ratunku - bolący brzuch - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 19:42   #1
szazer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 73

ratunku - bolący brzuch


Cześć,

odchudzam się juz od dluższego czasu i do tej pory nie mialam zadnych problemow. Przedtem( miesiąc/ dwa miesiące temu) bylam na diecie 1000 kcal ale postanowilam odchudzac się jak normalny czlowiek. Moim problemem jest bol brzucha po obiedzie. Zreszta tak jak po kazdym posilku. Od jakiegos tygodnia czuję się strasznie ciężko i caly czas jakbym byla nażarta. Jest mi niedobrze a jesli chodzi o bieganie do wc
() to jest to rzadziej niz raz na 1 dzien. Podam dla przykladu moj dzisiejszy jadlospis :

sniadanie: 7 30
1,5 szklanki mleka 2% + 1/2 szklanki platkow orkiszowych, 2-3 lyzki otrebow owsianych, 3-4 lyzki kaszy manny + garsc rodzynek

II sniadanie: 11 30
bulka z maki graham-orkiszowej z pasztetową,szczypiorem, 2 plasterkami szynki drobiowej i pomidorem, jogurt naturalny

obiad: 16
porządna miska pomidorowej z 3 garściami razowego makaronu

Wczesniej jadlam wiecej tylko teraz tak jem. Mam oprocz tego brzuch jak balon( cos jakby wzdęcia) i najedzona jestem do tej pory. Myslalam zeby przez jeden dzien zjesc troche mniej? chociaz chyba i tak jest malo...

Proszę i z gory dziekuje za jakiekolwiek porady
szazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 19:58   #2
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: ratunku - bolący brzuch

Cytat:
Napisane przez szazer Pokaż wiadomość
Cześć,

odchudzam się juz od dluższego czasu i do tej pory nie mialam zadnych problemow. Przedtem( miesiąc/ dwa miesiące temu) bylam na diecie 1000 kcal ale postanowilam odchudzac się jak normalny czlowiek. Moim problemem jest bol brzucha po obiedzie. Zreszta tak jak po kazdym posilku. Od jakiegos tygodnia czuję się strasznie ciężko i caly czas jakbym byla nażarta. Jest mi niedobrze a jesli chodzi o bieganie do wc
() to jest to rzadziej niz raz na 1 dzien. Podam dla przykladu moj dzisiejszy jadlospis :

sniadanie: 7 30
1,5 szklanki mleka 2% + 1/2 szklanki platkow orkiszowych, 2-3 lyzki otrebow owsianych, 3-4 lyzki kaszy manny + garsc rodzynek

II sniadanie: 11 30
bulka z maki graham-orkiszowej z pasztetową,szczypiorem, 2 plasterkami szynki drobiowej i pomidorem, jogurt naturalny

obiad: 16
porządna miska pomidorowej z 3 garściami razowego makaronu

Wczesniej jadlam wiecej tylko teraz tak jem. Mam oprocz tego brzuch jak balon( cos jakby wzdęcia) i najedzona jestem do tej pory. Myslalam zeby przez jeden dzien zjesc troche mniej? chociaz chyba i tak jest malo...

Proszę i z gory dziekuje za jakiekolwiek porady

A może jesteś uczulona na coś, np. na mąkę orkiszową??
Albo masz wrażliwy żołądek na nadmiar błonnika... mnie na przykład strasznie boli brzuch po ciemnym, razowym pieczywie
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 20:01   #3
szazer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 73
Dot.: ratunku - bolący brzuch

raczej ... od zawsze jem ciemne pieczywo i nic mi nie bylo
szazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 20:52   #4
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: ratunku - bolący brzuch

Spróbuj przez pare dni zmienic śniadanie na cos bez mleka i zobacz co się bedzie działo.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 21:32   #5
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: ratunku - bolący brzuch

Właśnie - mleko!! Mleko często uczula... spróbuj odstawić i sprawdź czy miną bóle brzucha.
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 21:42   #6
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: ratunku - bolący brzuch

a moze zespol jelita nadwrazliwego.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 23:12   #7
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: ratunku - bolący brzuch

1. Dietę masz kiepściutką, ale w sumie nie o to pytasz
2. Jesz dużo błonnika (co się chwali) ale on wymaga sporej ilości wody. Spożywanie błonnika bez wody prowadzi do problemów jak opisałaś
3. Na laktozę (i nie tylko) w mleku wiele ludzi jest uczulonych, wiele ma problemów z jej trawieniem.

Odstaw na razie mleko o pij w ciągu dnia 2 litry wody + herbaty. Zobacz co się zmienia.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 05:07   #8
szazer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 73
Dot.: ratunku - bolący brzuch

ok, dzieki wszystkim za rady za 2 dni napisze czy cos sie zmienilo
szazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 19:52   #9
szazer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 73
Dot.: ratunku - bolący brzuch

otóż... przez te 2 dni nie zjadlam zadnego jogurtu(to dla mnie wielki wyczyn bo uwielbiam jogurty)mleka wypilam mniej niz pol szklanki i zjadlam pol twarogu... jesli chodzi oczywiscie o mleczne rzeczy. Jest lepiej. Jesli chodzi o to ciągłe bycie najedzonym to juz minelo. Jednak mam nadal problemy z wyproznianiem, ktore wiąże sie z lekkim wysilkiem... Musze dodac ze od 2 dni po lewej, dolnej stronie brzucha dokucza mi ból. Jak napinam mięśnie. Troche pomasowalam i poczulam cos, tak jakby twarde jelito. Nie wiem jak to nazwac, ale tak to czuje;p. Pije wiecej wody, chociaz napewno nie są to 2 litry dziennie(od 0,5 - 1 l). Wiem ze jest to strasznie malo, ale wczesniej pilam jeszcze mniej. Teraz staram się pić ją caly czas.
szazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 20:48   #10
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: ratunku - bolący brzuch

chodziło o to, abys wyeliminowała mleko, a nie jogurt. Przynajmniej mi o to chodzilo i chyba napisalam to w miare jasno tymczasem Ty nie jadlas jogurtu, ale wypilas mleko .
Dopuki ból nie będzie ostry nie ma co panikowac, ale jesli jest lekki, a nie przejdzie przez 2-3 nastepne dni możesz isć do swojego lekarza. W miedzy czasie wez no-spe.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.