Świąteczna awanturka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-27, 12:09   #1
azikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 11

Świąteczna awanturka


Święta Święta i po Świętach.
Nie dość że człowiek narobi się za 10 to jeszcze w święta daje mu popalić męska część rodziny.
Jak to często bywa - bez argumentów na huki i krzyki przekonuja do swoich racji.
Z mężem szykujemy się na wiosnę do ocieplenia domu .
Mamy wybrany już styropian, który ma rekomendacje i certyfikaty jakości ITB, pochwaliliśmy się tym przy światecznym stole.
Jak to na świętach było kilu wujków, którzy twierdzili, że wszytko jedno czym się dociepla, że styropiany w Polsce są w porządku.
Niestety tak nie jest i spokojnie z mężem arumentowałam, że akurat ostatnio czytaliśmy prasę branżową i przeglądaliśmy budowlane portale i wiemy że niestety większość producentów styropianu oszukuje klientów co innego deklarując na opakowaniu a co innego wkładając do środka.
Do zoobrazowania tego podałam nawet przykład szynki domowej a tej kupnej z hipermarketu która zamiast mięsa ma wodę.
Nic to nie pomagało. Na szczęście jak już miało być ostro, w końcu odpaliłam laptopa, wklepałam w googla: Styropian , newsweek, i pokazał się tekst na który trafiłam przed miesiącem z którego jasno wynika, że większość produktów ze styropianu to buble. To ich w zasadzie przekonało, byli w szoku że ja kobitka bez problemu potrafię znaleźć nawet tak szcegółowe informacje dotyczące "budownictwa". Ile nam jeszcze potrzeba czasu by zmienić ich podejście do nas, życia.?
azikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 13:18   #2
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Świąteczna awanturka

Mój dziadek i tak by stwierdził, że artykuł specjalnie dla kobiet, bo nam to wszystkie głupoty da się do głowy wpakować
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 14:21   #3
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Świąteczna awanturka

Bo co WY młodzi możecie wiedzieć o budowaniu! Mieszkam w nowym domu, budowaliśmy go inną metodą niż ta ogólnie przyjęta w Polsce, w domu nie mamy ogrzewania tradycyjnego czyli nie ma pieca na ekogroszek albo miał, i w trakcie budowy przeżywalismy non stop grad krytyki od tych starszych = bardziej doświadczonych=mądrzejszy ch wujków, teściów i innych doradców. Jak zaczęły się mrozy, wszyscy się dziwili, że nasze pomysły sprawdziły się w praktyce i że w domu mamy cieplej niż oni i do tego jest taniej.
Tak to już jest, w Polsce ludzie są jak kury w kurniku, jak ktoś się różni od reszty trzeba go zadziobać. Szkoda.
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 15:21   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Świąteczna awanturka

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-27 o 15:23
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 19:42   #5
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Świąteczna awanturka

Ocieplanie od środka to już w ogóle porażka....ale, wujek wie lepiej, bo co to za filozofia...
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 19:55   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Świąteczna awanturka

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-27 o 19:57
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 08:37   #7
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Świąteczna awanturka

moj TZ pracuje akurat przy dociepleniach wiec wiem z jego opowiesci ze czasem to jest istny cyrk z materialami ktore dostaja do roboty. firmy i to nawet te duze oszczedzaja na czym sie da. pal licho jak na koniec wyjdzie dobrze. gorzej jak na koniec wyjdzie parch jak diablii i jeszcze do ich firmy maja pretensje. nie tak dawno tynkowali sciany na gotowo. zanim wygladzili tynk to on platami od scian sie odklejal i tyle. nic sie zrobic nie dalo. jako ze najczesciej takie rzeczy jak tynki sa brane od profesjonalnych firm to wezwali na gwarancje firme. TZ po raz pierwszy sie spotkal z takim podejsciem... podjechala na nastepny dzien firma ( trzech specjalistow od jakosci materialow) .najpierw przepytala ich z tego jak przygotowywali tynk, jak przygotowali podloze i jaka technika kladli tynk. jako ze wszelkie standardy zostaly zachowane tynk zabrali wymienili na nowa partie. a firma w ktorej robi TZ dostala certyfikaty firmy od tynku ze polecana firma i wogole.

tak ze w polsce rzadkoscia jest trafic na porzedna ekipe, porzadna firme i porzadne materialy. i jeszcze jesli kupuje sie kolorowe tynki lub gotowe farby dobrze jest piec razy sprawdzic czy dobry kolor dali. nie raz firmy hurtownicy tak zamotali ze na np. jeden domek dali trzy odcienie koloru. czasem w wiadrze tego dokladnie nie widac a juz na scianie tak.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 08:45   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Świąteczna awanturka

Cytat:
Napisane przez czarownica jaga Pokaż wiadomość
Bo co WY młodzi możecie wiedzieć o budowaniu! Mieszkam w nowym domu, budowaliśmy go inną metodą niż ta ogólnie przyjęta w Polsce, w domu nie mamy ogrzewania tradycyjnego czyli nie ma pieca na ekogroszek albo miał, i w trakcie budowy przeżywalismy non stop grad krytyki od tych starszych = bardziej doświadczonych=mądrzejszy ch wujków, teściów i innych doradców. Jak zaczęły się mrozy, wszyscy się dziwili, że nasze pomysły sprawdziły się w praktyce i że w domu mamy cieplej niż oni i do tego jest taniej.
Tak to już jest, w Polsce ludzie są jak kury w kurniku, jak ktoś się różni od reszty trzeba go zadziobać. Szkoda.
Jeśli to nie tajemnica, to zdradz proszę sekret jak budowaliscie dom i jak rozwiazaliscie problem ogrzewania. Zdecydowaliscie sie na geotermalne moze?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 11:27   #9
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Świąteczna awanturka

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-28 o 11:31
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 12:11   #10
czarownica jaga
Wtajemniczenie
 
Avatar czarownica jaga
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Świąteczna awanturka

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Jeśli to nie tajemnica, to zdradz proszę sekret jak budowaliscie dom i jak rozwiazaliscie problem ogrzewania. Zdecydowaliscie sie na geotermalne moze?
Nie, to nie tajemnica, dom jest budowany metodą kanadyjską, a ogrzewany kominkiem z rozprowadzeniem ciepła. Nasłuchałam się krytycznych uwag z różnych stron i na temat metody budowy domu i jego ogrzewania, chyba się już nawet przyzwyczaiłam. Nie powiem, że nie byłam w strachu, nie wiedzieliśmy do końca jak to się sprawdzi, ale tegoroczne mrozy nie są nam straszne, więc chyba jest dobrze.
Ogrzewanie geotermalne jest moim marzeniem, ale to nie jest w tej chwili na moją kieszeń.
__________________
"(...)a szabelkę to kawaler w której nogawce nosi?(...)"

I am a WarriorZ

czarownica jaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 10:15   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Świąteczna awanturka

Cytat:
Napisane przez czarownica jaga Pokaż wiadomość
Nie, to nie tajemnica, dom jest budowany metodą kanadyjską, a ogrzewany kominkiem z rozprowadzeniem ciepła. Nasłuchałam się krytycznych uwag z różnych stron i na temat metody budowy domu i jego ogrzewania, chyba się już nawet przyzwyczaiłam. Nie powiem, że nie byłam w strachu, nie wiedzieliśmy do końca jak to się sprawdzi, ale tegoroczne mrozy nie są nam straszne, więc chyba jest dobrze.
Ogrzewanie geotermalne jest moim marzeniem, ale to nie jest w tej chwili na moją kieszeń.
Fantastycznie, uwielbiam kominki

Moja szefowa mieszka od roku w nowym domu z geotermalnym i mówi ze sprawdza sie. 70%. czasem jest im zimno, długo trzeba czekać aż pomieszczenie nabierze porzadanej temperatury , wiec dogrzewaja sie kominkiem
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.