Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-19, 13:45   #3121
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
heloł
obserwuję Was już jakiś czas (ze zmienną częstotliwością), sporo się poduczyłam nt. farbowania - wątek o słabym utleniaczu miał w tym duży udział (Kamilanet - też dziękuję)
Do farb sklepowych zraziłam się jakieś półtora roku temu i powoli dojrzewam do kupienia czegoś na alledrogo. Tymczasem (zdecydowanie za rzadko) chodzę do fryzjera - do tej pory farbowałam Wellą - CT+ lub Kollestonem, ciepłe brązy na poz. 7 (mimo, że chciałam coś chłodniejszego to jednak dawałam się przekabacić fryzjerkom). Dziś idę na Goldwella - trzymajcie kciuki by ładnie wyszło.

A jak się bardziej wczytam co Wam dobrze siwki (coraz więcej mam tego paskudztwa na głowie) trzyma to się wybiorę na wirtualne zakupy.

pozdr.
O! Goldwell?? TopChic? Napisz koniecznie jak wyszło! Interesuje mnie głównie trwałość tej farby... Też się na nią czaję
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:05   #3122
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

L_ka, koniecznie opisz swoje doświadczenie z Topchic. Wiem, że niebawem trzeba będzie się przerzucić na farbę trwałą, a Colorance i Topchic mają tę samą paletę kolorów, którą uwielbiam. Na innym forum znalazłam opinię, tylko jedną, co prawda, że Topchic łapie sporo jaśniej, niż na palecie. Może będzie to dobry zamiennik dla dziewczyn stosujących Majirel, u których ta farba łapie zazwyczaj o ton lub dwa ciemniej, niż na palecie.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 18:16   #3123
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
L_ka, koniecznie opisz swoje doświadczenie z Topchic. Wiem, że niebawem trzeba będzie się przerzucić na farbę trwałą, a Colorance i Topchic mają tę samą paletę kolorów, którą uwielbiam. Na innym forum znalazłam opinię, tylko jedną, co prawda, że Topchic łapie sporo jaśniej, niż na palecie. Może będzie to dobry zamiennik dla dziewczyn stosujących Majirel, u których ta farba łapie zazwyczaj o ton lub dwa ciemniej, niż na palecie.
Dokłanie to samo słyszałam od fryzjerki pracującej na Goldwellu. Podobno łapie jaśniej. Powiedziała, że poziom 7 wychodzi jak 8. Dlatego ja na pewno - w przypadku TopChic jak i Colorance skuszę się na 6.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 19:16   #3124
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Dokłanie to samo słyszałam od fryzjerki pracującej na Goldwellu. Podobno łapie jaśniej. Powiedziała, że poziom 7 wychodzi jak 8. Dlatego ja na pewno - w przypadku TopChic jak i Colorance skuszę się na 6.
Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
L_ka, koniecznie opisz swoje doświadczenie z Topchic. Wiem, że niebawem trzeba będzie się przerzucić na farbę trwałą, a Colorance i Topchic mają tę samą paletę kolorów, którą uwielbiam. Na innym forum znalazłam opinię, tylko jedną, co prawda, że Topchic łapie sporo jaśniej, niż na palecie. Może będzie to dobry zamiennik dla dziewczyn stosujących Majirel, u których ta farba łapie zazwyczaj o ton lub dwa ciemniej, niż na palecie.
Heh, jak jutro coś zobaczę to napiszę, na razie mogę tylko stwierdzić, że w sztucznym świetle to wygląda niemal dokładnie tak jak było - "wesoło" pobłyskuje złoto z miedzią - miałam robione 7N + 8N pól na pół i cm 8AN.
Piszecie, że łapie jaśniej niż na palecie - z tego wynika że powinnam mieć dużo jaśniejsze niż mam (ten 8N był jasny -jaśniejszy niż inne 8-ki), tak więc nie wiem. Dodam, że mój naturalny fryzjerka określiła na poz. 6 (ciemny blond), podobnie, poz. 6-7, resztki Kolestona (de facto 7.3 +8.03 -nie, znalazłam notatkę, to było 7.7 +8.07, nie pamiętam w jakich proporcjach) - to tak informacyjnie, nie wiem czy coś z tego wynika, jakaś ociężała umysłowo dziś jestem.

Aha, oczywiście siwki niespecjalnie pokryte, podobnie jak po Kolestonie. Dziwne, ale wydaje mi się że CT+ lepiej pokrywa siwe włosy, przynajmniej na początku, zanim sie nie spierze - możliwe to?
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-03-27 o 19:04 Powód: korekta numerów
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-19, 22:39   #3125
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

L_ka, moim zdaniem nie miałaś prawa otrzymać chłodnego, a już w szczególności popielatego brązu, jeśli fryzjerka nałożyła ci odcień N (naturalny). Malutki dodatek AN (popielaty naturalny) NIE DA RADY ochłodzić złotych czy rudych włosów. Uważam, że fryzjerka popełniła błąd. Bazowym kolorem powinien być popiel (niebieski) i opal (fioletowy) z EWENTUALNYM dodatkiem natury, choć uważam, że bez sensu, jeśli na włosach miałaś złoto z miedzią. Zrób jutro zdjęcie w dziennym świetle, aż jestem ciekawa efektu, jaki daje Topchic.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 20:39   #3126
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Zdjecie będzie jutro - muszę wziąc aparat do pracy. Sama jestem ciekawa, dziś w dziennym świetle miałam tylko małe lustereczko, więc ogólnego efektu nie widziałam, tylko punktowo.

Zdaję sobie sprawę, że nie miałam prawa otrzymać chłodnego koloru, ale naturalny chyba też nie powinien dawać tej rudości. Chyba, że moje pojęcie o odcieniach jest całkiem błędne i mówiąc naturalny mam na myśli chłodny. Ale, tak jak mówisz, fryzjerka zrobiła błąd, bo pokazałam jej o jaki odcień mi chodzi - i na zdjęciu, i na własnych odrostach - więc powinna powiedzieć: żeby tak było to ja muszę... i wtedy nie ma problema.

A tak gwoli wyjaśnienia - proszę, napiszcie jak byście określiły te kolorki? (wiem, że są różne)
[link usunięty na prośbę zainteresowanej] oraz
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...2&d=1254410937 + https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1254410937 (mówię o tym podstawowym, bo niektóre pasma są z fioletem)
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-02-10 o 22:11
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 00:32   #3127
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

"Zdaję sobie sprawę, że nie miałam prawa otrzymać chłodnego koloru, ale naturalny chyba też nie powinien dawać tej rudości..."

Wydaje mi się, że przez nałożenie farby naturalnej fryzjerka tylko wzmocniła ciepły rudo - złoty refleks, który miałaś już we włosach. Właśnie dlatego powinna była użyć popielu i opalu, żeby znieść te ciepłe refleksy. No, ale teraz to po ptokach. Pocieszę cię tylko, że mi też nigdy żaden fryzjer nie zafarbował włosów tak, jak chciałam. Parę razy szłam do fryzjera z 5 cm popielato-metalicznym odrostem na poziomie 7 i prosiłam fryzjera o podobny kolor na całości, po czym po zapewnieniach fryzjera, że kolor będzie identyczny, wychodziłam np. z ciepłym brązem na poziomie 4 :/ Fryzjerzy w znakomitej większości NIE POTRAFIĄ farbować, nie znają się na kolorach i podstawach farbowania. Szkoda tylko, że żaden nigdy nie przyznał, że nie da rady otrzymać danego koloru, bo... Stąd moje własne poszukiwania idealnego odcienia

Co do zdjęć, to moim zdaniem na pierwszym mamy ciepły złoty blond z lekką domieszką odcienia naturalnego, całość na poziomie 7 - 7,5. Na drugim i trzecim zdjęciu kolor bazowy wygląda na beżowy blond na poziomie 9, świetny zresztą przykład NEURALNEGO koloru włosów.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-21, 04:58   #3128
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Fryzjerzy w znakomitej większości NIE POTRAFIĄ farbować, nie znają się na kolorach i podstawach farbowania. Szkoda tylko, że żaden nigdy nie przyznał, że nie da rady otrzymać danego koloru, bo...
Tragiczna prawda. Chociaż ta mi powiedziała że "takiego" to ona nie uzyska bo... "nie wie co to za kolor", bo to zdjęcie

Cytat:
Napisane przez neith Pokaż wiadomość
Co do zdjęć, to moim zdaniem na pierwszym mamy ciepły złoty blond z lekką domieszką odcienia naturalnego, całość na poziomie 7 - 7,5. Na drugim i trzecim zdjęciu kolor bazowy wygląda na beżowy blond na poziomie 9, świetny zresztą przykład NEURALNEGO koloru włosów.
Och, dziękuję. Jednak podstawową wiedzę o odcieniach posiadam.Gorzej z poziomami, bo powiedziałabym że to drugie to też gdzieś 7-7,5-8
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 19:43   #3129
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Oj nie, drugie i trzecie zdjęcie to z pewnością nie jest poziom siódmy. Zdecydowanie coś pomiędzy ósemką i dziewiątką. Popatrz na odcienie podstawowe (les fondamentales) pod tym linkiem:
http://www.vision-hair.net/catalog/p...D=1192&image=0

Siódemka jest tu dość ciemna, dziewczyna na zdjęciu podpada chyba pod jasną naturalną blondynkę (nie ultra jasną).
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 20:13   #3130
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

No tak, do siódemki sporo brakuje, jak sie popatrzy na "les fondamentales" to rzeczywiście 8,5-9, ale już niżej to bardziej 8.1 niż 9.1. Jeszcze za mało świadomie się farbuję, jak się wciągnę, pewnie też dojdę do wprawy. Poza tym zdjęcie z tej odległości zafałszowuje duużo. Dziś się bawiłam, więc wiem. Zaraz dorzucę efekt.

No to tak - to są zdjęcia robione 3 różnymi aparatami, bez błysku, w odstępie paru minut (+ pierwsze to jest rozjaśnione w gimpie, bo oryginalne drugie wyszło ciut ciemne). Jak widać, baaardzo dużo zależy od aparatu (btw. wszysktie ustawione na auto/neutral/autobalans bieli). Najbardziej oddające rzeczywistośc wydaje mi się właśnie to skorygowane 1 (po kolorze swetra, mebli). A marzyło mi się coś pomiędzy 3. a 4. (to ostatnie dziwnie wyszło - światło mocno odbiło się od włosów, ale chodzi mi o to, co widać na czubku głowy)
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-01-21 o 20:57
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 07:22   #3131
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

No różnica na tych czterech fotografiach jest faktycznie kolosalna. Trzecie i czwarte to piękny ciemny popielaty blond, szkoda, że masz na włosach miodowo - rudawy blond ze zdjęcia pierwszego. Jeśli tak ma wyglądać popielaty brąz w wykonaniu profesjonalisty, a za takiego uważam fryzjera, to ja dziękuję, postoję. Nie zrozum mnie źle, kolor masz na włosach ładny, ale to ciepły, ewidentnie ciepły blond. Fryzjerka się nie spisała :/
Może by ochłodzić nieco ten miód, stosuj szampon lub płukankę fioletową? Zawsze to jakiś doraźny środek zaradczy. Możesz też, jeśli finanse i możliwości pozwalają, spróbować trochę ochłodzić kolor włosów tonerem Colorance. Jest robiony na bardzo słabej wodzie, więc nie wpłynie na kondycję czupryny, a odcień 7 lub 8 popielato - opalizujący chyba troszkę by tę ciepłość ugasił.
neith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 11:32   #3132
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dzięki za konkretne rady
Na początek spróbuję srebrnego szamponu Kallosa który kupiłam kiedyś mamie. A jak odrosty urosną to chyba zacznę w końcu mamo-ręczną przygodę z farbowaniem "profesjonalnym".
Wiem, że kolor nie jest zły, płynny przy odrostach, nosiłam dużo gorsze, tylko właśnie... chciałam stopniowo zejść z ciepłych odcieni. Tak naprawdę to w pełni zobaczę się dopiero jutro, bo jednak zdjęcia to tylko zdjęcia.

Teraz pozostaje mi tylko sporządzenie notatek z tego wątku
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-01-22 o 11:33
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 12:40   #3133
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny chcialabym jakis braz natomiast mam dylemat moje wlosy zrobily sie ciemne choc gdy bylam mala mialam blond oczy mam ciemne oprawe tez karnacje jasna z niebieskimi "sincami" pod oczami jednak mam tez czasami rumience..nie mam pojecia braz cieply/chlodny?Nie chce efektu chełmu

Edytowane przez spioch7
Czas edycji: 2010-01-23 o 12:42
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 16:10   #3134
neith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Seattle, USA
Wiadomości: 119
GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Spioch7, bez zdjęcia ciężko ocenić, czy komuś dobrze będzie w zimnym lub ciepłym kolorze włosów. No i co to jest "efekt hełmu"?
neith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 11:11   #3135
kathy
Raczkowanie
 
Avatar kathy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 33
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Hej, dawno mnie tu nie było, bo po otrzymaniu sraczki na głowie po 8.11 zamknęłam się w sobie i wolałam eksperymentować w samotności
Sraczkę - wiewiórę "ugasiła" wella color touch kolorek 7/89 z 6/71 + kapka, ale dosłownie kapką 2/0. Zadziałało genialnie i włoski wróciły do formy. Od tamtej pory cały czas to stosuję i efekt jest ok - rudzina nie wyłazi, ale robię co 3 tyg. No i problemem są oczywiście siwki, które wyłażą pierwsze... I w związku z tymi siwkami zaczęłam się zastanawiać nad czymś, co lepiej je pokryje. I zainteresowałam się farbkami Supreme, o których wspominała Shade.
Wypytałam fryzjerkę o tę farbkę (salon pracuje na L'Orealu). Twierdzi, że te farbki są tylko i wyłącznie do włosów siwych w 80% - 100%. Widziałam paletę i klolorki są raczej naturalno - ciepłe (jeden blondzik na poziomie 9 perłowo - jakiśtam bardzo mi się podobał). Ona tłumaczyła, że siwy włos łapie bardziej ciepłe tony, dlatego do farbowania siwków zawsze musi być dodany cieplak. Powiedziała, że Supreme ma już tę "prepigmentację" jakgdyby w sobie, ponadto farbka ta jest bardzo transparentna, dlatego działa tylko na siwki, a na normalnych włosach z pigmentem efekt byłby beznadziejny... Farba ma amoniak.
Pani zdecydowanie mi odradziła. Więc Shade - czekamy aż wysiwiejemy całkiem.....
P.S. I tu by się zgadzało - chodzi mi o to łapanie przez siwy włos ciepłego pigmentu. Nawet jak robiłam popiele z małymi domieszkami naturalnego, to te głupie siwki wychodziły takie brudno - złotawe jakieś takie.... ble.....
kathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 16:40   #3136
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

po rozczarowaniu z majirelem, testuje nadal sklepowe farby
ostatnio nałozyłam sobie londę color 25 ciemny popielaty blond,
z blondem to nie ma nic wspólnego, raczej średni brąz (a i tak trzymałam tylko 22 minuty zamiast 30 !) ale jest chłodny
nie szary ale bardziej chłodny niż ciepły, w świetle i w słońcu troche przypomina czekolade ale nie mleczna a gorzką
jest dla mnie zdecydowanie za ciemny (okresliłabym to jako poziom 6-5) ale licze na to, ze po kilku myciach zjaśnieje przynajmniej o jeden ton
ogólnie jestem zadowolona
optyma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 17:18   #3137
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Widziałyście to?? Majirel wprowadził nowe kolory do palety??!!?

6,12...?? Jaa... i inne........

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-02-04 o 17:19
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 16:08   #3138
kata28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Najlepsze popiele ma artego
8.01 8/A jasny delikatny popielaty blond
8.11 8AA jasny popielaty blond
7.01 7/A średni delikatny popielaty blond
7.11 7AA średni popielaty blond
6.01 6/A ciemny delikatny popielaty blond
6.11 6AA ciemny popielaty blond
kata28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 16:24   #3139
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez kata28 Pokaż wiadomość
Najlepsze popiele ma artego
8.01 8/A jasny delikatny popielaty blond
8.11 8AA jasny popielaty blond
7.01 7/A średni delikatny popielaty blond
7.11 7AA średni popielaty blond
6.01 6/A ciemny delikatny popielaty blond
6.11 6AA ciemny popielaty blond
W jakim sensie najlepsze? Masz porównanie z innymi? Kiedyś byłam zainteresowana Artego... Ale potem mi przeszło. Napisz coś więcej...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-05, 17:05   #3140
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
W jakim sensie najlepsze? Masz porównanie z innymi? Kiedyś byłam zainteresowana Artego... Ale potem mi przeszło. Napisz coś więcej...
miałam włosy robione artego, po wyjściu od fryzjera efekt szałowy - nie miałam jeszcze tak zimnego odcienia, ale wypłukał się, chociaż wszyscy mówią mi, że mam obsesję i wcale nie widać u mnie rudości. wkrótce będę eksperymentować z Joico, leży u mnie i czeka na odpowiedni moment

zaraz poszukam jakichś obecnych zdjęć, czyli po prawie 3 miesiącach od farbowania Majirelem
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 17:12   #3141
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

proszę
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 18:01   #3142
kata28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Artego ma największy wybór popielatych odcieni. Rzeczywiście, farby fryzjerskie nie są bardzo inwazyjne, nie niszczą włosów ale za to się wypłukują. Dlatego trzeba po farbowaniu używać specjalnych kosmetyków, ja używam np. maska odświeżająca kolor blueberry-artego- neutralizuje przy okazji żółty odcień, do włosów po dekoloryzacji, albo stabilizator koloru w ampułkach tej firmy. Albo po prostu coś co "zakwasi" włosy, woda z cytryną albo octem do płukania.
kata28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 18:03   #3143
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

A mi sie marzy czekoladowy braz, po eksperymantach z Majirelem metalicznym który na mnie byl naprawde zimny, taki az szaro-bury mam chęć na czekoladke. Mini napisala chyba w jakims watku ( z tego co pamietam), że jesli chce sie czekolade trzeba wybierac odcień z mahoniem. Jak to jest co robic zeby miec czekoladowe wlosy?

Pozdrawiam
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 20:45   #3144
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

L_ka..mam wielką prośbę, czy mogłabyś usunąć link do mojego zdjęcia, który skopiowałaś z wątku ,,zdjęcie plus farba... '' Nie chcę by moje fotki krążyły swobodnie po wizażu bez mojej zgody. Przez tego typu procedury muszę usunąć większość swoich zdjęć, gdyż pewna wizażanka użyła ich niezgodnie z przeznaczeniem. Skopiowała na swoją stronę, zamazując twarz i podała za własne...cholibka to przykre...jakoś do tej pory nie widziałam zagrożenia w publikowaniu zdjęć na tym forum:-( Może dlatego, że ja jeśli mam ochotę wykorzystać czyjąś wizażową fotkę zawsze pytam o zgodę autora.
...a jeśli chodzi o określenie mojego koloru to: jest to perłowy blond castinga, mówiąc językiem fryzjerskim 8.10 i szczerze mówiąc raczej nie miał w sobie żadnej ciepłej poświaty. To chłodny beżowy blond-taki był w świetle dziennym. Jak wiadomo sztuczne światło daje czasem dziwne refleksy. Niestety błyskawicznie się spłukał.
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 22:35   #3145
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Kupiłam dziś 1000ml oxydant 3%
Jutro po raz pierwszy zrobię odcień 7,1 właśnie na 3% a nie jak do tej pory na wodzie 6%...
Ciekawe co się wydarzy...

A dziewczyny... może doradzicie... Chciałabym następnym razem zmieszać popiel z kolorkiem podstawowym - żeby wyszedł mi bardziej brązowy niż szary... I mam dylemat. Chcę zmieszać poziom 6 i 7... Tylko jak? Lepiej żeby np. było 7,1 + 6 podstawowa czy popiel 6,1 z 7 podstawową?

Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 22:45   #3146
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

AnnaMK, nie ma sprawy, już go nie ma, nie chciałam Cię urazić
nawet nie pomyślałabym, by wykorzystywać je w nieuprawniony sposób, zalinkowałam oryginał w tym zbliżonym tematycznie wątku, bo wydawał się najbardziej zbliżony (tylko jaśniejszy) do moich włosów,
co do koloru -nie tyle chodziło mi o farbę co o efekt końcowy, który zależy właśnie od oświetlenia, czy choćby aparatu

Przy okazji mały raporcik: kolor nie wydaje się już taki ciepły jak na początku, albo dziwne wypłukiwanie (tzn. rudości schodzą, a nie zostają), albo Kallos silver średnio raz w tygodniu swoje robi. Jak na razie się trzyma i siwki również dalej są zamalowane.

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A dziewczyny... może doradzicie... Chciałabym następnym razem zmieszać popiel z kolorkiem podstawowym - żeby wyszedł mi bardziej brązowy niż szary... I mam dylemat. Chcę zmieszać poziom 6 i 7... Tylko jak? Lepiej żeby np. było 7,1 + 6 podstawowa czy popiel 6,1 z 7 podstawową?

Wprawdzie nie mam praktycznego doświadczenia (jeszcze nie wyszłam poza czytanie), ale skoro popiele się szybko wypłukują to może lepiej dać ciemniejszy, tj. 6,1 +7
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 23:24   #3147
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade,ile razy Ty farbujesz włosy??? nie żal Ci włosków???
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 08:00   #3148
AnnaMK
Rozeznanie
 
Avatar AnnaMK
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 695
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dzięki L_ka, nie uraziłaś mnie, moje działanie ( usunięcie zdjęć ) nie było konsekwencją Twojego posunięcia, wyjaśniłam to w swym poście.
Jeśli chodzi o castinga to podałam numerację orientacyjnie, ale potem opisałam rzeczywisty kolor, dla mnie nie miał on żadnych ciepłych refleksów. Dziewczyny pisały, że świetnie pokrywa włosy po dekolorze, bo tłumi żółtko, niektóre twierdziły nawet że jest za szary...ale sama wiesz, że co włos to opinia Dla mnie był neutralny, ale na pewno nie szedł w ciepłą stronę. Wróciłam do was skruszona i znów ciemnowłosa ( jakoś lepiej się w brązach czuję ) Walnęłam sobie Chenice 6BCH i znów odrost beznadziejny Jak to jest, że z odrostem mają problem zarówno dziewczyny z jasna bazą co i z ciemną??!! Z jasną bo farba na odroście łapie za jasno, z ciemną bo rudawe wychodzą...Wiesz Shade_23 ja chyba tez pójdę w stronę zimnego brązu, bo te popiele mi już bokiem wyłażą...wydaje mi się że lepiej będzie 1 tubka 6.1 i 1/2 tubki 7, gdybyś dała odwrotnie siódemka przytłumiłaby chłodny pigment.

Edytowane przez AnnaMK
Czas edycji: 2010-02-11 o 08:03
AnnaMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 09:20   #3149
Matti
Zadomowienie
 
Avatar Matti
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 017
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny co ile farbujecie włoski? Ja robiłam maijarelkę 6,1 13 grudnia i jest spora różnica w odcieniu, wymył się ale ogólnie nawet mi się podoba. Mam juz odrost ok 2cm i nie wiem czy to nie za szybko jak zrobię znowu. Chyba poczekam do świąt ale z drugiej strony już mnie świerzbi zeby zrobić od nowa

pzdr.
Matti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-11, 11:44   #3150
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Matti Pokaż wiadomość
Dziewczyny co ile farbujecie włoski? Ja robiłam maijarelkę 6,1 13 grudnia i jest spora różnica w odcieniu, wymył się ale ogólnie nawet mi się podoba. Mam juz odrost ok 2cm i nie wiem czy to nie za szybko jak zrobię znowu. Chyba poczekam do świąt ale z drugiej strony już mnie świerzbi zeby zrobić od nowa

pzdr.
u mnie to zależy od tego, jak paskudnie wyglądam ale staram się tak co 3 miesiące

powiem Wam dziewczyny, że gdy nie mogłam już patrzeć na swój kolor stosowałam płukankę srebrzyk, do butelki 1,5 l wlewałam jej duże stężenie, spłukiwałam włosy, później normalnie wodą i naprawdę pomagało, siostra ostatnio powiedziała "o, zrobiłaś włosy", a to tylko płukanka

dziś jednak sięgam po dawno zamówione Joico, bo nie zawsze mam czas bawić się z płukankami...
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.