Wesele - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-20, 19:42   #1
pancakelover
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7

Wesele


Czesc Dzewczyni,

Sry za moj polski jestem cudziozemkom ale mam problem. Jade na slub i jestem na dietczie. Bende u rodzini 3 dni. 1 1/2 w domu u nich i 2 dni wesele i poprawini. Jak mam sobje poradzicz z jedzenjem? jak to wiglonda na slubje? czi som danie co wybjerasz?
Dzenki
pancakelover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 20:18   #2
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: wesele

witaj
na slubie masz na stole jedzenie zimne, jakies sałatki, ryby, wedliny a jedzenie cieple przynosza na stół i mozesz jesc na co masz ochote, bo dan cieplych jest zawsze bardzo duzo. na poczatek mozesz zjesc rosol, potem jakies mieso z surówką (bez ziemniaków) i np. barszcz i paszteciki. jak bedziesz tanczyc, to wesele nie powinno zaszkodzic Twojej diecie. Pozdrawiam serdecznie. A skąd pochodzisz?
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 15:39   #3
pancakelover
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
Dot.: wesele

Dzenki.
Jestem z angli. Kurcze nigdy nie bylam na polskim weselu i troche sie przejmujie. A czi czieba zjesc tort?
pancakelover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 15:48   #4
kakarola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 81
Dot.: wesele

nie trzeba, tort nie jest obowiazkowy
tyle ze mnie zawsze atmosfera tak podsyca, ze pomimo diet i tak zjadam kawalek tortu (innych ciast nie jem), tlumacze sobie, ze to na szczescie dla pary mlodej
istnieje jednak jeszcze cos takiego jak presja grupy, czyli wszystkich jedzacych tort
__________________
kakarola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 13:05   #5
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: wesele

ja nie jem tortu bo nie lubie pancakelover- zawsze to new experience
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 06:52   #6
serwus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 28
Wesele

hej , drodzy forumowicze. Mam pytani. Idę w tym tygodniu na wesele. walczyłam o figurę przez ostatnie 4 miesiące i nie che teraz sie rzucic na jedzenie. Chodzi mi o to że w towarzystwie je sie wiecej. Powiedzcie mi co zrobić by ograniczyc "łaknienie ". Moja normalna dieta przed odchudzaniem to jakieś 1900, teraz 1000 /1200 ale nie licze poprostu jem naprawde nie wiele. ps: Ide w obca grupe ludzi- tzn. jako osoba towarzysząca mojego chłopaka -bo tak to mogę okreslić od kilku dni- i trochę sie denerwuje. Aw nerwach jem wiecej. I nie mówcie mi tylko bym nie jadła słodkości bo tych nigdy nie jadłam , jakoś nie lubię.
serwus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 11:17   #7
donia27
Wtajemniczenie
 
Avatar donia27
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 214
Dot.: Wesele

Ja też idę w tą sobotę na wesele i się nie przejmuje Tobie też tak radzę. Zapomnij na ten jeden dzień o odchudzaniu i baw się dobrze. Przez jeden dzień napewno nie zjesz tyle żebyś przytyła. Do tego na weselu trzeba dużo tańczyć i wszystko co zjesz to spalisz
Baw się dobrze

A tak w ogóle to nie wiem czy nie lepiej było wejśc na jakiś watek o odchudzaniu i tam zapytać dziewczyn co na ten temat myśla niz zakładać nowy. Pewnie więcej osób by się wypowiedziało
donia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-31, 14:34   #8
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Smile Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez donia27 Pokaż wiadomość
Ja też idę w tą sobotę na wesele i się nie przejmuje Tobie też tak radzę. Zapomnij na ten jeden dzień o odchudzaniu i baw się dobrze. Przez jeden dzień napewno nie zjesz tyle żebyś przytyła. Do tego na weselu trzeba dużo tańczyć i wszystko co zjesz to spalisz
Baw się dobrze

A tak w ogóle to nie wiem czy nie lepiej było wejśc na jakiś watek o odchudzaniu i tam zapytać dziewczyn co na ten temat myśla niz zakładać nowy. Pewnie więcej osób by się wypowiedziało
Ja też mam wesele-mojego brata-ale to dopiero 22 września...Masz rację,
najlepszym rozwiązaniem będzie zapomnieć o diecie<oczywiście bez przesady!>na ten jeden dzień .Napewno przez ten jeden dzień nie przytyjesz PzDr
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 13:28   #9
kamisiap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 53
GG do kamisiap
Dot.: Wesele

nawet w jeden dzień można przytyć ale podejrzewam,że nie wiecej niż 1kg. wiadomo,jak juz sie jest na weselu,to chce sie wszystkiego spróbować,ale wydaje mi sie,że jeśli jednego dnia skusimy się na kawałek tortu,jakiegoś ciasta lub czegoś innego,to nic strasznego od razu się nie stanie gorzej,jeśli raz sobie pozowlimy na małe odejście od diety,a później będziemy robić to coraz częściej ..
kamisiap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 13:41   #10
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Wesele

Cytat:
Napisane przez kamisiap Pokaż wiadomość
nawet w jeden dzień można przytyć ale podejrzewam,że nie wiecej niż 1kg.
Nie można.
Waga może być większa, ale nie ma to związku z bf.

__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 16:07   #11
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Wesele

Ja bym się nie przejmowała. Po prostu z każdym "grzeszkiem" jeden taniec więcej do wyskakania
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-24, 20:22   #12
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

nie wiedziałam w jakim wątku zadać to pytanie

mianowicie jutro mam wesele a że troszkę sie odchudzam to jest to sytuacja co najmniej niesprzyjająca z punktu widzenia diety

kompletnie nie wiem co będę tam jadła, możecie polecić jakieś dania "typowo weselne:", które moge podjadać bez większych wyrzutów sumienia (stoły są zawsze tak zastawione że nie wiem nawet na co spojrzeć)?
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 08:10   #13
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
nie wiedziałam w jakim wątku zadać to pytanie

mianowicie jutro mam wesele a że troszkę sie odchudzam to jest to sytuacja co najmniej niesprzyjająca z punktu widzenia diety

kompletnie nie wiem co będę tam jadła, możecie polecić jakieś dania "typowo weselne:", które moge podjadać bez większych wyrzutów sumienia (stoły są zawsze tak zastawione że nie wiem nawet na co spojrzeć)?
Oooo wesela to u mnie temat strasznie kontrowersyjny...Przed szpitalem (anoreksja gwoli przypomnienia) to byl jedyny dzien kiedy doslownie rzucalam sie na jedzenie i zarlam doslownie wszystko do bolu. W koncu raz nie zawsze a na raz organizm i tak nie wchlonie tylu kalorii. W rezultacie po rzadnej z takich "rozpust" nie przytylam. A na drugi dzien i tak nie moglam nic przelknac. Z kolei gdy byloze mna juz gorzej przez chorobe nie poszlam na wesele...

Co do twojego pytania to jedz wszystko po trochu i ten raz sie nie przejmuj! A jesli faktycznie musisz schudnac na stole zawsze stoja jakies owoce, surówki do dań głownych, szukaj napoi bez cukru lub rozcienczaj soki, mozesz zjesc rosol lub flaczki, z mies wybierz kurczaka i obierz go ze skory/ panierki...
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 11:19   #14
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Dania Dietetyczne - przepisy

"niusia" - przesunęłam post do właściwego tematu
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.