Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-27, 14:15   #1231
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
NIE MA bezbarwnej henny . { ...} Znudziło mi się już pisanie, że "henna", która nie barwi na rudo to nie jest henna.

Narin - nie pisz aż tak autorytatywnie ! Nie wiadomo co tam Araby wymyśliły i co wychodowali !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:42   #1232
Kasia93b
Raczkowanie
 
Avatar Kasia93b
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 227
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czy któraś z was farbowala henna Eld-Basma?
Ale taka do przyrządzenia, nie w tubce. Bo ja wlasnie ta druga farbowalam a akurat tej w sklepie brakło i musialam kupic w proszku. Myśle ze przyrzadziłam ja jak trzeba ale wyszła ciemno-zielona masa( a w przypadku Eld-Brąz , masa była koloru ciemnobrązowego i myslalam ze teraz papka Basmy bedzie czarna).
Jak ja nalozyłam troche na pasmo to sie zaniepokoiłam ta zielenia i zmylam ja z wlosow a papke wylalam do zlewu Ale mam jeszcze 2 opakowania i mi szkoda ich wiec postanowiłam zrobic drugie podejscie, wczescniej sie pytajac czy ta Basma tak powinna wygladac..
Kasia93b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 14:16   #1233
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kasia93b ja studiuję ten wątek od wczoraj, bo nie mam pojęcia co zrobić z włosami (jak i czym zafarbować) i czytałam, że kolor może być zielony, niebieski i że to całkiem normalne jest
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 09:28   #1234
Kociaczekbestyjki
Raczkowanie
 
Avatar Kociaczekbestyjki
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 125
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja się naczytałam tego wątku przez weekend i wczoraj pobiegłam na Szewską na zakupy (potwierdzam, mają Chnę, Basmę i Kasztan, oraz maskę Gloria). Kupiłam 2 paczki chny (już czeka rozrobiona aż wrócę z pracy) i basmę. Teraz się zastanawiam czy zmieszać te dwa kolory razem? Mam około 7 cm własnych ciemnych włosów i reszta (lekko za ramiona) jest jaśniejsza. Nie chcę wyjść marchewkowa Zastanawiam się też, czy jak kolor po chnie mi się nie spodoba i nałożę Basmę, to co może z tego wyjść?
A i jeszcze jedno pytanie, czy Basmę mam rozrabiać z solą jak indygo, czy też z cytryną?
Pomóżcie, proszę Pochwalę się efektami
__________________
Life is what happens, while you're busy making your excuses...

My make-up: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=458037
Kociaczekbestyjki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 12:38   #1235
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Kasia93b ja studiuję ten wątek od wczoraj, bo nie mam pojęcia co zrobić z włosami (jak i czym zafarbować) i czytałam, że kolor może być zielony, niebieski i że to całkiem normalne jest
ilosc zalezy od tego jakie masz włosy. kupujesz chne ładujesz do miseczki zalewasz sokiem z cytryny, jak chcesz to odstawiasz na 12 godzin zafoliowaną miskę w ciepłe miejsce, ale bez tego tez ci wyjdzie. nakładasz papke zawijasz głowę folią i trzymasz ze dwie godziny.naprawdę wszystkie te informacje były w tym wątku wieeele razy. o efektach zieleni pisąły dziewczyny w styczności z chemią na włosach, której ty nie masz bo nie farbowałaś nigdy. zresztą jak sie boisz wystarczy najpierw zrobić pasemko.

co do bezbarwnej henny to w wymienianej przeze mnie książce jest informacja, że henna mająca ponad 10 lat odżywia nie barwiąc.
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 02:20   #1236
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez confession Pokaż wiadomość
1. Czy basma farbuje na ciepły brunatny kolor czy na zimny?

2. Wie ktoś, gdzie można kupić w Łodzi ELD Basmę?

3. Tak mnie tylko ciekawi, bo kiedyś czytałam o tym, ale nie doszłam do ostatecznej odpowiedzi... Ta basma to w końcu czysta henna (lawsonia)?
Przypominam sie.
confession jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 12:30   #1237
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

milk zwykle mianem "bezbarwna henna" określa się roślinkę, która nazywa się cassia obovata. Używa się jej w charakterze odżywki. Nie widziałam nigdzie na rynku dziesięcioletniej henny

confession a dałabyś sobie wyperswadować basmę? To na pewno nie jest lawsonia, być może ma domieszkę. Nie chcę spekulować co to za mieszanka, ale mam po niej przykre wspomnienia. Lepiej zastosować dobrej jakości hennę + indygo.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 14:04   #1238
Kociaczekbestyjki
Raczkowanie
 
Avatar Kociaczekbestyjki
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 125
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Nie doczekałam się odpowiedzi, ale zrobiłam wczoraj chnę Eld-u. Moje wrażenia odnośnie nakładania są pozytywne, tylko ten zapach siana przez całą noc
Kolor wyszedł kasztanowy na odrostach, a na reszcie włosów jaśniejszy, ale czekam aż się ustabilizuje. Włosy są miękkie, ślicznie błyszczą, jedynie końcówki są przesuszone, ale takie miałam już wcześniej. Coś czuję, że świat henny dopiero się przede mną otwiera
__________________
Life is what happens, while you're busy making your excuses...

My make-up: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=458037
Kociaczekbestyjki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 17:10   #1239
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
milk zwykle mianem "bezbarwna henna" określa się roślinkę, która nazywa się cassia obovata. Używa się jej w charakterze odżywki. Nie widziałam nigdzie na rynku dziesięcioletniej henny

confession a dałabyś sobie wyperswadować basmę? To na pewno nie jest lawsonia, być może ma domieszkę. Nie chcę spekulować co to za mieszanka, ale mam po niej przykre wspomnienia. Lepiej zastosować dobrej jakości hennę + indygo.

cassia barwi włosy na złoty blond
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 18:26   #1240
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Pod warunkiem, że ktoś ma te włosy już jasne.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 21:25   #1241
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Pod warunkiem, że ktoś ma te włosy już jasne.
no tak ale to jak z każdym jasnym kolorem, farba chemiczna blond tez z czarnych blondu nie zrobi a ziołowe nie rozjaśniaja ale jednak na jasnych czy siwych daje cassia kolor.
milk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 13:03   #1242
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a ja dzis znow kupilam chne ELD tycjan x 2 i rubin x 2 , ostatnio byl braz tycjan i rubin... swietny kolor wyszedl ale tak jak mowie splukal sie. Myslalam nad chemia ale zrezygnowalam po przeczytaniu watku. Dogrzebalam sie do postow dot. octu lub cytryn. Ale nie jestem pewna w jakich proporcjach ta cytryne z chna wymieszac? Badz ocet...
I czy faktycznie nic sie nie stanie jak potrzymam chne wiecej niz te 2 godziny ktore zalecaj ana opakowaniu (ktoras z dziewczyn pisala, ze trzymala duuuzo dluzej... czy to napewno bezpieczne?)
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 18:33   #1243
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

przede wszystkim tycjan i rubin to NIE JEST czysta henna.są tam jakieś dodatki,pewnie chemiczne,dzięki którym uzyskiwany jest taki kolor.
ELD zawiera tylko henne jedynie w odcieniu "chna".
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-03, 18:43   #1244
Suchii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

hej mam pytanie, kupilam Henna Creme,to jakis krem do koloryzacji z henna,kolor korzenny braz. wszystko ok oprocz tego ze na opakowaniu pisze ze trzeba poczekac 2 tyg. odstepu miedzy farbowaniem chemicznym. 4 dni temu malowalam wlosy szamponetką Marion - w kolorze miedzi (a to jest farbowanie chemiczne czy nie? bo nie wiem.) Caly czas je myje, ale rudy nadal zostaje. Czytalam ze z ta henna moze byc roznie, ze jakies zielone/niebieskie wlosy wychodza jak sie ja polozy na 'wlosy pofarbowane srodkami chemicznymi' i costam namiesza. Oj sama nie wiem co juz robic, nakladac ta Henna Creme czy nie :x co o tym sadzicie? ; >
Suchii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-05, 11:30   #1245
Kociaczekbestyjki
Raczkowanie
 
Avatar Kociaczekbestyjki
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 125
Smile Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Suchii Pokaż wiadomość
hej mam pytanie, kupilam Henna Creme,to jakis krem do koloryzacji z henna,kolor korzenny braz. wszystko ok oprocz tego ze na opakowaniu pisze ze trzeba poczekac 2 tyg. odstepu miedzy farbowaniem chemicznym. 4 dni temu malowalam wlosy szamponetką Marion - w kolorze miedzi (a to jest farbowanie chemiczne czy nie? bo nie wiem.) Caly czas je myje, ale rudy nadal zostaje. Czytalam ze z ta henna moze byc roznie, ze jakies zielone/niebieskie wlosy wychodza jak sie ja polozy na 'wlosy pofarbowane srodkami chemicznymi' i costam namiesza. Oj sama nie wiem co juz robic, nakladac ta Henna Creme czy nie :x co o tym sadzicie? ; >
Tak, szamponetka to farbowanie chemiczne, zresztą Henna Creme też zawiera w sobie sporo chemii, więc do końca nie wiadomo co wyjdzie, kiedy zafarbujesz nią włosy. Poleciłabym Ci odczekać te 2 tygodnie dla spokoju a potem zaopatrzyć się w prawdziwą hennę (np. Chna z Eld za 4 zł) i zmieszać ją z indygo (np. z mazideł). Proporcje znajdziesz w wątku lub w ksiażce o hennie, która tu byla przytaczana wiele razy. Ta mieszanka pozwoli Ci uzyskac brąz z ciepłym odcieniem i nie zniszczy Ci włosów. Powodzenia
__________________
Life is what happens, while you're busy making your excuses...

My make-up: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=458037
Kociaczekbestyjki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 10:59   #1246
JaIIIc
Przyczajenie
 
Avatar JaIIIc
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
GG do JaIIIc
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam
Strałam się znaleźć odpowiedź w już istniejących postach, ale moja niepełnosprytność w połączeniu z niecierpliwością nie pozwala mi na przejżenie całego wątku. Znajduję tylko informacje na temat brązów z rudymi refleksami.
Zwracam się wiec z pytaniem jak uzyskać kolor pomarańczowy, marchewkowy, bądź pokrewny? Włosy naturalne ciemny blond rok farbowałam na rózne odcienie rudości, raz nawet Palette Color xxl(od tamtego czasu zawsze przeszukuję forum przed zakupem farby). Od prawie 2 miesięcy nie farbowałam ze względu na warkoczyki. Mimo tego włosy są w dobrym stanie. I mam nadzieję,ze takie zostaną. Z henną, chną ani niczym pokrewnym nie miałam nigdy wcześniej do czynienia.
__________________
Nie wódź mnie na pokuszenie. Sama znajdę drogę.
JaIIIc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 16:43   #1247
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam ;]
Już raz farbowałam swoje włosy henną eld, odcień chna. Kolor wyszedł bardzo intensywny. Taki marchewkowy ;]. Podobał mi się ale chciałabym spróbować go troche rozjaśnić. Zastanawiam się nad wymieszaniem chny z blondem. Któraś z was już tego próbowała? Z góry dzięki za odpowiedź ;].
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-06, 22:14   #1248
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez JaIIIc Pokaż wiadomość
Witam
Strałam się znaleźć odpowiedź w już istniejących postach, ale moja niepełnosprytność w połączeniu z niecierpliwością nie pozwala mi na przejżenie całego wątku. Znajduję tylko informacje na temat brązów z rudymi refleksami.
Zwracam się wiec z pytaniem jak uzyskać kolor pomarańczowy, marchewkowy, bądź pokrewny? Włosy naturalne ciemny blond rok farbowałam na rózne odcienie rudości, raz nawet Palette Color xxl(od tamtego czasu zawsze przeszukuję forum przed zakupem farby). Od prawie 2 miesięcy nie farbowałam ze względu na warkoczyki. Mimo tego włosy są w dobrym stanie. I mam nadzieję,ze takie zostaną. Z henną, chną ani niczym pokrewnym nie miałam nigdy wcześniej do czynienia.
pomarańczowy,marchewkowy uzyskasz bez problemu po czystej hennie(np eld odcień chna lub zamawiana z mazideł).mi tak mniej więcej wychodzi na włosach właśnie ciemny blond.
Cytat:
Napisane przez agawiii15 Pokaż wiadomość
Witam ;]
Już raz farbowałam swoje włosy henną eld, odcień chna. Kolor wyszedł bardzo intensywny. Taki marchewkowy ;]. Podobał mi się ale chciałabym spróbować go troche rozjaśnić. Zastanawiam się nad wymieszaniem chny z blondem. Któraś z was już tego próbowała? Z góry dzięki za odpowiedź ;].
blond zawiera dodatki chemiczne,więc ja bym takich eksperymentów nie przeprowadzała-może Ci zniszczyć włosy,jak już jedna Wizażanka wspominała
by uzyskać jaśniejszy odcień możesz po prostu krócej trzymać henne albo zrobić 'henna gloss'(mieszasz henne z odżywką pół na pół lub 1/3 henny 2/3 odżywki.odżywka nie może zawierać silikonów lub protein,powinna być o jak najprostszym składzie).ewentualnie spróbuj rozjaśnić rumiankiem,ale nie wiem czy podziała-nigdy nie próbowałam.
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 07:45   #1249
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kajolka Pokaż wiadomość
pomarańczowy,marchewkowy uzyskasz bez problemu po czystej hennie(np eld odcień chna lub zamawiana z mazideł).mi tak mniej więcej wychodzi na włosach właśnie ciemny blond.

blond zawiera dodatki chemiczne,więc ja bym takich eksperymentów nie przeprowadzała-może Ci zniszczyć włosy,jak już jedna Wizażanka wspominała
by uzyskać jaśniejszy odcień możesz po prostu krócej trzymać henne albo zrobić 'henna gloss'(mieszasz henne z odżywką pół na pół lub 1/3 henny 2/3 odżywki.odżywka nie może zawierać silikonów lub protein,powinna być o jak najprostszym składzie).ewentualnie spróbuj rozjaśnić rumiankiem,ale nie wiem czy podziała-nigdy nie próbowałam.
Dzięki kajolka . Masz może na myśli jakąś konkretną odzywkę. Bo z tego co wiem to w mojej są silikony i proteiny.
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 07:54   #1250
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Jak pisałam jakieś dwie strony wczesniej mi chwyciła szamponetka po nieudanym nakladaniu farby na wczesniej pohennowane wlosy.

Spróbuj- te do 6-8 myć ci nie zaszkodzą nawet jak ci "spłyną" i nie wyjdzie..
Czy w avatarku to Twoja fotka? Jeśli tak to czym zrobiłaś ten kolorek? Piękny jest.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 10:42   #1251
JaIIIc
Przyczajenie
 
Avatar JaIIIc
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
GG do JaIIIc
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kajolka, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i cierpliwość
__________________
Nie wódź mnie na pokuszenie. Sama znajdę drogę.
JaIIIc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-07, 23:23   #1252
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agawiii15 Pokaż wiadomość
Dzięki kajolka . Masz może na myśli jakąś konkretną odzywkę. Bo z tego co wiem to w mojej są silikony i proteiny.
nadaje się np. balsam Mrs Potters(dość tani,ja robiłam z aloesowym),Seboradiny(tro szkę droższe,też przetestowałam na własnej głowie i było ok )
generalnie robię to tak,że rozrabiam hennę,zostawiam na noc i tuż przed nałożeniem mieszam z odżywką.
Cytat:
Napisane przez JaIIIc Pokaż wiadomość
Kajolka, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i cierpliwość
ależ nie ma za co
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 00:55   #1253
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Czy w avatarku to Twoja fotka? Jeśli tak to czym zrobiłaś ten kolorek? Piękny jest.
Tak moja, tak wyglądały po dosyć mocnym spraniu sie chny z blond pasemek.To wyglądało jak złoty blond Dzieki ale juz takiego nie mam;D
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 10:19   #1254
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kajolka Pokaż wiadomość
nadaje się np. balsam Mrs Potters(dość tani,ja robiłam z aloesowym),Seboradiny(tro szkę droższe,też przetestowałam na własnej głowie i było ok )
generalnie robię to tak,że rozrabiam hennę,zostawiam na noc i tuż przed nałożeniem mieszam z odżywką.
Bedzie jakaś różnica jeśli nie zostawie na noc ?
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 11:21   #1255
Kociaczekbestyjki
Raczkowanie
 
Avatar Kociaczekbestyjki
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 125
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agawiii15 Pokaż wiadomość
Bedzie jakaś różnica jeśli nie zostawie na noc ?
Kolor nie będzie aż tak intensywny, bo uwolni się mniej barwnika.
__________________
Life is what happens, while you're busy making your excuses...

My make-up: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=458037
Kociaczekbestyjki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 11:53   #1256
blackberry04
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam serdecznie
Wczoraj pierwszy raz zafarbowalam wlosy henna. Niestety wybralam Henne Creme, a teraz sie dowiedzialam, ze tam jest sporo chemii. Myslalam, ze jest lepsza bo drozsza No coz, nastepnym razem kupie w proszku.. Chcialam uniknac tego calego mieszania, ale widac sie nie da.
Wyczytalam tez, ze trzymacie ta papke pare godzin na glowie, a nawet cala dobe. Ja zmylam po 40 min, bo w instrukcji bylo napisane, zeby trzymac od 10-45 min. Co prawda nie widze jakiejs wielkiej roznicy w kolorze. Wlosy mialam prawie czarne, ale przyciemnilo odrosty. Mam zamiar nalozyc dzisiaj Amle, wiec moze wtedy bedzie jakis efekt, bo poki co to sa takie sianowate
blackberry04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 14:46   #1257
pianistka007
Raczkowanie
 
Avatar pianistka007
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 110
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kajolka Pokaż wiadomość
nadaje się np. balsam Mrs Potters(dość tani,ja robiłam z aloesowym),Seboradiny(tro szkę droższe,też przetestowałam na własnej głowie i było ok )
generalnie robię to tak,że rozrabiam hennę,zostawiam na noc i tuż przed nałożeniem mieszam z odżywką.

ależ nie ma za co
Kajolka, czy to ta aloesowa?? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28968 bo widze ze ma chyba silikon w skłądzie, popraw mnie jeśli się myle?? Jaki u Ciebie daje efekt?
pianistka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-08, 18:20   #1258
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja mam takie pytanie... Jakich szamponów i odżywek/masek używanie do włosów farbowanych henną?

Od mojego farbowania minęły już jakieś dwa tygodnie, a woda przy myciu dalej leci szarawa/pomarańczowa - zależnie od długości mycia i użytego "środka" trochę mnie to martwi.. Wprawdzie kolor nadal jest super, nie wypłowiał, troszkę jedynie stracił na czerwoności i stał się bardziej miedziany - ale nie chciałabym, żeby włosy szybko traciły kolor.

No chyba, że tak po prostu już jest? Ręczników nie farbuje

Próbowałam szamponów Avon, Timotei (bez silikonów i z silikonami) i Ziaja z serii Plantica.
Odżywki: Avon, Kallos Latte, również Ziaja Plantica.

I w zasadzie różnicy dużej nie ma - kolor jak spływał - tak spływa. A odcień wody jest od szarości po rudości
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 10:19   #1259
agawiii15
Raczkowanie
 
Avatar agawiii15
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 79
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kociaczekbestyjki Pokaż wiadomość
Kolor nie będzie aż tak intensywny, bo uwolni się mniej barwnika.
Dzięki
agawiii15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-09, 13:29   #1260
kajolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pianistka007 Pokaż wiadomość
Kajolka, czy to ta aloesowa?? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28968 bo widze ze ma chyba silikon w skłądzie, popraw mnie jeśli się myle?? Jaki u Ciebie daje efekt?
tak,ta
jest lekki silikon,ale zmywalny za pomocą wody,więc nie ma problemu
efekt jest przede wszystkim taki,że nie mam aż tak sztywnych włosów jak po samej hennie.no i kolor jest bardziej pomarańczowy,samą henną wychodził mi ciemniejszy.

*Insane a jaką henną farbowałaś?
mi leci kolorowa woda przez jakieś 2-3 dni po farbowaniu,ręczników nie barwi nigdy.
co do odżywek to ja używam Seboradinów głównie(Niger,ostatnio regenerujący),czasem Mrs Potters,i raz-dwa razy w tygodniu maski Nano Effect(Inter-Fragrances,ten sam producent co Seboradinu).
kajolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.