salowa w szpitalu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-29, 10:41   #1
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495

salowa w szpitalu


Witajcie
Może to zabrzmi dość dziwnie i nieprawdopodobnie, ale interesuje mnie praca salowej w szpitalu.
Wpadł mi ostatnio ten pomysł do głowy i nie chce wypaść
Mówi się, że salowa = wynieś przynieś pozamiataj, a ja chciałabym dowiedzieć się jak jest w rzeczywistości.
Zdawałam w tym roku maturę, marzy mi się medycyna, ale prawdopodobnie nie uda się w tym roku. Na inne studia nie chcę iść - to akurat pewne. Dlatego szukam pracy... Z tego co wiem do wykonywania tego zawodu nie potrzebne jest żadne wykształcenie.
Tylko mam wątpliwości jak się do tego zabrać; iść normalnie do działu kadr danego szpitala i zapytać czy nie potrzebują salowej?
Aha, od razu zaznaczam, domyślam się, że zarobki nie są jakieś super extra, jednak bardziej chodzi mi o to, żeby pracować właśnie w szpitalu, między ludźmi... Nie mówiąc już o tym, że najchętniej widziałabym się na oddziale dziecięcym...
Jeśli któraś z Was może mi jako tako przybliżyć rzeczywistość salowej, będę wdzięczna
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 11:29   #2
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: salowa w szpitalu

Napisz CV i idź z nim do wybranego szpitala, tylko w ten sposób możesz załatwić sobie taką pracę. Myślę, że przyda się też list motywacyjny, w którym opiszesz, dlaczego chcesz pracować jako salowa i wspomnisz o przyszłych studiach medycznych.

Z tego co znalazłam w wikipedii do wykonywania tego zawodu nie trzeba specjalistycznego wykształcenia.
Cytat:
Salowa – pracownica służby zdrowia, zajmująca się utrzymaniem czystości w placówkach ochrony zdrowia, w szczególności w salach szpitalnych (stąd nazwa). Podlegając służbowo (w szpitalach) pielęgniarce oddziałowej pełni także funkcje pomocnicze przy obsłudze chorych i opiece nad nimi.
Do pracy na tym stanowisku w Polsce nie jest wymagane żadne wykształcenie; jednoczesny brak (w Polsce, w 2009 r.) centralnych szczegółowych uregulowań, które określałyby zakres czynności, jakich nie wolno powierzyć salowej powoduje, że w niektórych szpitalach w blokach operacyjnych zadania tzw. "instrumentariuszki brudnej" powierza się salowym[1].
Stanowisko salowej w rozporządzeniu w sprawie zasad wynagradzania pracowników publicznych zakładów opieki zdrowotnej z roku 2001[2] zaliczane było (jako równorzędne do takich stanowisk, jak: sanitariusz, fasowaczka, pomoc laboratoryjna i pomoc apteczna) do VIII, najniższej grupy zaszeregowania z grupy pracowników działalności podstawowej.
Podziwiam, ja bym się nie zdecydowała na taką pracę
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 12:58   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: salowa w szpitalu

Bardzo fajne podejscie przyszlego lekarza -czego zycze.

mysle ,ze jak wszedzie lekarze tez powinny zaczynac prace od najnizszego stanowiska ,ja iwme ,ze studenci medycyny tez sa traktowani żle ale w stosunku do salowej to oni sa studentami wiec czuja sie wyzej.

byc moze doceniliby pozniej nizszy personel szpitalny.

Napisz CV i idz do szpitala .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 16:25   #4
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: salowa w szpitalu

ciekawe ale studenci są traktowani okropnie na kierunkahc medycznych i są od najgorszych rzeczy
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 16:38   #5
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: salowa w szpitalu

Od kiedy odbywam praktyki na różnych oddziałach w szpitalu mam styczność z salowymi.Codziennie patrzę jaką ciężką pracę muszą wykonać.Z tego co się orientuję na trakcie porodowym to salowe mają do wykonania:sprzątnięcie sali przed porodem i po co wiąże się ze zmyciem podłogi,dezynfekcją łóżka porodowego,zmiana worków z różną zawartością.
Na oddziale Pediatrii(dziecięcym) to samo czyli sprzątanie, a jeśli Pani Salowa ma czas ,chęci to również uprzedzenie personelu że brakuje leków,opatrunków itp.

Na pewno praca Salowej jest ciężka,Salowa nie otrzymuje takiego szacunku od personelu medycznego jaki powinna dostawać. Spotkałam się z różnymi Salowymi ,niektóre były bardzo miłe a niektóre wredne.Ale to zależy od typu charakteru.

Podziwiam Twój zapał do tej pracy.
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 19:15   #6
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: salowa w szpitalu

Podziwiam, ale przygotuj się na ciężką pracę. Najgorzej jest tam, gdzie pacjenci są unieruchomieni w łóżkach- ortopedia, chirurgia. Trzeba tych ludzi umyć, pomagać im w załatwianiu potrzeb fizjologicznych, jedzeniu. A płaca marna.

Myślę, że powinnaś zrobić tak jak napisałaś, czyli wziąć CV i przejść się do działu kadr Chyba że masz znajomych lekarzy, którzy mogliby Cię zarekomendować.
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 19:17   #7
lafrima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: salowa w szpitalu

Cytat:
Napisane przez Titane Pokaż wiadomość
Podziwiam, ale przygotuj się na ciężką pracę. Najgorzej jest tam, gdzie pacjenci są unieruchomieni w łóżkach- ortopedia, chirurgia. Trzeba tych ludzi umyć, pomagać im w załatwianiu potrzeb fizjologicznych, jedzeniu. A płaca marna.

Myślę, że powinnaś zrobić tak jak napisałaś, czyli wziąć CV i przejść się do działu kadr Chyba że masz znajomych lekarzy, którzy mogliby Cię zarekomendować.
Tu się nie zgodzę. Pacjentów myją,karmią,kontrola parametrów życiowych itd. tzn. wszystko co jest związane z opieką wykonują OPIEKUNOWIE MEDYCZNI,nowy zawód od 2007r.
Polecam,jeżeli masz czas,szkoła Policealna 1-roczna,świetne przygotowanie do pracy w szpitalu,a przede wszystkim oswojenie z pacjentami,ich problemami.
Niektóre szpitale zatrudniają "z ulicy" osoby na stan.opiekuna chorego i kierują na uzupełnienie wykształcenia o dyplom opiekuna medycznego.
Jest też możliwośc bycia sanitariuszką i tu chyba kursy organizują szpitale.
lafrima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.