Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-02, 11:10   #2071
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez dor6 Pokaż wiadomość
Myślałam o tej samej co Ty, ale ostatecznie wzięłam Pink to The Club, bo na wzorniku na stronie Lancoma Rose Defile wyglądał na lekko fioletowy, a taki zupełnie mi nie pasuje.
Jeśli mój wybór będzie nietrafiony, to szminkę dostanie mama albo bratowa
Na stronie Lancome USA faktycznie kolor wpadał w zimny fiolet ale na stronie UK już nie. Zresztą są opisy tego kolory w recenzjach na KWC i tym się sugerowałam. Mam nadzieję, że żadnego fioletu nie dostanę.

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Mnie tru coś pokręcila i w rezultacie w obydwu zamówieniach sa pomadki - w jednej Rose Defile, a w drugiej Pink to The Club. Zobaczymy jak beda się na ustach prezentować
To jak już do Ciebie dofruną paczuszki, poproszę o fotkę Pink to The Club. A nuż zapragnę jeszcze czegoś, do czego można znów dostać szminkę na nowy adres email

Cytat:
Napisane przez annmarie Pokaż wiadomość
Generalnie opakowania są dokladnie takie same jak oryginalne (ew. mniejsze ).
Dzięki
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 11:32   #2072
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
To jak już do Ciebie dofruną paczuszki, poproszę o fotkę Pink to The Club. A nuż zapragnę jeszcze czegoś, do czego można znów dostać szminkę na nowy adres email
Załatwione
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 12:19   #2073
kasiaoli2001
Rozeznanie
 
Avatar kasiaoli2001
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 513
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dużo zdrowia dla Taty
Dziękuję agabil!

Tobie też truheart!
kasiaoli2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 12:44   #2074
inu
Raczkowanie
 
Avatar inu
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 99
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

dziewczynki podrożało! wczoraj chciałam kliknąć podkład sisleya, kosztował 171PLN, ale cholerka się wstrzymałam i dziś o 20 PLN drożej!

http://eu.strawberrynet.com/makeup.a...neId=3500#3500
inu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 12:59   #2075
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez inu Pokaż wiadomość
dziewczynki podrożało! wczoraj chciałam kliknąć podkład sisleya, kosztował 171PLN, ale cholerka się wstrzymałam i dziś o 20 PLN drożej!

http://eu.strawberrynet.com/makeup.a...neId=3500#3500

Tak, podrożało Ciekawa jestem czemu ? Jeszcze chwila i skończy się nasza truskawkowa przygoda
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 13:06   #2076
inu
Raczkowanie
 
Avatar inu
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 99
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Tak, podrożało Ciekawa jestem czemu ? Jeszcze chwila i skończy się nasza truskawkowa przygoda
mam nadzieję, że dalej to nie pójdzie, jak na razie jest lepiej niż w sephorze, tam oglądałam wczoraj te podkłady sisleya po 270PLN... ale jeśli w końcu je kliknę i przechwyci UC, to się naprawdę wnerwię
inu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 13:13   #2077
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

inu.. z moich obserwacji wynika, że raz tanio, potem na tydzień drożeje i znowu tanio. Wstrzymaj się parę dni. Tak było z zestawem błyszczyków biothermu, raz 44, potem coś ok. 59, potem znów 44. Może to ich polityka, żeby wzbudzić żądzę polowania

A tak btw, napisz coś o tym podkładzie w tubce, czym się różni od tego w buteleczce?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-02, 13:21   #2078
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Co do cen - w sumie dolar idzie non stop w dół, w końcu przestałoby im się to może opłacać.
Z ekonomicznego punktu widzenia ja ich rozumiem, w końcu chcą na tym zarobić.
A ceny i tak będą lepsze niz w naszych perfumeriach, więc i tak będzie warto
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 13:38   #2079
inu
Raczkowanie
 
Avatar inu
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 99
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
inu.. z moich obserwacji wynika, że raz tanio, potem na tydzień drożeje i znowu tanio. Wstrzymaj się parę dni. Tak było z zestawem błyszczyków biothermu, raz 44, potem coś ok. 59, potem znów 44. Może to ich polityka, żeby wzbudzić żądzę polowania

A tak btw, napisz coś o tym podkładzie w tubce, czym się różni od tego w buteleczce?
nie wiem czym się dokładnie różni, wczoraj siedziałam godzinę w sephorze i szukałam nowego podkładu, szukam podkładu bardzo jasnego (niestety po nałożeniu pudru większość po prostu ciemnieje), dobrze kryjącego, ale bez efektu maski, do cery mieszanej po trzydziestce. Po przejrzeniu wszystkiego w sephorze (ekspedientka już chyba miała mnie dość) wyszło, że chyba najlepszy będzie ten. Wzięłam próbkę, którą właśnie nałożyłam na gębę i zaczęłam mieć wątpliwości. Ładnie się rozsmarowuje, chociaż chyba jest zbyt mocno nawilżający, lepszy byłby do cery stricte suchej i mam wrażenie, że wcale nie jest dobrze kryjący...
Macie jakieś inne propozycje na bardzo, bardzo jasny podkład? ja chciałam kupić tego sisleya w odcieniu 00 czyli najjaśniejszym
inu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 14:03   #2080
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Pytam o ten podkład w tubce, bo znam tylko ten w buteleczce. Dziewczyny w perf. pieją na jego widok, a mi pomimo bardzo wielu próbek w idealnym odcieniu nie podpasował. 28 lat, cera mieszana, gładka, ale z tendencją do błyszczenia. Ten w słoiczku błyszczy się bardzo, chociaż po nałożeniu super. Nie wiem właśnie, jak ten w tubce się sprawuje, ale widzę, że nie jesteś do końca przekonana.
Ach, wiem, gdzie znajdziesz bardzo jasne, alabastrowe - u Lancome!
np 010 - porcelain:

http://www.lancome.co.uk/_en/_gb/cat...mal&vname=name&

możesz też pomyśleć o tym:

http://www.laprairie.com/lpint/foundations.aspx

jest porcelana, ale u la prairie ona jest bardzo jasna, ja nie wiem, czy Ty naprawdę szukasz aż tak jasnych odcieni? sam podkład jest dość gęsty, kremowy, konieczne pudrowanie. Jednak nie polecam, no chyba, że wybierzesz właśnie ze względu na kolor, ma w sobie też korektor oddzielnie na wieczku i ten jest super. Ale ten podkład może niekoniecznie.

A Guerlain naprawdę nic nie ma?, oni lubią takie jasne, wpadające w róż.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 14:06   #2081
inu
Raczkowanie
 
Avatar inu
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 99
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
Pytam o ten podkład w tubce, bo znam tylko ten w buteleczce. Dziewczyny w perf. pieją na jego widok, a mi pomimo bardzo wielu próbek w idealnym odcieniu nie podpasował. 28 lat, cera mieszana, gładka, ale z tendencją do błyszczenia. Ten w słoiczku błyszczy się bardzo, chociaż po nałożeniu super. Nie wiem właśnie, jak ten w tubce się sprawuje, ale widzę, że nie jesteś do końca przekonana.
Ach, wiem, gdzie znajdziesz bardzo jasne, alabastrowe - u Lancome!
np 010 - porcelain:

http://www.lancome.co.uk/_en/_gb/catalog/product.aspx?prdcode=1390 13&CategoryCode=AXEMakeup ^F1_Complexion^F2_Com_Flu idCounceal^F3_Com_Flu_Nor mal&vname=name&
a jak kryje?
inu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-02, 14:17   #2082
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Inu, nie mam pojęcia jak kryje, od wielu lat nie używałam nic z Lancome. Pamiętam natomiast, gdy miałam maquimat i teint idole, że oni mieli takie jasne, prawie białe odcienie. Alabastrowe, i to była porcelana, którą też wtedy miałam.

adaptive ma całkiem niezłe opinie na kwc:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3044

A maquimat można polecić, ale on dość ciężki jest i staroć trochę, na rynku od 10 lat. może spróbuj ten adaptive?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 14:24   #2083
Maggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 275
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
A możesz mi powiedzieć czy szampon ma dużo silikonów?
W ogóle prosiłabym i o relację po użyciu.
Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
A możesz mi tak na szybko powiedzieć czy dużo dimethiconów tam siedzi? Bo w sumie na dniach powinnam kupić szampon, jeśli ma być z Truskawy, a jeszcze nie wiem czy chcę z Tru czy coś z All.
MagJa, sorry, ze dopiero teraz ale nie bardzo wiedzialam o co pytasz-ja tam nie znam sie na substancjach chemicznych, ponizej jednak lista skladników z szamponu TIGI Oatmeal & Honey Shampoo -mam nadzieje, ze nie za pózno to podaje..

Ingredients:
Disodium Oleamido PEG-2 Sulfosuccinate, Ammonium Laureth Sulfate, Cucumis Sativus Fruit Extract (Cucumber), Actinidia Chinensis Fruit Extract (Kiwi), Coriandrum Sativum Extract (Coriander), Jasminum Officinale Extract (Jasmine) and Neroli, Cocamidopropyl Betaine, Cocos Nucifera (Coconut Oil) and Gardenia Tahitensis Flower (Gardenia), Santalum Album Oil (Sandalwood), Pogostemon Cablin Oil (Patchouli Oil), Juniperus Communis (Juniper), Cananga Odorata (Ylang Ylang), Aleurites Moluccana Seed Oil and Macadamia Ternifolia (Macadamia Nut Oil), Polyquaternium-11, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Panthenol (Vitamin B-5), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Sodium Hydroxymethylglycinate, Citric Acid, Fragrance (Perfum)

czy o to Ci chodziło?


ja ten szampon wzielam bo dziewczyny chwaliły, a moje wlosy na Absolut Repair już chyba nie reagują, niestety relacji z mycia i efektów jeszcze nie dam, bo wykanczam ten L'oreal (nienawidze jak walaja mi sie butelki kolo wanny z kilkoma szamponami)...nie dotyczy ta niechęć juz np.balsamów, odżywek, masek, hi,hi
Maggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 14:30   #2084
inu
Raczkowanie
 
Avatar inu
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 99
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

spróbuję, ale najpierw po próbkę do sephory, przy mojej skłonności do alergii muszę uważać na kremy i podkłady, branie próbek uchroniło mnie już przed niejednym nieudanym zakupem. kiedyś napaliłam się na kremik clinique turnaround i już miałam kupić, ale poprosiłam panią w douglasie o próbkę. I to mnie uchroniło... strzeliłam sobie krem na noc, a rano nie poznałam się w czerwonych plamach na całej twarzy... to samo z podkładami, ale we wtorek wybiorę się na buszowanie do sephory i wezmę próbki podkładów lancoma

a jeszcze jedno, czy ktoś wie jakie kolory mają cienie clinique z tru tiger lily?
inu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 14:38   #2085
inu
Raczkowanie
 
Avatar inu
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 99
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

nie ma już szachownic na tru!
inu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 14:39   #2086
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Maggie Pokaż wiadomość
MagJa, sorry, ze dopiero teraz ale nie bardzo wiedzialam o co pytasz-ja tam nie znam sie na substancjach chemicznych, ponizej jednak lista skladników z szamponu TIGI Oatmeal & Honey Shampoo -mam nadzieje, ze nie za pózno to podaje..

Ingredients:
Disodium Oleamido PEG-2 Sulfosuccinate, Ammonium Laureth Sulfate, Cucumis Sativus Fruit Extract (Cucumber), Actinidia Chinensis Fruit Extract (Kiwi), Coriandrum Sativum Extract (Coriander), Jasminum Officinale Extract (Jasmine) and Neroli, Cocamidopropyl Betaine, Cocos Nucifera (Coconut Oil) and Gardenia Tahitensis Flower (Gardenia), Santalum Album Oil (Sandalwood), Pogostemon Cablin Oil (Patchouli Oil), Juniperus Communis (Juniper), Cananga Odorata (Ylang Ylang), Aleurites Moluccana Seed Oil and Macadamia Ternifolia (Macadamia Nut Oil), Polyquaternium-11, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Panthenol (Vitamin B-5), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Sodium Hydroxymethylglycinate, Citric Acid, Fragrance (Perfum)

czy o to Ci chodziło?


ja ten szampon wzielam bo dziewczyny chwaliły, a moje wlosy na Absolut Repair już chyba nie reagują, niestety relacji z mycia i efektów jeszcze nie dam, bo wykanczam ten L'oreal (nienawidze jak walaja mi sie butelki kolo wanny z kilkoma szamponami)...nie dotyczy ta niechęć juz np.balsamów, odżywek, masek, hi,hi
Bardzo Ci dziękuję Co prawda póki co postawiłam jednak na serię Curls Rock, bo stwierdziłam, że moje włosy są w całkiem niezłej kondycji i tak bogata seria mogłaby je obciążyć, ale już widzę, że jak tylko się podsuszą znowu, to wezmę Oatmel & Honey. Nie spodziewałam się takiego bogactwa naturalnych wyciągów I jeszcze ten opisywany ciasteczkowo-owsiany zapach No i silikónów na moje laickie oko nie ma.
Mam zatem nadzieję, że Tigi Curls Rock się sprawdzi i nie zrobi mi siana, bo inaczej będę sobie w brodę pluła, że tak się pospieszyłam i nie kliknęłam jednak O&H.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 14:56   #2087
Maggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 275
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez inu Pokaż wiadomość
nie ma już szachownic na tru!
no niestety, ja myslalam, myslalam, ten "zloty" odcień szachownicy mnie hamował wczoraj ....któraś napisała, że może dawać mocny efekt...i...
dziś juz nie ma, no i ceny poszły w górę....buu :-(

truskawka to trochę jak hazard, hi,hi, to znikanie i pojawianie się + zmiany ceny fajnie podnoszą cisnienie....
Maggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 14:57   #2088
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

A'propos włosów.. kupiłam ostatnio ampułki do włosów w sklepie z zaopatrzeniem fryzjerów:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11918

Mają prawie 5 gwiazdek na KWC, robią z włosów cuda, w szczególności, jeżeli było to siano i wielki kołtun nie do rozczesania po ostatnim farbowaniu. dostępne również pojedynczo - 10 zł.

Kurcze, teraz sama nie wiem, może ja powinnam zmienić zawód?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 14:59   #2089
Maggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 275
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję Co prawda póki co postawiłam jednak na serię Curls Rock, bo stwierdziłam, że moje włosy są w całkiem niezłej kondycji i tak bogata seria mogłaby je obciążyć, ale już widzę, że jak tylko się podsuszą znowu, to wezmę Oatmel & Honey. Nie spodziewałam się takiego bogactwa naturalnych wyciągów I jeszcze ten opisywany ciasteczkowo-owsiany zapach No i silikónów na moje laickie oko nie ma.
Mam zatem nadzieję, że Tigi Curls Rock się sprawdzi i nie zrobi mi siana, bo inaczej będę sobie w brodę pluła, że tak się pospieszyłam i nie kliknęłam jednak O&H.
MagJa nie gniewaj sie,ze tu o to pytam,bo ten watek nie od tego...ale tak na szybko,te silicony czemus szkodzą...i czy wtedy w opisie jest "silicons"?
dzieki wielkie, bede wiedziala na przyszlosc, czego unikać...

czekamy na relacje z serri Curls Rock, ja na pewno tez opisze te TIGi, zreszta musze znów troche uzupelnic opisów na KWC, bo moje tam recenzje z 2002 i 2003 roku....
ale teraz non stop tutaj, na clinique'u i na tru...hi,hi, nie ma czasu na recenzje ;-)
Maggie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-02, 15:10   #2090
Maggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 275
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
A'propos włosów.. kupiłam ostatnio ampułki do włosów w sklepie z zaopatrzeniem fryzjerów:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11918

Mają prawie 5 gwiazdek na KWC, robią z włosów cuda, w szczególności, jeżeli było to siano i wielki kołtun nie do rozczesania po ostatnim farbowaniu. dostępne również pojedynczo - 10 zł.

Kurcze, teraz sama nie wiem, może ja powinnam zmienić zawód?
Kurcze Layla79 no i dopisalam je do swojej listy.....ale to po TIGI, bo jak zaczne stosowac obie rzeczy na raz, to nie bede wiedziala co dziala...
zdaj relacje jak uzyjesz
Maggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 15:12   #2091
inu
Raczkowanie
 
Avatar inu
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 99
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Maggie Pokaż wiadomość

truskawka to trochę jak hazard, hi,hi, to znikanie i pojawianie się + zmiany ceny fajnie podnoszą cisnienie....
w pełni się zgadzam, mam takie same odczucia!
inu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 15:15   #2092
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Ależ Maggie, ja użyłam i wkleiłam link do recenzji
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 15:21   #2093
Maggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 275
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
Ależ Maggie, ja użyłam i wkleiłam link do recenzji
hi,hi, a ja chyba zamroczona tymi wyzszymi cenami, przeczytalam wzystkie opinie i nie zauwazylam ze Twoja tam jest...
chyba juz na dzis sobie podziekuje za udzial w forum
Maggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 15:26   #2094
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Maggie, wprawdzie nie jestem MagJą, ale... Silikony w szamponach robią taką otoczkę dookoła włosa i uniemożliwiają albo upośledzają działanie składników aktywnych (np. wyciągów roślinnych) na włókno włosa, na dodatek ciężko się usuwają z włosa, niektóre nie chcą się wypłukiwać przy myciu zwykłymi szamponami. Na pewno jak pisze "dimethicone" jest to jeden z silikonów. Ale reszty nie pamiętam, jest ich naprawdę sporo. Gdzieś jest taki wątek, ale jakoś nie mogę go teraz na szybko odszukać...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 15:43   #2095
Maggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 275
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Maggie, wprawdzie nie jestem MagJą, ale... Silikony w szamponach robią taką otoczkę dookoła włosa i uniemożliwiają albo upośledzają działanie składników aktywnych (np. wyciągów roślinnych) na włókno włosa, na dodatek ciężko się usuwają z włosa, niektóre nie chcą się wypłukiwać przy myciu zwykłymi szamponami. Na pewno jak pisze "dimethicone" jest to jeden z silikonów. Ale reszty nie pamiętam, jest ich naprawdę sporo. Gdzieś jest taki wątek, ale jakoś nie mogę go teraz na szybko odszukać...
dziekuje Ci bardzo za wyjasnienie, tylko w takim razie...po cholerkę dodaje się je do szaponów...i dlaczego nie jest to zabronione?
czy to coś tak jak z parabenami?
Maggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 15:53   #2096
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Maggie Pokaż wiadomość
dziekuje Ci bardzo za wyjasnienie, tylko w takim razie...po cholerkę dodaje się je do szaponów...i dlaczego nie jest to zabronione?
czy to coś tak jak z parabenami?
Silikony mocno wygładzają. Z tego samego powodu dodaje się je do baz pod make-up czy kremów (np. najnowszy L'oreal Hydra Genesis, czy jak mu tam, to jeden wielki silikon). Na włosach robią otoczkę, światło się od nich ładnie odbija, łuski wyglądają na pozamykane, włosy lśnią. Cała seria Elseve też jest właśnie jednym wielkim silikonem. Nie szkodzą, ale ich dodawanie w nadmiarze jest bez sensu, bo nie pielęgnują, a pielęgnację utrudniają.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 15:59   #2097
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Ukrycior, wielkie dzięki
też się kiedyś zastanawiałam, o co chodzi z tymi silikonami.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 16:14   #2098
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

A czy któraś z Was poleca ten produkt do pielęgnacji:
http://uk.strawberrynet.com/productD...20956&goChar=C
albo
http://uk.strawberrynet.com/productD...26729&goChar=S
O Clarinsie w KWC już poczytałam

Tak sobie pomyślałam, że może czas najwyższy zadbac bardziej intensywnie o moją twarzyczkę i tam się nad tym zastanawiam
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 16:22   #2099
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Maggie Pokaż wiadomość
MagJa nie gniewaj sie,ze tu o to pytam,bo ten watek nie od tego...ale tak na szybko,te silicony czemus szkodzą...i czy wtedy w opisie jest "silicons"?
dzieki wielkie, bede wiedziala na przyszlosc, czego unikać...

czekamy na relacje z serri Curls Rock, ja na pewno tez opisze te TIGi, zreszta musze znów troche uzupelnic opisów na KWC, bo moje tam recenzje z 2002 i 2003 roku....
ale teraz non stop tutaj, na clinique'u i na tru...hi,hi, nie ma czasu na recenzje ;-)
Nie gniewam się, bo nie mam o co, co najwyżej inne dziewczyny nas pogonią
ukrycior już wszystko wytłumaczyła, a przynajmniej tyle, ile ja wiem. A sama do tej pory stosowałam szampony i odżywki z silikonami, ale zauważyłam, że odkąd zupełnie przypadkowo kupiłam szampon i odżywkę nie nafaszerowane tymi cudami, to moje włosy są lżejsze, lepiej się kręcą, a wbrew moim wcześniejszym obawom wcale nie rozczesują się trudniej ani siano się nie robi. Dlatego teraz chcę już świadomie wybierać szampony bez silikonów. Co prawda jaki jest ten wybrany przeze mnie Tigi nie wiem, ale po cichu liczę, że będzie ok.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 16:22   #2100
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Zakupy na strawberrynet.com-kolorówka

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was poleca ten produkt do pielęgnacji:
http://uk.strawberrynet.com/productD...20956&goChar=C
albo
http://uk.strawberrynet.com/productD...26729&goChar=S
O Clarinsie w KWC już poczytałam

Tak sobie pomyślałam, że może czas najwyższy zadbac bardziej intensywnie o moją twarzyczkę i tam się nad tym zastanawiam
Gothic, oglądałam Twoje makijaże, masz cudną buźkę i chcesz sobie zafundować krem liftingujący? Jeżeli jako jednorazowa kuracja, to ok, ale na dłuższą metę odzwyczaisz skórę od pracy i efekt będzie taki, że będziesz musiała stosować coraz silniejsze specyfiki. Seria benefiance jest dla kobiet conajmniej po 40-tce. Dla nas jest Bio-performance co najwyżej.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.