gdzie szukać stażu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-27, 14:38   #1
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Question

gdzie szukać stażu?


Jak w temacie "gdzie szukać stażu"? czy znacie jakieś straonki gdzie znajde oferty stażów lub gdzie się można zgłosic i dowiedziec kto i gdzie poszukuje kogos na staż? Pomóżcie
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 14:44   #2
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: gdzie szukać stażu?

a w urzedzie pracy próbowałas? ja bylam dzisiaj i dowiedzialam sie ze u mnie juz nie ma stazy jak na ten miesiąc, ale może uciebie w miescie ci sie uda.
agulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 14:50   #3
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez *misia*
Jak w temacie "gdzie szukać stażu"? czy znacie jakieś straonki gdzie znajde oferty stażów lub gdzie się można zgłosic i dowiedziec kto i gdzie poszukuje kogos na staż? Pomóżcie
Oo i ja jestem zainteresowana czy istnieją takie stronki..
Ja codziennie dzwonię do urzędu i jak są jakieś oferty to jadę ale jak do tej pory nie udało się
Słyszałam jednak o jakiś biurach czy agencjach (sama nie wiem jak to sie dokładnie zwie ) które pomagają w znalezieniu pracy jednak po pierwszej wypłacie oddaje się im tam jakaś sumkę.. może ktoś wie coś więcej na ten temat?
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 15:03   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: gdzie szukać stażu?

najlepiej bezpośrednio w firmie, w której chcecie odbyć staż.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 15:04   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez Rossi
Słyszałam jednak o jakiś biurach czy agencjach (sama nie wiem jak to sie dokładnie zwie ) które pomagają w znalezieniu pracy jednak po pierwszej wypłacie oddaje się im tam jakaś sumkę.. może ktoś wie coś więcej na ten temat?
radzę uważać na takie agencje. pośrednictwo pracy w Polsce jest bezpłatne. jeśli jest płatne, to z reguły nielegalne.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 15:05   #6
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: gdzie szukać stażu?

Przy niektórych uczelniach (np. przy mojej) są tzw. Biura Karier-tam możesz szukać stażu, pracy, pracy sezonowej, etc
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 15:24   #7
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: gdzie szukać stażu?

w urzędzie pracy się nie pytałam ponieważ nie jestem zarejestrowana jako bezrobotna bo jestem studentka, która chciała wykorzystać swój urlop dziekański zdrowotny na jakis staż. Biuro karier owszem jest nawet u mnie na wydziale ale tam są ofert stażu zreguły dla studentów 3 lub 4 roku. A co do firm w których chciałabym odbyc staż to nie wiem własnie jak to zorganizować czy mam isc i złośyć swoje cv cyz co?
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 16:10   #8
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: gdzie szukać stażu?

Polecam stronkę www.pracuj.pl/student
Są tam informacje nt. dużych firm oferujących praktyki.
A na górze jest wyszukiwarka ofert dla studentów - są w niej także oferty praktyk i staży.

Edytowane przez anita_w
Czas edycji: 2005-09-27 o 17:49
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 16:35   #9
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: gdzie szukać stażu?

To i ja się o cos zapytam. Aniffko, ostatnio bylam u wójta mojej Gminy.Powiedział mi, ze mam złożyć wniosek o staż (o dowolne stanowisko) , ten wniosek mam zanieść do Urzedu Miejskiego niby. Napisz mi, kochana, co mam tam napisać??? Do kogo mam ten wniosek skierowac (no bo musze napisac, do kogo sie zwracam)??? Mam napisać, że chce odbyć staż np. na stanowisku bibliotekarza? Mam podac konkretną biblioteke???? Co mam tam napisać??? Poradź mi Aniffko, please
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.

Edytowane przez czekoladka
Czas edycji: 2005-09-27 o 18:14
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:02   #10
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez Rossi
Słyszałam jednak o jakiś biurach czy agencjach (sama nie wiem jak to sie dokładnie zwie ) które pomagają w znalezieniu pracy jednak po pierwszej wypłacie oddaje się im tam jakaś sumkę.. może ktoś wie coś więcej na ten temat?
NIKT NIE MA PRAWA POBIERAĆ OD CIEBIE ŻADNEJ OPŁATY ZA POŚREDNICZENIE W ZATRUDNIENIU!

Jeśli jakaś firma czy agencja zaoferuje taką "pomoc", to jest to działanie nielegalne!
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:05   #11
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez czekoladka
To i ja się o cos zapytam. Aniffko, ostatnio bylam u wójta mojej Gminy.Powiedział mi, ze mam złożyć wniosek o staż (o dowolne stanowisko) , ten wniosek mam zanieść do Urzedu Miejskiego niby. Napisz mi, kochana, co mam tam napisać??? Do kogo mam ten wniosek skierowac (no bo musze napisac, do kogo sie zwracam)??? Mam napisać, że chce odbyć staż np. na stanowisku bibliotekarza? Mam podac konkretną biblioteke???? Co mam tam napisać??? Poradź mi Aniffko, please
Czekoladko, napisz coś więcej o tym, gdzie chcesz robić staż? Masz na oku jakieś konkretne stanowisko w konkretnym miejscu?
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 17:08   #12
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: gdzie szukać stażu?

Ja znalazłam staż przez Urząd Pracy i już po tygodniu od zarejestrowania się byłam stażystką. Ale tylko dzięki temu, że trzymałam ręke na pulsie i zamiast pojawić się w wyznaczonym terminie, to przychodziłam tam prawie codziennie. W końcu powiedzieli mi, że mają ofertę stażu w Sądzie Rejonowym no i pognałam tam jak szalona. Musiałam tylko dostać skierowanie na badanie do Lekarza Medycyny pracy. Wszystko załatwiłam w przeciągu 3 dni.Ciesze się, że mi się udało, bo prawie przez całe 2 miesiące wakacji bezowocnie szukałam pracy...
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:13   #13
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: gdzie szukać stażu?

Jedną rzecz mogę od razu doradzić - widzę dziewczyny, że w poszukiwaniu stażu kierujecie swoje kroki do UP. Jest to przydatne, gdy chcecie pracować np. w administracji publicznej - ale jeśli chcecie pracować w firmie komercyjnej, są inne, lepsze sposoby znalezienia stażu.

Pomyślcie same - większość użytkowników Internetu to osoby młode, w wieku 15-25 lat. I pracodawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę - i coraz częściej umieszczają swoje oferty w Internecie. Jeśli jesteście z jakiegoś dużego miasta - polecam przeglądanie ofert w portalach rekrutacyjnych oraz sprawdzenie stron internetowych poszczególnych firm. Na większości z nich jest sekcja "Kariera", w której znajdziecie informacje o tym, czy firma prowadzi praktyki, kogo szuka, jak często prowadzi rekrutację itp. To oczywiście przy większych firmach. Jeśli firma jest mała, to polecam kontakt osobisty - czyli drukujecie CV i list motywacyjny i idziecie bezpośrednio firmy, przygotowane na to, że od razu trzeba będzie opowiedzieć o tym, czemu ta firma, czemu to stanowisko itp. Dziewczyny z małych miejscowości powinny szukać raczej w Urzędzie Pracy lub w Urzędzie Miasta. Tutaj radziłabym właśnie kontakt bezpośredni.
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:41   #14
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez anita_w
Czekoladko, napisz coś więcej o tym, gdzie chcesz robić staż? Masz na oku jakieś konkretne stanowisko w konkretnym miejscu?
Konkretnie chodzi mi o Bibliotekę Publiczną w moim mieście (mam na oku konkretną - odbywalam w niej praktyki, ale moze byc tez obojetnie jaka biblioteka), ale chcialabym też odbyc staż jako pracownik biurowy - obojetnie gdzie. Mam napisac w tym wniosku konkretnie o jaką bilioteke mi chodzi? dzięki Aniffko, że mi odpisalas, kochana jestes
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:44   #15
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez *misia*
w urzędzie pracy się nie pytałam ponieważ nie jestem zarejestrowana jako bezrobotna bo jestem studentka, która chciała wykorzystać swój urlop dziekański zdrowotny na jakis staż. Biuro karier owszem jest nawet u mnie na wydziale ale tam są ofert stażu zreguły dla studentów 3 lub 4 roku. A co do firm w których chciałabym odbyc staż to nie wiem własnie jak to zorganizować czy mam isc i złośyć swoje cv cyz co?
jeśli nie jesteś absolwentką i nie jesteś zarejestrowana jako bezrobotna, to nie przysługuje Ci staż refundowany przez Urząd Pracy. jedyna możliwość dla Ciebie to praktyka w jakiejś firmie, z reguły bezpłatna. idziesz po prostu do takiej firmy, zabierasz ze sobą CV i list motywacyjny (dlaczego akurat tam chcesz odbyć praktykę) i idziesz do szefa (w przypadku małej firmy) lub do działu kadr (w przypadku dużej) lub od razu do działu, w którym chciałabyś mieć praktykę.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:47   #16
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez Camilla
Ja znalazłam staż przez Urząd Pracy i już po tygodniu od zarejestrowania się byłam stażystką. Ale tylko dzięki temu, że trzymałam ręke na pulsie i zamiast pojawić się w wyznaczonym terminie, to przychodziłam tam prawie codziennie. W końcu powiedzieli mi, że mają ofertę stażu w Sądzie Rejonowym no i pognałam tam jak szalona. Musiałam tylko dostać skierowanie na badanie do Lekarza Medycyny pracy. Wszystko załatwiłam w przeciągu 3 dni.Ciesze się, że mi się udało, bo prawie przez całe 2 miesiące wakacji bezowocnie szukałam pracy...
Kamilko, ja szukam pracy od 2002 roku - wtedy w PUP sie zarejestrowalam i szukam caly czas - chodze, pytam itp. Tylko, ze u nas jest tak beznadziejnie, ze można dostac staż (nie mowiac juz o pracy) TYLKO I WYŁĄCZNIE PO ZNAJOMOŚCI!!
Wkurzona na taki stan rzeczy udawalam sie wszedzie - do naczelnikow oswiaty (czy jak oni sie tam zwą ), do Wojta gminy mojej... Ten naczelnik okazal sie kmiotem totalnym, zero kultury, zero czegokolwiek... Kiedys byla nawet rozmowa w sprawie stażu w PUP - bylam na niej oczywiscie, ale ten staz dostala już córeczka jednego z naczelników oswiaty... no comment po prostu... I tak jest wszedzie w moim mieście - nie masz znajmosci to nie masz pracy, niestety...
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:57   #17
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: gdzie szukać stażu?

Czekoladko, no tak, znalezienie stażu lub pracy w małej miejscowości to niestety ogromny problem. Jeśli robiłaś już praktykę w tej bibliotece, to chyba najłatwiej pójsć bezpośrednio tam - przypomnieć się, opowiedzieć, że dobrze Ci się u nich pracowało i że oni byli z Ciebie zadowoleni, wyjaśnij też, dlaczego chcesz właśnie do nich wrócić. Jeśli będą Cię pamiętać, będzie to pierwszy krok do sukcesu.

Nie znam się natomiast na tym, jak przez Urząd Miasta załatwia się praktykę w Bibliotece Publicznej. W podaniu wskazałabym konkretną bibliotekę, ale też napisała, że chętnie rozpoczniesz staż w innej bibliotece i jesteś otwarta na propozycje. A jeśli chodzi o to, do kogo z Urzędu Miasta skierować podanie - chyba najlepiej zadzwonić do UM i dowiedzieć się.

Justa, może Ty wiesz coś więcej?
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 18:11   #18
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez anita_w
Czekoladko, no tak, znalezienie stażu lub pracy w małej miejscowości to niestety ogromny problem. Jeśli robiłaś już praktykę w tej bibliotece, to chyba najłatwiej pójsć bezpośrednio tam - przypomnieć się, opowiedzieć, że dobrze Ci się u nich pracowało i że oni byli z Ciebie zadowoleni, wyjaśnij też, dlaczego chcesz właśnie do nich wrócić. Jeśli będą Cię pamiętać, będzie to pierwszy krok do sukcesu.

Nie znam się natomiast na tym, jak przez Urząd Miasta załatwia się praktykę w Bibliotece Publicznej. W podaniu wskazałabym konkretną bibliotekę, ale też napisała, że chętnie rozpoczniesz staż w innej bibliotece i jesteś otwarta na propozycje. A jeśli chodzi o to, do kogo z Urzędu Miasta skierować podanie - chyba najlepiej zadzwonić do UM i dowiedzieć się.

Justa, może Ty wiesz coś więcej?
Aniffko, dziękuję Sloneczko! tak też zrobię - napisze w tym wniosku o praktykach. Hihihi, powiem Ci, że znam akurat dyrektora tej biblioteki, a podczas praktyk zaprzyjaźnilam się z kobietkami, ktore tam pracują, odwiedzam je, bo mnie zapraszają i mowią, ze bardzo by chcialy, zebym tam pracowala, ze z nikim tak się nie zżyly, jak ze mną Znam tego dyrektora , ale sprawa jest lekko skomplikowana..........

Wyczytalam przed chwilką na nacie, że ten wniosek muszę chyba (o ile dobrze zrozumialam) skierowac do Starostwa Powiatowego...


Takie cuś znalazlam:

"Na podstawie ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. nr 99, poz. 1001)
bezrobotnego do ukończenia 25 roku życia starosta na wniosek lub za zgodą tego bezrobotnego może skierować do odbycia u pracodawcy
stażu przez okres nieprzekraczający 12 miesięcy (art. 53 ust. 2 ustawy). Ponadto możliwość odbycia stażu mają osoby, które nie
ukończyły 27 lat w okresie do upływu 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie lub innym dokumencie poświadczającym
ukończenie szkoły wyższe (art. 52 ust. 3 ustawy)."

Chyba do starosty, kurde, ale jestem zakręcona...
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.

Edytowane przez czekoladka
Czas edycji: 2005-09-27 o 18:50
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 18:43   #19
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: gdzie szukać stażu?

Dziewczyna, a czy ktoraś z Was miała przyjemność odbywać nie staż a przygotowanie zawodowe?? Jestem ciekawa, jak chętnie UP przystają na tę formę praktyk.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 18:59   #20
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Exclamation Dot.: gdzie szukać stażu?

Ja wlasnie dzisiaj zanioslam papiery do sklepu. Zaczyna staz 1.10.05 w fajnym skelpie z kosmetykami Pracodawcy chetnie przyjmuja na staz, poniewaz praktycznie za free maja pracownika A oprocz tego stazysta dostaje okolo 400 zl miesiecznie Najlepiej zapisac sie na staz na 3 miesiace, bo jezeli nie bedzie fajnie, mozna zrezygnowac, jezeli jest super mozna przedluzyc nawet do roku Jak pracodawcy stazysta przypadnie do gustu ma sprawdzonego pracownika i czasem zatrudnia na stale (tych z wyzszym najczesciej) Ze stazu mozna zrezygnowac gdy sie idzie do pracy lub podejmuje nauke. Jezeli ci sie nie spodoba i chcesz po prostu odejsc... trzeba placic wiec dlatego polecam na 3 miechy, bo tyle mozna wytrzymac Nie mozna skrocic stazu... NIE MA SZANS NA STAZ BEZ UDZIALU URZEDU PRACY!!!!!!!!!!!!!!!!!Staze sa finansowane z FUNDUSZU PRACY! Trzeba byc Zarejerstrowanym w fundusz pracy i nie mozna miec wiecej nic 25 lat i nie mozna miec jakiegokolwiek doswiadczenia zawodowego!!!!!!!!!!!!(oc zywiscie na papierze, na czarno sie nie liczy i o tym sie nie wspomina i tak) Firma musi zlozyc w URZEDZIE PRACY OFERTE STAZU. INNEJ MOZLIWOSCI NIE MA!!!!!! MAM SWIETNE ZRODLO TAKICH INFORMACJI , BO KTOS Z MOJEJ RODZINY PRACUJE W URZEDZIE PRACY WIEC ZRODLO MAM PEWNE!!!!!! JEZELI MACIE JAKIES PYTANIA TO ZNAJDE RZETELNA ODPOWIEDZ


nie doczytalam do konca i widze ze ktos tu juz to pisal... nie zaszkodzi jak bedzie 2 razy

Edytowane przez xre
Czas edycji: 2005-09-27 o 19:07 Powód: ojeju jeju slepa jestem :)
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 19:04   #21
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez czekoladka
Kamilko, ja szukam pracy od 2002 roku - wtedy w PUP sie zarejestrowalam i szukam caly czas - chodze, pytam itp. Tylko, ze u nas jest tak beznadziejnie, ze można dostac staż (nie mowiac juz o pracy) TYLKO I WYŁĄCZNIE PO ZNAJOMOŚCI!!
I tak jest wszedzie w moim mieście - nie masz znajmosci to nie masz pracy, niestety...
U mnie jest tak samo!! Od dwóch lat szukam jakiegoś stażu,bo studiuje zaocznie i przydałoby się doświadczenie,ale u mnie w UP nigdy nic nie mają!! Jak sama idę się zapytać o staż (np. w urzędzie miasta) to już kogoś mają ( znajomego oczywiście).
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 19:09   #22
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: gdzie szukać stażu?

w mojej miescowosci jest duzo ofert stazu, raczej jest tak ze nie ma kogo upchac na nie
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 19:28   #23
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Dot.: gdzie szukać stażu?

Staze sa finansowane z FUNDUSZU PRACY! Trzeba byc Zarejerstrowanym w fundusz pracy i nie mozna miec wiecej nic 25 lat i nie mozna miec jakiegokolwiek doswiadczenia zawodowego!!!!!!!!!!!!(oc zywiscie na papierze, na czarno sie nie liczy i o tym sie nie wspomina i tak)[/SIZE] Firma musi zlozyc w URZEDZIE PRACY OFERTE STAZU. INNEJ MOZLIWOSCI NIE MA!!!!!! MAM SWIETNE ZRODLO TAKICH INFORMACJI , BO KTOS Z MOJEJ RODZINY PRACUJE W URZEDZIE PRACY WIEC ZRODLO MAM PEWNE!!!!!! JEZELI MACIE JAKIES PYTANIA TO ZNAJDE RZETELNA ODPOWIEDZ


nie doczytalam do konca i widze ze ktos tu juz to pisal... nie zaszkodzi jak bedzie 2 razy [/QUOTE]

małe sprostowanie co do wieku osoby, która może być skierowana na staż
- na staż może byc skierowana osoba bezrobotna do 25 roku życia, lub osoba bezrobotna w okresie do upływu 12 miesięcy od dnia określonego w świadectwie, dyplomie lub innym dokumencie poświadczajacym ukończenie szkoły wyższej, która nie ukończyła 27 roku zycia. Należy być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna w UP, a nie w funduszu pracy. Z funduszu pracy wypłacane jest stypendium - przez cały okres trwania stażu, w wysokości zasilku dla bezrobotnych czyli 504,20 brutto.
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 09:11   #24
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez Roksi
U mnie jest tak samo!! Od dwóch lat szukam jakiegoś stażu,bo studiuje zaocznie i przydałoby się doświadczenie,ale u mnie w UP nigdy nic nie mają!! Jak sama idę się zapytać o staż (np. w urzędzie miasta) to już kogoś mają ( znajomego oczywiście).
Roksi, to mnie wkurza najbardziej, ale jeszcze bardziej denerwuje mnie to, że człowiek uczy się, stara się i mimo wyksztalcenia pracy dostać nie moze, bo wszedzie mają jakiś przydupasów!!!! Ja w tym roku skończe już drugi kierunek, pierwszy skonczylam w 2004 r na UAM, teraz też na uAM bede konczyć i nic, nic nic!!!! Można nie wiem jak dobre mieć wyniki na studiach, można skonczyć multum kierunków, ale pracy i tak sie nie dostanie, bo jakiś przydupasek z wykształceniem zerowym i tak dostanie pracę!!!! Jak mnie to wnerwia!!!!
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 10:07   #25
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: gdzie szukać stażu?

czekoladko, a masz jakieś doświadczenie? teraz takie czasy, że absolwent bez doświadczenia łatwo pracy nie znajdzie. u nas na 4-tym roku już większość ludzi pracowała. a gdzie zdobyć doświadczenie? chociażby na bezpłatnym stażu. u nas w firmie jakiś czas temu szukaliśmy studenta do pracy. i powiem Ci szczerze, że CV osoby na 5-tym roku bez żadnego doświadczenia było rzadkością.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 10:17   #26
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: gdzie szukać stażu?

ja poszłam pytać indywidualnie na własną rękę i będę miała staż w Zusie
na urząd pracy raczej nie ma co liczyć
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 16:35   #27
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: gdzie szukać stażu?

Cytat:
Napisane przez Jula
Dziewczyna, a czy ktoraś z Was miała przyjemność odbywać nie staż a przygotowanie zawodowe?? Jestem ciekawa, jak chętnie UP przystają na tę formę praktyk.
Pozwoliłam sobie zerknąć w Twój profil i wiem, że masz mniej niż 25 lat. Tak więc musisz się spieszyć, bo PZ dla osób do 25 roku życia obowiązuje tylko do końca października (od 1.listopada wchodzą nowe przepisy).
A czy UP chętnie przystaje na tę formę?
To nie zależy od chęci, lecz od środków, jakimi dysponuje. Najlepiej dowiedz się wszystkiego bezpośrednio w Twoim PUP.
Pozdrawiam!
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.