Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-23, 21:12   #1171
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Olej krokoszowy kupiłam w sklepie Organic w Złotych Tarasach, 30 zł za pół litra. To ten:
http://www.ekosfera.pl/cgi-bin/shop....&psz=8102&pcz=
Przyznam, że kupiłam go z myślą o depilacji, bo podobno eliminuje owłosienie. Postanowiłam spróbować - w końcu i tak codziennie używam olejku, mogę maziać się tym. Na razie smaruję nogi od tygodnia, dam znać, jakie efekty

Ja kupuję winogronowy z Polleny - znajdziesz go tu: http://shop.pollenaaroma.com/ , ale ja kupuję w realu: jest niedrogi i nierafinowany, nie narzekam. Oleje do pielęgnacji skóry powinny być nierafinowane, a tłoczone na zimno, bo tylko one zachowują cenne właściwości
Ja tez pożadam krokoszowego z myslą o eliminacji owłosienia Dzieki za szczegóły poszukam czy to w Katowicach czy Krakowie bo pisałam do tych z Ecospa i maja litr za 73zł... no z lekka dużo, ale namawialm wujka który produkuje tłuszcze spożywcze by nawiązał z kimś kontakty handlowe kto ma ten tłuszcz w hurcie

PS Uświadomiłam sobie, że napisałam o oleju "ratyfikowanym" a nie rafinowanym... och ten mój analfabetyzm

Pozdrawiam!!

Zapomniałabym, czy ktoś używał może oleju lnianego? Naczytałam się o jego niesamowitych właściwościach wewnętrznych i zewnętrznych i zastanawiam się nad nim, co uważacie? Tutaj kikla właściwości wypisanych co robi dla skóry , włosów i paznokci a dal bardziej zainteresowanych link:
http://www.olejlniany.zdrowe-produkt...?go=olejlniany

"* Ze względu na swoje dobroczynne właściwości olej lniany bywa używany w leczniczym masażu skóry, odżywiając ją i nadając jej elastyczność.
* Niedobór NNKT jest związany z występowanie różnego rodzaju chorób skóry, w tym m.in. egzemy i łuszczycy.
* Polecany dla skór suchych z objawami łuszczenia, mało elastycznych, szorstkich.
* Kwasy omega-3 aktywizują procesy likwidujące zgubne skutki nadmiernej ekspozycji na promienie UV na komórki naskórka (suchość, akantoza).
* Udowodniono też, że bez kwasów omega-3 poddana działaniu czynników agresywnych (WR, mydło, warunki atmosferyczne, itd.) warstwa rogowa skóry nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego stopnia nawilżenia.
* W przypadku skór tłustych odpowiedni procent kwasu alfa-linolenowego gwarantuje właściwą płynność łoju skórnego i jego równomierne rozprowadzanie na powierzchni naskórka. Nie dochodzi wówczas do zaczopowania ujść gruczołów łojowych i powstawania zaskórników.
* Lignany zawarte w oleju lnianym hamują aktywność 5-alfa-reduktazy, enzymu uczestniczącego w przekształcaniu testosteronu do dihydrotestosteronu, który powoduje łysienie u mężczyzn."

No nie... nie sądziłam, że mnie kiedykolwiek wciągną oleje!! I to do tego stopnia! Właśnie jestem na etapie kiedy porównuję ceny, co mi się bardziej opłaca kupić na Ecospa a co w sklepie ze zdrową żywnością!!
Lodówko, miej się na baczności bo przybędzie Ci olejów! ;D ( będe musiała co poniektórycj używac do sałatek lub smarzenia bo inaczej zostanę z nimi wywalona z domu )
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html

Edytowane przez 19katarina82
Czas edycji: 2007-06-23 o 21:28 Powód: coś mi się przypomniało
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-23, 22:03   #1172
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Katarino, olej lniany mam (tłoczony na zimno, ale z niską zawartością omega-3, kupiony normalnie w sklepie spożywczym) i używam go od dawna do sałatek i do polewania białego sera albo mozarelli - mniam! Na skórę go jeszcze nie kładłam, choć jest raczej lekki i nietłusty. W sklepie internetowym Organic Farma jest olej lniany wysokolino...cośtam, a nawet dwa takie oleje (polskiego Oleofarmu i francuskiej olearni Vigean), ale oba na zamówienie, bo są bardzo nietrwałe:
http://www.ekosfera.pl/cgi-bin/shop....&psz=8102&pcz=
http://www.ekosfera.pl/cgi-bin/shop....&psz=8102&pcz=
Oj, oleje wciągają, ja to wiem. Siedzę właśnie z konopnym na pyszczku, krokoszowym na łapkach i winogronowo-makademiowo-jojobowym na odwłoku i dobrze mi z tym
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 13:23   #1173
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Olej możesz stosować nawet codziennie (o ile Cię nie zapcha, ale konopny podobno nie jest komedogenny, Basia polecała go do tłustej cery). Powinnaś zresztą sama zobaczyć, czy Ci służy i czy skóra jest wystarczająco nawilżona.
Na zaskórniki pomaga nie wyciskanie, a kwasy BHA. Być może masz też cerę odwodnioną, skoro krem wchłania się tak szybko i bez śladu.

Jakiś tonik z tych kwasów Możesz coś więcej napisać? Ale jak już to jesienią bym mogła stosować coś na te wagry, co nie?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 14:37   #1174
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ja nie. Dolewam sobie do kapieli, albo do mieszanek do ciała.
Dziekuje, czyli ten olejek opisywany powyzej (rozmaryn, geraniu, mieta) to nie byl do twarzy?
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 15:03   #1175
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Noooo ja to tak zrozumiałam - na stronie clarinsa jest napisane "corps" a nie "visage"
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 15:07   #1176
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Noooo ja to tak zrozumiałam - na stronie clarinsa jest napisane "corps" a nie "visage"
No to pewnie, ze dobrze, ja tak szybko przeczytalam i sobie pomyslalam, ze to do buzi i sie nawet zdziwilam, ze miete uzywacie do buzi, ale pomyslalam, ze moze cos nie wiem. Ja to miete uzywam w peelingu do ciala, albo lubie cos do stop z mieta.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 16:20   #1177
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Jakiś tonik z tych kwasów Możesz coś więcej napisać? Ale jak już to jesienią bym mogła stosować coś na te wagry, co nie?
Kwasy BHA, czyli kwas salicylowy i jego pochodne. W mazidłach jest przepis na tonik z kwasem salicylowym, o ile pamiętam (dziewczyny chwaliły), ale go nie robiłam. Ja używałam klasyki, czyli Effaclaru K La Roche Posay - jest o nim osobny wątek, to krem bardzo łagodny i działa powoli, ale dla mnie jest skuteczny.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-24, 18:41   #1178
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dzisiaj robiłam sobie balsam do ciała i chciałam użyć hydrolatu neroli... głowa mnie po tym bolała przez kilka minut, wylalam go i postanowiłam zrobić krem w wodą dejonizowana Tak więc moje 99ml hydrolatu neroli szuka nowego właściciela, jest ktoś chętny?
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 18:48   #1179
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Ja nie. Dolewam sobie do kapieli, albo do mieszanek do ciała.
dziewczyny, używacie mięty do kąpieli? ja się przestraszyłam, jak przeczytałam "nie używajcie miętowego olejku do kąpieli, chyba że chcecie zamienić się w sopel lodu"
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 20:39   #1180
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ale jaki sopel lodu??? Przecież tego się leje niewiele. Ja na całą wannę (wiem, wanna wannie nierówna - moja jest spora, z tych klasycznych wąskich, ale długa) daję w sumie 10-15 kropel różnych (trzech) olejków. Co mi w duszy gra i na co mam nastrój. Często mięta właśnie, eukaliptus, jodła, fenkuł, ylang, rozmaryn, tymianek. Szkoda mi trochę cytrusowych, bo te lubię do twarzy Ale mam przeterminowanego grejfruta - do twarzy boję się go używać, a w wannie nadal ładnie pachnie.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-24, 20:46   #1181
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja nie lubie tego efektu zimna, jak kupowal peeling z mieta to sie balam, ale jest ok, czuc miete tak w sam raz i nie jest zimno.
Najbardziej nie lubie takich zeli na cellulit co robia zimno, bo pewnie wala tam duzo mentolu i mysla sobie, ze jak mi bedzie zimno to bede sobie myslala, ze efekt jest i ze dziala.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-25, 08:14   #1182
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja sobie bardzo chwalę różany
mam też lawendowy- ale nie pachnie mi grzybkami

mam z biochemii- dzieki któremu nie muszę 3-mać w lodówce, tlyko w temp. pok.

nieługo mi isę pokończą oleje(macademia,jojoba) i hydrolaty będzie trzeba zamówić tak za m-c

mam też kokosowy w pudełeczku- zmieszałam ostatnio z jojoba i nałożyłam na suche wlosy na godzinke, potem umyłam 2xszamponem i włoski miałam broń boże nie puszące się tylko bardziej lejące że tak powiem
a znacie jakieś inne przepisy?

w ogóle musze zamówić NMF albo kw.hialuronowy, bo chciałabym aby te oleje dot warzy nie tylko natłsuzczały ale i nawilżały

p.s. moja mama ma olej migdałowy i bardzo jej się podoba

p.s.2. ten laskowy chyba sobie zamówię, bo gdzies wyczytałam ze na naczynka jest super

p.s.3. zastanawiałam się nad oliwką Hipp, ale tak sobie myslę, ze bardziej "zdrowszy" dla skóry są te z biochemii

ja w lodówce 3-mam tylko kokosowy i macademia
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 09:21   #1183
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Konopny można trzymać w temp. pokojowej?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 09:30   #1184
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Konopny można trzymać w temp. pokojowej?
Na mazidłach jest napisane, że konopny szybko jełczeje i że trzeba trzymać go w lodówce, ale ja zapas, owszem, przechowuję w lodówce, a porcyjkę 5 ml zmieszaną z olejkami eterycznymi do maziania na bieżąco - w łazience. Nic złego się nie dzieje

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2007-06-25 o 09:31 Powód: literówka
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 09:59   #1185
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Na mazidłach o oczarowym pisze, ze w lodówce, a o konopnym że temp. do 20 stopni.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 10:01   #1186
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

O wybacz, faktycznie w lodówce. Pomyliłam go z czymś innym, bo miałam naraz otwartych pare produktów i przeglądałam:P.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 10:49   #1187
ilonabe
Raczkowanie
 
Avatar ilonabe
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziewczyny jesteście genialne.Rzeczywisc ie szkoda ze sobie nie spisalam składu z opakowania, ale dzięki Wam nie będę nad tym długo płakać, tylko dzisiaj zrobię sobie tą francuską wersję i zabieram się do stosowania
ilonabe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 15:53   #1188
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ja nie lubie tego efektu zimna, jak kupowal peeling z mieta to sie balam, ale jest ok, czuc miete tak w sam raz i nie jest zimno.
Najbardziej nie lubie takich zeli na cellulit co robia zimno, bo pewnie wala tam duzo mentolu i mysla sobie, ze jak mi bedzie zimno to bede sobie myslala, ze efekt jest i ze dziala.
rozumiem co mówisz, mam Eveline (chociaż tam chyba kamfora dominuje?) kupiłam sobie całe opakowanie bo spodobały mi się efekty po próbce (wygładzenie super, w sam raz do szortów, efekt duużo lepszy niż po próbce niby mającego podobnie działać Jeanne Piaubert); już trochę się przyzwyczaiłam do tego zimna, ale raz jak bardzo się spieszyłam maznęłam się trochę wyżej o matko nie życzę nikomu takiego przeżycia

schaetzen, ja się przestraszyłam opisu w książce; przyznasz, że takie ostrzeżenie działa na wyobraźnię ale może sobie wypróbuję na upały
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 16:30   #1189
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
O wybacz, faktycznie w lodówce. Pomyliłam go z czymś innym, bo miałam naraz otwartych pare produktów i przeglądałam:P.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-27, 08:46   #1190
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Co do wyparzania buteleczki na hydrolat... Najpierw wrzątek, potem alkohol, a na końcu po tym alkoholu wypłukać to jeszcze jakąś wodą?
I jeszcze jedno, a mianowicie na suche/rozdwajające się końcówki używam oleju rycynowego - coś jeszcze można? Może olej kokosowy się nada albo jakieś tłuste masło?
I jeszcze jedno:P. Ten tonik z kwasem salicylowym na wągry można stosować latem czy dopiero jesienią? Nie chcę, żeby coś mi się stało:/.
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 10:23   #1191
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Właśnie wyczytałam, że kwas hialuronowy działa na przyśpieszenie wzrostu włosów. Zapuszczam aktualnie włosy, bardzo mnie zaintrygowało to. Ktoś używał?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 10:34   #1192
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Oleje i hydrolaty.

mam cere mieszana (bez stalej tendencji - raz sucha, raz tlusta ), wrazliwa; jaki hydrolat i olej polecacie? waham sie miedzy rozanym a lawendowym i z olejem (do twarzy) miedzy slonecznikowym a morelowym; moze macie inne propozycje? czy mozna hydrolat uzywac jako tonik na dzien (pod serum i filtr) i na noc? czy ew. moznaby uzyc przepisu i wiekszosci skladnikow z biochemii urody na olej slonecznikowy zamieniajac go na morelowy?
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 11:17   #1193
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Oleje i hydrolaty.

nri, ja polecam do takiej cery olej z orz.laskowego
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

bardzo dobrze robił mi też macerat brzozowy z mazideł, przy czym ma on dodatkowo przyjemny zapach (nie to co olej z cz.porzeczki - zgroooza)
__________________
Klik! Wymiankowy

mintle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 11:28   #1194
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Oleje i hydrolaty.

gdybym chciala takim olejkiem zastapic zel do mycia twarzy - to jak go uzywac? czy dochodzac metoda prob i bledow nie zrobie sobie krzywdy tj. czy jak zle dobiore olejek to nie bede miala klopotow z cera?
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 14:30   #1195
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziuniaaa- ostatni alkohol i potem juz nic, bo zepsujesz efekt, potem poczekaj az alkohol wyparuje i butelka bedzie sucha.
Ja kwasy stosuje caly rok, bo uzywam filtrow codziennie i nie ma problemu.
A na ten kwas hialuronowy i efekt na wlosy tez sie napalilam, ale mnie uswiadomiono, ze to musi byc inny typ kwasu, ze ten z mazidel czy BU sie nie nadaje.
Nri- ja bym Ci radzila zostawic sobie inne oleje jak morelowy czy laskowy czy te jeszcze drozsze do uzywania na buzie czy cialo w olejkach co sie nie splukuje jako nawilzacze, bo do olejku do mycia to ich szkoda, w tym olejku typ oleju nie jest taki wazny, bo to zaraz zmyjesz.
Olejek do mycia robi sie tak prosto ze trudno go zle zrobic, uda Ci sie na pewno! A hydrolaty stosuj jak toniki rano i wieczorem, ja tak robie juz od paru lat i do gotowych tonikow nie tesknie
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 17:43   #1196
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
A na ten kwas hialuronowy i efekt na wlosy tez sie napalilam, ale mnie uswiadomiono, ze to musi byc inny typ kwasu, ze ten z mazidel czy BU sie nie nadaje.
to już wiem, czemu nie widzę efektów dla mnie HA na twarz to porażka, więc zaczęłam robić odżywkę i sumiennie wcierać to w skórę głowy, ale włosy nadal rosną w swoim tempie
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 19:02   #1197
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Nri- ja bym Ci radzila zostawic sobie inne oleje jak morelowy czy laskowy czy te jeszcze drozsze do uzywania na buzie czy cialo w olejkach co sie nie splukuje jako nawilzacze, bo do olejku do mycia to ich szkoda, w tym olejku typ oleju nie jest taki wazny, bo to zaraz zmyjesz.
Olejek do mycia robi sie tak prosto ze trudno go zle zrobic, uda Ci sie na pewno! A hydrolaty stosuj jak toniki rano i wieczorem, ja tak robie juz od paru lat i do gotowych tonikow nie tesknie

chodzilo mi raczej o to czy jesli uzyje olejek nieodpowiedni dla mojej cery to czy mnie nie zapcha albo nie podrazni; czyli np. jako zel - olej slonecznikowy z BU, jako tonik hydrolat lawendowy/rozany, jako plyn do demakijazu - olejek morelowy, jako peeling - enzymatyczny z BU i pielegnacja twarzy z glowy a macie jakis patent (byle bez gotowania) na wlosy puszace sie?
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 19:07   #1198
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
chodzilo mi raczej o to czy jesli uzyje olejek nieodpowiedni dla mojej cery to czy mnie nie zapcha albo nie podrazni; czyli np. jako zel - olej slonecznikowy z BU, jako tonik hydrolat lawendowy/rozany, jako plyn do demakijazu - olejek morelowy, jako peeling - enzymatyczny z BU i pielegnacja twarzy z glowy a macie jakis patent (byle bez gotowania) na wlosy puszace sie?
Próbowałaś olejku rycynowego?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 19:17   #1199
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Z czym można zmieszać olej konopny?
Może być kwas hialuronowy albo olej z ogórecznika? I w jakich ilościach?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 19:31   #1200
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
chodzilo mi raczej o to czy jesli uzyje olejek nieodpowiedni dla mojej cery to czy mnie nie zapcha albo nie podrazni; czyli np. jako zel - olej slonecznikowy z BU, jako tonik hydrolat lawendowy/rozany, jako plyn do demakijazu - olejek morelowy, jako peeling - enzymatyczny z BU i pielegnacja twarzy z glowy a macie jakis patent (byle bez gotowania) na wlosy puszace sie?
Wiesz dla mnie oleje myjacy zastepuje zel do mycia buzi i plyn do demakijazu, ten olejek mozna tez stosowac jako plyn do demakijazu czyli najpierw zmywac nim oczy na sucho za pomoca platka a potem zmyc na mokro i sprawa z glowy.
A jak sie olejek zmywa z buzi to rodzaj oleju nie powinien byc problemem.
Ja to tak rozumiem.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.