Sucha pekająca skóra dłoni. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-14, 21:38   #1
l.sabi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Question

Sucha pekająca skóra dłoni.


Witam. mam problem dotyczacy skóry za dloniach. Mąż od jakiegos roku ma bardzo suchą skóre na rękach, czasami zaczyna pękać na kostkach i od spodu dloni.rece sa strasznie szorstkie i nie wyglada to najlepiej. Stosował intensywne kremy nawilzające, natłuszczające, masci.Niestety to nie pomaga. skóra zaczyna pekac tak że ma sie wrazenie iz bedzie zaraz leciała krew, tak jakby miała zrobić sie otwarta ranka. Nie wiem jak sobie z tym poradzic.Prosze o podpowiedz, moze ktos wie jka z tym walczyc. Pozdrawiam. Sabina
l.sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 20:51   #2
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Sucha pekająca skóra dłoni.

hmmm a może zaprowadź go do dermatologa.. mi w zimę bardzo wysuszają się dłonie i też do tego stopnia że aż pękają i ja stosuję wtedy gojącą maść alantan. jest tłusta i dobrze goi. juz po kilku dniach jest o wiele lepiej. maść jest tania kosztuje ok 5zł wiec moze spróbuj mu ją kupić. smaruj np grubą warstwę na noc i łapki w jakieś rękawiczki.. może jakieś kuracje parafinowe dla dłoni- podobno świetnie działaja na wysuszone dłonie.. nie wiem co poradzic, piszę tylko co mi pomaga.
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 08:52   #3
Nata2108
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 140
Dot.: Sucha pekająca skóra dłoni.

mii sie robilo podobnie ze skora dlonii przez pewien czas...doszlam do wnioskuu ze to moze byc zwiazane z bardzo czestym myciem dloni...boo woda stasznie wysusza...gdyz zawiera chlor..., po pewnymm czasie jak juz tak czesto nie mylam rak...skora wrocila do normy. w sumie to moga byc rozne przyczyny...<bezradny> to bylo tylko moje spostrzezene
Nata2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.