1,5 roku temu rzuciłam palenie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-14, 21:42   #1
kolgrimm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: De profundis
Wiadomości: 84

1,5 roku temu rzuciłam palenie...


Rzuciłam je nieodwracalnie i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Jednak pojawił się nowy problem. nie mogę zgubić kilogramów, które przybyły mi na skutek spowolnienia metabolizmu i -co tu dużo mówić-podjadania słodyczy. Chyba sie od nich uzależniłam. Nie jem szczególnie dużo i wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że miewam nagłe ataki "konieczności zjedzenia czegoś słodkiego". Na codzień nie słodzę napojów, unikam smażonych/tłustych potraw, białego pieczywa i czerwonego mięsa (w zasadzie nie jem go od ponad dziesięciu lat). Z powodu kłopotów z przewodem pokarmowym (IBS) nie mogę też pić mleka i jeść zbyt dużo surowych warzyw więc utrzymanie jakiejkolwiek "gazetowej" diety jest dla mnie praktycznie niemożliwe. Zanim rozstałam się z papierosami ważyłam ok. 52-53 kg przy wzroście 1, 65 cm. Teraz nie mogę zejść poniżej 60 kg. Najbardziej wkurza mnie fakt, iż przy niewiele zmienionej górze pojawiły sie szerokie, rozłożyste biodra i uda, co utrudnia mi normalne robienie zakupów. Może któraś z Was wie jak uporać się z problemami poodwykowymi?
kolgrimm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 09:01   #2
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dot.: 1,5 roku temu rzuciłam palenie...

Nie martw się napewno znajdziesz jakiś sposób by pozbyć się tych zbędnych kilogramów najważniejsze jednak jest to że potrafiłaś pozbyć się nałogu gratuluje.Ja rzuciłam papierosy jakieś 6 lat temu nie było łatwo.Też zostało mi kilka kilogramów ale byłam tak zadowolona z tego że nie palę że nie przejmowałam się tym zbytnio. Niespełna pół roku temu podjęłam decyzje że zrzucam zbędne kilogramy i udało się.Wybrałam dietę SB która pozwoliła mi zdrowo się odżywiać i przy okazji gubić kilogramy a zgubiłam ich przez 5 miesięcy 20kg .Teraz czuje się świetnie nie pale i jestem szczupła czego i Tobie życzę.Napewno Ci się uda jeżeli będziesz tylko chciała.Powodzenia.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 19:20   #3
blackmagicone
Rozeznanie
 
Avatar blackmagicone
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 764
Dot.: 1,5 roku temu rzuciłam palenie...

A moze sprobuj znalezc jakis nawyk, cos co bedziesz zawsze robila, jak zachce Ci sie siegnac po papierosa lub jakies slodycze wzamian? Np zielona albo czerwona herbatka? Lub jakakolwiek inna? U mnie to zawsze skutkowalo
blackmagicone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 20:28   #4
kolgrimm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: De profundis
Wiadomości: 84
Dot.: 1,5 roku temu rzuciłam palenie...

Dziękuję Wam za tak szybką reakcję na mój wątekMoże faktycznie trochę panikuję. Postaram się zastosować do Waszych rad. Jednak nie wiem jak sobie poradzić z tym przymusem jedzenia słodyczy. Próbowałam już kuracji chromem, ale nie pomogła.
Serdecznie Was pozdrawiam
PS. Na czym polega ta dieta SB? Zaciekawił mnie ten superefekt-gratuluję
kolgrimm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 16:20   #5
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: 1,5 roku temu rzuciłam palenie...

Cytat:
Napisane przez kolgrimm Pokaż wiadomość
PS. Na czym polega ta dieta SB? Zaciekawił mnie ten superefekt-gratuluję

Myślę, że chodzi o dietę South Beach.
Wyszukiwarka służy pomocą

Wyczerpujący wątek na ten temat:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=south+beach
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 20:00   #6
kolgrimm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: De profundis
Wiadomości: 84
Dot.: 1,5 roku temu rzuciłam palenie...

Dzięki za info
kolgrimm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.