Totalna migrena a planowanie ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-22, 18:56   #1
blondynka30
Przyczajenie
 
Avatar blondynka30
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 7
Question

Totalna migrena a planowanie ciąży


Witam.
Mam pytanie do p. dr. dotyczące migreny i planowanej ciąży. Otóż cierpie na migrene i na ogólnie rzecz biorąc skłonnosc do bólów głowy.Nie mniej jednak jeszcze do niedawna silna migrena trwająca 3 dni pojawiała się u mnie w terminie spodziewanej miesiączki, zazwyczaj tuz przed. Jednak od prawie roku bóle stopniowo się nasilały , od 2 migren w cylku do niemalże 2, 3 razy w tygodniu . Od sierpnia przeciwbólowo zażywam tryptany , nie sprawdziło sie u mnie leczenie divascanem , depakiną chrono , zawodziły wszelkie środki przeciwbólowe poza wspomnianymi tryptanami i czasem kroplówką z pyralginą . Teraz od 2 miesięcy zażywam amitryptylinę obecnie w dawce obecnie 75 mg , oraz od teraz fluonarizinum w dawce 5 mg , dwa razy na dobę , na razie brak efektów. Neurolog obiecuje poprawe już niedługo ale póki co cierpię nadal. Mam 30 lat i jedno dziecko i bardzo marze o drugim , wczesniej przez 2 lata zmagałam sie z torbielami na jajniku , gdy w końcu problem minął dopadła mnie nasilona migrena.Co teraz zrobic ? Męczy mnie to czekanie na moment aż będzie dobrze bo z jednej dolegliwosci popadam w drugą .Mam już 30 lat i delikatnie mowiąc zaczyna mi tykac zegar biologiczny , tak bardzo chciałabym miec juyz teraz dziecko ale nurtuja mnie następujące pytania:
  1. by planowac ciaże powinnam zapewne zrezygnowa z leczenia w/w lekami ? a może czekac do ustabilizowania sie sytuacji / tylko kiedy to nastąpi/ z bólami głowy i wtedy zakończy leczenie. A co będzie jak problem wtedy powróci?
  2. A moze migrena ma tło hormonale , bo najsilniejsze ataki mam obecnie w połowie cyklu i tuż przed miesiączką - jak do tego ma się ewentualna ciąża?
dodam oczywiście ze mam zrobione badanie rezonansem - według którego wszystko jest ok. , przed pierwszą ciążą ten problem prawie nie istniał wówczas na moje bóle głowy pomagał paracetamol. Ciaża przebiegła pod tym względem w porządku- silne bole głowy pojawiły się jakies pól roku po porodzie wraz z powrotem miesiączki.

Przepraszam za ewentualny chaos wypowiedzi , wdzięczna będę za odpowiedź i wskazanie potencjalnego rozwiazania nurtującego mnie problemu .

blondynka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 19:15   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Totalna migrena a planowanie ciąży

pan doktor jest na urlopie ,moze lepiej byloby i szybciej skonsultowac to z lekarzem prowadzącym ginem
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 19:59   #3
k-iwka
Raczkowanie
 
Avatar k-iwka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 150
Dot.: Totalna migrena a planowanie ciąży

hej! ja tez mam migreny i zwiazane jest to niewatpliwie z hormonami w naszych organizmach choc jak sie dowiedzialam przyczyn migreny jest bardzo wiele i u kazdej z nas moze ja wywolywac cos innego. ja mialam czeste migreny w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych! teraz mam rzadziej. mysle ze hormony wydzielane w czasie ciazy zniweluja migreny, tak jak sama napisalas ze pojawily sie dopiero po porodzi i wznowieniu miesiaczki. koniecznie pamietaj ze w ciazy nie mozna brac zadnych srodkow przeciw migrenie bo sa one teretogenne czyli maja zly wplyw na rozrastajacy sie plod. powodzenia. papa
k-iwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 20:19   #4
blondynka30
Przyczajenie
 
Avatar blondynka30
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 7
Dot.: Totalna migrena a planowanie ciąży

dzięki dziewczyny , kontaktowałam się juz ze swoim ginekologiem ale jego opinia , póki co udzielona jest na zasadzie zajdz w ciąze jakos to będzie.Chciałam więc uzyskac jakąs opinie , co na ten temat powie inny specjalista - pozostaje poczekac na powrót doktota z urlopu- bym mogła porozmawiac o tym z prowadzącym neurologiem i przedstawic mu pogląd na ten planowania ciązy wyrażony przez ginekologa. Najbardziej na świecie zalezy mi na zdrowiu dziecka więc nie zajdę w ciaże biorąc masę leków i nie znając opinii specjalistów. niedawno dowiedziałam się na przykład iz w czasie ciązy sporadycznie można zażyc tryptan, choc jak byk w ulotce ciaża jest przeciwskazaniem. Zdania są podzielone jak widac na temat co można brac a co nie , wiem że najlepiej jest nie brac nic w czasie ciaży i tak bym chciała. Może więc doktor podpowie mi co powinnam zrobic by spełnic swoje marzenie o dziecku nie biorąc przeciwskazanych lekow i nie martwiąc się tym samym o zdrowie maluszka.
blondynka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.