Co za cera??? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-20, 16:50   #1
goka1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2

Co za cera??? :)


"Jakaś dziwna ta moja cera" Jakich kosmetyków używać?

Wygląda to tak:

Pod oczami lekko rozszerzone pory i czerwone placki (takie plamy)...
Policzki przesuszone, z mnóstwem grudek, pod którymi kryje się wiadomo co...
Czoło, nos zanieczyszczone, ale idzie z tym żyć, gdyby nie to, że czasem z dnia na dzień potrafi się to diametralnie pogorszyć i z czasem się normuje...

Miałam wykonywaną diagnostykę skóry i czoło niby natłuszczone w porządku, a policzki przesuszone. Pytam więc, skąd te zanieczyszczenia i grudki na policzkach??

Może któraś jest mądrzejsza ode mnie i podpowie jak pozbyć się tych problemów

Używam raczej regularnie:

Normaderm na noc
peeling drobnoziarnisty Lirene albo Sebo SPECIFIC
Happyderm na dzień
maseczka ultranawilżająca SORAYA

Czy macie jakieś fajne specyfiki do zwalczania podobnych problemów?

Pozdrawiam serdecznie
goka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 20:13   #2
judith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 23
Dot.: Co za cera??? :)

Po pierwsze,czy nie zauważyłas ze po Normadermie zmiany sie nasiliły? bo mnie np on troche pozapychał i zamiast pomóc to miałąm nasilenie zmian których chciałam się pozbyć... Co do kremu nawilżającego to bym polecała jakis specyfik apteczny Avene lub La Roche Posay,bo Happyderm jest fajny,ale raczej dla skóry bez problemów. I jesli są jakieś zmiany na skórze to powinno sie zastosowac peeling, ale enzymatyczny (bez drobinek ściernych). A na zanieczyszczenie nosa i czoła polecam krem Acnederm. Pozdrawiam!!
judith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 08:25   #3
goka1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2
Dot.: Co za cera??? :)

Dziękuję za podpowiedzi
No właśnie Normaderm na noc na początku się sprawdził, ale teraz mam wrażenie, że tak jak wspomniałaś "zapycha" skórę...
Znalazłam w internecie informacje na temat kosmetyków Lerosett. Dużo osób sobie je chwali, a ja chyba wypróbuję maseczkę...
Co do peelingu, to kiedy mi się skończy obecny, to od razu wyposażam się w p. enzymatyczny (Dermika Meritum)... Ma również dobre oceny...
Acha, a Happyderm kupiłam, ze względu, że był dla cery mieszanej
goka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 14:18   #4
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Co za cera??? :)

Polecam maskę z glinką z Ziajii i peeling bardzo mocny tej samej firmy. Mnie te produkty bardzo pomogły. Skóra jest oczyszczona, gładka, koloryt wyrównany. Twoje kosmetyki, co widać zresztą w składzie nie nadają się do cery problemowej, no może jedynie Normaderm, ale mnie także pogorszył stan cery, więc go odstawiłam.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 15:32   #5
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Co za cera??? :)

Koniecznie zadbaj o okolice oczu. Sama uzywalam kiedys happydermu i do tego meczylam swoja cere ze wzgledu na to ze mialam niedoskonalosci. Sprobuj potraktowac ja jak cere sucha albo normalna. Polecam apteczne specyfiki oprocz vichy-nie darze go zaufaniem. Pod oczy koniecznie mocno nawilzajacy krem. Ta skora jest strasznie delikatna a happyderm pogarsza sytuacje mimo ze niby nawilza. Kiedy ja mialam probelmy ze skora pod oczami uzywalam kremu do rak! I pomoglo. Na noc przez 10 dni -co 2dzien nakladalam troche kremu johnsson &johnson 24h nawilzenie-taki rozowy. Nic zlego sie nie stalo po nim. Probowalam jeszcze innych kremow typu garnier zolty pod oczy itd ale byly beznadziejne. Nie spelnialy zadania. Polecic moge kremy clinique. Zwlaszcza all about eyes rich. Mocno nawilzy okolice oka. Jest bardzo wydajny i mozna kupic miniatury na allegro i za okolo 30zl bedziesz miala krem na 1,5 miesiaca. Ogolnie bardzo polecam clinique. Czerwone placki na twarzy i ogolnie zaczerwienienia swiadcza o tym ze masz wrazliwa naczynkowa cere. Musisz uwazac na to czego uzywasz. Powinnas unikac mocnych tonikow i innych rzeczy "agresywnych" typu peelingi itp. Niedoskonalosci moga sie pojawiac od zlej pielegnacji. Radze zmienic wszystko. Najpierw dokladne oczyszczenie skory zelem-moze byc do skory mieszanej, moze byc apteczny. Ja polecam garnier 3w1- peeling, zel do mycia i maseczka. Jest ok i przy okazji codziennie zluszcza. Do tego tonik. Tu trzeba byc ostroznym. Nie moze byc za slaby bo nie usunie niedoskonalosci i nie moze byc za mocny bo spoteguje podraznienia i wysuszy. Trudno mi doradzic cos tanszego bo uzywam calej pielegnacji z clinique. I bardzo chwale. Cere mam lepsza. Jesli bys sie kiedys zdecydowala to polecam serie anti blemish-na wypryski i niedoskonalosci. Zwlaszcza tonik. On jest na tyle mocny zeby wszystko usuwac ale nie podraznia. Tylko ze z clinique to nie taka prosta sprawa bo mozna sobie latwo zrobic krzywde przy zlym stosowaniu. Nie mozna kupic samego toniku bo to jest jeden z 3 elementow tzw. 3 krokow clinique. Napierw mydelko-akurat to mozna zamienic na inne, pozniej tonik anti blemish, pozniej emulsja przywracajaca skorze rownowage i na to dopiero zwykly krem nawilzajacy. Jesli bylabys kiedys zainteresowana clinique to mozesz sie zglosic do mnie Chetnie doradze Albo napisz w watku o clinique.
Wracajac do pielegnacji to moze powinnas sprobowac jakiegos aptecznego toniku do cery mieszaniej, na niedoskonalosci, wypryski itp. ALbo sklepowego. I na to wszystko najwazniejsze-mocno nawilzajacy krem! Najlepiej nie matujacy, nawet troche tlusty. Bez obaw. Mozna znalezc taki ktory nie pozapych skory i nie obciazy. Twoja skora jest przemeczona, wiec mocne dotlenienie i nawilzenie napewno sie przyda. Peelingi koniecznie enzymatyczne.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 18:26   #6
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Co za cera??? :)

No dokładnie, skórę tłustą musimy potraktować całkiem normalnie. Kosmetyki do cery tłustej podwajają wytwarzanie łoju i jest jeszcze gorzej niż zwykle. Trzeba porządnie cerę oczyścić, ale później pamiętać o nawilżeniu. Inaczej uzyskamy efekt odwrotny do upragnionego.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 19:38   #7
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: Co za cera??? :)

dokładnie, bo jak już się ma problemy z przetłuszczającą się cerę, to już tylko o tym się myśli. A ją trzeba traktować normalnie, bo tak jak mówisz, będzie się miało odwrotny efekt. No i przede wszytskim nawilżenie przesuszonych partii ciała, ja mam nanobase bo jestem alergiczką i boję się , ze coś innego mnie uczuli. No i pić dużo wody. no i moze jakies talbetki dbające o dobre zaopatrzenie skóry w wodę..np. hydrocontrol.
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 21:10   #8
xNenya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 170
Dot.: Co za cera??? :)

odpuść sobie normaderm - mnie po nim tylko wysuszyło i wysypało .
nawilżaj cerę, zainwestuj w jakiś mus, albo galaretkę nawilżającą.
poza tym dobry krem . i tyle ( ;
__________________
***
everything is F'ed up straight from the heart .

xNenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.