zmiana imienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-11, 14:59   #1
reasonnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1

zmiana imienia


nie wiedziałam , gdzie umieścić mój post , ale liczę ,że mi pomożecie . Chciałabym zmienić moje obecne imię Magdalena na Magda . Nie lubię swojego imienia , każdy nazywa mnie Magda , ale niektórzy się upierają i wołają Magdalena ;/ . Mam już skończone 18 lat , ale jestem w trakcie liceum , tzn skończyłam właśnie 2 klasę i mam pytanie , czy będę musiała zgłaszać to do szkoły ,czy będę mogła tam posługiwać się starym , bo po prostu nie chcę robić zamieszania . Może ktoś miał podobną sytuację ?
pozdrawiam Magda
reasonnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 15:35   #2
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: zmiana imienia

Abstrahując od Twojego problemu, którego nie skomentuję... Tak będziesz musiała to zgłosić, ponieważ:
"Zmiana odbywa się wyłącznie na wniosek własny osoby. Jej skutkiem jest możliwość ale i obowiązek stosowania imienia i nazwiska w nowym brzmieniu".
Jeśli Ci się nie chce w to bawić to zastanów się, czy faktycznie chcesz zmieniać imię.
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 17:43   #3
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: zmiana imienia

Musisz zgłosić, bo inaczej będziesz miała wystawione np. świadectwo na nieaktualne imię.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 20:39   #4
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: zmiana imienia

ale Magdalena jest bardzo ładne, jak tak bardzo przeszkadza to zmien, ale po co
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 21:01   #5
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: zmiana imienia

Ja swojego imienia w liceum też nienawidziłam, teraz kiedy jestem starsza zaczęło mi się podobać, wstrzymałabym się z tą decyzją bo nie dość, że narobisz zamieszania (będziesz musiała zgłosić zmianę nie tylko w szkole ale też we wszystkich innych instytucjach typu przychodnia, wymiana dowodu osobistego, legitymacji w szkole itp. itd.) jeszcze rozumiem, żebyś miała imię Kunegunda ale Magdalena i Magda to przecież jedno i to samo... ale no co kto lubi
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 21:10   #6
e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 166
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez reasonnn Pokaż wiadomość
nie wiedziałam , gdzie umieścić mój post , ale liczę ,że mi pomożecie . Chciałabym zmienić moje obecne imię Magdalena na Magda . Nie lubię swojego imienia , każdy nazywa mnie Magda , ale niektórzy się upierają i wołają Magdalena ;/ . Mam już skończone 18 lat , ale jestem w trakcie liceum , tzn skończyłam właśnie 2 klasę i mam pytanie , czy będę musiała zgłaszać to do szkoły ,czy będę mogła tam posługiwać się starym , bo po prostu nie chcę robić zamieszania . Może ktoś miał podobną sytuację ?
pozdrawiam Magda
masz jeszcze rok do skończenia liceum. może przeczekaj ten czas. po co robić zamieszanie rok szybko zleci a zmiana nie jest przecież aż tak istotna.
i nie jestem aż taka pewna, czy unikniesz tego, że ludzi przestaną mówić do Ciebie 'Magdalena'. większość osób będzie pewnie myślała, że Magda to właśnie Magdalena i ktoś może się w ten sposób do Ciebie zwrócić. Albo będą myśleli, że podajesz niepełne imię (znam przypadek, kiedy dziewczyna musiała nieraz tłumaczyć, że ma na imię Magda a nie Magdalena, a ludzie i tak upierali się, że jak to, że przecież to zdrobnienie)
e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 22:43   #7
wiolak1990
Przyczajenie
 
Avatar wiolak1990
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 23
Dot.: zmiana imienia

Przemyśl to, poczekaj na koniec liceum. Twój problem jest w sumie niewielki. Ja mam podobnie, wszyscy mówią do mnie Wiola, lubię tę formę i sama też jej najczęściej używam, przedstawiam się tak itd. Niezbyt lubię formę Wioleta, używam jej rzadko, właściwie tylko w oficjalnych sytuacja i jakoś żyję. Potem Twój problem ograniczy się tylko do składania podpisu pod dokumentami, serio chyba nie warto. Poza tym, np. gdy wyślesz CV do potencjalnego pracodawcy, może potraktować je jako niepoważne i z góry odrzucić.
Problem byłby wtedy gdybyś miała na imię Magdalena, a wszyscy mówiliby do Ciebie Agnieszka. Choć niektórzy i z tym sobie radzą
wiolak1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 14:42   #8
Malina_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 130
Dot.: zmiana imienia

Zaraz liceum się skończy i pojdziesz na studia. Jesli od razu bedziesz zaznaczac, ze wolisz Magda, a nie Magdalena to problemu nie będzie. Poza tym to chyba nie jest taka wielka róznica. Myslisz, ze warto zmieniac wszystlo dla tak malej zmiany?
Malina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 15:01   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmiana imienia

A co to zmieni? ludzie i tak będa mówili jak mówią.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 21:20   #10
Trzy_metry_nad_niebem
Raczkowanie
 
Avatar Trzy_metry_nad_niebem
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 136
Dot.: zmiana imienia

Magdalena to ładne imię.A jakie masz drugie imię ? Jakbyś miała Lena, to byś mogła być Magda/Lena
__________________
WymieńCiuszek


Skalpel 3/30 + Turbo 3/30





Trzy_metry_nad_niebem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 00:37   #11
Ljus
Raczkowanie
 
Avatar Ljus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 294
Dot.: zmiana imienia

Decyzja jest Twoja wiadomo, ale weź pod uwagę, że ludzie będą Cię tak czy tak nazywać Magdalena - szczeólnie w oficjalnych sytuacjach, bo dla każdego pierwszym skojarzeniem po usłyszeniu Magda jest zdrobnienie od Magdalena. Wiem co mówię bo mam znajomą Magdę nie Magdalenę :P i więcej z tym irytacji i poprawiania błędnych zapisów niż pożytku
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości."

Ljus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-13, 22:30   #12
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: zmiana imienia

Poza tym co dziewczyny wyżej piszą, do zmiany imienia wymagany jest istotny powód. Widzimisię takim nie jest.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 23:31   #13
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Poza tym co dziewczyny wyżej piszą, do zmiany imienia wymagany jest istotny powód. Widzimisię takim nie jest.
Do zmiany nazwiska. Imię można zmieniać według widzimisię.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 00:06   #14
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Do zmiany nazwiska. Imię można zmieniać według widzimisię.
Nie do końca. Jest zapis o 'zmianie imienia i nazwiska z ważnych powodów'. To nie jest łatwa procedura, jeżeli chodziłoby o imię ośmieszające itp. to szanse oczywiście byłyby.
Ten konkretny przypadek - szczerze wątpię
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 00:18   #15
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Nie do końca. Jest zapis o 'zmianie imienia i nazwiska z ważnych powodów'. To nie jest łatwa procedura, jeżeli chodziłoby o imię ośmieszające itp. to szanse oczywiście byłyby.
Ten konkretny przypadek - szczerze wątpię
Trudniejsza jest procedura zmiany nazwiska i w takich przypadkach urzędnicy bardziej trzymają się przepisów. Do zmiany imienia wystarczy powód typu ''nie używam prawdziwego imienia, wszyscy zwracaja się do mnie tak-i-tak''. A jak naprawdę inni nazywają daną osobę, tego nikt nie sprawdza
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 00:28   #16
Czokou
Zadomowienie
 
Avatar Czokou
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 426
Dot.: zmiana imienia

a ja myślałam, że autorka wyskoczy z jakimś imieniem z kosmosu też nie przepadam za swoim imieniem, uważam że jest starodawne, poza tym dosyć rzadko spotykane. Jako dziecko miałam parę nieprzyjemności z tym związanych, a teraz... Przyzwyczaiłam się. Jakoś mi to spowszedniało. A jak ktoś mi wysyła docinki pod tym adresem to obracam to w żart.

Miałam kiedyś taką koleżankę co za wszelką cenę chciała zmienić imię z Martyny na Maję. Argumentowała to tym, że imię Martyna kojarzy jej się z 'byłym życiem', które już porzuciła i takie tam blabla. W urzędzie się nie zgodzili.
__________________
« Is that what devils do? »
Czokou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 00:34   #17
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Trudniejsza jest procedura zmiany nazwiska i w takich przypadkach urzędnicy bardziej trzymają się przepisów. Do zmiany imienia wystarczy powód typu ''nie używam prawdziwego imienia, wszyscy zwracaja się do mnie tak-i-tak''. A jak naprawdę inni nazywają daną osobę, tego nikt nie sprawdza
Zdarza się że odrzucają takie podania najlepiej w takich przypadkach jest dołączyć dowody na używanie tego drugiego imienia (długotrwale!). Nie ma dokładnych wytycznych, dlatego często kasa idzie w błoto.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 20:01   #18
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Zdarza się że odrzucają takie podania najlepiej w takich przypadkach jest dołączyć dowody na używanie tego drugiego imienia (długotrwale!). Nie ma dokładnych wytycznych, dlatego często kasa idzie w błoto.
Znam kogoś kto zmieniał imię i wystarczył właśnie powód pt. "wszyscy zwracają się do mnie X, a nie Y dlatego chcę oficjalnie być X". Na dowód ta osoba przyprowadziła świadka, który potwierdził ww. wersję.

Kasa nie taka straszna, swego czasu to było chyba 50 zł opłaty skarbowej.
Jeżeli tak bardzo Autorce przeszkadza ta Magdalena to niech zmieni, wystarczą dwie wizyty w urzędzie i te 50 zł.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 20:08   #19
Trzy_metry_nad_niebem
Raczkowanie
 
Avatar Trzy_metry_nad_niebem
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 136
Dot.: zmiana imienia

Agnieszka Frykowska też zmieniła imię na Maja
__________________
WymieńCiuszek


Skalpel 3/30 + Turbo 3/30





Trzy_metry_nad_niebem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-15, 20:18   #20
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: zmiana imienia

Dość śmieszny powód... Przecież Magda to zdrobnienie od Magdaleny, wychodzi, że ja musiałabym zmieniać imię na Ania, bo tak mówią, a na imię mam Anna. Tak samo z Małgorzatą - Nie wyobrażam sobie, żeby przyszła Małgorzata i powiedziała, że ona od dzisiaj chce być Gocha bo wszyscy tak do niej mówią.
Problem generalnie z pupy wzięty, bo imię możesz zmienić gdy jest ośmieszające, obco brzmiące i jakiś tam jeszcze powód. Nie wydaje mi się, żeby Magdalena było ośmieszające. Wiem co mówię, bo ja sama zmieniałam nazwisko ( od 10 lat nie utrzymuję kontaktu z ojcem, więc nie chciałam być z nim kojarzona, i wiele innych powodów, dla których nie chciałam nazywać się jak moj ojciec). Na 95% odrzucą Twój wniosek, bo nie ma podstaw do zmiany imienia. Gdybyś na pierwsze miała Kunegunda albo Hermenegilda, a na drugie Kasia, i wszyscy mówili by do ciebie "Kasia" - wtedy można zmienić imię, ponieważ używasz tylko drugiego. Jednak zmiana "Magdalena" na "Magda" to zwyczajna fanaberia
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 20:40   #21
Trzy_metry_nad_niebem
Raczkowanie
 
Avatar Trzy_metry_nad_niebem
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 136
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
zmieniałam nazwisko ( od 10 lat nie utrzymuję kontaktu z ojcem, więc nie chciałam być z nim kojarzona, i wiele innych powodów, dla których nie chciałam nazywać się jak moj ojciec).
Długo zajął cały proces zmiany nazwiska ? I wybrałaś nazwisko panieńskie matki czy jakieś sobie po prostu wymyśliłaś ?
__________________
WymieńCiuszek


Skalpel 3/30 + Turbo 3/30





Trzy_metry_nad_niebem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 20:42   #22
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Ja swojego imienia w liceum też nienawidziłam, teraz kiedy jestem starsza zaczęło mi się podobać, wstrzymałabym się z tą decyzją bo nie dość, że narobisz zamieszania (będziesz musiała zgłosić zmianę nie tylko w szkole ale też we wszystkich innych instytucjach typu przychodnia, wymiana dowodu osobistego, legitymacji w szkole itp. itd.) jeszcze rozumiem, żebyś miała imię Kunegunda ale Magdalena i Magda to przecież jedno i to samo... ale no co kto lubi
ja swojego imienia w szkole tez nie lubiłam, bo jest rzadkie i wszyscy zawsze wiedzieli o kogo chodzi
co gorsza istnieja dwa imiona różne, ja mam krótsze, a mnie nazywali tym staromodnym dłuższym, albo co lepsze za Romana mnie mieli i tak przez większość czasu szkolnego w dzienniku byłam chłopakiem
ale teraz nie żałuję, bo rzadkie imiona sa w modzie i ludzie łatwiej mnie zapamiętują


też nie rozumiem różnicy między Magda a Magdalena
to tak jak różnica między Jakub a Kuba, koleżanka uparła się by synowi wpisać Kuba, bo Jakub jej się nie podobała, a i tak wołają na Jakuba Kuba
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 22:32   #23
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: zmiana imienia

Zmiana nazwiska czy imienia jest na ogół bezproblemowa i rzadko kiedy jest odmowa, nawet jak nie ma istotnych powodów. Znam przypadki, że zezwalano bo wróżka kazała (zmiana nazwiska z Ogniowa na Wodna bo się żywioły nie zgadzały) czy też teściowa kazała (!) zmienić imię swojej synowej na imię byłej dziewczyny synunia(bo ponoć ładniejsze było, a dodam że oba były pospolite):brzyd al:


Za to moja mama przez całe życie używała swojego drugiego imienia, nigdy nie zamieniła ich miejscami (a można taki myk wykonać), tyle że bywały z tym kłopoty w stylu świadectwa wystawione na inne imię itd.
Ciocia mojego męża za to miała inne imię w papierach, innego imienia używała wśród znajomych, a rodzina używała zdrobnienia wziętego od czapy

Zresztą kiedyś pseudonimy i zdrobnienia były bardzo popularne. Te wszystkie Dziunie, Dzidki czy Lodzie nie miały tak w papierach
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 09:33   #24
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: zmiana imienia

Moja koleżanka zmieniła swego czasu z Wioleta na Violetta i nie miała z tym żadnych problemów Oczywiście trochę załatwiania i potem zmiana dokumentów, ale poza tym wszystko ok.
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 10:56   #25
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez Trzy_metry_nad_niebem Pokaż wiadomość
Długo zajął cały proces zmiany nazwiska ? I wybrałaś nazwisko panieńskie matki czy jakieś sobie po prostu wymyśliłaś ?
Miesiąc. Mogłabym sobie wybrać jakieś, byleby nie było sławne ani obraźliwe (czyli nie mogę się nazywać np. Czartoryska albo Dupa). Jednak ja chciałam pokazać mojemu ojcu jak bardzo go nienawidzę i podkreślić dystans między nami i wybrałam panieńskie matki, czyli nazwisko rodowe mojego dziadka - który ojca nienawidził z całego serca. Ale gdy byłam się pytać o zmianę nazwiska, to urzędnik mi powiedział, że musi być ważny powód, a nie taki "bo mi się nie podoba", bo podanie będzie odrzucone. Płaciłam chyba 46 albo 48 zł. Ale nie widzę sensu zmiany "Magdalena" na "Magda", to po prostu wyrzucenie pieniędzy w błoto. Gdyby mi ktoś złożył CV do pracy z "Magda Kowalska" albo "Kuba Iksiński", "Gosia Kwiatkowska" albo "Ania Malinowska" to bym pomyślała, że niepoważni. Daj sobie spokój, bo i tak rzadko używa się pełnego imienia.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 16:57   #26
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
czy też teściowa kazała (!) zmienić imię swojej synowej na imię byłej dziewczyny synunia(bo ponoć ładniejsze było, a dodam że oba były pospolite):brzyd al:
jezuu, paranoja, współczuję tej synowej
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 08:20   #27
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: zmiana imienia

nie pamiętam dokładnie w jakiej sytuacji, ale znajoma mając 15/16 lat dowiedziała się, że nie jest oficjalnie Magdaleną, tylko Magdą i miała wszytsko zmieniane i w dowodzie ma teraz normalnie Magda więc to chyba inne imiona
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 21:53   #28
MathildaLando
Przyczajenie
 
Avatar MathildaLando
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 23
Dot.: zmiana imienia

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Gdyby mi ktoś złożył CV do pracy z "Magda Kowalska" albo "Kuba Iksiński", "Gosia Kwiatkowska" albo "Ania Malinowska" to bym pomyślała, że niepoważni. Daj sobie spokój, bo i tak rzadko używa się pełnego imienia.

Z tą Magdą nie przesadzaj. Magda faktycznie funkcjonuje jako odrębne imię. Wiem, bo sama takie noszę Tylko raz, jako nastolatka, spotkałam się z reakcją w stylu "jesteś niepoważna" ze strony dorosłej osoby, która próbowała mi udowodnić, że wie lepiej jak się nazywam Chyba nie muszę mówić jak bardzo mnie to zdenerwowało.
MathildaLando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 20:05   #29
goldusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: zmiana imienia

Dokladnie .ja sama jestem przykladem inne imie mam w dowodzie innym sie poslugiwalam od lat wreszcie przyszedl czas na zmiany i koniec z rozdwojeniem osobowosci zlozylam wniosek ,zaplacilam 37 zl i otrzymalam pozytywna decyzje ze moge zmienic imie.Jestem naprawde szczesliwa bo niestety ludzie czesto sie ze mnie nasmiewali z powodu starego jak na owe czasy imienia.Teraz tylko wymiana dokumentow i z glowy.dowod osobisty,karta nfz za darmo tylko prawo jazdy 100 zl wymiana.urzad powiadamia z automatu inne organy :policja ,urzad skarbowy itp.Jesli posiadasz konto w banku zmieniasz dopiero jak masz dowod nowy ...troche biegania ale warto zachecam.Co do zmiany z Magdalena na Magda to raczej nie przejdzie bo to raczej to samo , a nawet zdrobnienie.
goldusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-28 21:05:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.