Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 14:07   #3691
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Madziczko, na pewno mozesz dodac HA do oleju (a raczej olej do HA i do tego kropelke jedwabiu tez (sprawdz przepis na ekspresowe serum jedwabne na mazidlach). Owies do odzywki do wlosow, szamponu.. ja dodalam do olejku do ciala. Tyle wiem, o reszcie niech sie wypowiedza expertki...
Dziękuję.


Teraz się zastanawiam - czy dobrze zrobiłam. Dodałam NMF do oleju - może powinnam odwrotnie?
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 14:38   #3692
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Doszly moje produkty z mazideł Nie planuję dziś wychodzić z domu, więc wysmarowałam się już. Na pierwszy ogień poszedł hydrolat różany - cudowny zapach - już się uzależniłam. Z tego co zauważyłam - wygładza i koi. Potem na twarz powędrował macerat z kasztanowca plus 2 krople NMF. Tu o działaniu jeszcze niewielę mogę powiedzieć, jedynie o konsystencji. Za waszą radą zmieszałam właśnie olej z NMF i mam wrażenie, że przez to konsytencja jest lżejsza. Owszem mam na twarzy tłusty film, ale wydaje mi się, że gdybym nałożyła sam macerat byłoby jeszcze bardziej ciężko i tłusto. Na noc taki miks będzie jak najbardziej w porządku


A teraz mam pytanie - dostałam próbki I nie wiem za bardzo z czym mogę zmieszać jedwab hydrolizowany, kwas hialuronowy wielocząsteczkowy i owies hydrolizowany. Czy kwas hialuronowy mogę zmieszać właśnie z maceratem z kszatnowca? Czy owies także?
kwas HA jest podstawą wszelkich ser ekspresowych - wylewasz w zagłębienie dłoni, możesz do niego dodać właśnie NMF, jedwab, owies, pantenol, słowem wszystko co rozpuszczalne w wodzie, zmieszać i dodać parę kropli wybranego oleju
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 14:55   #3693
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
kwas HA jest podstawą wszelkich ser ekspresowych - wylewasz w zagłębienie dłoni, możesz do niego dodać właśnie NMF, jedwab, owies, pantenol, słowem wszystko co rozpuszczalne w wodzie, zmieszać i dodać parę kropli wybranego oleju
To super
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 17:54   #3694
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Schnueffelchen Pokaż wiadomość
Z pomysłów własnych zainspirowanych Waszymi postami wymyśliłam gel keratolityczny na pięty, żeby ich nie męczyć tarką - 50% mocznika, 15% kw. mlekowego, jako zagęszczacz hydroksyetylceluloza. Konsultowałam z Limarią (mam to szczęście co Marianna , podała mi te proporcje. Jak ukręcę i wyjdzie, to zdam relację
Schnueffelchen spadasz mi z nieba Szukałam właśnie jakiegoś przepisu do stóp z mocznikiem i kwasem Kochana ile dać tego zagęszczacza Żelik zostawiasz na całą noc czy na chwilę? Nakładasz na niego kremik jeszcze?
Z góry dziękuję za pomoc
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 18:06   #3695
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Schnueffelchen spadasz mi z nieba Szukałam właśnie jakiegoś przepisu do stóp z mocznikiem i kwasem Kochana ile dać tego zagęszczacza Żelik zostawiasz na całą noc czy na chwilę? Nakładasz na niego kremik jeszcze?
Z góry dziękuję za pomoc
Też się chętnie przyczaję na ten żel
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 20:40   #3696
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny- chciałam się jeszcze raz upewnić: Prawidłowa kolejność to najpierw np. NMF, kwas hialuronowy a potem dopiero wkrapiam olejki? Chodzi mi oczywiście o błyskawiczne miksy nakładane na twarz
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-13, 20:46   #3697
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny- chciałam się jeszcze raz upewnić: Prawidłowa kolejność to najpierw np. NMF, kwas hialuronowy a potem dopiero wkrapiam olejki? Chodzi mi oczywiście o błyskawiczne miksy nakładane na twarz
Madziczko, kolejność nie gra roli - ja np. daję najpierw HA, ewentualnie NMF i inne humektanty, a na końcu olej.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 21:17   #3698
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Madziczko, kolejność nie gra roli - ja np. daję najpierw HA, ewentualnie NMF i inne humektanty, a na końcu olej.

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 08:18   #3699
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

potrzebuję szybkiej pomocy
Czy olej makadamia z EcoSpa był rafinowany? Bo teraz jest informacja na ich sronie, że obecnie dostępna wersja pochodzi z nowej dostawy i cechuje się wyrazistym kolorem i zapachem charakterystycznym dla oleju naturalnego.
Zara wychodze na miasto do sklepu z ekologiczna żywnościa, w którym chciałam kupić właśnie albo olej makaamia albo z pestek moreli, a podejrzewam, że tam mają makadamie jeszcze z poprzedniej dostawy
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 08:34   #3700
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
potrzebuję szybkiej pomocy
Czy olej makadamia z EcoSpa był rafinowany?
Nie był - tzn ten co go miałam kilka razy nie był na pewno - pachniał dosyć intensywnie orzeszkami, po wysmarowaniu się - człowiek czuł się jak słoń w fistaszkowym raju.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 08:41   #3701
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Chomik - ślicznie dziękuję za szybką odpowiedź
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-14, 09:09   #3702
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

potwierdzam, mój wonieje jak powinien, a kupowałam w lato jakoś
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 10:50   #3703
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, czym się kierujecie tworząc mieszanki olejowe, np. do ciała? Staracie się dobierać oleje pod względem trwałości (np. baza z wosku jojoba), przenikalności etc. Ostatnio stosowałam głównie konfekcjonowane mieszanki (lenistwo :/) i zaczynam zauważać jakieś tam prawidłowości, ale byłabym wdzięczna za kilka wskazówek.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 12:10   #3704
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mentho, ja kieruje sie głownie wchłanialnością. Rzadko kompnuje mieszanki, smaruję się raczej monoolejowo Moi ulubieńcy do ciała to: słonecznik, dzika róża, sezam, a ostatnio len (wszystkie z Oleofarmu). Jojoby mi trochę szkoda...

A na mazidłach owocowe nowości olejowe:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Ilono, nie odpowiada Ci lawenda z ZSK?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 12:16   #3705
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ilono, nie odpowiada Ci lawenda z ZSK?

ten zapach jest jakiś taki mdląco-słodkawy, jakby suszonych ziół
nie wiem jak pachnie suszona lawenda, preferuję świeżą
a tak się cieszyłam, że bedę miała do spryskiwania pościeli przed snem etc.
w sumie melisa też mi pachnie suszonym zielem, ale ten zapach mogę znieść
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 16:29   #3706
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzisiaj mialam przyjemnosc zapoznania sie z opisywanym przez Was zapachem rozano-miodowym hydrolatu z ZySKa wlasnym nosem podoba mi sie! W dziedzinie balsamow ustowych odnioslam pelen sukces: wreszcie konsystencja i zapach mi sie podobaja
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 16:41   #3707
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja mam już drugą butelkę hydrolatu różanego z ZSK , a tym razem skusiłam się też na rumianek. Zresztą moje zapasy hydrolatowe zaczynają przypominać zapasy olejowe - mam jakieś 2,5 litra wód kwiatowych w lodówce Nawet przy moim zużyciu (które zresztą ostatnio udało mi się nieco zmniejszyć ) to raczej sporo, prawda?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 16:51   #3708
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna, gdzie Ty to wszystko trzymasz? ja juz mam wypelnione dwa pokazne plastikowe pudelka w lodowce. Niedlugo zacznie brakowac miejsca na jedzenie.. No i te nieszczesne buteleczki, dzisiaj ukrecilam kolejny tonik - mietowy z ZSK - a gdzie sera, odzywki do wlosow, oleje.. Potrzebna mi dodatkowa lodowka
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 17:00   #3709
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Jak to gdzie? Półprodukty na dolnej półce lodówki, a gotowe kosmetyki na drzwiczkach Opracowałam już specjalną technikę optymalizacji przestrzeni w swojej lodówce - na razie mieszczą się i mazidła, i jedzenie. Problem mam tylko przed świętami albo przed większą imprezą, bo wtedy nagle pojawiają się i mięsiwa, i ciasta, i bigosy...

Tak przy okazji - macie może pomysł, jak sensownie wykorzystać olej rycynowy? Nie mam ochoty babrać się w maskę do włosów (tu kokosek mnie zupełnie zaspokaja) ani nakładać go na rzęsy, bo trochę boję się podrażnienia, a poza tym moim rzęsom chyba nie brakuje gęstości ani witalności. Zastanawiałam się nad dodaniem go do olejku myjącego, bo wyczytałam, że działa jak emulgator. Wydaje mi się zresztą, że któraś z dziewczyn (Czarny Elf ) pisała o takim - bezemulgatorowym, ale trochę rycynowym - olejku do mycia twarzy...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-14, 17:02   #3710
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ja mam już drugą butelkę hydrolatu różanego z ZSK , a tym razem skusiłam się też na rumianek. Zresztą moje zapasy hydrolatowe zaczynają przypominać zapasy olejowe - mam jakieś 2,5 litra wód kwiatowych w lodówce Nawet przy moim zużyciu (które zresztą ostatnio udało mi się nieco zmniejszyć ) to raczej sporo, prawda?
Prawda!!

U mnie na stanie też dużo hydrolatów, ale w sumie mniej. Jest lipa, kocanka, lawenda- dużo, oczar - dużo, rozmaryn, resztka słodkiej róży i neroli, a i jeszcze zachowana mała truskawka i czereśnia na zimę na pocieszenie.
Skończyło się ukochane geranium, ale musi poczekać chyba do wiosny
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 17:03   #3711
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna, jak nie wiem co zrobić z olejem to albo ładuję go do olejku myjącego, albo do peelingu cukrowego.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 17:06   #3712
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

no podobno działa jak emulgator, dlatego dodałam go do olejku do mycia ciała, trudno mi było stwierdzić, czy było lepiej, bo nigdy nie powtarzam tego samego składu, więc porównania brak
w każdym bądź razie do olejku spokojnie możesz dodać, tylko niezbyt dużo bo wysusza
można tez do błyszczyków, bo nadaje piękny połysk ale ... patrz wyżej
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 17:07   #3713
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mrs. Doubtfire, czereśnię i truskawkę też zachomikowałam na zimne, ponure dni
A kocanki, rozmarynu ani lipy jeszcze nie miałam - i zdecydowanie w najbliższym czasie mieć nie będę...

Dzięki za rady - chyba w takim razie powędruje do mycia, bo błyszczyk mam dopiero co zrobiony. Dostałam próbkę oleju rycynowego z ZSK i stąd moje pytanie.

EDIT: Rycynę wlałam "na oko" do olejku myjącego z sezamem - miałam go jakieś 90 ml, wciapnęłam ok. 10-12 ml oleju rycynowego. Emulgatora już nie dodawałam, niech rycyna pokaże, co umie. Mam nadzieję, że w takiej ilości mnie nie wysuszy.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-10-14 o 19:16
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-14, 20:37   #3714
kmq
Raczkowanie
 
Avatar kmq
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 205
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

do mnie dotarly dzisiaj zgodnie z tematem:
- hydrolat rozany jak zawsze
- probka mietowego
- olej z rozy pizmowej
- probka jojoba
- lanolina
- olej kokosowy

hydrolatu mietowego jeszcze nie mialam, ale pachnie kosmicznie - krople zoladkowe! ja jestem ogolnie niewrazliwa, ale zapach 'charakterystyczny'
z olejem z rozy zrobilam juz 3 mikstury - piszcie jakbym popelniala zbrodnie na mazidlach (co jest bardzo mozliwe niestety)
* olejek myjacy do twarzy wg mazidlowego przepisu (w tym zmieszalam 50/50 ze slonecznikowym, mam nadzieje ze nie zepsulam + emulgator. dzisiaj wieczorem go wyprobuje, na rekach wydawal sie b. lagodny wiec bez stresu
* 2 olejek, tylko na probe - cromollientowy + betaina kokamidopropylowa, zageszczony karagenianem + genialny pomysl 3 krople gliceryny bo bez sciagalo strasznie wyszedl w sumie fajny zel, na pewno agresywniejszy niz olejek wyzej ale z gliceryna juz ok
* olejek do twarzy - roza + jojoba + minimalnie lanoliny (kiedys probwalam z super rezultatem na moj wysusz) + kropla ekstraktu z rozmarynu

z kokosowego to standardowo + lanolina + rycynowy, teraz zamowilam jeszcze keratyne wiec ciekawa jestem niezmiernie bo podstawowy sklad jest mega
rycynowy dodaje zawsze do szamponu (ktory to rozwadniam - porcja szamponu dopelniona do pelna woda), wlosy sa rewelacyjne
kmq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 09:45   #3715
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna 2,5 litra ? szacuneczek

nabyłam ostatnio olej z orzechów brazylijskich z Oleofarmu (chciałam róże, ale kurde na wszystkich butelkach data ważności na róże mijała za miesiąc ) no i w sumie chyba dobrze wyszło - olej przedni dla sucharków w sam raz, ładnie się wchlania, nie jakimś tam ekspresem, ale znośnie, bardzo zmiękcza no i cera ogólnie jak płatek rózy rano.

To ostatnie może byc też (a nawet na pewno jest) efektem toniku z kwasami laktobionowym i kojowym - idze 3 tydzień jak ich uzywam (na hydrolacie z lipy machnęłam, jako że lipa ma właściwości wybielające) i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona Ogólnie przechodze teraz fazę lipową dosyć mocno i ta lipa też wszędzie ląduje gdzie tylko się da, no i macerat nastawiony. Gdzies czytałam że można myć twarz namoczonymi kwiatami lipy co zamierzam przetestować, bo zapas lipy mam calkiem pokaźny.

plan jesienny na likwidację blizn i przebarwień w toku no i to tyle ode mnie
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 17:06   #3716
!violet!
Raczkowanie
 
Avatar !violet!
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 248
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Chciałam sobie ukręcić jakieś smarowidło do ciała i wzięłam:
masło karite, olej ze śliwki, wiesiołka i tamanu.
No i wyszło coś co ma stałą konsystencję, raczej twardą (ale przypuszczam, że po prostu wzięłam za dużo masła w stosunku do olejów). Tylko problem jest taki, że jest to masakrycznie tłuste i wcale tak dobrze nie wnika w skórę. Można to położyć wyłącznie na noc, ale i tak spora część zostanie na piżamie.
Może doradzicie mi jak udoskonalić to mazidło?
!violet! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 17:13   #3717
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Chooomiku, a lipe masz z ZySKa? dostalam od nich spora probke, jeszcze jej nie napoczelam, ale zainspirowalas mnie tym tonikiem depigmentacyjnym. Czekam na kwas kojowy i bede go krecic, moze tez zrobie na lipie? a moze pol na pol z roza?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 18:40   #3718
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Violet, masła do ciała są raczej tłuste i wiele na to nie poradzisz. Możesz:
1. dodać trochę skrobi;
2. dodać emulgator i fazę wodną i przerobić to na balsam. Możesz posłużyć się jakimś przepisem z Mazideł.
Dałaś baaaardzo cenne oleje do tego smarowidła...

Pranie, lipa z ZySK-a??? To jakaś nowość czy zapowiedź?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 18:51   #3719
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna, mam nadzieje, ze zapowiedz.. Dostalam pokazna probke, nie moge sie doczekac kiedy pojawi sie pelnowymiarowe opakowanie. W ogole bardzo podobaja mi sie hydrolaty z ZSK. Bylam zachwycona tymi z mazidel, lubie ich szklane apteczne buteleczki. Ale ZSK kusi, kusi...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-15, 19:02   #3720
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki, Pranie To świetnie - ciekawe, czy mięta też bułgarska...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.