Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 20:10   #3991
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

magdavon, uczciwie Ci powiem, ze nie powinny wychodzic coraz ciemniejsze, ale jedna dziewczyna sie skarzyla na watku [malowala na rudo] - ze za kazdym razem kolor byl mniej intensywna czerwienia, jakby bardziej wpadal w brazy, osobiscie nie powiem, bo zaledwie raz prawdziwa henna malowalam
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 20:30   #3992
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
magdavon, uczciwie Ci powiem, ze nie powinny wychodzic coraz ciemniejsze, ale jedna dziewczyna sie skarzyla na watku [malowala na rudo] - ze za kazdym razem kolor byl mniej intensywna czerwienia, jakby bardziej wpadal w brazy, osobiscie nie powiem, bo zaledwie raz prawdziwa henna malowalam
a jak u reszty dziewczyn?
Wypowiadajcie sie na ten temat
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 20:34   #3993
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
a jeszcze mam takie pytanie: Czy po kazdym hennowaniu powiedzmy tym ciemnym brazem, czy orzechowym Khadi włosy beda ciemniejsze? Czy kolor nie bedzie sie juz bardziej poglebial przy kazdym nastepnym farbowaniu?
nie chce zeby koncowki w koncu wyszly czarne, a od czubka włosy beda jasniejsze
Raczej będą się robić coraz ciemniejsze, ale tylko do pewnego momentu. Nie wiem jak dokładnie, bo nie farbuję brązami. Przy rudym wygląda to tak, że kolor z każdym farbowaniem ciemnieje, a po kilku farbowaniach zostaje już taki sam. A jaki to będzie kolor, to już zależy od naturalnych włosów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 20:35   #3994
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
a jeszcze mam takie pytanie: Czy po kazdym hennowaniu powiedzmy tym ciemnym brazem, czy orzechowym Khadi włosy beda ciemniejsze? Czy kolor nie bedzie sie juz bardziej poglebial przy kazdym nastepnym farbowaniu?
nie chce zeby koncowki w koncu wyszly czarne, a od czubka włosy beda jasniejsze
U mnie zaraz po farbowaniu ciemnym brązem miałam troszkę ciemniejsze, wpadające w czerń. Przy kolejnych myciach już ładny ciemny brąz.

Khadi czarna ma podobno ciepły odcień, jak myślicie co może wyjść jeśli zmieszam ciemny brąz z czarnym?

Dostałam od koleżanki czarną, mam jeszcze u siebie jedno opakowanie brązu i tak zastanawiam się czy spróbować
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-06, 20:47   #3995
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;26200811]Raczej będą się robić coraz ciemniejsze, ale tylko do pewnego momentu. Nie wiem jak dokładnie, bo nie farbuję brązami. Przy rudym wygląda to tak, że kolor z każdym farbowaniem ciemnieje, a po kilku farbowaniach zostaje już taki sam. A jaki to będzie kolor, to już zależy od naturalnych włosów.[/QUOTE]
Przyznam, ze postawilas mnie na bacznosc! Musze sie starac naprawde o jak najjasniejsza rudosc, zeby nie bylo niespodzianki za kilka farbowan.. Ale nie powstrzymam sie przed kurkuma i jogurtem - kurkuma podziala jak janthropa, prawda?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:18   #3996
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
a jeszcze mam takie pytanie: Czy po kazdym hennowaniu powiedzmy tym ciemnym brazem, czy orzechowym Khadi włosy beda ciemniejsze? Czy kolor nie bedzie sie juz bardziej poglebial przy kazdym nastepnym farbowaniu?
nie chce zeby koncowki w koncu wyszly czarne, a od czubka włosy beda jasniejsze
istnieje takie prawdopodobieństwo, oczywiście zależy od tego jak nam się trzyma henna na włosach i jaki odcień farbki stosujemy (ze względu na różną trwałość poszczególnych dodatków i proporcje w których są dodawane do poszczególnych mieszanek khadi).
wrzucę kilka cytatów ze stronki khadi, może co nieco więcej wyjaśnią:

"Im częściej farbujemy włosy farbami roślinnymi, tym każdy pojedynczy włos staje się mocniejszy. Kolor silnie wiąże się z włosem, jedynie odcienie na poszczególnych pasmach mogą się nieznacznie różnić. Im dłużej stosuje się farby roślinne, tym trwalsze będą efekty. (...)

Niestety trwałość koloru na bazie indygo jest różna. Oznacza to, że ciemne kolory będą blaknąć szybciej niż np. czerwienie.
(...)

Efekt kilku warstw – zbyt ciemne końcówki
:
Przy każdym farbowaniu farba roślinna tworzy kolejną warstwę, dlatego niewykluczone, że końcówki będą ciemniejsze niż włosy u góry głowy. Aby tego uniknąć należy regularnie farbować włosy u góry głowy. W zależności od przerwy między koloryzacjami, struktury włosów, wybranego koloru oraz sposobu pielęgnacji włosów całkowite farbowanie nie powinno być stosowane za każdym razem. Np. w przypadku ciemnych włosów poleca się całkowite farbowanie co trzy koloryzacje – pozostałe jedynie odrosty. Poza tym w celu utrzymania dobrego stanu włosów poleca się stosowanie bezbarwnego KHADI Senna Cassia."


tu masz więcej informacji:
http://www.khadi.pl/ziolowe-farby-do-wlosow
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:27   #3997
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

No i oczywiście jest bzdurny text o warstwach. Proponuję nie traktować poważnie porad ze strony Khadi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 08:35   #3998
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;26205804]No i oczywiście jest bzdurny text o warstwach. Proponuję nie traktować poważnie porad ze strony Khadi.[/QUOTE]
owszem jest, ale chyba nie użyty w tym sensie jaki masz na myśli. bodajże kilka zdań wcześniej piszą wyraźnie, że barwnik z henny wnika do włosa i wiąże się z keratyną, nigdzie nie ma tu mowy o nadbudowywaniu się i tworzeniu warstw na włosie. w cytowanym miejscu chodziło im raczej o ilość barwnika, który po kilkakrotnym hennowaniu wnika do włosa i łaczy się z keratyną, przynajmniej ja to tak rozumiem
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 08:54   #3999
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;26205804]No i oczywiście jest bzdurny text o warstwach. Proponuję nie traktować poważnie porad ze strony Khadi.[/QUOTE]
Taaa.


Ostatnio jeszcze wpadlam na taka informacje. Kiedys wiekszosc henn miala dodatki metali itd. Juz kiedys o tym tu rozmawialysmy. I to wlasnie te farby z metalami tworza warstwy na wlosach i po nich nie wolno uzywac farb chemicznych.
Teraz wiecej farb jest jednak naturalnych ale nadal z gory przyjmuje sie ze henna zawiera te dodatki.
Dlatego trzeba uzywac henny dobrej jakosci i sprawdzonej, zeby nie naciac sie wlasnie na jakies chemiczne dziadostwo.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 09:56   #4000
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czy Khadi Ciemny Brąz zafarbuje rude włosy na zimny kolor, jak myślicie?
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 10:13   #4001
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
Czy Khadi Ciemny Brąz zafarbuje rude włosy na zimny kolor, jak myślicie?
PRZED ... PO i KLIK da się...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 10:26   #4002
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

o rany! ze mi tak nie wyszlo po ciemnym brazie! ale masz piekny klor, wlasnie taki bym chciala

musze wyjac ta henne z szafki i w koncu nalozyc na wlosy
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 14:04   #4003
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

nie wiem czy zamowic khadi ciemny braz czy czern skusze sie na ciemny braz to bedzie moja pierwsza przygoda z henna i mam nadzieje,ze przerodzi sie w romans w kazdym razie co najlepiej dodac do niej aby troche ocieplic kolor tak na wiosne
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 16:53   #4004
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
PRZED ... PO i KLIK da się...
Na każdym zdjęciu masz ładny kolor, ale na tym PRZED nie widzę nic rudego, dla mnie to też ciemny brąz z czerwonym błyskiem. (A tak w ogóle to masz piękne, kręcone włosy, co ja bym za takie dała ) A mi chodzi o to czy z takich rudych-rudych da się zrobić zimny, ciemny brąz. Bo co do chemicznych farb to ja miałam zawsze tylko przez chwilę czarny, potem dłuższą chwilę ciemny brąz, aż w końcu robił się jaśniejszy, ciepły No nic, poleciłam przyjaciółce Khadi,a co wyjdzie to się okaże. Fajnie, że będzie królikiem doświadczalnym i będę wiedziała na przyszłość, co wychodzi z takiej kombinacji;p Mi narazie wciąż marzy się rudy, ale zakup planuję dopiero za miesiąc, bo pewnie nie mogłabym się powstrzymać przed zahennowaniem już, TERAZ!

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-04-07 o 16:56
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 16:59   #4005
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;26200811]Raczej będą się robić coraz ciemniejsze, ale tylko do pewnego momentu. Nie wiem jak dokładnie, bo nie farbuję brązami. Przy rudym wygląda to tak, że kolor z każdym farbowaniem ciemnieje, a po kilku farbowaniach zostaje już taki sam. A jaki to będzie kolor, to już zależy od naturalnych włosów.[/QUOTE]


to ja juz zglupialam i nie wiem czy wybrac orzechowy braz i ryzykowac, ze po kazdym malowaniu bedzie ciemniejszy, czy wybrac jasny braz.
Wiadomo, ze z ciemnego koloru trudniej mi bedzie zejsc.
Jak wychodzi na jasny braz? Gdzies tu czytalam, ze wychodzi z czerwonym polyskiem?
Moglaby sie wypowiedziec ktoraś dziewczyna, ktora uzywala jasnego i orzechowego brazu z Khadi? i doradziłaby mi co wybrac?
(moje wlosy sa naturalnie brazowe i farbuje roznymi odciemniami brazu, akutalnie czekolada z castinga)


Aaa i jeszcze jedno. Czy do tej farby Khadi moge coś dodać zeby uzyskać złoty połysk?
Co i w jakiej ilości?

Edytowane przez magdaavon
Czas edycji: 2011-04-07 o 19:26
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 17:37   #4006
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
Na każdym zdjęciu masz ładny kolor, ale na tym PRZED nie widzę nic rudego, dla mnie to też ciemny brąz z czerwonym błyskiem. (A tak w ogóle to masz piękne, kręcone włosy, co ja bym za takie dała ) A mi chodzi o to czy z takich rudych-rudych da się zrobić zimny, ciemny brąz. Bo co do chemicznych farb to ja miałam zawsze tylko przez chwilę czarny, potem dłuższą chwilę ciemny brąz, aż w końcu robił się jaśniejszy, ciepły No nic, poleciłam przyjaciółce Khadi,a co wyjdzie to się okaże. Fajnie, że będzie królikiem doświadczalnym i będę wiedziała na przyszłość, co wychodzi z takiej kombinacji;p Mi narazie wciąż marzy się rudy, ale zakup planuję dopiero za miesiąc, bo pewnie nie mogłabym się powstrzymać przed zahennowaniem już, TERAZ!
Dziękuję jeszcze w styczniu to nie były nawet loki
Jeśli nie jesteś pewna co wyjdzie na "rudym-rudym" to zrób próbę na pasemku albo włosach zebranych ze szczotki...żeby nie było przykrych niespodzianek czy zaskoczenia niefajnego. Lepiej się upewnić i dać sobie ewentualnie spokój
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 19:43   #4007
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witajcie dziewczyny! bardzo prosze pomozcie mi. Zrobilam juz dwie proby na pasemkach wlosow henna Logona orzechowy braz i nic nie wyszlo, zadnej zmiany,jakby henna nie dzialala. Moze zrobilam cos nie tak. Rozrobilam lyzeczke henny z odrobina czarnej herbaty i trzymalam przez 2 godziny, za drugim razem do henny dodalam troszke soku z cytryny i goracej wody i znowu trzymalam 2 godziny z folia na glowie dodatkow ogrzewajac. W obu przypadkach wyszla mi nie za gesta papka, moze to powod, dlaczego nie widze zadnej zmiany koloru. Dodam, ze druga probe zrobilam po jednodniowy odczekaniu,ale nadal zadnych efektow. prosze pomozcie mi
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 19:45   #4008
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
Czy Khadi Ciemny Brąz zafarbuje rude włosy na zimny kolor, jak myślicie?
Mi zafarbował.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-07, 19:47   #4009
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
to ja juz zglupialam i nie wiem czy wybrac orzechowy braz i ryzykowac, ze po kazdym malowaniu bedzie ciemniejszy, czy wybrac jasny braz.
Wiadomo, ze z ciemnego koloru trudniej mi bedzie zejsc.
Jak wychodzi na jasny braz? Gdzies tu czytalam, ze wychodzi z czerwonym polyskiem?
Moglaby sie wypowiedziec ktoraś dziewczyna, ktora uzywala jasnego i orzechowego brazu z Khadi? i doradziłaby mi co wybrac?
(moje wlosy sa naturalnie brazowe i farbuje roznymi odciemniami brazu, akutalnie czekolada z castinga)


Aaa i jeszcze jedno. Czy do tej farby Khadi moge coś dodać zeby uzyskać złoty połysk?
Co i w jakiej ilości?
Skoro teraz malujesz czekolada castinga (przerabialm castingi, m.in czarny i jakis sredni braz) to uzyj jasnego brazu z henny, bo i tak za jasno Ci na pewno nie wyjdzie. A tak to potrzyamsz dlugo, i zawsze mozna sie spodziewac fajnego efektu.. najwyzej zrob probe.


Co do drugiej czesci pytania, mam takie samo pragnienie - nadac zotych refleksow, jakikolwiek kolor bedzie przewazal, aby byly tak swiezo zlotorude pod sloncem. Nie mam pojecia jak sie domyslasz jak do tego sie zabrac
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-07, 19:54   #4010
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Skoro teraz malujesz czekolada castinga (przerabialm castingi, m.in czarny i jakis sredni braz) to uzyj jasnego brazu z henny, bo i tak za jasno Ci na pewno nie wyjdzie. A tak to potrzyamsz dlugo, i zawsze mozna sie spodziewac fajnego efektu.. najwyzej zrob probe.


Co do drugiej czesci pytania, mam takie samo pragnienie - nadac zotych refleksow, jakikolwiek kolor bedzie przewazal, aby byly tak swiezo zlotorude pod sloncem. Nie mam pojecia jak sie domyslasz jak do tego sie zabrac
właśnie nigdzie w internecie nie moge znaleźć czego dodać do henny dla uzyskania tego złotego połysku. Zaryzykuje i dosypie kurkumy troszke
Najchetniej juz dzis pofarbowałabym wlosy henna, ale dopiero co nalozylam castinga, wiec sie troszke boje co mi wyjdzie
W kazym razie wstawie zdjęcia jak juz uzyje henny
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 07:25   #4011
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wczoraj ufarbowałam się Khadi i myśle że na ten moment przy niej zostane

Nałożyłam sobie orzechowy brąz + 5g ciemny brąz ( mi starczyło 1/3 opakowania) trzymałam 2h.

Szczerze przyznam że mile mnie zaskoczyła konsystencja i zapach- naczytałam się iż nakładanie henny to "brudna " zabawa, a tu niespodzianka papka była gęsta i łatwo się rozprowadzała.

Włosy są po niej po prostu super, gęste, lśniące śliczniusie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01432.jpg (83,3 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01446.jpg (67,0 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01463.jpg (89,8 KB, 53 załadowań)
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 07:31   #4012
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kropla milosci Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! bardzo prosze pomozcie mi. Zrobilam juz dwie proby na pasemkach wlosow henna Logona orzechowy braz i nic nie wyszlo, zadnej zmiany,jakby henna nie dzialala. Moze zrobilam cos nie tak. Rozrobilam lyzeczke henny z odrobina czarnej herbaty i trzymalam przez 2 godziny, za drugim razem do henny dodalam troszke soku z cytryny i goracej wody i znowu trzymalam 2 godziny z folia na glowie dodatkow ogrzewajac. W obu przypadkach wyszla mi nie za gesta papka, moze to powod, dlaczego nie widze zadnej zmiany koloru. Dodam, ze druga probe zrobilam po jednodniowy odczekaniu,ale nadal zadnych efektow. prosze pomozcie mi
ja mam tak samo
dlatego chcialabym uzywac henny ale nie wiem czy bawic sie znowu i ja nakladac (boje sie ze znowu nie zalapie) czy wrocic do zwyklego farbowania


a myals szamponem bez silikonow?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 10:23   #4013
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

DMkAnia, Lisbeth dziękuję Wam za odpowiedzi. Zafarbowała i jak narazie ma piękny, ciemny brąz
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:23   #4014
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Wczoraj ufarbowałam się Khadi i myśle że na ten moment przy niej zostane

Nałożyłam sobie orzechowy brąz + 5g ciemny brąz ( mi starczyło 1/3 opakowania) trzymałam 2h.

Szczerze przyznam że mile mnie zaskoczyła konsystencja i zapach- naczytałam się iż nakładanie henny to "brudna " zabawa, a tu niespodzianka papka była gęsta i łatwo się rozprowadzała.

Włosy są po niej po prostu super, gęste, lśniące śliczniusie.

Śliczny kolorek
Jaki mialas kolor wyjściowy?
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:31   #4015
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[QUOTE=ckin2u;26246431]ja mam tak samo
dlatego chcialabym uzywac henny ale nie wiem czy bawic sie znowu i ja nakladac (boje sie ze znowu nie zalapie) czy wrocic do zwyklego farbowania
a myals szamponem bez silikonow?

Odwazylam sie i polozylam henne na cale wlosy Wyszedl mi piekny cieply braz ktory po jednym dniu troszke zciemnial. Jestem bardzo zadowolona z efektow, nastepnym razem bede farbowac tylko odrosty

Edytowane przez Kropla milosci
Czas edycji: 2011-04-09 o 11:33
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 11:34   #4016
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Wczoraj ufarbowałam się Khadi i myśle że na ten moment przy niej zostane

Nałożyłam sobie orzechowy brąz + 5g ciemny brąz ( mi starczyło 1/3 opakowania) trzymałam 2h.

Szczerze przyznam że mile mnie zaskoczyła konsystencja i zapach- naczytałam się iż nakładanie henny to "brudna " zabawa, a tu niespodzianka papka była gęsta i łatwo się rozprowadzała.

Włosy są po niej po prostu super, gęste, lśniące śliczniusie.
ślicznie cieszę się, że kolejna dziewczyna wśród nas! Oby więcej

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
DMkAnia, Lisbeth dziękuję Wam za odpowiedzi. Zafarbowała i jak narazie ma piękny, ciemny brąz
daj znać za kilka dni czy nadal zadowolona
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-04-09 o 11:36
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 12:19   #4017
Giio
Przyczajenie
 
Avatar Giio
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam!
Ja, po wielu latach farbowania włosów farbami chamicznymi, postanowiłam wrócić do henny (pierwszy raz w życiu farbowałam włosy henną, ubłagałam mamę i potem przez jakiś czas obie farbowałyśmy włosy chną eld, wówczas uzyskiwałam piękny kasztanowy odcień na moim mysim brązie, a mama - intensywnie miedziane, bo farbowała w większości siwe włosy) .
Włosy mam bardzo zniszczone. Moim kolorem wyjściowym był średni, rudawy brąz. Ponad miesiąc temu (poczatek marca) farbowałam je L'Oreal Feria Preference (Santa Cruz - olśniewająca miedź, czy jakoś tak ). Kolor nie utrzymał się długo - szybko się zmył (to przez kondycję moich włosów), włosy zrobiły się matowe, w brudnorudym, okropnym kolorze.
Tydzień temu użyłam Khadi - henna z amlą i jatrophą, rozrabiałam tylko z gorącą wodą. I ja również zaskoczona byłam tym, że żadnego bałaganu nie było. Uzyskałam łatwo papkę o konsystencji śmietany, w ogóle nie spływała z włosów. Włosy owinęłam folią, czepkiem foliowym, starą bluzką i ciepłym ręcznikiem, trzymałam 2 godziny.
Efekt jest naprawdę świetny, jak na pierwsze farbowanie - włosy lśnią (a jednak!), dobrze się układają. W słońcu wyglądają jeszcze lepiej. Po tygodniu od farbowania kolor nadal się utrzymuje. Muszę je tylko porządnie nawilżać i odżywiać - końcówki są bardzo przesuszone - za jakiś czas na pewno je zetnę.
Moje zdjęcia znajdują się również na stronie khadi. Otrzymałam również w prezencie dodatkowe opakowanie farby (bardzo miły kontakt i bardzo szybka wysyłka).
Jak na razie, zamierzam pozostać przy hennie. Za jakiś czas zużyję ostatnie opakowanie khadi - henna z amlą i jatrophą. Potem marzy już mi się orzechowy brąz.
Pozdrawiam serdecznie, od dawna tu zaglądam, dzięki temu forum dowiedziałam się wiele na temat farbowania henną i pielęgnacji włosów farbowanych w ten sposób.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kolaże10.jpg (166,7 KB, 105 załadowań)
Giio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 12:37   #4018
pati23
Raczkowanie
 
Avatar pati23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 375
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Wczoraj ufarbowałam się Khadi i myśle że na ten moment przy niej zostane

Nałożyłam sobie orzechowy brąz + 5g ciemny brąz ( mi starczyło 1/3 opakowania) trzymałam 2h.

Szczerze przyznam że mile mnie zaskoczyła konsystencja i zapach- naczytałam się iż nakładanie henny to "brudna " zabawa, a tu niespodzianka papka była gęsta i łatwo się rozprowadzała.

Włosy są po niej po prostu super, gęste, lśniące śliczniusie.
Bardzo ładny kolorek ci wyszedł Mnie dzisiaj czeka farbowanko orzechowym brązem. Trzymajcie za mnie kciuki
pati23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 14:58   #4019
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witajcie


Cytat:
Napisane przez Giio Pokaż wiadomość
Witam!
Ja, po wielu latach farbowania włosów farbami chamicznymi, postanowiłam wrócić do henny (pierwszy raz w życiu farbowałam włosy henną, ubłagałam mamę i potem przez jakiś czas obie farbowałyśmy włosy chną eld, wówczas uzyskiwałam piękny kasztanowy odcień na moim mysim brązie, a mama - intensywnie miedziane, bo farbowała w większości siwe włosy) .
Włosy mam bardzo zniszczone. Moim kolorem wyjściowym był średni, rudawy brąz. Ponad miesiąc temu (poczatek marca) farbowałam je L'Oreal Feria Preference (Santa Cruz - olśniewająca miedź, czy jakoś tak ). Kolor nie utrzymał się długo - szybko się zmył (to przez kondycję moich włosów), włosy zrobiły się matowe, w brudnorudym, okropnym kolorze.
Tydzień temu użyłam Khadi - henna z amlą i jatrophą, rozrabiałam tylko z gorącą wodą. I ja również zaskoczona byłam tym, że żadnego bałaganu nie było. Uzyskałam łatwo papkę o konsystencji śmietany, w ogóle nie spływała z włosów. Włosy owinęłam folią, czepkiem foliowym, starą bluzką i ciepłym ręcznikiem, trzymałam 2 godziny.
Efekt jest naprawdę świetny, jak na pierwsze farbowanie - włosy lśnią (a jednak!), dobrze się układają. W słońcu wyglądają jeszcze lepiej. Po tygodniu od farbowania kolor nadal się utrzymuje. Muszę je tylko porządnie nawilżać i odżywiać - końcówki są bardzo przesuszone - za jakiś czas na pewno je zetnę.
Moje zdjęcia znajdują się również na stronie khadi. Otrzymałam również w prezencie dodatkowe opakowanie farby (bardzo miły kontakt i bardzo szybka wysyłka).
Jak na razie, zamierzam pozostać przy hennie. Za jakiś czas zużyję ostatnie opakowanie khadi - henna z amlą i jatrophą. Potem marzy już mi się orzechowy brąz.
Pozdrawiam serdecznie, od dawna tu zaglądam, dzięki temu forum dowiedziałam się wiele na temat farbowania henną i pielęgnacji włosów farbowanych w ten sposób.
Pięknie wyszło

Od 3 lat nie farbowałam włosów, postanowiłam coś z tym zrobić
Wczoraj użyłam tej samej henny, ale coś przekombinowałam
hennę Khadi z amlą i jatrophą rozrobiłam z gorącą wodą ale dodałam do niej jeszcze 10g cassi, 3 łyżeczki papryki i sok z cytryny (a coś mnie podkusiło ) - i odstawiłam na 12h.
hennę trzymałam 6h na głowie

chciałam uzyskać kolor podobny do Twojego, a wyszły mi włosy mocno ciemne
choć kolor też mi się podoba (a same włosy są mocno błyszczące i ładnie się układają) to następnym razem już niczego nie dodam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tn_DSC_1688.jpg (184,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tn_DSC_1697.jpg (186,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tn_DSC_1696.jpg (222,7 KB, 39 załadowań)
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2011-04-09 o 14:59
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-09, 15:15   #4020
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Zapomniałam, że jest galeria, zdjęcia dodałam i tam

Pozdrawiam ciepło
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.