Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-10, 11:29   #781
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami w kwestii dodawania CV do bazy, Wasze relacje trochę podniosły mnie na duchu W piątek w pewnym momencie miałam totalny dół, pierwszy raz w życiu z powodu pracy...Nie wiem, może dlatego, że psychicznie nastawiałam się na tę pracę, którą już mi zaproponowano, miałam zacząć już dziś albo za tydzień A zostałam z niczym.
Ale przez weekend trochę ochłonęłam i doszłam do siebie. A dziś rano w końcu coś się ruszyło i dostałam telefon z zaproszenie na rozmowę do innej firmy Na jutro rano, trzymajcie proszę kciuki!

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
Dostałam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną na jutro. W godzinach pracy... nie wiem, jak to rozegrać.
I jak rozmowa?
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 18:09   #782
201704240956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 25
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

nie musiałam dzwonić do agencji, rano dostałam maila ze szczegółami dziekiuję za odzew na mój post
201704240956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 18:16   #783
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Trochę mnie nocki przerażają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nocki? Jak ja pracowałam to nocka trafiła się raz na kilka miesięcy podczas maratonu filmowego. Tak normalnie to tylko druga zmiana kończyła się około 22-23.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 18:40   #784
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Nocki? Jak ja pracowałam to nocka trafiła się raz na kilka miesięcy podczas maratonu filmowego. Tak normalnie to tylko druga zmiana kończyła się około 22-23.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 19:07   #785
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Dziewczyny, jest postęp, dostałam ostatnio od dwóch firm informacje zwrotną o niezakwalifikowaniu się do następnego etapu.
Swoją drogą niedawno byłam na rozmowie gdzie w ogłoszeniu była umowa o pracę a jak się okazało na miejscu jednak nie, dla studentów tylko zlecenie. Plus grafik obejmujący godziny i dni w których mam zajęcia. Teraz muszę wykombinować jak grzecznie podziękować za dalszą współpracę, bo wypadłam dobrze na rozmowie.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 21:21   #786
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Wczoraj siedziałam bite kilka godzin nad portalem pracuj.pl i stronami internetowymi poszczególnych firm ostatecznie wysłałam odpowiedź na ok. 15 ogłoszeń. W tym tygodniu ciąg dalszy szukania
Taki problem mam: jak odpowiadacie gdy na rozmowie padnie: "Czy ma pani do nas jeszcze jakieś pytania?"; zakładając, że już w trakcie zostały opisane obowiązki na danym stanowisku, kwestie finansowe, benefity. O możliwość rozwoju w firmie? Co jeszcze
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 21:23   #787
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
jak odpowiadacie gdy na rozmowie padnie: "Czy ma pani do nas jeszcze jakieś pytania?"
Szczerze, tzn. jak mam, to zadaję, a jak nie mam, to nie
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-10, 21:28   #788
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Szczerze, tzn. jak mam, to zadaję, a jak nie mam, to nie
Własnie jakoś tak myślę sobie, że odpowiadając "nie" sprawiam wrażenie niezainteresowanej więc chyba dobrze mieć to jedno pytanie w zanadrzu
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 22:07   #789
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 22:20   #790
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

U mnie dzis telefony sie rozruszaly ! Mam jutro 3 rozmowy we.Wroclawiu i to same biurowe. Byloby 5,ale dwie sa na systentke i sekretarke,ale Warszawie tu jestem w szoku,ze w ogole odzwonili.
Mialam jeszcze na produkcji, ale dzwoni jakis ukrainiec i mowi ze zaprasza o 17 na podpisanie umowy.. pytam.sie czy jest mozliwosc.przelozenia na jutro,bo.nie ma mnie we Wro, a on,ze nie,bo od jutra juz praca sie zaczyna. Szkoda,ze dzien wczesnoej nie zadzwonili. Bo,gdybym byla na miejscu to nie problem,a tak dojechanie zajmuje ponad 3 h autobusem.
Tak czy siak trzymajcie za mnie jutro kciuki.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 23:00   #791
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
Własnie jakoś tak myślę sobie, że odpowiadając "nie" sprawiam wrażenie niezainteresowanej więc chyba dobrze mieć to jedno pytanie w zanadrzu
Ja pamiętam jak na rozmowie zapytali mnie nawet (rozmowa była na Ty) "Masz jeszcze jakieś pytania? Ale pamiętaj, nie musisz mieć, nie wymagamy tego." tak z uśmiechem Od tego czasu wyzbyłem się poczucia "złego wrażenia" w razie braku pytań

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
U mnie dzis telefony sie rozruszaly ! Mam jutro 3 rozmowy we.Wroclawiu i to same biurowe. Byloby 5,ale dwie sa na systentke i sekretarke,ale Warszawie tu jestem w szoku,ze w ogole odzwonili.
Mialam jeszcze na produkcji, ale dzwoni jakis ukrainiec i mowi ze zaprasza o 17 na podpisanie umowy.. pytam.sie czy jest mozliwosc.przelozenia na jutro,bo.nie ma mnie we Wro, a on,ze nie,bo od jutra juz praca sie zaczyna. Szkoda,ze dzien wczesnoej nie zadzwonili. Bo,gdybym byla na miejscu to nie problem,a tak dojechanie zajmuje ponad 3 h autobusem.
Tak czy siak trzymajcie za mnie jutro kciuki.
Super super! Oby się udało I pamiętaj, wysyłaj dalej, w Twojej sytuacji naprawdę na spoczynek można sobie pozwolić mając w ręku podpisaną umowę spełniającą wymogi UP. Trzymam kciuki!

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2017-04-10 o 23:01
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-10, 23:11   #792
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 07:05   #793
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
Zastanawiam się właśnie jak to jest z powtórnym aplikowaniem...Kiedy wysyłam CV do firmy, w której bardzo chciałabym pracować, zawsze zaznaczam opcję, że zgadzam się na przetwarzanie moich danych także dla potrzeb przyszłych rekrutacji. Czy znacie przypadki (z własnego lub cudzego doświadczenia), kiedy ktoś zaznaczający tę opcję po dłuższym czasie otrzymał telefon w sprawie innej rekrutacji? Czy jednak zawsze wysyłać CV ponowie, bo do "archiwalnych" CV i tak nikt nie zagląda?
Ja się spotkałam. Aplikowałam w lipcu, oddzwoniono do mnie w październiku.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 07:20   #794
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

A może mogły(li)byście podzielić się jeszcze Waszym doświadczeniem w kwestii podawania oczekiwań finansowych na etapie rozmowy? Chodzi o to, że ja nigdy nie podaję swojego absolutnego minimum (choć spotykam się z podobnymi poradami), znam mniej więcej raporty rynkowe w mojej dziedzinie i w zależności od sytuacji podaję kwotę w okolicach mediany (o ile jest zbieżna z moimi oczekiwaniami i realiami). I jeśli jest to aplikacja przez "znany portal", zazwyczaj dostaję za chwilę informację zwrotną, w której wesoły wykres pokazuje mi, że jestem wśród 20-30% kandydatów o najwyższych oczekiwaniach Wydaje mi się, że nie zawyżam tej kwoty biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności (włącznie z lokalizacją), znam realia płacowe, a tymczasem okazuje się, że jest multum ludzi gotowych pracować na tym stanowisku za połowę mojej stawki Spotykacie się z taką rozbieżnością rynku i oczekiwań? Obniżacie wtedy oczekiwania na ewentualnej rozmowie?
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 07:36   #795
201705071030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 166
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
A może mogły(li)byście podzielić się jeszcze Waszym doświadczeniem w kwestii podawania oczekiwań finansowych na etapie rozmowy? Chodzi o to, że ja nigdy nie podaję swojego absolutnego minimum (choć spotykam się z podobnymi poradami), znam mniej więcej raporty rynkowe w mojej dziedzinie i w zależności od sytuacji podaję kwotę w okolicach mediany (o ile jest zbieżna z moimi oczekiwaniami i realiami). I jeśli jest to aplikacja przez "znany portal", zazwyczaj dostaję za chwilę informację zwrotną, w której wesoły wykres pokazuje mi, że jestem wśród 20-30% kandydatów o najwyższych oczekiwaniach Wydaje mi się, że nie zawyżam tej kwoty biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności (włącznie z lokalizacją), znam realia płacowe, a tymczasem okazuje się, że jest multum ludzi gotowych pracować na tym stanowisku za połowę mojej stawki Spotykacie się z taką rozbieżnością rynku i oczekiwań? Obniżacie wtedy oczekiwania na ewentualnej rozmowie?
Nie sposób odpowiedzieć nie wiedząc ile podajesz. Z takich portali porównujących też czasami korzystam, ale dane w różnych portalach są często bardzo różne, pomijając błędy takie jak ujmowanie tego samego zawodu kilka razy z drobnymi różnicami w nazwie ale dużymi w zarobkach, co w ogóle poddaje w wątpliwość te dane.

Lepiej spytaj ile powinnaś zarabiać jako x pracując w firmie w branży y w mieście z doświadczeniem v. Inaczej nie sposób odpowiedzieć. To, że zaniżać oczekiwań nie zależy jest chyba oczywiste.
201705071030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 08:11   #796
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 08:19   #797
201705071030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 166
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
"znam mniej więcej raporty rynkowe w mojej dziedzinie i w zależności od sytuacji podaję kwotę w okolicach mediany (o ile jest zbieżna z moimi oczekiwaniami i realiami). "
201705071030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 08:32   #798
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

dzamatasi, powodzenia dzisiaj na rozmowach, trzymam kciuki!
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 08:53   #799
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
U mnie dzis telefony sie rozruszaly ! Mam jutro 3 rozmowy we.Wroclawiu i to same biurowe. Byloby 5,ale dwie sa na systentke i sekretarke,ale Warszawie tu jestem w szoku,ze w ogole odzwonili.
Mialam jeszcze na produkcji, ale dzwoni jakis ukrainiec i mowi ze zaprasza o 17 na podpisanie umowy.. pytam.sie czy jest mozliwosc.przelozenia na jutro,bo.nie ma mnie we Wro, a on,ze nie,bo od jutra juz praca sie zaczyna. Szkoda,ze dzien wczesnoej nie zadzwonili. Bo,gdybym byla na miejscu to nie problem,a tak dojechanie zajmuje ponad 3 h autobusem.
Tak czy siak trzymajcie za mnie jutro kciuki.
Super. Trzymam kciuki. Daj znać jak Ci poszło .
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-11, 09:30   #800
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez sideritis Pokaż wiadomość
"Czy ma pani do nas jeszcze jakieś pytania?"; zakładając, że już w trakcie zostały opisane obowiązki na danym stanowisku, kwestie finansowe, benefity. O możliwość rozwoju w firmie? Co jeszcze
"Kiedy mogę spodziewać się informacji zwrotnej?" :yes:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 09:36   #801
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Nocki? Jak ja pracowałam to nocka trafiła się raz na kilka miesięcy podczas maratonu filmowego. Tak normalnie to tylko druga zmiana kończyła się około 22-23.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
U mnie tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To w sumie nie jest tak źle 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:00   #802
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

dzień dobry wszystkim
co prawda, ja pracy nie szukam, ale podczytuję Was od czasu do czasu.
Mam jedno pytanie.
Pracuję zawodowo od 8 lat (w kilku firmach, w obecnej pracuję ponad rok) i nigdy mi się nie zdarzyło wypisywać swojego zakresu obowiązków w CV - dla mnie zawsze od tego był LM. Mimo tego znajdowałam pracę bez problemu i byłam zapraszana na rozmowy.
Czy "w dzisiejszych" czasach obowiązkiem jest wypisywanie obowiązków w CV?
W momencie kiedy ktoś wrzuca CV tutaj w celu sprawdzenia go duży nacisk kładziecie na to, aby koniecznie były wypisane obowiązki.
Pytam, ponieważ moje najbliższe 2 lata stoją pod dużym znakiem zapytania i chciałabym się orientować w temacie
__________________
Wymianka
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:33   #803
miz_kej
Raczkowanie
 
Avatar miz_kej
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Cztery mile za Warszawą
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Obie macie rację A chodzi mi dokładnie o duże rozbieżności między jednym a drugim źródłem. Doprecyzuję, bo pewnie chaotycznie się wyraziłam, szykując się akurat na rozmowę (którą schrzaniłam przez koszmarną migrenę, nawiasem mówiąc).
Podaję kwotę rynkową ew. skorygowaną o roczne raporty płacowe (Antal, Hays itp.). Czyli wiem ile zarabiałam przez X lat pracy na danym stanowisku, wiem ile mniej więcej zarabiają osoby na analogicznych stanowiskach w innych firmach (świat jest mały) i to jest dla mnie kwota rynkowa. Nazwijmy ją Z. Jest jeszcze kwota teoretyczna z raportów płacowych, nazwijmy ją T. W moim przypadku Z i T są podobne.
Aplikuję na analogiczne do dotychczasowego stanowisko (lub wyższe, ale wtedy wiadomo, kwota też jest wyższa, więc ten przypadek pomijam) i w kwestionariuszu na np. przytoczonym" Pracuju" zaznaczam sobie widełki oczekiwanych zarobków (czyli przedział, który zawiera kwotę Z, pokrywającą się z kwotą T). I za chwil kilka dostaję ja sobie raport z "Pracuja", który mi mówi, że moje oczekiwania finansowe są ho ho ho, bo np. 70-80% aplikujących na to stanowisko chce zarabiać mniej. A wśród nich są m.in. osoby z...dwukrotnie dłuższym doświadczeniem, które wg moich dotychczasowych doświadczeń powinny zarabiać znacznie więcej, niż ja sobie życzę
No i nie wiem czy się tym w ogóle sugerować, bo przecież nie mam pojęcia kto tak naprawdę aplikował na dane stanowisko, jakie ma kwalifikacje, czy faktycznie spełnia wymagania, czy w ogóle wie ile powinien zarabiać na tym stanowisku w Warszawie. Teoretycznie mogę podać niższą kwotę na rozmowie, ale nie wiem czy jest sens obniżać wymagania tylko na podstawie jakichś wykresów z portalu rekrutacyjnego?
Jednak nie chciałabym zarabiać mniej niż do tej pory
miz_kej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 12:06   #804
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez miz_kej Pokaż wiadomość
Obie macie rację A chodzi mi dokładnie o duże rozbieżności między jednym a drugim źródłem. Doprecyzuję, bo pewnie chaotycznie się wyraziłam, szykując się akurat na rozmowę (którą schrzaniłam przez koszmarną migrenę, nawiasem mówiąc).
Podaję kwotę rynkową ew. skorygowaną o roczne raporty płacowe (Antal, Hays itp.). Czyli wiem ile zarabiałam przez X lat pracy na danym stanowisku, wiem ile mniej więcej zarabiają osoby na analogicznych stanowiskach w innych firmach (świat jest mały) i to jest dla mnie kwota rynkowa. Nazwijmy ją Z. Jest jeszcze kwota teoretyczna z raportów płacowych, nazwijmy ją T. W moim przypadku Z i T są podobne.
Aplikuję na analogiczne do dotychczasowego stanowisko (lub wyższe, ale wtedy wiadomo, kwota też jest wyższa, więc ten przypadek pomijam) i w kwestionariuszu na np. przytoczonym" Pracuju" zaznaczam sobie widełki oczekiwanych zarobków (czyli przedział, który zawiera kwotę Z, pokrywającą się z kwotą T). I za chwil kilka dostaję ja sobie raport z "Pracuja", który mi mówi, że moje oczekiwania finansowe są ho ho ho, bo np. 70-80% aplikujących na to stanowisko chce zarabiać mniej. A wśród nich są m.in. osoby z...dwukrotnie dłuższym doświadczeniem, które wg moich dotychczasowych doświadczeń powinny zarabiać znacznie więcej, niż ja sobie życzę
No i nie wiem czy się tym w ogóle sugerować, bo przecież nie mam pojęcia kto tak naprawdę aplikował na dane stanowisko, jakie ma kwalifikacje, czy faktycznie spełnia wymagania, czy w ogóle wie ile powinien zarabiać na tym stanowisku w Warszawie. Teoretycznie mogę podać niższą kwotę na rozmowie, ale nie wiem czy jest sens obniżać wymagania tylko na podstawie jakichś wykresów z portalu rekrutacyjnego?
Jednak nie chciałabym zarabiać mniej niż do tej pory
Moim zdaniem wyjaśnienie jest bardzo proste. Pensje oczekiwane aplikujacych (dane z portalu) są znacznie niższe od pensji faktycznie pracujących (dane z raportów płacowych), ponieważ aplikować może każdy, a do pracy wybierany jest (zwykle ) ktoś spośród najlepszych kandydatów. Zatem w oczywisty sposób rozkład pensji pracujących musi leżeć znacznie wyżej niż rozkład oczekiwań kandydatów, bo lepsi kandydaci podają zwykle większe oczekiwania, a zapewne aplikuje dużo ludzi słabych na zasadzie "wymagań nie spełniam, ale a nuż, na wszelki wypadek podam niskie oczekiwania". Zatem nie przejmuj się portalem i zdecydowanie podawaj kwoty rozsądne wg raportów płacowych.

Na marginesie to jest w ogóle jakas patola to podawanie oczekiwań finansowych przez aplikantów. Coraz więcej firm podaje oferowane widełki w ogłoszeniu, a jeszcze więcej na pierwszej rozmowie.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 13:20   #805
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 13:28   #806
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kasia6713 Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanie.
Pracuję zawodowo od 8 lat (w kilku firmach, w obecnej pracuję ponad rok) i nigdy mi się nie zdarzyło wypisywać swojego zakresu obowiązków w CV - dla mnie zawsze od tego był LM. Mimo tego znajdowałam pracę bez problemu i byłam zapraszana na rozmowy.
Czy "w dzisiejszych" czasach obowiązkiem jest wypisywanie obowiązków w CV?
W zasadzie to nawet nie powinno się wpisywać obowiązków, tylko osiągnięcia.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 13:32   #807
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7277913 6]W zasadzie to nawet nie powinno się wpisywać obowiązków, tylko osiągnięcia.[/QUOTE]

Zgadza się. Jeżeli ktoś ma osiągnięcia to wpisuje je zamiast obowiązków.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 14:03   #808
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 14:04   #809
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Dorotti666 Pokaż wiadomość
-po drugie mimo wszystko napisałabym przynajmniej po 3 punkty co robiłaś w każdej z prac, bo taka pustka ładnie nie wygląda
Cytat:
Napisane przez skwaruszek Pokaż wiadomość
Nie masz niestety wpisanych żadnych obowiązków/zakresu pracy na danym stanowisku. A to jest jedna z najistotniejszych kwestii.
Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Do Pinakoladki.
3. Brak jakichkolwiek obowiązków, co naprawdę robiłaś i co potrafisz.
Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Wyrzuć ze stażu te mało znaczące obowiązki, a zostaw najważniejsze, tak jak masz wypisane przy pracy
No nie wiem... Dla mnie te porady nie wyglądają jak wypisywanie osiągnięć.

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Zgadza się. Jeżeli ktoś ma osiągnięcia to wpisuje je zamiast obowiązków.
Osiągnięcia zamiast obowiązków?
Dla mnie nie jest to zamienne.
__________________
Wymianka
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 14:05   #810
201705071030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 166
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość

Na marginesie to jest w ogóle jakas patola to podawanie oczekiwań finansowych przez aplikantów. Coraz więcej firm podaje oferowane widełki w ogłoszeniu, a jeszcze więcej na pierwszej rozmowie.
Wiesz co, jak na pracuj.pl widzę widełki to są one zawsze bardzo niskie - chyba jeszcze nigdy nie aplikowałam na takie ogłoszenie.

I teraz zastanawiam się:

- czy te ogłoszenia nie są reprezentatywne, bo tylko te firmy, które płacą wyjątkowo mało podają widełki

- czy są reprezentatywne i sytuacja na rynku pracy jest znacznie gorsza niż myślałam. Ale wtedy nie rozumiem, dlaczego moi znajomi zarabiają lepiej niż to, co tam widzę.
201705071030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.