Zgon abonenta - prąd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-04, 18:01   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Zgon abonenta - prąd


Słuchajcie, bo wiem, że mam rację, ale za cholerę nie umiem podeprzeć się aktami prawnymi. Może ktoś się zna i poratuje? Kontakt z prawnikiem możliwy od poniedziałku dopiero...

Moja mama miała podpisaną umowę na dostawę prądu z Centrum Energetycznym. Mama zmarła, wysłałam listem poleconym prośbę o rozwiązanie umowy z dnia pisma. Dzisiaj dostałam info, żę owszem, rozwiążą, ale dopiero 31 maja tego roku!

Numer polega na tym, że mama miała dużą nadpłatę i na moje oko oni nie chcą mi kasy zwrócić (jestem jedyną spadkobierczynią, dokumenty już wszystkie mam). Nie zamierzam ciągnąć umowy z tymi oszustami, nie ma opcji w ogóle.

Rozwiązałam już umowy i z komórką, i stacjonarnym telefonem, z telewizją, dostawcą wody i bez problemu przepisałam potem na siebie. Wszędzie od ręki zakończenie umowy, a tu? Nie wiem, na cmentarz mam ich odesłać czy jak? Paranoja jakaś...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 22:18   #2
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Zgon abonenta - prąd

A mają oddział jakiś swój? Czy tylko online wszystko? Ja bym wysłała maila ze skanem aktu zgonu i zapytała, dlaczego taki odległy termin. Być może to wynika z umowy - tak, umowy potrafią mieć takie wredne terminy, sama miałam podobną sytuację z tym, że czekałam 3 miesiace i płaciłam za usługę której już nie było bo abonent zmarł. Niestety takie sprawy się ciągną miesiącami...
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 07:42   #3
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Zgon abonenta - prąd

Przedstawia się akt zgonu i wypowiedzenie jest ze skutkiem natychmiastowym. Teoretycznie bo sama naużerałam się z firmą telekomunikacyjną, która naliczyła abonament za kolejny miesiąc. Skończyło się skargą do Urzędu Komunikacji Elektronicznej i fakturę anulowano. W przypadku prądu to chyba Urząd Ochrony Konsumenta będzie właściwy.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-11 08:42:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.