwow

PS.Jak znajde telefon do gabinetu to dopisze.
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 15:21   #665
presss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

szukam dobrego ginekologa w BIELSKU BIAŁEJ (przyjmującego w ramach NFZ, najlepiej kobiety), który przeprowadza dokładne badania przed zapisaniem srodków antykoncepcyjnych (a nie jak pani X***, po 30 sekundach wywiadu ).
prosze o szybką odpowiedź.
presss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 13:18   #666
oliwka19
Przyczajenie
 
Avatar oliwka19
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

A ja mam pytanie odnosnie dr.Bożeny Jawień, ktora przyjmuje na al.Jana Pawla II w Krakowie. Czy ona przyjmuje bez rejestracji? bo jakoś nigdzie nie moge znaleźć numeru.
__________________
W życiu, jak w baśni, im bliżej celu tym więcej przeciwieństw.
oliwka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 18:56   #667
magdula80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

WARSZAWA

Mam pytanie czy któraś z was zna może dr Jacka KORZYCKIEGO? Przyjmuje on na Wierzbnie. Chodziłąm do niego pół roku ale nie moge zajsc w ciążę. I jeszcze jedno może ktoś zna dr PODUSZCZAKA??? ide do niego po raz pierwszy i troszke sie boje bo nic o nim nie wiem.
magdula80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 19:46   #668
ossirisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 290
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

Kraków
Dr Kisielewska the best!!Dzięki temu forum trafiłam do niej ostatnio i jest to najlepszy lekarz jakiego w życiu spotkałam!Miła, sympatyczna,wszystko wytłumaczy i dokładnie zbada.Co prawda cena troszkę wysoka (dla studentek do końca lutego 40 zł a od marca 50) ale naprawdę warto.Wreszcie nie jest to ginekolog, który popatrzy, wypisze receptę i do widzenia.
Natomiast co do lekarzy na Szwedzkiej to nie polecam.Niby przychodnia całkiem ok, ale lubią utrudniać życie.Dr Janczak-Saif jest miła, ale potraktowała mnie jakbym była dzieckiem z fanaberiami :/ Badanie ginekologiczne owszem ale nic poza tym.Dr Bobrzyńska nie ma czasu na "zdziwianie" pacjentów i idzie na ilość.To samo dr Klimczyk.Recepte wypisze ale nic poza tym.Ja z tej przychodni zrezygnowałam w momencie jak chciałam się zgłosić na cytologię ( sama wyprosiłam skierowanie)i usłyszałam, że mają jakąś akcję i cytologię wykonują tylko u kobiet ciężarnych!Nawet odpłatnie nie można się umówić!I jeszcze jedno-nie przyjmują na książeczkę studencką.

Edytowane przez ossirisa
Czas edycji: 2007-02-27 o 19:47 Powód: literówka
ossirisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 08:13   #669
Olga701
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

dr Krzysztof Kot ginekolog położnik super lekarz pracuje w szpitalu na Lubartowskiej i przyjmuje pacjentki w przychodni Sanitas przy ul.Hempla w piątki od godz.16 polecam Go dziewczynom.Jest to lekarz który nie patrzy na zegarek czy czas wizyty się już kończy potrafi słuchać pacjentki,polecam!
Olga701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 08:18   #670
Olga701
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

Zapomniałam wpisać nazwę miasta w którym przyjmuje dr K.Kot-Lublin pozdrawiam
Olga701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 09:39   #671
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

ŁÓDŹ

dr Elżbieta Lipecka- Kidawska
przyjmuje w prywatnych gabinetach lekarskich "SALVE" przy ul. Struga 3. Wizyta kosztowała 80 zł.

Jest świetna! Bardzo wyluzowana, miła, delikatna, a przy tym baaardzo dokładna nie pozwoliła mi wyjść bez badania piersi POLECAM
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-28, 11:27   #672
Rosemary
Zakorzenienie
 
Avatar Rosemary
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 006
GG do Rosemary
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

GDAŃSK

Polecam p. ginekolog - położnik Małgorzatę Czupryńską. Chodze do niej do przychodni studenckiej przy Al. Zwycięstwa (niedaleko Politechniki), jest niesamowicie miła i równa babka.

Przyjmuje w poniedziałki od 10 do 14 chyba
i we środy od 8 do 16.
Zapisy osobiście odpowiednio od 10 i od 8. Telefonicznie niby też można, ale jak to w studenckich przychodniach bywa - rzadko można się dodzwonić :/
__________________
Ucho też człowiek!
Rosemary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 13:33   #673
madzialenaKrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 258
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

dziewczyny wiem, że powinnam przelecieć cały wątek ale proszę napiszcie mi gdzie najlepiej w krakowie udać się do gin tylko że do przychodni bezpłatnej jeśli ktoś ma coś sprawdzonego bardzo proszę o info Pozdrawiam
madzialenaKrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 14:05   #674
madzialenaKrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 258
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

i prosze dajcie znać jeśli któraś z Was chodzi do gabinetu na ul. Niemcewicza lub ul. Kutrzeby bo do któregoś z nich się chyba wybiorę
madzialenaKrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 15:27   #675
wąż
Raczkowanie
 
Avatar wąż
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 201
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

KRAKÓW

dr Glanowska - muszę przyznać, że zaskoczyły mnie ostatnie opinie. Kolejki owszem są, ale to głównie wina samych pacjentek, które wychodzą z założenia, że "wysiedzenie" daje im prawo do wcześniejszego wejścia (pomimo numerka). Co do samej pani ginekolog - ZAWSZE odpowiada na wszystkie moje pytania. Standardowa wizyta trwa 15 minut (ostatnio siedziałam u niej ponad 30 min). Pilnuje badania biustu i cytologii, badania krwi, a na początku badała mi też tarczyce i ciśnienie.
Dziewczyny, które krytykują ilość badań niech lepiej poczytają (choćby na temat raka szyjki macicy - o tym jakie badania i jak często należy wykonywać).
Odnosi sie to również do usg. Poza tym nikt was nie zmusza do zrobienia go na miejscu!!!!! Zresztą dr Glanowski nie jest jej synem! cytologię też można donieść z innego gabinetu.
I coś, co mi się najbardziej podoba - przy pani G. zupełnie się nie krępuję - można jej zadać pyt na każdy temat. Nie wprowadza atmosfery zgorszenia, czy moralizowania.
Co do tabletek - jeżeli sie przychodzi po pierwsze opakowanie, to zapewne robi wszystkie badania. Natomiast jeśli już się wcześniej brało tabletki i przychodzi się do niej po raz pierwszy (jako nowego lekarza) po receptę, to bez problemu przepisuje te, które wcześniej się brało.
__________________

wąż jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 15:47   #676
madzialenaKrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 258
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

a gdzie przyjmuje ta pani doktor?? interesują mnie niestety tylko wizyty w przychodni, bezpłatnie..
madzialenaKrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 15:54   #677
wąż
Raczkowanie
 
Avatar wąż
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 201
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

niestety wizyty u niej kosztują 40 zł (dla studentek).
sprawdź na str 19 tego wątku - było coś o lekarce ze scanmedu (mają umowę z NFZ-tem). Tam jest podobno bezpłatnie. Sama sie chętnie wybiorę, bo mam już dosyć płacenia, a prywatne przychodnie mają zwykle dobry standard.
__________________


Edytowane przez wąż
Czas edycji: 2007-04-27 o 02:18
wąż jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 20:46   #678
Świat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 15
Dot.: dobry ginekolog we Wrocałwiu- dobranie hormonów

Zgadzam się z jedną z dziewczyn,która pisała o doktorze Lesławie Sozańskim.Jest to jeden z najwspanialszych i najmądrzejszych lekarzy jakich kiedykolwiek poznałam .Jako jedyny we Wrocławiu zawsze znajdzie czas aby porozmawiać o każdym najmniejszym problemie,odpowiednio dobrać tabl. antykoncepcyjne itd. To najlepszy lekarz we Wrocłwiu.Bardzo gorąco polecam.Poza tym jest nie drogi.Przyjmuje na Żeromskiego.
Świat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 20:51   #679
Świat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 15
Smile Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

Dobry ginekolog?Ja znam najlepszego we Wrocławiu jakiego kiedykolwiek poznałam.To dr n. med.Lesław Sozański.Możesz spytć o wszystko i na wszystko otrzymasz odpowiedz .Gorąco polecam.
Świat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-01, 21:44   #680
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Question Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

a znacie jakiegoś dobrego z nfz? w Krakowie ...??
martynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 07:03   #681
madzialenaKrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 258
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

ja chodziłam długo do dr Kopeckiej do przychodni kraków-południe na ul. szwedzką kobieta w porządku
madzialenaKrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-02, 23:13   #682
Berisik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

Witam
Ponawiam moje pytanie w sprawie dobrej pani ginekolog która by przyjmowała (prywatnie) w okolicach Pszczyny, Zor, Jastrzębia Zdroju, Rybnika lub Mikołowa będę wdzięczna za szybką odpowiedz
Berisik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 09:32   #683
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

Dziewczyny bardzo pilne:
Czy któraś była u ginekologa w przychodni na SGGW? Ew. zna dobrego ginekologa na NFZ, który przyjmie mnie w poniedziałek od ręki?
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-03, 13:13   #684
Shelia
Przyczajenie
 
Avatar Shelia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

KATOWICE

Polecam dr Kośmider-Piechuta. Chodziłam do niej publicznie i byłam bardzo z niej zadowolona. Jest rzeczowa, dokładnie i bardzo delikatnie bada, wysyła na wszystkie konieczne badania. Poza tym nie propaguje konkretnych środków antykoncepcyjnych tylko wybiera najodpowiedniejsze.
Shelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 10:29   #685
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

KALISZ

Dr Zbigniew Kurpik, przyjmuje w przychodni na NFZ i prowadzi prywatną praktykę. Bardzo miły i kompetentny lekarz,cierpliwie odpowiada na każde pytanie, najpierw oczywiście przeprowadza szczególowy wywiad jeśli jest się u niego po raz pierwszy. Bardzo delikatny i szalenie uprzejmy. Na miejscu robi usg dopochwowe. Wizyta kosztuje 70 zł.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 13:19   #686
misiuKuleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Smile Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

A ja bardzo polecam Pana Marka Grabarczyka z LESZNA przyjmuje na ul Szymanowskiego. byłam już u wielu ginekologów na których wciąż się zawodziłam a temu panu naprawdę zaufałam, jest baaaardzo miły, serdeczny, odpowie cierpliwie na każde pytanie, rozwieje wszystkie dręczące sprawy)w końcu wizyty u ginekologa przestały być stresujące
misiuKuleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 14:20   #687
yellow sunflower
Raczkowanie
 
Avatar yellow sunflower
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 100
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

DĄBROWA GÓRNICZA
Polecam doktor Kasner. Przemiła, konkretna, odpowie na wszystkie pytania, z każdym problemem można zadzwonić- zawsze poradzi, cierpliwa. Wizyta kontrolna 50 zł (badanie + usg -> jajniki, brzuch, tarczyca i co się jeszcze da ) Naprawdę polecam.
yellow sunflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 15:23   #688
pati22letnia
Raczkowanie
 
Avatar pati22letnia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 187
GG do pati22letnia
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

KRAKÓW- Dziewczyny a ja mam takie pytanie znacie może dr. Edyta Gudynudis- Jarosz i dr Marek Malec??Przyjmują w "Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej " na ulicy Teligi 8 . Jeśli któraś zwas wie coś na temat tych lekarzy ginekologów to proszę piszczie.
pati22letnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 16:54   #689
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

WŁOCŁAWEK
Dr Litwiński przyjmuje na ulicy Reja 13, zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Spokojny [zawsze wysłucha Cię, nie przerywając], na pierwszej wizycie [prywatnej] zrobił mi USG piersi i macicy, plus wywiad, etc., bo prosiłam o pigułki - wszystko za cenę 100 zł. Nie komentuje nawet najdziwniejszych pomysłów [jak moja prośba o lignocainę z powodu bólu przy współżyciu - jedyną reakcją było uniesienie brwi i spojrzenie w stylu "jaja sobie robisz...nie, nie robisz." i wypisanie odpowiedniej recepty]. Jedyny "minus" - jest małomówny, jeśli nie występują żadne problemy to po prostu kończy badanie i pyta, czy coś jeszcze a jeśli coś jest nie tak, to siada i wypisuje receptę i mówi tylko tyle by wystarczyło jako minimum. Więcej informacji - trzeba pytać - co dziwne - bardzo chętnie odpowiada, więc nie wiem, czemu sam z siebie tyle nie mówi
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 14:43   #690
grodziszczanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9
Dot.: DOBRY GINEKOLOG - kogo polecamy

DR KŁak przyjmuję na NFZ ,jak i prywatnie .Nie marudzi ,zawsze ma czas dla pacjętnki ,lubi poinformować pacjenta o nowościach w medycynie ginekologicznej ,Chodzę do niej juz od kilkunastu lat,,,Kolejnym lekarzem jest DR Konieczka jest tez bardzo uczynny i grzeczny dla pacjentek,,,POlecam ,zrobi szczegółowe badania i zaleci toi co trzeba ,,a nawet powie tez o nowościach
grodziszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-19 19:10:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.