Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Część VII - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-17, 20:14   #631
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

SzatAnka71
Lapi siedząc pod parasolem uważaj bo dziś wyczytałam że słońce odbija sie od piasku i też opala
...............

taaa wiem ,wiem...i tak przekomicznie wygladam na wakacjach - wielki kapelinder, ciemne okulary, tona filtra na twarzy , zakryta ksiazka
do wody nie bo slonce a kapelusza za nic nie zdejme
...moj maz i reszta rodziny i tak juz mnie maja za wariatke
jedziesz w tropiki i sie nie opalasz , slonca unikasz , wody unikasz ....
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 20:37   #632
ANTENKA500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

hej laseczki
jeny nie bylo mnie chwilke a tu juz tyle nastukane!
Beatko pigme mi polecila,bo dermatolog ktorego jest gabinet sprowadza z Niemiec i za 150 zl sprzedaje jak zaleci ten krem.Nie mam pojecia czy do duzo czy malo..

Ja tam uwielbialam sie tez smazyc jak mialam nascie latek oj na czekoladke,jeszcze 2 lata temu w Egipcie tez,a po ciazy masakra na buzi zostala.Wlasnie zaczelam sie zastanawiac czy moze nie spowodowal tego duphaston ktory bralam od poczatku ciazy do prawie 20 stego tygodnia? to tez hormony,ale z kolei czemu te plamy pod okiek jakby sie rozprzestrzenily od kilku mc?? filtruje sie tą biodermą ale z ranca tylko,juz odczekuje 20 minutek gdzies,no w dzien nie mam jak sie znowu smarowac,ale tez nie laze po sloncu za duzo...

chcialabym zeby juz byla jesien zeby zabrac sie za te plamiska,niepocieszajace jest to ze i tak w sumie nie zlikwiduje sie ich zupelnie( a powroca zapewne i juz nigdy nie bede mogla miec brazowej buzki...
ANTENKA500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 07:41   #633
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
SzatAnka71
Lapi siedząc pod parasolem uważaj bo dziś wyczytałam że słońce odbija sie od piasku i też opala
...............

taaa wiem ,wiem...i tak przekomicznie wygladam na wakacjach - wielki kapelinder, ciemne okulary, tona filtra na twarzy , zakryta ksiazka
do wody nie bo slonce a kapelusza za nic nie zdejme
...moj maz i reszta rodziny i tak juz mnie maja za wariatke
jedziesz w tropiki i sie nie opalasz , slonca unikasz , wody unikasz ....
a moze jednak przesadzaszalbo i nie
Chciałam kupić sobie taki kapelinder ale.....komicznie wyglądamjuż nie wiem co zrobić, a moze kupie parasolkęzwariować idzieA pytałam farmaceutki o ten Melascreen i powiedziała ze skład nie jest rewelacyjny.

Antenka używaj brazującego balsamu to plamy nie będą się tak rzucać w oczy
Apropos miała któraś piankę brązujacą Daxa?podobno bardzo fajna.Chciałam kupić brązujący Biodermy ale ponoć ona daje bardzo słabiutki kolor,prawie niewidoczny a kosztuje 77zł w SP!Zdzierstwo
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-06-18 o 07:45
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 10:41   #634
EWA D.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 46
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Dzięki za poprzednie podpowiedzi. A może jeszcze któraś z Was robiła cały zabieg razem z maska sama. Chodzi mi o podpowiedź, czy mogę to spokojnie zrobić sama, czy raczej iść do kosmetyczki a może do dermatologa? A jeśli sama to ile godzin trzymać maskę i jak grubo nakładać, bo wcześniej Qubis pisze, że 7 godzin to za mało no i że na plamy nakładać grubiej. Podpowiedzcie.
EWA D. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 10:44   #635
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

dziekuje Wam wszystkim za Wasza pomoc fajnie wiedziec, ze nie jestem sama

chcialabym jeszcze tylko dowiedziec sie na jak dlugo starcza "efekt cosmelanu"
wiem, pewnie to zalezy indywidualnie od danej osoby i na "staly efekt" oraz brak powrotu plamek nie ma co liczyc prawda ?

czy jesli faktycznie dba sie po kuracji cosmelanem i przestrzega kilku postawowych zasad z czego FILTRY to chyba najwazniejsza z nich
jest mozliwosc,ze plamki nie wroca a jesli nawet to juz nie tak widoczne jak przed cosmelanem ?

pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i zycze pieknego dnia !
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 10:57   #636
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez EWA D. Pokaż wiadomość
Dzięki za poprzednie podpowiedzi. A może jeszcze któraś z Was robiła cały zabieg razem z maska sama. Chodzi mi o podpowiedź, czy mogę to spokojnie zrobić sama, czy raczej iść do kosmetyczki a może do dermatologa? A jeśli sama to ile godzin trzymać maskę i jak grubo nakładać, bo wcześniej Qubis pisze, że 7 godzin to za mało no i że na plamy nakładać grubiej. Podpowiedzcie.
Możesz zrobić sama, na Allegro są zestawy . Poczytaj parę stron, bo Lapi na przykład co chwilę o tym pisała...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 11:34   #637
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez EWA D. Pokaż wiadomość
Dzięki za poprzednie podpowiedzi. A może jeszcze któraś z Was robiła cały zabieg razem z maska sama. Chodzi mi o podpowiedź, czy mogę to spokojnie zrobić sama, czy raczej iść do kosmetyczki a może do dermatologa? A jeśli sama to ile godzin trzymać maskę i jak grubo nakładać, bo wcześniej Qubis pisze, że 7 godzin to za mało no i że na plamy nakładać grubiej. Podpowiedzcie.
Witaj EWA D

Kobitek ktore robily maski same jest duzo. Dzis tez moglabym robic ja sama.

Napisalam ze 7 godzin to za malo, ale oceniam to pod katem mojej skory: fototyp 4/5, szybko sie wiec opalalam na ciemny kolor...wlasciwie nie musialam sie opalac, mnie po prostu slonce bralo...
Wiec i z plamami u mnie gorzej, bo sa ciemniejsze i szybciej wylaza.

Tak, na plamy grubiej sie naklada cosmelan, bo tam skora powinna wiecej schodzic.

Gdybym dzis robila cosmelan, trzymalabym 10 godzin.

EWA D i OoOoXoOoO, poczytajcie pamietnik, watki, to naprawde skarbiec wiedzy. dla "poczatkujacych cosmelanek". Ja przed swoim cos 1i 2 siedzialam po nocach i czytalam pierwsze czesci. Wygladalam okropnie z plamami i cieniami pod oczami od zarwanych nocy

Powodzenia!
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 12:00   #638
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Dziewczyny mam pytanie,a w sprawie filtrów jestem zielona....
Zakupiłam sobie pierwszy raz filtr Iwostin SPF50+.I jest tam napisane,żeby aplikację powtarzać w przypadku starcia preparatu z powierzchni skóry.No właśnie....kiedy? Kiedy będę wiedziała,że mi się filtr zetrze?

I jeszcze jedno:co z makijażem? Używam korektora pod oczy i czasem na drobne wypryski.Czy będę go mogła używać dalej?
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:44   #639
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

SzatAnka71
a moze jednak przesadzaszalbo i nie
Chciałam kupić sobie taki kapelinder ale.....komicznie wyglądamjuż nie wiem co zrobić, a moze kupie parasolkęzwariować idzieA pytałam farmaceutki o ten Melascreen i powiedziała ze skład nie jest rewelacyjny.
...........

posmiac sie mozemy
chociaz tak naprawde malo to zabawne bo psuje cale wakacje
z parasolka to dopiero komedia by byla

mam w nosie jaki ma sklad ten Melascreen , byle chronil i wazne ,ze sie malowac na niego mozna a ,ze chemia czy co tam malo istotne dla mnie ..w koncu znalazlam normalny filtr i bede uzywac i juz !

mi po Rocu plamy wychodza, tluscioch i bieluch
i dla mnie Roc jest be

noo to weekenda milusiego zycze mile panie

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

wyszukiwarka
Dziewczyny mam pytanie,a w sprawie filtrów jestem zielona....
Zakupiłam sobie pierwszy raz filtr Iwostin SPF50+.I jest tam napisane,żeby aplikację powtarzać w przypadku starcia preparatu z powierzchni skóry.No właśnie....kiedy? Kiedy będę wiedziała,że mi się filtr zetrze?

no coz, co 2 godz siem powinno ponawiac aplikacje

I jeszcze jedno:co z makijażem? Używam korektora pod oczy i czasem na drobne wypryski.Czy będę go mogła używać dalej?

na Iwostin mozesz klasc kolorowke ,korektor , podklad ...co tam chcesz

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

EWA D.
Dzięki za poprzednie podpowiedzi. A może jeszcze któraś z Was robiła cały zabieg razem z maska sama. Chodzi mi o podpowiedź, czy mogę to spokojnie zrobić sama, czy raczej iść do kosmetyczki a może do dermatologa? A jeśli sama to ile godzin trzymać maskę i jak grubo nakładać, bo wcześniej Qubis pisze, że 7 godzin to za mało no i że na plamy nakładać grubiej. Podpowiedzcie.
...............

Ewciu, ilosc godz zalezy od fototypu , ja za pierwszym razem (u lakarza robilam )7 godz , 2 raz juz sama trzymalam 8 godz , 3 raz 5 godz tylko np bo plamy nie byly ciemne jak poprzednimi razami ....mam dosc ciemna karnacje , nawet powiadaja ,ze sniada ale to raczej cialo bo twarz mi po cosmelanach pojasniala... albo ze starosci

nie ma co sie bac , nic wielkiego sobie twarz odtluscic plynem , ktory jest w zestawie a potem maske nalozyc ...no i po kilku godz zmyc ...zadna sztuka , uwierz mi ....

w razie co pisac bedziesz to Ci podpowiemy jak dalej cos2 uzywac i jakie preparaty Ci sie przydadza do gojenia twarzy ...
my tu juz mamy wszystko "obcykane" i przetestowane

pozdr.

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2010-06-18 o 14:36
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 09:36   #640
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

a powiedzcie mi jak dlugo utrzymuje sie gladka i jasna buzka po cosmelanie ? na rok starczy ?
udanego weekendu dziewczynki !
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 11:06   #641
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

OoOoXoOoO
a powiedzcie mi jak dlugo utrzymuje sie gladka i jasna buzka po cosmelanie ? na rok starczy ?
udanego weekendu dziewczynki !
......................... .

osobiscie chcialabym miec to szczescie , rok bez plam , marzenie

u mnie zaczynaja sie pojawiac od 2 do 4 mies po zrobieniu maski znow ...na poczatku tylko cienie , potem jasne plamki w tych samych miejscach co zawsze ...potem ciemnieja ale juz nie tak bardzo jak przed zrobieniem zabiegu , sa jednak widoczne bez make upa i wkurzam sie co rano jak spojrze w lusto

mysle ,ze to sprawa indywidualna jak szybko komu wyjda ponownie
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 11:48   #642
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

hmmm...
dzieki LAPIEL


czyli nie ma sposobu zeby calkowicie sie ich pozbyc tak raz na zawsze! ?
ale piszesz,ze po cosmelanie nie masz juz tak ciemnych jak przed zabiegiem prawda ?
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 12:16   #643
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

OoOoXoOoO
hmmm...
dzieki LAPIEL


czyli nie ma sposobu zeby calkowicie sie ich pozbyc tak raz na zawsze! ?
ale piszesz,ze po cosmelanie nie masz juz tak ciemnych jak przed zabiegiem prawda ?

...................

no prosze Cie bardzo , mowie o moich doswiadczeniach , moze ktoras z pan powie Ci co innego ...choc nie sadze byc znalazla taka , ktora pozbyla sie plam raz na zawsze ...

tak, po cosmelanie plamy wychodza ponownie po jakims czasie ale moje sa nieco jasniejsze , potwierdzam , jedyne pocieszenie ale i tak wkurzaja jak nie wiem co
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 13:47   #644
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
SzatAnka71
Lapi siedząc pod parasolem uważaj bo dziś wyczytałam że słońce odbija sie od piasku i też opala
...............

taaa wiem ,wiem...i tak przekomicznie wygladam na wakacjach - wielki kapelinder, ciemne okulary, tona filtra na twarzy , zakryta ksiazka
do wody nie bo slonce a kapelusza za nic nie zdejme
...moj maz i reszta rodziny i tak juz mnie maja za wariatke
jedziesz w tropiki i sie nie opalasz , slonca unikasz , wody unikasz ....
Lapiel, wiesz... skoro masz i tak w planie maske, to moze zrob sobie przyjemnosc i popluskaj sie za wszystkie czasy (odmawiania sobie kapieli)!!!
Pamietam ze ja przed maska poszlam na kajak i pokapalam sie w jeziorze (z tona filtru jednak) i patrzac w slonce krzyczalam ze mam je...

A tak z innej beczki to zastanawialam sie zawsze...Czy my, Plamki mozemy sie bezkarnie w zachod slonca patrzec? Skoro jest to juz "zachod"?...:confused :

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez OoOoXoOoO Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi jak dlugo utrzymuje sie gladka i jasna buzka po cosmelanie ? na rok starczy ?
udanego weekendu dziewczynki !
Jesli o mnie chodzi to gladka buzie mam od roku, naprawde gladziutka...Co do jasnosci..., wychodza mi cienie, sa bardziej widoczne raz w m-cu, tuz przed okresem...

Ale nie bylam w tropikach od roku, na glowie mam ciagle daszek lub czapeczke jak tylko wychodzi slonce (ciagle mam ten gadzet w torebce), no i nie przerwalam cosmelanu, uzywam 2-3 razy na tydzien na plamy na wieczor, a po 20 minutach klade krem nawilzajacy.
Filtr mam zawsze, od rana, nawet przy komputerze

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez OoOoXoOoO Pokaż wiadomość
hmmm...
dzieki LAPIEL


czyli nie ma sposobu zeby calkowicie sie ich pozbyc tak raz na zawsze! ?
ale piszesz,ze po cosmelanie nie masz juz tak ciemnych jak przed zabiegiem prawda ?
Z tego wyczytalam i na wlasnym doswiadczeniu: nie ma takiego sposobu, niestety...:mur :

Ani to choroba, ani to boli, ani swedzi, a tak zatruwa zycie
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 00:28   #645
EWA D.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 46
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez Qubis Pokaż wiadomość
Lapiel, wiesz... skoro masz i tak w planie maske, to moze zrob sobie przyjemnosc i popluskaj sie za wszystkie czasy (odmawiania sobie kapieli)!!!
Pamietam ze ja przed maska poszlam na kajak i pokapalam sie w jeziorze (z tona filtru jednak) i patrzac w slonce krzyczalam ze mam je...

A tak z innej beczki to zastanawialam sie zawsze...Czy my, Plamki mozemy sie bezkarnie w zachod slonca patrzec? Skoro jest to juz "zachod"?...:confused :

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------



Jesli o mnie chodzi to gladka buzie mam od roku, naprawde gladziutka...Co do jasnosci..., wychodza mi cienie, sa bardziej widoczne raz w m-cu, tuz przed okresem...

Ale nie bylam w tropikach od roku, na glowie mam ciagle daszek lub czapeczke jak tylko wychodzi slonce (ciagle mam ten gadzet w torebce), no i nie przerwalam cosmelanu, uzywam 2-3 razy na tydzien na plamy na wieczor, a po 20 minutach klade krem nawilzajacy.
Filtr mam zawsze, od rana, nawet przy komputerze

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------



Z tego wyczytalam i na wlasnym doswiadczeniu: nie ma takiego sposobu, niestety...:mur :

Ani to choroba, ani to boli, ani swedzi, a tak zatruwa zycie
Dzięki dziewczyny. Powiedzcie jeszcze ile dni tak średnio skóra schodzi, ile dni po zabiegu trzeba siedzieć w domu. Muszę sobie to jakoś zaplanować. Ale przekonana jestem, że sama to zrobię.
EWA D. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 08:50   #646
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez EWA D. Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Powiedzcie jeszcze ile dni tak średnio skóra schodzi, ile dni po zabiegu trzeba siedzieć w domu. Muszę sobie to jakoś zaplanować. Ale przekonana jestem, że sama to zrobię.

EWA D,

To rowniez zalezy od skory. Osobiscie dosc dobrze przeszlam cosmelan w porownaniu z niektorymi kobitkami ktore pisaly w pierwszych czesciach pamietnika. Nie mialam ran, zajadow, opuchniec.

Robilam maske w maju 2009-bylo potem bardzo duzo slonca wiec siedzialam w domu (w dzien) przez okolo tydzien, na spacery wychodzilam dopiero wieczorem. Skora mi schodzila platami tez przez 1szy tydzien. Po dwoch tygodniach juz chodzilam na zakupy, itp: moja twarz byla bardzo czerwona, zwlaszcza po nalozeniu filtra, ludzie sie czasem gapili, ale jest to do przezycia.
Potem skora oczywiscie jeszcze schodzila, ale juz nie platami lecz tak sie "sypala" (troche jak lupiez).

Mysle ze 2 pierwsze tygodnie jest najgorszym okresem.
Pamietaj EWA, o unikaniu swiatla i innych kosmetykow, nawilzaj w razie koniecznosci, ale unikaj kolorowek: zwiekszysz tym samym szanse na uzyskanie ladnej, jednolitej cery.

Mi kosmetyczka poradzila myc twarz woda i mydlem delikatnym, bezzapachowym, i tak zostalo do dzis...Wtedy kiedy skora najbardziej schodzi trzeba uwazac zeby szampon po twarzy nie splywal, i takie tam. W skrocie: jak najmniej innej chemii: cosmelan, nawilzacz badz wazelina i filtr.

2 tygodnie izolacji ale warto! Moze ktoras dziewczyna podpowie cos innego?

Jak masz jeszcze jakies watpliwosci to pytaj...
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 14:25   #647
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

EWA D.
Dzięki dziewczyny. Powiedzcie jeszcze ile dni tak średnio skóra schodzi, ile dni po zabiegu trzeba siedzieć w domu. Muszę sobie to jakoś zaplanować. Ale przekonana jestem, że sama to zrobię
..................

u mnie do miesiaca zle twarz wygladala , czerwona na maxa , luszczyla sie mocno ...chociaz ja musialam wychodzic do ludzi , nie moge sobie pozwolic zeby w domu siedziec nawet kilka dni ,takze robilam zawsze zabieg w czwartek lub piatek, sobota i niedziela w domu a potem juz musialam pracowac zatem ciemne okulary i zalatwialam co trzeba , potem szybko do domu ...jak tylko wyszlam twarz piekla mnie jeszcze bardziej niz w domu , sam podmuch powietrza wystarczyl ....
po pierwszej masce musialam Panthenolu uzywac przez kilka pierwszych dni , mialam twarz jak poparzona

nawilzanie jest bardzo wazne , zmywac mozna smialo zelem Physiogel , jest super po zabiegu - do kupienia w aptece oraz krem Avene Cicalfate swietnie goi i lagodzi twarz oraz nawilza ...
uzywac mozna wszelkich aptecznych nawilzaczy byle nie za duzo naraz ale niektore pieka na twarzy ...takze trzeba uwazac ...
Avene Cicalfate sprawdzony i jak dla mnie ten jeden wystarczy + Physiogel lub Bioderma Sensibio plyn micelarny do zmywania
uwazaj na krem , ktory jest w zestawie Hydravital Factor ka - moim zdaniem nic nie wart ! mi tylko podraznial twarz jeszcze bardziej zamiast lagodzic ...

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2010-06-20 o 14:29
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 18:01   #648
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

mam jedno pytanie dziewczynki

z tego co wczesniej pisaly cosmelanki to krem cosmelan2 zawiera filtry prawda ?

czy sa one wystarczajace zeby juz nie uzywac dodatkowych filtrow?
podobno ten krem jest okay jak sie go latem stosuje prawda ?
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:07   #649
Spaczyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

ja przechodzę dermamelan podobnie jak Qubis
a jeśli chodzi o sam krem, to słyszałam, że póki się go używa (od lekarki dermatolog i od przyjaciółki kosmetyczki), jest się chronionym od plamek bo pigmentacja skóry jest zatrzymana i krem sam w sobie zawiera filtry, więc póki go używam filtra nie stosuję (bo i tak słońca u nas jak na lekarstwo), na koniec lipca jadę nad morze na dwa tygodnie, i już podczytuję coś o filtrach, bo zamierzam zakupic.

Ogólnie dziewczyny na forum stosują wysokie filtry zawsze!
Ja jestem wyjątkiem, a plamki narazie znikają i jeszcze lekki burak jest.
Spaczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-20, 21:10   #650
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

OoOoXoOoO
mam jedno pytanie dziewczynki

z tego co wczesniej pisaly cosmelanki to krem cosmelan2 zawiera filtry prawda ?

czy sa one wystarczajace zeby juz nie uzywac dodatkowych filtrow?
podobno ten krem jest okay jak sie go latem stosuje prawda ?
...................

tak , krem cos2 ma filtr 40 z tego co mi wiadomo ...

co do ostatniego pyt , nie wyobrazam sobie wyjsc z domu z tym kremem na twarzy ...sciaga bardzo skore , kolor ble i raczej nie jestes w stanie nalozyc go wystarczajaco duzo

taka moja opinia ale zapewne inne kobietki moga napisac cos innego ...
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:40   #651
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

aaa dziekuje LAPIEL

hmmm... to rozumiem,ze ten krem cosmelan 2 naklada sie jak tylko jestes w domku ?
jak wychodzisz na dwor to zmywasz i nakladasz inny krem tak ?

jak na poczatku stosuje sie go 3 razy dziennie to np. rano na 2-3h i zmywasz- normalny krem pozniej znowu cos2 czy jak bo myslalam,ze sie go naklada jak normalny krem np. nawilzajacy ;( i mozna z nim normalnie smigac na ulicy
czyli co ? nie nadaje sie na wyjscie na dwor ?

Edytowane przez OoOoXoOoO
Czas edycji: 2010-06-20 o 21:43
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:52   #652
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

hmmm... to rozumiem,ze ten krem cosmelan 2 naklada sie jak tylko jestes w domku ?
jak wychodzisz na dwor to zmywasz i nakladasz inny krem tak ?

a jak na poczatku stosuje sie go 3 razy dziennie to tez np. rano na 2-3h i zmywasz czy jak bo myslalam,ze go sie naklada jak normalny kre np. nawilzajacy


Dolaczam sie do tego co napisala Lapiel: ciezko wyjsc z tym cos2 na twarzy na zewnatrz.
POza tym skora po masce jest ciensza i bardziej podatna na "lapanie" plam.

Osobiscie sluchalam sie kosmetyczki ktora mi radzila na cos2 nalozyc filtr jesli musze wyjsc.
Np. taka sytuacja: nalozylam cos2 o 9.00, nastepne nakladanie o 16.00, a o 13 musze nagle wyjsc...
Wiec nakladalam filtr 50.


Jak stosowalam 3 razy dziennie cos2 to przed kazdym nastepnym nalozeniem co2 zmywalam woda i mydlem.

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

[QUOTE
...................

tak , krem cos2 ma filtr 40 z tego co mi wiadomo ...

co do ostatniego pyt , nie wyobrazam sobie wyjsc z domu z tym kremem na twarzy ...sciaga bardzo skore , kolor ble i raczej nie jestes w stanie nalozyc go wystarczajaco duzo

taka moja opinia ale zapewne inne kobietki moga napisac cos innego
...[/QUOTE]

Zgadza sie, no i filtr 40 to nie to samo co 50...W czasie "cosmelanienia" trzeba naprawde uwazac na slonce

Edytowane przez Qubis
Czas edycji: 2010-06-20 o 21:54
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 22:10   #653
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

dzieki Qubis


a czy bedzie okay jak w etapie kiedy cos2 stosuje sie 3razy dziennie zrobimy np. rano przed wyjsciem na pare godzin pozniej zmyc- nalozyc normalny krem nawilzajacy
po powrocie do domku znowu nalozyc cosm2 i na wieczor po raz 3

dokladnie chodzi mi o to czy jest koniecznosc nakladania cosm2 jak sie wychodzi z domku
czy mozna na te 2-3h nalozyc normalny krem ? czy przez cala kuracje nalezy stosowac TYLKO cos2 bez wzgledu na to czy jest sie w pomieszczeniu czy na dworze

pozdrawiam Was dziewczynki ! i zycze spokojnej nocy
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 07:09   #654
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

OoOoXoOoO

a czy bedzie okay jak w etapie kiedy cos2 stosuje sie 3razy dziennie zrobimy np. rano przed wyjsciem na pare godzin pozniej zmyc- nalozyc normalny krem nawilzajacy
po powrocie do domku znowu nalozyc cosm2 i na wieczor po raz 3

DOKLADNIE TAK JAK PISZESZ JEST OK

dokladnie chodzi mi o to czy jest koniecznosc nakladania cosm2 jak sie wychodzi z domku
czy mozna na te 2-3h nalozyc normalny krem ? czy przez cala kuracje nalezy stosowac TYLKO cos2 bez wzgledu na to czy jest sie w pomieszczeniu czy na dworze

spokojnie mozesz zmyc cos2 jak wychodzisz i nalozyc nawilzacz oraz filtr obowiazkowo
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 09:52   #655
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

dzieki LAPIEL

czy Ty jestes z Zielonej Gory ?


milego dnia Wszystkim !
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 09:56   #656
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez LAPIEL Pokaż wiadomość
OoOoXoOoO

a czy bedzie okay jak w etapie kiedy cos2 stosuje sie 3razy dziennie zrobimy np. rano przed wyjsciem na pare godzin pozniej zmyc- nalozyc normalny krem nawilzajacy
po powrocie do domku znowu nalozyc cosm2 i na wieczor po raz 3

DOKLADNIE TAK JAK PISZESZ JEST OK

dokladnie chodzi mi o to czy jest koniecznosc nakladania cosm2 jak sie wychodzi z domku
czy mozna na te 2-3h nalozyc normalny krem ? czy przez cala kuracje nalezy stosowac TYLKO cos2 bez wzgledu na to czy jest sie w pomieszczeniu czy na dworze

spokojnie mozesz zmyc cos2 jak wychodzisz i nalozyc nawilzacz oraz filtr obowiazkowo
Tak jak mowi Lapiel, mozesz wyjsc bez cosmelanu, ale bez FILTRA nie
Jesli wiesz to przepraszam za rade: po nalozeniu filtra trzeba poczekac okolo 20 minut przed wyjsciem z domu zeby chronil przed promieniami.
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 10:09   #657
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

AAAAAA te Filtryyyyy

znienawidze je chyba !
dlaczego jeszcze nie wynalezli nic na te plamiska zeby sie ich pozbyc raz na zawsze ! a tak to co... 50+ do konca zycia !
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 11:33   #658
Qubis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Planeta Cień
Wiadomości: 103
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

Cytat:
Napisane przez OoOoXoOoO Pokaż wiadomość
AAAAAA te Filtryyyyy

znienawidze je chyba !
dlaczego jeszcze nie wynalezli nic na te plamiska zeby sie ich pozbyc raz na zawsze ! a tak to co... 50+ do konca zycia !
Pewnie ze je znienawidzisz
Bedziesz sie wsciekac i tupac nogami...

Az w koncu zaakceptujesz
(albo bedziesz udawac ze akceputjesz ))

Powodzenia!
Qubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 11:52   #659
LAPIEL
Zakorzenienie
 
Avatar LAPIEL
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań- Zielona Góra
Wiadomości: 3 220
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

OoOoXoOoO
dzieki LAPIEL

czy Ty jestes z Zielonej Gory ?


..............

a ja mieszkam pomiedzy Zielona a Poznaniem , w takim miasteczku z parowozow slynacym ....napewno wiesz jak mieszkasz niedaleczko o jakim miescie mowie
LAPIEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 12:59   #660
OoOoXoOoO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 58
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część VII

W jak Wolsztyn
OoOoXoOoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-07 11:31:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.