Czego nie powinno jesc roczne dziecko ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-07, 11:40   #1
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135

Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?


Wiadomo, ze roczny maluszek moze jesc praktycznie wszystko co dorosły. Chciałabym sie jednak dowiedziec, czego jeść nie powinno dziecko w tym wieku, ze względu na to, ze nie zdrowe czy ciezkostrawne ??
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 20:46   #2
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Pierwsze co mi sie nasuwa to słodycze. Dla mnie to oczywistość, ale jestem świeżo po rozmowie z teściową i jestem lekko wkurzona. Nie potrafi ona zaakceptowac naszych żywieniowych wyborów. Myśli, że krzywdzimy dziecko nie dając jej słodyczy. Ostatnio proponowała galaretki w czekoladzie (sąsiadka tak dawała ręce opadają, teściowa jest lekarzem).

Całkiem ze słodyczy nie rezygnujemy - powidło śliwkowe, biszkopty, gorzka czekolada, ale nie sztuczne galaretki.

Na razie nie dajemy żadnej panierowanej smażeniny typu kotlety, ale juz naleśniki (z wodą bez mleka, bo jest uczulona) myśle, że nie zaszkodzą (kropelka tłuszczu na kilka naleśników).
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 09:25   #3
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

także uważam,że na pierwszym miejcu są to słodycze możesz wyznaczyć jeden lub dwa dni w tygodniu,w którym dziecko otrzyma jakąś łakoć(lizak,parę cukierków)poza tym unikać złego łączenia produktów
__________________
Bywa nieraz, że czasem stoimy w obliczu prawdy dla, której brakuje słów... JP
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 09:51   #4
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Taki maluch raczej nie powinien jeśc tego co dorosły. Oczywiście zalezy tez jak sie ten dorosły odzywia... bo jesli:
nie pije nic gazowanego
nie je potraw smażonych
ostro doprawionych i słonych
nie je śmieciówki (tzn maców itd)
nie je potraw z dużą ilością konserwantów
nie wchłania czipsów i ton słodyczy...

to oczywiscie dziecko moze z takiego dorosłego brac przykład

A co do słodyczy. to ja uwazam, że naprawde sa rzeczy o wiele bardziej szkodzace małemu dziecku niz słodycze. Tyle tylko, ze te słodkosci powinny byc podawane w małych ilosciach i nie codziennie. Zgadzam sie tutaj z przedmówczyniami.

Ogólnie rzecz biorac nie jestem za przesada. Czyli nie lubie tzw. "przeginania" w zadną strone. Wszystko jest dla ludzi, tylko w odpowiednim czasie i w odpowiednich ilosciach.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 10:59   #5
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Cytat:
Napisane przez morwa74 Pokaż wiadomość
także uważam,że na pierwszym miejcu są to słodycze możesz wyznaczyć jeden lub dwa dni w tygodniu,w którym dziecko otrzyma jakąś łakoć(lizak,parę cukierków)poza tym unikać złego łączenia produktów
Co do tego lizaka czy pary cukierków to się nie zgodze, takie małe dziecko mogłby się tym zadlawić. Juz lepiej ze słodyczy podać jakiegoś batonika.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 11:50   #6
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

ale ja nie miałam na myśli karmelków mogą być czekoladowe lub tak jak napisałaś baton aczkolwiek wydaje mi się on nieco za duży dla takiego malucha chyba że kinder
__________________
Bywa nieraz, że czasem stoimy w obliczu prawdy dla, której brakuje słów... JP
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 15:48   #7
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Nie będę oryginalna - jak najpóźniej wprowadzić słodycze, jesli już to prawdziwa czekolada przyzwoitej firmy, ciasta domowej roboty, lody, suszone owoce, galaretka owszem ale z soku, nie z torebki, lizaka też można zrobić samemu .
Produktów zawierających sztuczne słodziki, napojów gazowanych, zupek z proszku, konserw.
Smażonych "po polsku" kotletów nasiąkniętych tłuszczem, fast food`ów.
Generalnie niczego "sztucznego" i wysoko przetworzonego.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 11:27   #8
lala0909
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 30
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

witam,
jestem mama slicznego rocznego chlopczyka ma juz dosc rozszerzona diete, aczkolwiek moja tesciowa czesto mi mowi, ze czegos nie powinnam jeszcze dziecku dawac.
i np co z:
- ogorkami kiszonymi [zupa ogorkowa?]
- mlekiem pasteryzowanym
- pieczarkami

mialam wiecej propozycji, ale oczywiscie jak juz usiadlam napisac, to zapomnialam
pozdrawiam!
lala0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 12:02   #9
misiula_88
Raczkowanie
 
Avatar misiula_88
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 495
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Ja mojemu synkowi jak miał rok dawałam wszystkie trzy z wymienionych przez Ciebie Pieczarki są w słoiczkach po 9 mcu chyba - po roku już na pewno. Ogórkową dostawał - ogórki tarte na tarce, bez skórki, mleko pasteryzowane -dostawał codziennie wieczorem mannę na takim zamiast mm. No tylko z mlekiem uwaga na alergie.
__________________
Kacpruś

[*] 3.12.13

cieszę się życiem!

Ninka!

misiula_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 12:05   #10
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Cytat:
Napisane przez lala0909 Pokaż wiadomość
witam,
jestem mama slicznego rocznego chlopczyka ma juz dosc rozszerzona diete, aczkolwiek moja tesciowa czesto mi mowi, ze czegos nie powinnam jeszcze dziecku dawac.
i np co z:
- ogorkami kiszonymi [zupa ogorkowa?]
- mlekiem pasteryzowanym
- pieczarkami

mialam wiecej propozycji, ale oczywiscie jak juz usiadlam napisac, to zapomnialam
pozdrawiam!
Ja ogórka kiszonego dawałam już przed skończeniem roku. Mleka nie daję i na razie nie planuje dawać do picia. Pieczarek też na razie nie będę dawać, są ciężkostrawne, nie mają żadnych wartości odżywczych.
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 14:27   #11
lala0909
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 30
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

a powiedzcie takie mleko mimo, ze jest pasteryzowane przegotowujecie jeszcze? czy mozna bezposrednio spozyc?
lala0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 21:46   #12
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Cytat:
Napisane przez lala0909 Pokaż wiadomość
witam,
jestem mama slicznego rocznego chlopczyka ma juz dosc rozszerzona diete, aczkolwiek moja tesciowa czesto mi mowi, ze czegos nie powinnam jeszcze dziecku dawac.
i np co z:
- ogorkami kiszonymi [zupa ogorkowa?]
- mlekiem pasteryzowanym
- pieczarkami

mialam wiecej propozycji, ale oczywiscie jak juz usiadlam napisac, to zapomnialam
pozdrawiam!
Moja Oti na 10 m-cy a ogórki kiszone je już od jakiś 2 zarówno takie gotowane w zupie jak i prosto ze słoika (w sumie to ich nie je bo jeszcze ich sobie nie pogryzie tylko je mamle i wysysa sok )

Co do mleka to ja bym na początku spróbowała dać kilka łyżek(łyżeczek) przez kilka dni żeby sprawdzić czy nie będzie żadnego uczulenia jak nic nie wyskoczy to dawałabym i tak na wszelki wypadek przegotowałabym jeszcze raz

Co do pieczarek...to oglądałam kiedyś program gdzie wypowiadała się jakaś pani doktor, że dzieciom w ogóle nie powinno się dawać grzybów bo tak jak napisała boska latynoska nie mają żadnych wart. odżywczych i są ciężkostrawne (aaaa pamiętam to było przy okazji tej głośnej sprawy jak chłopiec zatruł się grzybami)
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 07:19   #13
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Zgadzam sie właściwie z wszystkim co zostało powiedziane, a dodam od siebie produkty ryzykowne pod względem alergii czyli miód i orzechy, które powinno sie podawać nie wcześniej niż w okolicach ukończenia 2 roku życia. To samo tyczy sie właściwie czekolady.

Z produktów mlecznych, których moje dziecko w ogóle nie je ze względu na alergie, na które w ogóle radzę uważać, bo czasem rodzice nie są świadomi, ze dziecku szkodzą, albo alergia wychodzi dopiero pózniej, to jeśli dziecko juz je jada to uważać na wszelkie Danonki i jogurty owocowe, które mają to tony cukru i nie wiadomo czego w składzie- lepiej kupić jogurt naturalny i mieszać z owocami lub dzemami dobrej jakości.
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 08:59   #14
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Cytat:
Napisane przez lala0909 Pokaż wiadomość
witam,
jestem mama slicznego rocznego chlopczyka ma juz dosc rozszerzona diete, aczkolwiek moja tesciowa czesto mi mowi, ze czegos nie powinnam jeszcze dziecku dawac.
i np co z:
- ogorkami kiszonymi [zupa ogorkowa?]
- mlekiem pasteryzowanym
- pieczarkami

mialam wiecej propozycji, ale oczywiscie jak juz usiadlam napisac, to zapomnialam
pozdrawiam!
Kiszone rzeczy możesz spokojnie dawać. Pieczarek jeszcze bym nie dawała, są ciężkostrawne i nie mają zbyt wielu wartości.
Mleka mojej córce nie dawałam do picia, zjadała nabiał typu jogurty, śmietana, ser biały, żółty. Nasza gastrolog uważa, że dziecko do 3rż nie powinno pić mleka krowiego tylko mleko mamy lub jakieś modyfikowane. Ale niektórzy mówią, że już po roku można dawać mleko. Ja bym nie dawała bezpośrednio do picia, ale robiłam z takiego mleka np naleśniki.
Miód, orzechy też poczekać. Cukru nie dawałam w ogóle. Sól wcale lub baaaardzo delikatnie. Pieprz dawałam w niewielkich ilościach (moja lubi na ostro).
A co jeszcze byś chciała podać, ale zastanawiasz się czy można?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 13:25   #15
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Kiszone rzeczy możesz spokojnie dawać. Pieczarek jeszcze bym nie dawała, są ciężkostrawne i nie mają zbyt wielu wartości.
Mleka mojej córce nie dawałam do picia, zjadała nabiał typu jogurty, śmietana, ser biały, żółty. Nasza gastrolog uważa, że dziecko do 3rż nie powinno pić mleka krowiego tylko mleko mamy lub jakieś modyfikowane. Ale niektórzy mówią, że już po roku można dawać mleko. Ja bym nie dawała bezpośrednio do picia, ale robiłam z takiego mleka np naleśniki.
Miód, orzechy też poczekać. Cukru nie dawałam w ogóle. Sól wcale lub baaaardzo delikatnie. Pieprz dawałam w niewielkich ilościach (moja lubi na ostro).
A co jeszcze byś chciała podać, ale zastanawiasz się czy można?
a jak to jest z tym mlekiem krowim?
Moja ma 2 lata i od jakiegoś czasu podaję jej mleko krowie zamiast mm.
Nie wiem na ile teoria o podawaniu mm do 3 roku życia jest podyktowana koniecznością a na ile wsparciem firm je produkujących. W innych krajach takiego rygoru nie ma.
Mała nie ma wysypek, lubi takie mleko, jedyne co mnie zastanawia to fakt że robi "kolorowe"" kupki, tj. od ciemnych po b. jasne w jednym rzucie że tak to nazwę
W przychodni pytałam ponoć organizm się przyzwyczaja.
I nie wiem czy mogę to kontynuować czy lepiej dawać mm.
Przyznam że chodzi o względy ekonomiczne. Mała lubi mleko bardzo i wypija sporo,.
Daję pasteryzowane, 3,2%.
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 17:33   #16
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Cytat:
Napisane przez marmutita Pokaż wiadomość
a jak to jest z tym mlekiem krowim?
Moja ma 2 lata i od jakiegoś czasu podaję jej mleko krowie zamiast mm.
Nie wiem na ile teoria o podawaniu mm do 3 roku życia jest podyktowana koniecznością a na ile wsparciem firm je produkujących. W innych krajach takiego rygoru nie ma.
Mała nie ma wysypek, lubi takie mleko, jedyne co mnie zastanawia to fakt że robi "kolorowe"" kupki, tj. od ciemnych po b. jasne w jednym rzucie że tak to nazwę
W przychodni pytałam ponoć organizm się przyzwyczaja.
I nie wiem czy mogę to kontynuować czy lepiej dawać mm.
Przyznam że chodzi o względy ekonomiczne. Mała lubi mleko bardzo i wypija sporo,.
Daję pasteryzowane, 3,2%.
Ja ogólnie jestem przeciwko piciu mleka Skoro już pije i nic się nie dzieje to myślę, że możesz dalej dawać. Ale obserwuj pod kątem alergii, która może dać objawy po dłuższym czasie.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 11:31   #17
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Co wy z tymi pieczarkami. Jakieś mocno przestarzałe informacje macie
http://vitalia.pl/artykul1089_Jej-wy...pieczarka.html

Ja dziecku daję od 12 miesiąca. Dobrze ugotowane w zupie i rozdrobnione trawią się bez problemu. Jedynie surowych nie można dawać.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:22   #18
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

To samo mialam pisac, co Hania. Malo co zawieraz tyle witaminy D, co pieczarki Maja te wit. B, potas, fosfor itp. Juz od kilku lat mowi sie, ze sa bardzo zdrowe i wazne w diecie.
Choc ja jeszcze synkowi nie daje.
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 16:51   #19
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Biorąc pod uwagę w jakich warunkach są uprawiane mam wątpliwości co do ich wartości. Może z jakichś eco upraw są ok
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 13:30   #20
lala0909
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 30
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

wiem, mialam jeszcze pytac o wędzone potrawy [szynki, ryby, etc] ?
lala0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 15:29   #21
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Czego nie powinno jesc roczne dziecko ?

Cytat:
Napisane przez lala0909 Pokaż wiadomość
wiem, mialam jeszcze pytac o wędzone potrawy [szynki, ryby, etc] ?
nie bo sa za slone i maja pelno konserwantow i innych syfow. zamiast wedliny zrob pieczen i pokroj w cienkie plasterki
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.