utrwalacz makijażu - niematujący?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 15:19   #1
rybka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21

utrwalacz makijażu - niematujący??


cześć dziewczyny

Było już tu trochę wątków o utrwalaczach makijażu, jednak raczej dla tych, które mają problem ze świeceniem się.
Ja z kolei to już chyba zazdroszczę tym, które się świecą - przypurują i po sprawie. Mam cerę mieszaną (wg kosmetyczki) i naczynkową. Makijaż przez pierwszą godzinę-dwie wygląda super. Ale później - porażka, makijaż się ściera, po prostu - w różnych miejscach twarzy wychodzą zaczerwienienia, pod oczami wychodzą cienie. Nic nie pomagają poprawki, dokładanie korektora i pudru - tylko robi się skorupa. Jeśli nakładam grubszy makijaż, licząc ze będzie trwalszy, to skorupa jest od razu.

Konkretne pytanie - jaki utrwalacz polecałybyście mi, pamiętając o tym właśnie, że ja się nie świece, tylko raczej wyglądam na wysuszoną po kilku godz. w makijażu. Nie matujący - chyba o to chodzi. I jeszcze jedno - moze za wiele wymagam ale nie chciałabym wydawać 150 złotych na taki utwalacz (bo nie wiem czy zadziała nawet)

Eh. Po kilku godzinach spotkania patrzę na moje koleżanki, które nadal mają idealny makijaż, a ja cała zmazana i zazdroszczę, i nie wiem, co robię źle aha - podkład jakiego używam to panstick max factor albo loreala infaillible. - przypudrowuje.

Będę wdzięczna za porady
rybka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 16:07   #2
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: utrwalacz makijażu - niematujący??

Hej, z tego co mi wiadomo, to podkład MF w sticku bardzo wysusza, może użyj czegoś delikatniejszego i nawilżającego?
Z utrwalaczy polecam Ci Fix+ MAC, kosztuje ok. 70zł, a idealnie nawilża buzię i utrwala makijaż.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 16:15   #3
rybka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21
Dot.: utrwalacz makijażu - niematujący??

Cytat:
Napisane przez Queen Pokaż wiadomość
Hej, z tego co mi wiadomo, to podkład MF w sticku bardzo wysusza, może użyj czegoś delikatniejszego i nawilżającego?
Z utrwalaczy polecam Ci Fix+ MAC, kosztuje ok. 70zł, a idealnie nawilża buzię i utrwala makijaż.
dzięki

właśnie podejrzewam, że wysusza i chyba zaprzestanę używania, ale on się mimo wszystko trzyma na mnie najdłużej, dlatego używam.

A co do tego utrwalacza - czy te kosmetyki MAC są dostępne w polskich sklepach? w sephorze? douglasie? czy tylko przez net?
rybka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:28   #4
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: utrwalacz makijażu - niematujący??

MAC ma sklepy w kilku miastach w Polsce dwa w Warszawie, we Wrocławiu, Krakowie. Nie wiem czy w innych także. Możesz sprawdzić na stronie www.maccosmetics.com
Kosmetyki tej firmy niestety nie są dostępne w Sephorze lub w Douglasie.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 20:03   #5
rybka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21
Dot.: utrwalacz makijażu - niematujący??

Queen, wielkie dzięki za odpowiedz, muszę te kosmetyki Mac wypróbować, poki co dostałam w Douglasie próbkę Estee Lauder na naczynka właśnie, ma żółty kolor powinno być ok, zobaczymy jak się sprawi.

Swoją drogą, chyba nie tylko ja mam taki problem, gównie wynikający chyba z naczynkowości. Dziewczyny, jeśli też tak macie, napiszcie jak sobie z tym radzicie:P Mi np. zielony korektor przebija przez każdy puder,a jesli juz nie przebija tzn. ze go kompletnie zmazałam probując przykryć pudrem/fluidem.

A może po prostu dramtyzuje, hehehe
rybka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 03:40   #6
Isobe
Raczkowanie
 
Avatar Isobe
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seoul, Korea Południowa
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Isobe
Dot.: utrwalacz makijażu - niematujący??

rybko, mam ten sam problem. Nie znalazłam jeszcze ostatecznego, satysfakcjonującego rozwiązania , raczej radzę sobie "doraźnie". Proponowałabym Ci przyjrzeć się, jaki krem stosujesz pod podkład, może one się nawzajem nie lubią? A czy tylko wyglądasz na wysuszoną, czy też tak się czujesz po kilku godz. w makijażu? Wtedy rzeczywiście ciężko dokładać sobie jeszcze pudru - skorupa murowana. Mi pomaga stosowanie bazy pod podkład. Jeśli zależy mi na utrzymaniu zadowalającego makijażu na twarzy przez dłuższy czas, odpuszczam sobie pudrowanie go od razu na zakończenie - nie ma potrzeby, nie świecę się, a świeżo zrobiony makijaż (dobra baza i podkład) i bez tego wygląda świetnie. (robię wyjątki gdy wybitnie mam coś do ukrycia, albo efekt ma być na "tu i teraz, reszta sie nie liczy", np. do zdjęcia) Dzięki temu poprawki dokonywane w ciągu dnia nie tworzą efektu skorupy . Zaczynam je zawsze od ogólnego odświeżenia twarzy wodą termalną , obszary wymagające wybitnej poprawy traktuję miejscowo korektorem (np. strefy naczynkowe) i dopiero wtedy, całość przypudrowywuję. I czuję się, jak "świeżo zrobiona", a nie jakbym nałożyła makijaż na makijaż.
A co do żółci na naczynka - kiedyś poleciła mi ten kolor kosmetyczka w salonie Eris, twierdzac, że zielony to pomyłka, że zawsze "utrupi". Zdziwiłam się, w końcu "kala własne gniazdo"- przez lata kosmetyczki kładły do głowy co/na co... Do pierwszego razu jak spróbowałam - tylko żólty! Zielony wyrzuciłam do kosza - może byłby dobry dla jakiejś "sinej zimy", ale próżno szukać takiej w mej słowiańskiej rodzinie.
Isobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 16:22   #7
rybka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 21
Dot.: utrwalacz makijażu - niematujący??

Isobe, dzięki za porady pomysł z wodą termalną wydaje mi się świetny! nie wpadłam na to.

A co do utrwalacza żółtego Estee Lauder - sprawdził się świetnie, myślę że z nim i bez pudru będzie się wszystko trzymać (przy tym wyglądać naturalniej).
Co do zielonego - faktycznie - odpada. Tylko zółty

No i niestety nie tylko wyglądam na wysuszoną, ale też tak się czuje. Używałam wielu kremów i z każdym to samo. Ale teraz będę kombinować z tym utrwalaczem (i innymi pewnie pozniej) mniejszą ilością makijażu i wodą termalną.

pozdraiwam serdecznie
rybka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.