Pomadkomaniaczki - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-22, 18:18   #2821
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez characteristic2 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio używam tej nowej pomadki Rimmel The Only One Matte Lipstick i jestem bardzo zadowolona. Mam kolor 700 trensetter, wpada w brąz, ale jest bardzo naturalna i długo się utrzymuje.
Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Ja mam kolor 200 i póki co jest to moja ulubiona szminka. Pięknie wygląda i przede wszystkim nie czuć jej na ustać i nie wysusza.
Byście dały jakieś foteczki

Do mnie lecą nowe kolory płynnej Golden Rose. Pierwszy raz będę miała do czynienia z tymi pomadkami
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 00:11   #2822
201703061106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 232
Szminka kolorowa

Witajcie - dojrzałam do malowania ust.. marzę o czerwieni - którą szminkę/sztyft, w płynie / mi polecacie jako debiutantce? Dotychczas używałam tylko ochronnych pomadek ewentualnie błyszczyków -ale bezbarwnych
201703061106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 09:23   #2823
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Szminka kolorowa

Cytat:
Napisane przez Ruda_kotka Pokaż wiadomość
Witajcie - dojrzałam do malowania ust.. marzę o czerwieni - którą szminkę/sztyft, w płynie / mi polecacie jako debiutantce? Dotychczas używałam tylko ochronnych pomadek ewentualnie błyszczyków -ale bezbarwnych

Szminki z Golden Rose
Seria Velvet Matte jest (jak nazwa wskazuje) matowa, ale nosi się komfortowo, nie jest to taki stuprocentowy mat, ale ja lubię, wygląda bardzo ladnie.
Jeśli nie chcesz matu, poszukaj czegoś z innych serii.


A Golden Rose polecam, bo mają naprawdę dobre szminki za niewielką cenę, więc na początek idealne - bo nawet jak nie trafisz z kolorem czy też wykończenie nie będzie Ci się jednak podobać, to strata nie będzie duża.


Cena tych pomadek to ok. 10-12 zł
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 21:57   #2824
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Szminka kolorowa

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Szminki z Golden Rose
Seria Velvet Matte jest (jak nazwa wskazuje) matowa, ale nosi się komfortowo, nie jest to taki stuprocentowy mat, ale ja lubię, wygląda bardzo ladnie.
Jeśli nie chcesz matu, poszukaj czegoś z innych serii.
Dla mnie GR to są najgorsze pomadki na świecie, choc nie ostatnio przebiły je plynne Lovely i Wibo (równie chwalone na wizazu )
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 22:19   #2825
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Szminka kolorowa

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Dla mnie GR to są najgorsze pomadki na świecie, choc nie ostatnio przebiły je plynne Lovely i Wibo (równie chwalone na wizazu )
Które masz na myśli i dlaczego ?
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 23:00   #2826
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Szminka kolorowa

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Które masz na myśli i dlaczego ?
Wszystkie z GR i plynne Lovely i Wibo. Podejrzewam, że mam uczulenie na jakiś skaldnik, bo to co wyrabiają z moimi ustami jest ... ( żeby nie było matow używam od co najmniej 6 lat wiec wiem jak maty zachowuja sie na moich ustach. A i te 3 firmy wyróżnia jedno-beznadziejna trwalość. Próbowałam, dawałam szansę, ale godzina na moich ustach to nie jest wynik, który można zdzierżyć i jakos ogarnąć...
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 09:05   #2827
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pomadkomaniaczki

Z taką opinią się jeszcze nie spotkałam

Co prawda ja płynnych z GR nie posiadam, koleżanki tylko mają i raczej chwalą. Co do płynnej z Lovely za to się zgodzę, że masakra - skleja usta, nie zasycha do końca...

A z GR ja używam tej serii Velvet Matte i bez jedzenia trzymają mi się bez naruszenia nie wiem nawet ile godzin - aż je zmyję. Przy piciu podobnie.
Przy jedzeniu niektóre kolory się lekko zjadają, ale niektóre prawie wcale i nawet przy jedzeniu się trzymają.

Może po prostu masz pecha i nie współpracują z Twoimi ustami te pomadki (o ile to możliwe) albo używasz ich na coś mocno tłustego?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-28, 11:01   #2828
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Z taką opinią się jeszcze nie spotkałam

Co prawda ja płynnych z GR nie posiadam, koleżanki tylko mają i raczej chwalą. Co do płynnej z Lovely za to się zgodzę, że masakra - skleja usta, nie zasycha do końca...

A z GR ja używam tej serii Velvet Matte i bez jedzenia trzymają mi się bez naruszenia nie wiem nawet ile godzin - aż je zmyję. Przy piciu podobnie.
Przy jedzeniu niektóre kolory się lekko zjadają, ale niektóre prawie wcale i nawet przy jedzeniu się trzymają.

Może po prostu masz pecha i nie współpracują z Twoimi ustami te pomadki (o ile to możliwe) albo używasz ich na coś mocno tłustego?
Używam ich normalnie, jak każdych pomadek. Te sie zjadają, tamte nie. Nigdy nie używam pod spód nic tłustego. Natomiast dużo mówię i niestety to chyba pomadki dla "milczków" bo one od gadania tak złażą
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 11:17   #2829
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Używam ich normalnie, jak każdych pomadek. Te sie zjadają, tamte nie. Nigdy nie używam pod spód nic tłustego. Natomiast dużo mówię i niestety to chyba pomadki dla "milczków" bo one od gadania tak złażą
No właśnie mnie nie złażą ani od gadania, ani od picia.
Jeden kolor mam taki z tej serii, który jest słabszy i faktycznie trochę się zjada, ale ogólnie jestem zadowolona.

Tak czy inaczej myślę, że na pierwszą pomadkę lepiej kupić taką i poprawić w ciągu dnia niż kupić za 50 zł czy więcej i się okaże, że jednak coś nie odpowiada, bo np. kolor nie ten (raczej mała szansa, że przy pierwszej pomadce od razu dobierze się swój idealny kolor)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 15:01   #2830
denearys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 22
Dot.: Pomadkomaniaczki

Dziewczyny, czy poleciłybyście jakaś szminkę czerwoną os. bladolicej?
Jestem typowym chłodnym typem + niebieskie oczy, ciemny blond. We wszystkich czerwieniach wyglądam komicznie.
Na obecna chwile mam Golden Rose Velvet Matte 06 i 18 odpowiedniki niby Mac Lady Red (bodajże) i Russian Red no i to moje małe koszmarki jedna zbyt ciepła, druga za chłodna, (wyglądam jak stara maleńka) (wiek 21 lat) nie mogę niczego znaleźć pomiędzy co by wyglądało całkiem ok na mnie Marzy mi się z inglota matowa pomadka nr 27 to bordo wpadające w brąz, ale podejrzewam, że skończyło by się to, tak jak zawsze - źle.
Cze któraś z was może też ma taki problem i mogłaby coś podpowiedzieć gdzie jeszcze zerknąć?
denearys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 16:31   #2831
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Pomadkomaniaczki

A może MAC ruby woo? Nie dość że jest to kolor uniwersalny dla wszystkich kobiet bez względu na typ urody to optycznie wybiela zęby z pomadek Maca to moja ulubiona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-28, 18:35   #2832
201703061106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 232
Dot.: Pomadkomaniaczki

Kochane - nigdy nie miałam pomadki - nie liczę błyszczyków o jasnych barwach - chce kupić pierwsza szminkę w czerwieni - jaka bedzie dobra dla początkującej ? sztyft czy w płynie ?firma? Co polecacie ??
201703061106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 18:45   #2833
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pomadkomaniaczki

Ja zaczęłam malować usta dopiero jakoś na jesieni i moim ulubionym produktem jest szminka w kredce (bardzo lubię z golden rose nr 10, ale to nie czerwień ). Nie potrzebuję do niej konturówki i przy mojej mało wprawionej ręce mogę paciać i paciać i robić nią poprawki, bo np. gdzieś nie domalowałam. Jej wadą jest to, że trzeba temperować i przez to część szminki się marnuje, ale cena jest na tyle przystępna, że można na to przymknąć oko.
Nie testowałam pomadek w kredce z innych firm, więc nie mam porównania.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 15:15   #2834
201703061106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 232
Dot.: Pomadkomaniaczki

Muszę więc kupić kilka szminek / w płynie, kredce, sztyfcie i zobaczyć
201703061106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 20:38   #2835
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam malować usta dopiero jakoś na jesieni i moim ulubionym produktem jest szminka w kredce (bardzo lubię z golden rose nr 10, ale to nie czerwień ). Nie potrzebuję do niej konturówki i przy mojej mało wprawionej ręce mogę paciać i paciać i robić nią poprawki, bo np. gdzieś nie domalowałam. Jej wadą jest to, że trzeba temperować i przez to część szminki się marnuje, ale cena jest na tyle przystępna, że można na to przymknąć oko.
Nie testowałam pomadek w kredce z innych firm, więc nie mam porównania.
Też bardzo lubię ten kolor, pasuje do wszystkiego.
Ja zsuwam tą skuwkę od dołu i popycham palcem i kredka się wysuwa chyba że chcesz mieć ostry koniec.

Ja jestem chłodnym typem i pasuje mi Maybelline 547 pleasure me red ( bardzo zwraca uwagę u płci przeciwnej ) i Rimmel 810 one of a kind - ale ma ściętą końcówkę i trudniej się maluje, ale bardziej trwała niż M.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 20:47   #2836
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez denearys Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy poleciłybyście jakaś szminkę czerwoną os. bladolicej?
Jestem typowym chłodnym typem + niebieskie oczy, ciemny blond. We wszystkich czerwieniach wyglądam komicznie.
Na obecna chwile mam Golden Rose Velvet Matte 06 i 18 odpowiedniki niby Mac Lady Red (bodajże) i Russian Red no i to moje małe koszmarki jedna zbyt ciepła, druga za chłodna, (wyglądam jak stara maleńka) (wiek 21 lat) nie mogę niczego znaleźć pomiędzy co by wyglądało całkiem ok na mnie Marzy mi się z inglota matowa pomadka nr 27 to bordo wpadające w brąz, ale podejrzewam, że skończyło by się to, tak jak zawsze - źle.
Cze któraś z was może też ma taki problem i mogłaby coś podpowiedzieć gdzie jeszcze zerknąć?
Nie musisz iść koniecznie w czerwień. Dla Twojego typu idealne będą zimne fiolety, zimne róże, bardzo blade zimne róże, które na innych typach dają "efekt topielicy". Raczej unikałabym typowo ciepłych domieszek, a brąz w fiolecie czy bordo może taki być.
To subtelny typ urody, więc każda czerwień da u Ciebie raczej przerysowany efekt. Już prędzej szła bym w fuksję, w mocne róże.
Może jakieś jagodowe odcienie dałyby radę?
No ewentualnie typowe brodo- kolor ciemnego wina, ale raczej w wersji na wieczór. Na dzień da "wampirzy" efekt.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 21:28   #2837
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pomadkomaniaczki

Z innej beczki- są jakieś bazy pod pomadki, żeby lepiej się trzymały?
Czytam recenzje różnych pomadek i widzę: wytrzymała cały dzień, wytrzymała wesele, wytrzymała całą studniówkę. JAK?
O ile jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazić, że wytrzymała cały dzień, bo ktoś np. nie jadł w pracy / szkole i je dopiero po powrocie do domu, o tyle już na weselu czy innej tego typu imprezie raczej coś się przekąsiło Ja testowałam już kilka pomadek (m.in. golden rose w kredce, velvet matte, vision, w płynie, kredkę, inglota w płynie) i wszystko mi zostawało już na pierwszym kieliszku wina, szklance wody, nim jeszcze cokolwiek zjadłam Taki już mam typ ust, czy coś robię nie tak?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 21:55   #2838
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Pomadkomaniaczki

http://kosmetista.ru/blog/otzivi/58100.html
Denearys jeśli jesteś takim typem urodowym to polecam te czerwienie o których wspominałam pięknie podkreśla jasne oczy i urodę.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Z innej beczki- są jakieś bazy pod pomadki, żeby lepiej się trzymały?
Czytam recenzje różnych pomadek i widzę: wytrzymała cały dzień, wytrzymała wesele, wytrzymała całą studniówkę. JAK?
O ile jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazić, że wytrzymała cały dzień, bo ktoś np. nie jadł w pracy / szkole i je dopiero po powrocie do domu, o tyle już na weselu czy innej tego typu imprezie raczej coś się przekąsiło Ja testowałam już kilka pomadek (m.in. golden rose w kredce, velvet matte, vision, w płynie, kredkę, inglota w płynie) i wszystko mi zostawało już na pierwszym kieliszku wina, szklance wody, nim jeszcze cokolwiek zjadłam Taki już mam typ ust, czy coś robię nie tak?
To zależy od formuły pomadki. Maty teoretycznie lepiej trzymają się ust.
10 gloden rose w kredce zje się łatwiej niż ciemniejsza 08/19 piękne kolory mimo tej samej formuły.

Ja daję pod pomadkę zwykłą ochronną, jeśli to nie kredka to maluję raz, nadmiar odciskam na chusteczce i maluję drugi raz, spokojnie kilka godz. wytrzyma. No chyba że lubisz jeść tłuste dania to chyba mi tylko GR w płynie wytrzymał i The only one ale tu potrzebne było małe domalowanie. Kredka GR 08 wytrzymała kilka godz. bez poprawek mimo że lekko odciskała się na szklance.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 08:10   #2839
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Pomadkomaniaczki

Staska_staska, w szafie kobo jest bezbarwna baza do szminek. Ja też używam z essence konturówki bezbarwnej. Co do drozszych produktów to się nie wypowiem. Te dwa u mnie się sprawdzają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-30, 10:16   #2840
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Z innej beczki- są jakieś bazy pod pomadki, żeby lepiej się trzymały?
Czytam recenzje różnych pomadek i widzę: wytrzymała cały dzień, wytrzymała wesele, wytrzymała całą studniówkę. JAK?
O ile jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazić, że wytrzymała cały dzień, bo ktoś np. nie jadł w pracy / szkole i je dopiero po powrocie do domu, o tyle już na weselu czy innej tego typu imprezie raczej coś się przekąsiło Ja testowałam już kilka pomadek (m.in. golden rose w kredce, velvet matte, vision, w płynie, kredkę, inglota w płynie) i wszystko mi zostawało już na pierwszym kieliszku wina, szklance wody, nim jeszcze cokolwiek zjadłam Taki już mam typ ust, czy coś robię nie tak?

Moja Golden Rose Velvet Matte w kolorze 32 wytrzymała rosół i schaboszczaka na weselu Dopiero po północy po kilku posiłkach i wielu napojach mi się lekko od środka zjadła, więc ją poprawiłam trochę. Z kolei kolor 02 już tlustego posiłku nie wytrzyma. Nie zje się calkiem, ale od środka tak.
Niby ta sama seria, takie same maty, ale inny kolor i trwałość też różna.
Ale to nie tylko GR. Chyba wszystkie pomadki, które mialam bardziej lub mniej różniły się trwałością w zależności od koloru. Zwykle ciemniejsze są bardziej trwałe.


Ja nie używam żadnej bazy pod pomadki.
Przed nałożeniem koloru na usta smaruję je carmexem, a tuż przed pomalowaniem pomadką ścieram nadmiar carmexu, żeby został tylko ledwo ślad po nim na ustach.




Ale to cudo kupione w Korei bije wszystko na glowę:
https://www.roseroseshop.com/image/d..._051_light.jpg
Można jeść, pić, gadać, całować, a ona zostaje na ustach
I bardzo komfortowo się nosi.
Jedyny minus taki, że oksyduje i zmienia kolor na ustach z czasem.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-01-30 o 10:21
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 10:32   #2841
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pomadkomaniaczki

Poszukam tej bazy kobo, jeszcze muszę odnaleźć swoją konturówkę bezbarwną z GR, bo gdzieś ją wcisnęłam
Ta GR VM 32 jest fajna, ale ciemna dla mnie Mam ciemne włosy, ciemne oczy, ciemną oprawę oczu, zawsze w makijażu akcentuję właśnie oczy i jakbym dorzuciła sobie taki kolorek, to bym wyszła mega mrocznie, to raz. A dwa- mam wąskie usta (tzn. nie wargi, ale stosunkowo krótkie od jednego kącika do drugiego i mam wrażenie, że takie kolory jeszcze bardziej mi je pomniejszają). Usta niby można powiększyć obrysowując je poprzez wychodzenie poza linię warga, ale to nie działa na ich wydłużenie.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 10:55   #2842
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Poszukam tej bazy kobo, jeszcze muszę odnaleźć swoją konturówkę bezbarwną z GR, bo gdzieś ją wcisnęłam
Ta GR VM 32 jest fajna, ale ciemna dla mnie Mam ciemne włosy, ciemne oczy, ciemną oprawę oczu, zawsze w makijażu akcentuję właśnie oczy i jakbym dorzuciła sobie taki kolorek, to bym wyszła mega mrocznie, to raz. A dwa- mam wąskie usta (tzn. nie wargi, ale stosunkowo krótkie od jednego kącika do drugiego i mam wrażenie, że takie kolory jeszcze bardziej mi je pomniejszają). Usta niby można powiększyć obrysowując je poprzez wychodzenie poza linię warga, ale to nie działa na ich wydłużenie.
Jak masz problem z trwałością matowych pomade w sztyfcie, to możesz też spróbować płynnych. Są trwalsze.
Tych z GR nie używałam, ale moje koleżanki chwalą. I te z Bourjois.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 11:20   #2843
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Pomadkomaniaczki

Ostatnio "załatwiłam się" płynną z inglota- po pierwszym łyku wina została na kieliszku, a po drugim odbiła mi czerwone "kiełki" nad wargami Płynna GR została natomiast na kubku z przestudzoną herbatą Może taki mój urok.
Nawiasem mówiąc, na szczęście przynajmniej cienie do oczu zostają tam, gdzie chcę i nie spływają.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 11:54   #2844
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ostatnio "załatwiłam się" płynną z inglota- po pierwszym łyku wina została na kieliszku, a po drugim odbiła mi czerwone "kiełki" nad wargami Płynna GR została natomiast na kubku z przestudzoną herbatą Może taki mój urok.
Nawiasem mówiąc, na szczęście przynajmniej cienie do oczu zostają tam, gdzie chcę i nie spływają.
Może faktycznie, ale to bardzo dziwne.
Ja z plynnych mam tylko 2 - tę koreańską, którą wrzuciłam wyżej i z Lovely.
Koreańska trzyma się wiele wiele godzin i się nigdzie nie odbija, jak już porządnie zaschnie.
Lovely też się raczej nie odbija, może bardzo nieznacznie, ale fatalnie się ją nosi, bo jest klejąca.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 13:09   #2845
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Moja Golden Rose Velvet Matte w kolorze 32 wytrzymała rosół i schaboszczaka na weselu Dopiero po północy po kilku posiłkach i wielu napojach mi się lekko od środka zjadła, więc ją poprawiłam trochę. Z kolei kolor 02 już tlustego posiłku nie wytrzyma. Nie zje się calkiem, ale od środka tak.
Niby ta sama seria, takie same maty, ale inny kolor i trwałość też różna.
Ale to nie tylko GR. Chyba wszystkie pomadki, które mialam bardziej lub mniej różniły się trwałością w zależności od koloru. Zwykle ciemniejsze są bardziej trwałe.


Ja nie używam żadnej bazy pod pomadki.
Przed nałożeniem koloru na usta smaruję je carmexem, a tuż przed pomalowaniem pomadką ścieram nadmiar carmexu, żeby został tylko ledwo ślad po nim na ustach.




Ale to cudo kupione w Korei bije wszystko na glowę:
https://www.roseroseshop.com/image/d..._051_light.jpg
Można jeść, pić, gadać, całować, a ona zostaje na ustach
I bardzo komfortowo się nosi.
Jedyny minus taki, że oksyduje i zmienia kolor na ustach z czasem.
Kupowałas osobiście w Koreii czy przez jakąś stronę? Można to w Polsce gdzieś dostać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 13:32   #2846
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Kupowałas osobiście w Koreii czy przez jakąś stronę? Można to w Polsce gdzieś dostać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupowałam osobiście w Korei. Zupełnie w ciemno, nie czytałam żadnych opinii. Jakbym wiedziała, że dobre, to może bym kupiła wszystkie kolory Bo te pomadki byly chyba po ok. 5-6 dolarów w przeliczeniu, o ile dobrze pamiętam.
Nie mam pojęcia, czy są one do kupienia przez jakąś stronę.
W Korei w każdej drogerii jest mnóstwo tego typu pomadek płynnych. Minus jest taki, że koreańska kolorystyka jest mocno ograniczona. Ciężko znaleźć coś poza czerwieniami w różnych odcieniach.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 17:48   #2847
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Kupowałam osobiście w Korei. Zupełnie w ciemno, nie czytałam żadnych opinii. Jakbym wiedziała, że dobre, to może bym kupiła wszystkie kolory Bo te pomadki byly chyba po ok. 5-6 dolarów w przeliczeniu, o ile dobrze pamiętam.
Nie mam pojęcia, czy są one do kupienia przez jakąś stronę.
W Korei w każdej drogerii jest mnóstwo tego typu pomadek płynnych. Minus jest taki, że koreańska kolorystyka jest mocno ograniczona. Ciężko znaleźć coś poza czerwieniami w różnych odcieniach.
Tak czy inaczej zazdroszcze wyjazdu .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 18:30   #2848
201703061106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 232
Unhappy Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez Ruda_kotka Pokaż wiadomość
Kochane - nigdy nie miałam pomadki - nie liczę błyszczyków o jasnych barwach - chce kupić pierwsza szminkę w czerwieni - jaka bedzie dobra dla początkującej ? sztyft czy w płynie ?firma? Co polecacie ??
Ciężka sprawa- kolorów i typów jest tak wiele, chyba bym musiała pół dnia spędzić w drogerii by to wszystko wypróbować..
Co łatwiej się nakłada- sztyft, płyn czy kredka?
Czy lepiej od razu z górnej półki (Chanel) czy też testować te tańsze (Bell, Eveline itp.)?
Nie wiem zupełnie czym się kierować, tzn. czy typem mojej urody (w sumie dalej nie wiem jaki mam, bo już różne wersje mi wmawiano) czy też tym czy się dobrze w danym kolorze czuję?
Help girls .. proszę

Edytowane przez 201703061106
Czas edycji: 2017-01-31 o 22:24
201703061106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 11:36   #2849
xxoluniaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 36
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cześć.

Dziewczyny, czy któraś z Was ma szminki Dose of colors w macie?

Bardzo mi się podobaja, słyszałam o nich same pozytywne opinie.

Widzialam je na Allegro za 30zl ale czy to nie za tanio?
xxoluniaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 13:44   #2850
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Pomadkomaniaczki

Cytat:
Napisane przez xxoluniaxx Pokaż wiadomość
Cześć.

Dziewczyny, czy któraś z Was ma szminki Dose of colors w macie?

Bardzo mi się podobaja, słyszałam o nich same pozytywne opinie.

Widzialam je na Allegro za 30zl ale czy to nie za tanio?
owszem za tanio, obstawiam że to dose z aliexpress, tak samo jak kylie na all w podobnej cenie
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-08 18:26:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.