Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-09, 11:31   #3931
blond_i
Raczkowanie
 
Avatar blond_i
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 218
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny! Na początku dziękuje że jesteście, przywracacie wiarę ludziom w piękną skórę. Czytam i chłonę wszytko co związane z pielęgnacją cerą jednak liczę na wasze doświadczenie i wiedzę. Zwracam się więc do was z prośbą, pomóżcie(swoją prośbę kierowałam na kilku wątkach w nadziei że ktoś pomoże dlatego nie krzyczcie)
Mam 21 lat i już jakiś czas problem z cerą tzn: pryszcze, niekiedy wielkie i bolące ale najgorsza moją zmorą już od lat sa zaskórniki i grudki. Mimo częstych wizyt u dermatologa i zażywania antybiotyków, różnych maści typu: benzacne, brevoxyl, clindacne, acne dern, skinoren, metionidazol i wiele wiele innych. Część z nich pomagała na pryszcze ale nie tak żebym miała z nimi całkowity spokój, natomiast zaskórnikom i grudkom nic rady nie dało, a przy tym miałam mega wysuszoną skórę. Teraz używam:
-pielęgnacja: kostka oczyszczająca seba med, L`oreal pure zone tonik zwężający pory, L`oreal pure zone, krem nawilżający przeciw niedoskonałościom, od czasu do czasu peeling enzymatyczny, od czasu do czasu maseczka z zieloną glinką
- demakijaż: mleczko do demakijaży be beauty (zmywam nim oczy) a następnie płyn micelarny ziaji, później już raczej nic nie stosuje gdyż boje się zatykania.
Oprócz tego witaminy i skrzypo-vite. Jakiś czas stosowałam jeszcze olej pichtowy ale też niestety nie podziałał.
Proszę pomóżcie, co zrobić żeby te zaskórniki i grudki zniknęły?Dziękuje wam
blond_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 12:02   #3932
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blond_i Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Na początku dziękuje że jesteście, przywracacie wiarę ludziom w piękną skórę. Czytam i chłonę wszytko co związane z pielęgnacją cerą jednak liczę na wasze doświadczenie i wiedzę. Zwracam się więc do was z prośbą, pomóżcie(swoją prośbę kierowałam na kilku wątkach w nadziei że ktoś pomoże dlatego nie krzyczcie)
Mam 21 lat i już jakiś czas problem z cerą tzn: pryszcze, niekiedy wielkie i bolące ale najgorsza moją zmorą już od lat sa zaskórniki i grudki. Mimo częstych wizyt u dermatologa i zażywania antybiotyków, różnych maści typu: benzacne, brevoxyl, clindacne, acne dern, skinoren, metionidazol i wiele wiele innych. Część z nich pomagała na pryszcze ale nie tak żebym miała z nimi całkowity spokój, natomiast zaskórnikom i grudkom nic rady nie dało, a przy tym miałam mega wysuszoną skórę. Teraz używam:
-pielęgnacja: kostka oczyszczająca seba med, L`oreal pure zone tonik zwężający pory, L`oreal pure zone, krem nawilżający przeciw niedoskonałościom, od czasu do czasu peeling enzymatyczny, od czasu do czasu maseczka z zieloną glinką
- demakijaż: mleczko do demakijaży be beauty (zmywam nim oczy) a następnie płyn micelarny ziaji, później już raczej nic nie stosuje gdyż boje się zatykania.
Oprócz tego witaminy i skrzypo-vite. Jakiś czas stosowałam jeszcze olej pichtowy ale też niestety nie podziałał.
Proszę pomóżcie, co zrobić żeby te zaskórniki i grudki zniknęły?Dziękuje wam
Osobiście nie podobają mi się kosmetyki "pure zone". Są zbyt drażniące, przez co mogą dodatkowo stymulować gruczoły łojowe do wzmożonej pracy, a w konsekwencji liczba zaskórników i grudek rośnie. Z autopsji wiem, że przy delikatniejszych produktach do oczyszczania i tonizowania, skóra uspokaja się. Skórę tego typu trzeba dokładnie oczyszczać, ale delikatnymi produktami. Też używam micelu Ziaji, ale dla mnie to pierwszy etap. Później myję twarz wodą i żelem, a później tonik. Ostatnio zakochałam się w toniku za 5 zł. Polleny Evy z koniczyną.
Zastanawiałaś się nad kwasami? W kremie, toniku albo u kosmetyczki? Jest cała masa wątków na ten temat, poczytaj
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 13:34   #3933
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hey dziewczyny, a znacie może jakiś tani, a skuteczny i dostępny... krem do zadań specjalnych? Tzn punktowy na wypryski? Dotychczas stosowałam Brevoxyl, ale wiem, że to on mnie najbardziej wysusza, chociaż nie stosuję go na całą powierzchnię twarzy. Zresztą na samej ulotce bodajże jest napisane, że nie można go stosować cały czas, a ja właśnie zużyłam 3 albo 4 opakowanie pod rząd...
tak więc jeśli ktoś ma namiary na taki specyfik - dajcie znać proszę
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 13:39   #3934
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Maść cynkowa
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 13:47   #3935
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

maść cynkowa - lubię ją ale używam na noc... na dzień raczej ciężko byłoby mi ją stosować...
A jeszcze jedno pytanie: przeczytałam właśnie o takim kosmetyku jak Glyco-A ISIS Pharma o stężeniu 12% - czy po zastosowaniu tego na twarz, mocno jest się zaczerwienionym, tzn aż "bucha czerwonością"? Pytam, bo zastanawiam sie nad kupnem, a nie chcę straszyć w akademiku
A moja cera jest niestety przesuszona... Choć już nie tak bardzo jak była
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 16:26   #3936
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

blond_i miłymi słowami o Wizażankach z tego watku skusiłas mnie do wysmażenia Ci dluzszego posta
Na poczatek powtorze to co już wielokrotnie było pisane -serie przeciwtradzikowe to w wiekszosci sa koszmarki z alkoholem i SLSem, przesuszajace skóre i stymulujace ją do "nadrabiania zaległosci" w postaci wzmożonego wydzielania sebum. Ponadto nie zawieraja własciwie cennych dla skóry składników, sa pełne niepotrzebnych wypełniaczy składu.
Radze Ci zaczac od pożegnania takich wynalazków i skupienia sie na wprowadzeniu delikatnej pielegnacji.
kilka rad i produktów na szybko :
1) oczyszczanie
oczywiscie coś delikatnego, bez detergentów typu SLS. Przykłady żeli:
-Babydream
-Pollena Malwa Terapia Nawilżajaca (moj ulubiony od dluzszego czasu - szkoda, ze dosc trudno dostepny. Jest w hipermarketach Auchan )
-Ziaja
-Lirene

2) tonizowanie. Również coś delikatnego, bez alkoholu
-GarnieR do skóry wrażliwej
-Pollena Eva (moje naj, naj - wszystkie z tej serii godne polecenia)
-Uroda Melisa

3) Nawilzanie - lekko, i niezapychajaco, ale odżywczo

-Tialo Kremożel lekka formuła + antyseptyczny olejek z drzewa herbacianego w składzie
- Pollena Eva z melisą
-Flos Lek - seria hypoalergiczna
-Galanea (fajny skład , wybacze nawet w nazwie to słowko "matujacy")
-Humektan ( nie jest super odzywczy, ale nie ma w nim co zapchac na 100%)

4) Maseczki
Glinka zielona , ktorej uzywasz jest ok. Dobrze, ze stosujesz od czasu do czasdu, gdyż łatwo z nia przesadzić , przesuszyc cere i spowodować efekt odwrotny do zamierzonego.
Na dluzsza mete polecam maseczki oparte na delikatniejszej glince białej i ekstraktahc odpwiednich do problematycznej skóry np.:
-Herba Studio, Best
-fitoterapia, Kwiat Bzu

5) Demakijaż
Wszelkie micele badz mleczka. Ważne by były delikatne. Mleczko najlepiej bez śmieci typu parafina czy nadmierna ilosc konserwantów - o brak parafiny niestety trudno
np. Rival de Loop Selection z rossmanna

6) Makijaż

Kosmetyki do makijażu powinny być lekkie, nie zapychajace, bo można nimi zniszczyc cały wysiłek włozony w odpowiednia pielegnacje. Polecam zainteresowac sie minerałami (PODFORUM MINERALNE)

W walce z zaskórnikami grudkami na poczatek przydałoby sie odwiedzic dobrą kosmetyczkę i oczyscic cere. Rozpusc wici wsrod znajomych, na wizazu nawet były chyba watki z polecanymi kosmetyczkami.
Po oczyszczeniu powinnas już regularnie stosować peeling enzymatyczny np. Ziaja Calma, by zapobiec nawrotom zanieszyczen
Możesz też rozważyc zabieg mikrodermabrazji czy zastosowanie jakiś kwasów. Tematem radze sie zainterosować, poczytac i ewentuaklnie na jesien wybrac jakas kuracje kwasowa, gdyż jest to najodpowiedniejsza pora roku na zluszczanie (malutkie stezenia mozna stosowac nawet latem, a kwasy PHA sa calkowicie niefotouczulajace - jednak ogolna zasada brzmi :kwasy = obowiazkowo filtr przeciwsloneczny na codzien)
Zbiór najważniejszych linków dot. tematu
- http://www.biochemiaurody.com/vademe...omparison.html
- https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094
- http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-acids.html

Wszystko w wielkim, wielkim skrócie, odsyłam na inne watki biochemicznego forum, napewno sa o wszystkim o co zahaczyłam tylko
Gdybyś miała problem ze znalezienim niektorych niszowych kosmetyków szukaj np. na www.☠☠☠☠☠☠☠ - (apteki z ktorych można odebrac zamowienie osobiscie, bez dodatkowych kosztów)

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-04-09 o 19:01 Powód: dopisek
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 19:46   #3937
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Shee'naz poprzedni post nie do mnie, ale mam pytanie gdzie kupujesz glinke Herba Studio Best? na dozie nie ma
__________________





"Każdy ma takiego diabła jakiego się boi."
Rewers
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 19:54   #3938
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Shee'naz poprzedni post nie do mnie, ale mam pytanie gdzie kupujesz glinke Herba Studio Best? na dozie nie ma
no niestety, też zauwazyłam, ze na ☠☠☠☠☠☠☠ sa wszystkie kosmetyki z serii Best oprocz tej maseczki. Chyba do nich napisze, zeby ja sciagneli.
Teraz zamowiłam ze strony producenta, bo nie mogłam nigdzie dostac.
Przesyłka 6 zł, maseczka ok 8,zł wiec w sumie i tak niedrogo wyszlo
http://www.herbastudio.pl/opis.php?id=29
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 00:14   #3939
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny a jak często myjecie buźkę ? Bo po przestudiowaniu tego wątku myślałam żeby myć raz dziennie wieczorem, ale sama nie wiem kurcze jestem przyzywczajona, ze rano też myję. Na codzień stosuję mydło biały jeleń, stosuje ktoś jeszcze ? co o nim sądzicie ? Tak myślałam nad ograniczeniem pielegnacjii i nawet się zastanawiam co by było gdyby przemywać twarz tylko micelem, albo samym naparem z rumianku i tyle żadnych żeli, toników, no pewnie krem by był niezbędny, ale np. z bebydream rumiankowy, on jest taki delikatny.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 06:41   #3940
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Czy to mozliwe, że żel uniwersalny babydream mnie wysusza? Kiedyś używałam agresywnych żeli z SLS i nie wysuszały tak, teraz po myciu mam skórki...no co jest grane?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 08:03   #3941
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak często myjecie buźkę ? Bo po przestudiowaniu tego wątku myślałam żeby myć raz dziennie wieczorem, ale sama nie wiem kurcze jestem przyzywczajona, ze rano też myję. Na codzień stosuję mydło biały jeleń, stosuje ktoś jeszcze ? co o nim sądzicie ? Tak myślałam nad ograniczeniem pielegnacjii i nawet się zastanawiam co by było gdyby przemywać twarz tylko micelem, albo samym naparem z rumianku i tyle żadnych żeli, toników, no pewnie krem by był niezbędny, ale np. z bebydream rumiankowy, on jest taki delikatny.
ja myję buźkę dwa razy dziennie (rano i wieczorem), ja słyszałam że buźke należy myć rano, co do białego jelenia to różne są opinie ale jeśli tobie pomaga to czemu masz go odstawiać, z tym ograniczaniem pielęgnacji to jest różnie

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

http://www.ayurvedik.pl/produkty.html
słyszałyście o tym ? podobnież wszystkie zaskórniki i wypryski znikają
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-10, 08:29   #3942
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak często myjecie buźkę ? Bo po przestudiowaniu tego wątku myślałam żeby myć raz dziennie wieczorem, ale sama nie wiem kurcze jestem przyzywczajona, ze rano też myję. Na codzień stosuję mydło biały jeleń, stosuje ktoś jeszcze ? co o nim sądzicie ? Tak myślałam nad ograniczeniem pielegnacjii i nawet się zastanawiam co by było gdyby przemywać twarz tylko micelem, albo samym naparem z rumianku i tyle żadnych żeli, toników, no pewnie krem by był niezbędny, ale np. z bebydream rumiankowy, on jest taki delikatny.
Nie wyobrażam sobie, żeby nie myć rano. Raz nie umyłam (tylko przetarłam micelem) i miałam wrażenie, że mam ciągle tłustą skórę. Używam mydła Bambino, jest najlepsze
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 08:47   #3943
landrynka1111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

spam!

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-04-10 o 12:26
landrynka1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 10:51   #3944
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak często myjecie buźkę ? Bo po przestudiowaniu tego wątku myślałam żeby myć raz dziennie wieczorem, ale sama nie wiem kurcze jestem przyzywczajona, ze rano też myję. Na codzień stosuję mydło biały jeleń, stosuje ktoś jeszcze ? co o nim sądzicie ? Tak myślałam nad ograniczeniem pielegnacjii i nawet się zastanawiam co by było gdyby przemywać twarz tylko micelem, albo samym naparem z rumianku i tyle żadnych żeli, toników, no pewnie krem by był niezbędny, ale np. z bebydream rumiankowy, on jest taki delikatny.

Co do częstości mycia twarzy jest wiele opinii, trzeba dobrać indywidualnie, ja myję twarz dwa albo trzy razy dziennie, na noc nakładam różne maści, często pastę cynkową, która rano jeszcze jest na twarzy, wiec nie mam możliwości, żeby tego nie zmyć , ale niektórym dziewczynom rano wystarczy tonik hydrolat ,czy napar ziołowy.

Dla mnie micel służy do zmywania makijażu, używanie go zaraz po wstaniu dla mnie jest dziwne, jak już to tonik, jakaś woda termalna rano.

Ja myję twarz rano Białym Jeleniem, są rożne opinie, mnie służy, wieczorem myję babydreamem, bo mam go postawionego pod prysznicem.

Jeśli nie masz problemów z trądzikiem i nie używasz żadnych maści itp. możesz spróbowac przemywac twarz rumiankiem lub jakimś bezalkoholowym delikatnym tonikeim np. ziaji i zobaczysz jak sie będzie skóra zachowywac w ciągu dnia.
__________________





"Każdy ma takiego diabła jakiego się boi."
Rewers
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 17:58   #3945
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

oj trądzik mam i to duży, ale po prostu już mi ręce opadają, próbuję wszystkiego po kolei, spróbuje przez weekedn przemywać tylko micelem zobaczę jakie efekty będą i dam wam znać. Właśnie czytałam, ze nie wolno myć za często buzi, ale rano i wieczorem jak nie umyję czuje się dosyć dziwnie, taka brudna.


Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość


http://www.ayurvedik.pl/produkty.html
słyszałyście o tym ? podobnież wszystkie zaskórniki i wypryski znikają
AAAAA przecież ja to mam stoi u mnie na stoliku, ale nie używałam jeszcze bo chwilowo leczę się acne derm.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett


Edytowane przez black-bubu
Czas edycji: 2010-04-10 o 17:59
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 19:38   #3946
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

http://www.ayurvedik.pl/produkty.html --> ten krem wystarczy jak się stosuje punktowo? szukam czegoś skutecznego właśnie. zastanawiałam się też nad Linodermem i Acnefanem.
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 22:56   #3947
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Odkryłam tanie produkty z kwasami (2% salicyla) i duża zawartością mocznika. Do tego skład prezentuje sie leciutko. Wyglada na fajna alternatywe dla dużo droższego effaclara, aczkolwiek te 20% mocznika nie nadaje sie do stosowania bez przerwy na twarz. Tak czy siak kremik wchodzi do mojej kolejki do wypróbowania

KWC
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p9539-Pilar...o_skory_100_ml
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p15680-Pila...do_skory_50_ml
w przeznaczeniu tego kremu nie ma słowa o tym że można go stosować na buźke... nie boicie się ?
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 23:28   #3948
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Nie ważne jest co napisze producent, ważne jest co jest w składzie.
Ten krem będzie bardziej odpowiednikiem serii Xerial niż effaclar i gdybym potrzebowała czegoś złuszczającego i w miarę łatwo dostępnego to nie zawahałabym się użyć. Póki co stosuję kwasy z różnych biochemicznych sklepów i w mojej pielęgnacji nie ma już miejsca na mocznik.
Ja na razie kupiłam sobie hasceral i smaruję nim łydki w celu zapobiegania wrośniętym włoskom i jest super. Już mi się zaczynały znowu robić takie krosteczki - zwiastuny późniejszych wrośniętych włosów i ładnie mi to wyleczył. Jak mi się skończy o na pewno wezmę pilarix bo jego podłoże prezentuje się o niebo lepiej. Jak już go będę miała to może i na testy na twarzy przyjdzie czas .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 08:55   #3949
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

wiecie, juz rece mi opadaja... mam 25 lat i jak pisalam cere mieszana odwodniona. czolo blyszczy sie na potęgę, a policzki sa raczej suche, no i po oczyszczeniu cery wszedzie mnie sciąga... i zauwazylam pierwsze drobne zmarszczki pod oczami - co teraz? przeciez kazdy silniejszy krem mnie zapycha, czy juz moge stosowac cos na zmarszczki?!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 12:51   #3950
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Nie ważne jest co napisze producent, ważne jest co jest w składzie.
Ten krem będzie bardziej odpowiednikiem serii Xerial niż effaclar i gdybym potrzebowała czegoś złuszczającego i w miarę łatwo dostępnego to nie zawahałabym się użyć. Póki co stosuję kwasy z różnych biochemicznych sklepów i w mojej pielęgnacji nie ma już miejsca na mocznik.
Ja na razie kupiłam sobie hasceral i smaruję nim łydki w celu zapobiegania wrośniętym włoskom i jest super. Już mi się zaczynały znowu robić takie krosteczki - zwiastuny późniejszych wrośniętych włosów i ładnie mi to wyleczył. Jak mi się skończy o na pewno wezmę pilarix bo jego podłoże prezentuje się o niebo lepiej. Jak już go będę miała to może i na testy na twarzy przyjdzie czas .
ja go kupiłam ale jakos się troszke boje użyć na twarz...
może masz rację że nieważne co pisze producent... mi się wydawało że skoro coś ma inne przeznaczenie może być znacznie mocniejsze (a skóra twarzy jest delikatniejsza niż ciała )
przed jakimś dniem wolnym zbiorę się w sobie i wypróbuje tylko jak to złuszcza to czym potem nawilżyć? humektan sobie na bank nie poradzi...
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 13:19   #3951
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja użyłam go do twarzy i powiem, że nic mi się złego nie stało. Wręcz przeciwnie, po niczym innym skóra nie była tak miękka i wygładzona, podobna sytuacja na łydkach z którymi zawsze miałam problemy.

Podobnie jak Ty zastanawiam się, co on dokładnie robi. Czy nawilża, czy złuszcza? Bo ja zauważyłam przyjemne nawilżenie, ale to po jednym użyciu, a nie chciałabym sobie zrobić nim krzywdy.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 13:39   #3952
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mocznik nie złuszcza tak jak kwasy. Przy kwasach (mówię o peelingach) wierzchnia warstwa naskórka najpierw jakby wysycha i przez kilka dni z twarzy odpadają płatki naskórka. Jak kogoś denerwują to można je próbować zrolować masując twarz olejem.
Przy moczniku wierzchnia warstwa naskórka jakby rozmięka i złuszczająca się skóra wygląda jak strzępki gumki do gumowania. Sporo takich strzępek skóry zeszło mi z łydek, ale ja się smarowałam obficie i chciałam tego "łuszczenia".
20% to dość dużo ale nałożone np raz lub dwa razy w tygodniu cienką warstwą nie będzie powodowało widocznego złuszczania. Po takim zabiegu też nie trzeba jakiegoś specjalnego nawilżania bo sam mocznik nawilża. Humektan poradzi sobie bez problemu .
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 14:00   #3953
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a czy ktoś stosował go na przebarwienia potrądzikowe? poradziłby sobie z nimi? bo z kwasami jestem na bakier póki co...
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 14:38   #3954
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Teoretycznie powinien pomagać na przebarwienia ale teoria teorią a praktyka praktyką.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=417485 tu jest temat o moczniku póki co niemal pusty ale ja ciągle czekam aż się zacznie zapełniać.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 15:38   #3955
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczyny właśnie zrobiłam sobie tonik aspirynowy, ale powiedzcie mi czy dodawałyscie do niego coś extra np. żel aloesowy z palomy na nawilżanie, albo olejek z drzewa herbacianego ?
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 16:16   #3956
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Odkryłam tanie produkty z kwasami (2% salicyla) i duża zawartością mocznika. Do tego skład prezentuje sie leciutko. Wyglada na fajna alternatywe dla dużo droższego effaclara, aczkolwiek te 20% mocznika nie nadaje sie do stosowania bez przerwy na twarz. Tak czy siak kremik wchodzi do mojej kolejki do wypróbowania

KWC
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p9539-Pilar...o_skory_100_ml
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p15680-Pila...do_skory_50_ml
mialam squamax tego samego producenta, o podobnym stezeniu mocznika, nie polecam uzywac do twarzy na zaskorniki za mocne stezenie, do tego to maslo shea.

to kosmetyki typowo lecznicze, raczej dla suchej skory, pogrubialej, wiec o tlustawej konsystencji

bez rekawiczek nie radze nakladac, chyba, ze ktos chce miec dlonie z odchodzacym naskorkiem, umycie rąk zaraz po nie pomoze.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2010-04-11 o 16:25 Powód: pomylka, chodzilo mi o squamax
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 20:04   #3957
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Ja użyłam go do twarzy i powiem, że nic mi się złego nie stało. Wręcz przeciwnie, po niczym innym skóra nie była tak miękka i wygładzona, podobna sytuacja na łydkach z którymi zawsze miałam problemy.

Podobnie jak Ty zastanawiam się, co on dokładnie robi. Czy nawilża, czy złuszcza? Bo ja zauważyłam przyjemne nawilżenie, ale to po jednym użyciu, a nie chciałabym sobie zrobić nim krzywdy.
ja też go dziś nałożyłam ale po tym jak już zmyłam go to miałam jakby małe łuszczące się plamki na czole
Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Mocznik nie złuszcza tak jak kwasy. Przy kwasach (mówię o peelingach) wierzchnia warstwa naskórka najpierw jakby wysycha i przez kilka dni z twarzy odpadają płatki naskórka. Jak kogoś denerwują to można je próbować zrolować masując twarz olejem.
Przy moczniku wierzchnia warstwa naskórka jakby rozmięka i złuszczająca się skóra wygląda jak strzępki gumki do gumowania. Sporo takich strzępek skóry zeszło mi z łydek, ale ja się smarowałam obficie i chciałam tego "łuszczenia".
20% to dość dużo ale nałożone np raz lub dwa razy w tygodniu cienką warstwą nie będzie powodowało widocznego złuszczania. Po takim zabiegu też nie trzeba jakiegoś specjalnego nawilżania bo sam mocznik nawilża. Humektan poradzi sobie bez problemu .
o własnie to co napisałaś miałam na czole... wsmarowałam tak jak pisałaś humek i mam nadzieję że mi przejdzie...
myślałam żeby 3 razy w tygodniu co drugi dzień go stosować żeby pozbyć się przebarwień, zaskórników i "okazjonalnych pryszczy"

wichrowe_wzgorza zdam relację czy mi pomógł na przebarwienia tylko że ja mam potrądzikowe (niewiele ale jeszcze są )
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 20:46   #3958
Pati155
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 697
GG do Pati155
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam ;] Dziewczyny potrzebuję Waszej pomocy.
Zamierzam kupić puder (najlepiej w kamieniu) do cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się. Ma on pełnić zadanie wykończenia makijażu. Po prostu chcę go nałożyć na tzw. strefę T aby ją zmatowić. Zależy mi aby ten puder miał lusterko (dzięki niemu można w ciągu dnia zrobić szybką poprawkę). Przeglądałam już tyle KWC i na żaden nie mogę się zdecydować. Proszę, polećcie mi coś.
Pati155 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 21:36   #3959
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Pati155 Pokaż wiadomość
Witam ;] Dziewczyny potrzebuję Waszej pomocy.
Zamierzam kupić puder (najlepiej w kamieniu) do cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się. Ma on pełnić zadanie wykończenia makijażu. Po prostu chcę go nałożyć na tzw. strefę T aby ją zmatowić. Zależy mi aby ten puder miał lusterko (dzięki niemu można w ciągu dnia zrobić szybką poprawkę). Przeglądałam już tyle KWC i na żaden nie mogę się zdecydować. Proszę, polećcie mi coś.
Mogę polecić Ci puder z Miss Sporty so clear - stosuję go od 2 lat, w międzyczasie stosowałam jeszcze inne antybakteryjne (np.Synergen) , ale nie spełniały swojego zadania - miss sporty to jedyny puder, który po prostu matowi i nie robi nic innego (niespodzianki, podrażnienia). Ma kolor transparentny i jest świetny, ale niestety nie ma lusterka
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 08:28   #3960
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

wewelinka - dzięki, będę czekała na jakieś informacje. Moje przebarwienia też są potrądzikowe, ale od jakiegoś czasu chyba coś się stało, bo mam ich nagle niezmiernie dużo dlatego nie wiem już co z nimi robić...
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.