styl egipski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-06, 21:07   #1
hytgbn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11

styl egipski


Witam,
Mam pewiem problem, który myślę, że może rozwiązać jedynie ktoś wykwalifikowany otóż...
w pażdzierniku wybieram sie na imprezę urodzinową mojego 40-letniego przyjaciela geja do londynu (dłuuuuga historia) i cała impreza jest organizowa w stylu egipskim... Sam solenizant zapowiada, że będzie przebrany za faraona..
Problem w tym, że jestem drobną blondynką z niebieskimi oczami i jasną cerą i nijak nie pasuje mi ten styl..... ani egipski specyficzny makijaż ani czarne włosy...
Ktoś mi zaproponował, żebym się przebrała za mumię:P Na razie jest to śmieszne, ale niedługo zacznę sie poważnie martwić.
Zastanawiam się też, czy to ma być takie przebieranie na serio ( peruka i sandały) czy mam tylko nawiązywać do tego stylu (mini sukienka w egipskie wzorki i szpilki)....
Bardzo proszę o jakieś rady i sudestie... może burzę mózgów na ten temam, bo mi do głowy nic nie przychodzi...
hytgbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 23:06   #2
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: styl egipski

Cytat:
Napisane przez hytgbn Pokaż wiadomość
Witam,
Mam pewiem problem, który myślę, że może rozwiązać jedynie ktoś wykwalifikowany otóż...
w pażdzierniku wybieram sie na imprezę urodzinową mojego 40-letniego przyjaciela geja do londynu (dłuuuuga historia) i cała impreza jest organizowa w stylu egipskim... Sam solenizant zapowiada, że będzie przebrany za faraona..
Problem w tym, że jestem drobną blondynką z niebieskimi oczami i jasną cerą i nijak nie pasuje mi ten styl..... ani egipski specyficzny makijaż ani czarne włosy...
Ktoś mi zaproponował, żebym się przebrała za mumię:P Na razie jest to śmieszne, ale niedługo zacznę sie poważnie martwić.
Blondynka też może wyglądać egipsko ;-) proste włosy, jakiś diadem czy coś na głowie, makijaż a'la Kleopatra, złoty bronzer na kościach policzkowych, już będzie klimat


Cytat:
Napisane przez hytgbn Pokaż wiadomość
Zastanawiam się też, czy to ma być takie przebieranie na serio ( peruka i sandały) czy mam tylko nawiązywać do tego stylu (mini sukienka w egipskie wzorki i szpilki)....
O to proponuję spytać przyjaciela
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 00:01   #3
Stromanthe
Zadomowienie
 
Avatar Stromanthe
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 476
GG do Stromanthe
Dot.: styl egipski

Ja na Twoim miejscu jak już bym się dowiedziała, czy ma by klimat skrajnie egipski, czy tylko jego styl, ubrałabym się jak z filmów o faraonach. Też jestem blondynką, zatem kupiłabym czarną perukę do łopatek z grzywką prostą. Oczy bardzo podkreślone czarną kreską, usta czerwone. Sandały, biała sukienka do kostek.
Ale ja uwielbiam takie przebieranki. Chyba dlatego odtwarzam historię
Stromanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 07:07   #4
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: styl egipski

Wspanialy pomysl na tematyczna impreze.

Mozesz potraktowac temat doslownie i przebrac sie za Kleoptare (ta w wykonaniu Elisabeth Taylor byla chyba w historii najladniejsza) albo nawizac do stylu poprzez stylowa sukienke i uczesanie

Moze to Ci w czyms pomoze?

http://www.egyptologyonline.com/dress.htm

Powodzenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Egypt 01.jpg (64,3 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Portman.jpg (52,3 KB, 64 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 09:23   #5
hytgbn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11
Dot.: styl egipski

Dziękuję bardzo za pomocne rady Tak się tylko zastanawiam, czy powinnam zajrzeć do jakiejś wyporzyczalni kostumów?? Skąd się bierze peruki???
hytgbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 09:33   #6
pszczolka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 42
Dot.: styl egipski

A ja proponuję nawiązać do kultury słowiańskiej i przebrać się za niewolnicę faraona (podkreślić właśnie piękne blond włosy, niebieskie oczy i jasną cerę). Można wziąć inspirację z filmu Quo vadis. Wiem, że co prawda akcja dzieła toczyła się w Rzymie, ale sądzę, że na Egipcjanach piękna, oryginalna blondynka także zrobiła by kolosalna wrażenie Pozdrawiam!
pszczolka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.