Uniwersytet Szczeciński. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-07, 08:05   #1
skomplikowana_18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 359

Uniwersytet Szczeciński.


Hej, niedługo rozpoczynam studia - filologię germańską na powyższym uniwersytecie. Są tu może jakieś osoby, które też idą na ten kierunek lub go studiują? A może jest ktoś kto też idzie do Szczecina?????
skomplikowana_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-07, 14:25   #2
skomplikowana_18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 359
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Nikt się tam nie wybiera?
skomplikowana_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 00:35   #3
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Nie wiem jak germanska ale np. anglistyka lezy i kwiczy. US nie slynie niestety z wysokiego poziomu XD
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 18:00   #4
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Ja jestem na polskiej na US, dwa piętra wyżej :P Nie słyszałam opinii o germańskiej - ani pochlebnych, ani niepochlebnych.
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 19:29   #5
tancereczka08
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 36
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Hej Ja zamierzam studiować na US zdrowie publiczne , ale nie wiem czy to dobry kierunek , słyszałam, że ciężko po tym z dobrą pracą o ile w ogóle ją można znaleźć ? Może ktoś studiował i podzieli się swoimi doświadczeniami ? Z góry dzięki
tancereczka08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 07:53   #6
skomplikowana_18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 359
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Każdy ma inne zdanie i nie wiadomo już co o tym wszystkim myśleć
Raz słyszę, że jest b. dobry poziom, a później odwrotnie.
Póki co spotkałam się z dobrymi opiniami, w końcu to uniwersytet?

Może jest ktoś z germańskiej? Pisać pozdrawiam!
skomplikowana_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 16:35   #7
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Po prostu w porownaniu do niektorych uniwerkow to oni tam nic nie robia. Byla raz u mnie w biurze praktykantka z anglistyki to niewiele umiala, uciekla szybko. Jesli na germanskiej jest podobnie no to mozesz po niej uczyc w szkole ale tlumaczem raczej nie zostaniesz, chyba ze sama bedziesz pracowac nad swoim poziomem.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 16:55   #8
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Wiesz co... Ja na przykład na poziom filologii polskiej nie narzekam, jest sporo pracy, ale mam na roku osoby z dysleksją i prześlizgują się przez sesję. Nie wiem, czy na podstawie jednej dziewczyny można ocenić poziom kierunku
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 16:58   #9
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Nie jednej, jedna to w biurze mialam ale znam troche wiecej. W porownaniu z Poznaniem to labe maja na US. Ale jak ktos z podstawami przychodzi to bedzie mowil, ze trudne.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 19:43   #10
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

No może, może... Może ta angielska taka felerna, bo mam koleżanki z polskiej na UŁ, UKSW i UO, i nie widzę różnic (z jednych przedmiotów one mają ciężej, z drugich ja). Choć jak widzę ludzi z angielskiej na wydziale lub w tramwaju, to zawsze się czegoś uczą
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 19:50   #11
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Polska pewnie dobrze stoi, chyba zawsze dobrze stala. Ale kierunek kierunkowi nie rowny, tak samo jak wydzialy. Cukrowa a Mickiewicza chociazby xD
Nie wiem jak germanska sama w sobie, znam dwie osoby ktore odpadly, wiec costam musi sie dziac. Ale czy to jakis wybitny kierunek? No chyba, ze komus to wystarcza, nie kazdy musi byc tlumaczen nie wiadomo jakim.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 20:00   #12
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

No tak, Cukrowa i Mickiewicza to dobry przykład :P Zanim w ogóle przyjechałam do Szczecina śmiać mi się chciało, jak zobaczyłam na stronie nazwy dwóch wydziałów, których różnice polegają praktycznie na roszadzie słów...
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 08:42   #13
alash86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
Hej, niedługo rozpoczynam studia - filologię germańską na powyższym uniwersytecie. Są tu może jakieś osoby, które też idą na ten kierunek lub go studiują? A może jest ktoś kto też idzie do Szczecina?????
Hej. a ile miałaś punktów na maturze? czy przyjmowali wszystkich jak leci? czy mili jakiś poziom co do punktów albo znajomości języka?
alash86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 12:00   #14
paulinciax07
Rozeznanie
 
Avatar paulinciax07
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 746
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

co prawda nie na US ale na ZUT ide, ale to tez Szczecin.
paulinciax07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-17, 20:24   #15
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Cytat:
Napisane przez alash86 Pokaż wiadomość
Hej. a ile miałaś punktów na maturze? czy przyjmowali wszystkich jak leci? czy mili jakiś poziom co do punktów albo znajomości języka?
Z tego, co wiem, to chyba wciąż są wolne miejsca, a to mówi samo przez się
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 10:12   #16
alash86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Cytat:
Napisane przez Lidia Paulina Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem, to chyba wciąż są wolne miejsca, a to mówi samo przez się
tak... ale może przyjmują od jakiegoś konkretnego progu... i dlatego są wolne miejsca chociaż na US to wszystko możliwe i przyjmują wszystkich jak leci nawet bez znajomości niemieckiego.
alash86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 11:35   #17
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

To nie uczelnia ustala próg, tylko osoby przyjęte na kierunek. Na każdej uczelni. Jest liczba miejsc; ostatnia przyjęta osoba, jeśli lista jest zapełniona, wyznacza w jakiś sposób ten próg.
Co do znajomości języka - cóż, co najmniej niemądry jest ten, kto wybiera się na taką filologię bez znajomości danego języka. Jak uczelnia ma sprawdzić, czy znasz język? Maturą? Nie masz obowiązku zdawać matury z niemieckiego, jeśli uczelnia jako jedno z kryteriów kwalifikacji traktuje wynik matury z języka obcego ogólnie. Ale na studia idą ludzie dorośli, którzy potrafią ocenić swoje możliwości. Jeśli nie potrafią, to raczej nie przetrwają pierwszego semestru. Dostanie się na studia nie jest gwarancją uzyskania dyplomu...
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 16:10   #18
201703131032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Jest może któraś z Was na dziennikarstwie? Orientujecie się, kiedy jest dzień adaptacyjny dla studentów pierwszego roku? Jeżeli nie będę się mogła pojawić, to jak dowiem się, do jakiej grupy zostałam przydzielona?

I jeszcze jedno - kiedy uniwersytet zaczyna zajęcia?
201703131032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 17:16   #19
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Na stronie wydziału znajdziesz dane kontaktowe do dziekanatu. Proponuję zasięgnąć informacji tam. Zajęcia rozpoczynają się 26 września.
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 17:08   #20
gramofonK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Nie wiem jak inne, ale wkfipz to żart.

Tam nikt nic nie wie. Wieczny bałagan. Pani Sekretarka ma problem aby włożyć karteczkę z informacją w gablotkę. Plan zajęć podawany jest często na ostatnia chwile (czytaj 1,2 dni przed rozpoczęciem semestru) zdarza się ze jest aktualizowany wieczorem i z rana pojawiają się zajęcia.

Siatka jest zapchana przez niepotrzebne przedmioty. Wiele z nich się powtarza. Ale np. na mgr turystyki nie ma języków, za to są prawie 2 identyczne przedmioty. Przedmioty kinezyterapia i masaż chociaż uprawnień tego typu nie mamy.

Wykładowcy są bardzo różni. Wśród przyjaźnie nastawionych, którzy pomagają studentom są tacy którzy nie kryją się z tym, że mają nas za debili. Potrafią powiedzieć, że zwolnienia a L4 możemy sobie zanieść do dziekana bo ich to nie interesuje. Sporo obcokrajowców, którzy mają wiedzę bardzoooo dużą, ale trudno ich zrozumieć.

Ze zdawaniem i zaliczeniami jest różnie, jedni maja bardzo luźny stosunek a drudzy są przesadnie spięci i to nie z przedmiotów kierunkowych. Ale w zasadzie większych problemów nie ma. Na początku może być problemowo, ale dalej to już jest bardzo luźno.

Moja prywatna ocena jest bardzo niska. Nie jestem zadowolona z tej uczelni. Jeśli ktoś nie wie co chce w życiu robić i ma czas, to proszę bardzo, znajdzie się kilka życiowych przedmiotów na których poznacie kilka ciekawostek.
Pozdrawiam
gramofonK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 21:47   #21
d_st
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 25
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Cytat:
Napisane przez gramofonK Pokaż wiadomość
Nie wiem jak inne, ale wkfipz to żart.

Tam nikt nic nie wie. Wieczny bałagan. Pani Sekretarka ma problem aby włożyć karteczkę z informacją w gablotkę. Plan zajęć podawany jest często na ostatnia chwile (czytaj 1,2 dni przed rozpoczęciem semestru) zdarza się ze jest aktualizowany wieczorem i z rana pojawiają się zajęcia.

Siatka jest zapchana przez niepotrzebne przedmioty. Wiele z nich się powtarza. Ale np. na mgr turystyki nie ma języków, za to są prawie 2 identyczne przedmioty. Przedmioty kinezyterapia i masaż chociaż uprawnień tego typu nie mamy.

Wykładowcy są bardzo różni. Wśród przyjaźnie nastawionych, którzy pomagają studentom są tacy którzy nie kryją się z tym, że mają nas za debili. Potrafią powiedzieć, że zwolnienia a L4 możemy sobie zanieść do dziekana bo ich to nie interesuje. Sporo obcokrajowców, którzy mają wiedzę bardzoooo dużą, ale trudno ich zrozumieć.

Ze zdawaniem i zaliczeniami jest różnie, jedni maja bardzo luźny stosunek a drudzy są przesadnie spięci i to nie z przedmiotów kierunkowych. Ale w zasadzie większych problemów nie ma. Na początku może być problemowo, ale dalej to już jest bardzo luźno.

Moja prywatna ocena jest bardzo niska. Nie jestem zadowolona z tej uczelni. Jeśli ktoś nie wie co chce w życiu robić i ma czas, to proszę bardzo, znajdzie się kilka życiowych przedmiotów na których poznacie kilka ciekawostek.
Pozdrawiam
W Instytucie Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa podobnie. Syf, bałagan, nikt nic nie wie. Można dostać załamania nerwowego.
Z kilkunastu wykładowców trzech polubiłam. Reszta przynudza, opowiada bez pasji, mam wrażenie, że większość tam wykłada za karę.
Studenta oczywiście traktuje się jak kogoś, kto ma czelność przychodzić i zawracać głowę szanownym wykładowcom lub paniom w dziekanacie.
Atmosfera wśród studentów w miarę ok, ale bez rewelacji, choć to zależy od roku.
Ogólnie rzecz biorąc, nie polecam ani filologii polskiej na US, ani kulturoznawstwa (to jeden i ten sam instytut).
d_st jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 11:09   #22
assanti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Hej mam mieszkanie 3 pokojowe do wynajecie Szczecin blisko centrum tel 0881570876 pozdrawiam
assanti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 12:17   #23
AfraRoute
Przyczajenie
 
Avatar AfraRoute
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Wątek jest nadal aktualny?
Jestem po maturze i zastanawiam się nad startowaniem na kierunek Filologia polska.
AfraRoute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 22:00   #24
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Uniwersytet Szczeciński.

Zapraszam do tego wątku, zawiera nieco więcej odpowiedzi, a może po Twoim wpisie odżyje
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=707144
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-20 23:00:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.