Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-16, 13:15   #4951
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Mam pytanie, czy wszystkie kolory nazywane jako czekoladowe wychodzą bardzo ciemne? Szukam czegoś w kolorze takim, jak tabliczka mlecznej czekolady, żeby kolor był ciepły, bo mam brązowe oczy i brzoskwiniową karnację, naturalnie jasny brąz, a teraz karmel robiony farbką LeCher + oxy 9%, czyli generalnie włoski były rozjaśniane.
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 13:31   #4952
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Lenka87 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy wszystkie kolory nazywane jako czekoladowe wychodzą bardzo ciemne? Szukam czegoś w kolorze takim, jak tabliczka mlecznej czekolady, żeby kolor był ciepły, bo mam brązowe oczy i brzoskwiniową karnację, naturalnie jasny brąz, a teraz karmel robiony farbką LeCher + oxy 9%, czyli generalnie włoski były rozjaśniane.
Tutaj jest wątek o włosach popielatych i zimnych, a czekolada nie jest zimnym ani tym bardziej popielatym odcieniem, więc to nie jest odpowiedni wątek.
Mam dobre serce i dam linka do (takmisięwydaje) odpowiedniego wątku na Twoje pytanie - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116314

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
o, to coś dla mnie. gdzie znajduje się ten wątek? chciałam zapytać czy znacie może farbę/szapmon w kolorze średniego/ciemnego brązu który nie dawałby w efekcie takiego czerwono rudego bądź pomarańczowego odcienia w świetle... bo taki zwykle mi wychodzi, po 2 malowaniach szamponem i teraz trzeci farbą... ; /
szukam takiego jakby szarego brązu.. jeśli wiecie o co mi chodzi może się też świecić na złoto, oby nie tak na rudo... czy to będzie coś w stylu zimnego brązu? czy popielatego? jak to określić i jaki szampon/farbę wybrać?

o, mniej więcej coś takiego, ew. trochę ciemniejsze.. http://fryzurydlugie.blox.pl/resource/z2571071X.jpg
Jestem uczulona na to zdjęcie Nic więcej nie powiem Będę dobra i powiem, że przepis podała kiedyś Matys-Magda, teraz skorzystaj z wyszukiwarki.

Biorę się za robienie pierwszej strony, jak to kiedyś mówiły dziewczyny, gdy zacznie się II część wątku. Przydam się na coś
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 13:53   #4953
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość

Jestem uczulona na to zdjęcie Nic więcej nie powiem Będę dobra i powiem, że przepis podała kiedyś Matys-Magda, teraz skorzystaj z wyszukiwarki.
to że dużo razy zdjęcie było załączane nie jest w tej chwili ważne. nic mi nie pomaga to, że wiem kto (a nie wiem gdzie) podał jak można taki kolor uzyskać... jak mam to wyszukać. szybciej byłoby podać nazwę farby skoro to wiesz, a nie się rozpisywać na temat swoich poglądów o zdjęciu.
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 20:29   #4954
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Kurcze flak...
Ja już nie wiem co z tymi moimi włosami... Wszystko mi się w mega tempie wypłukuje! Normalnie 2, 3 mycia i widać te wredne siwce!
Może to dlatego, że farbuję 3% wodą? Może na siwulce powinna być 6%? Ja i tak już nie farbuję całych włosów tylko kładę mixa na odrost (a raczej na te białe pojedyńcze nitki) i potem przeciągam na długości grzebieniem, żeby nie było gwałtownego przeskoku... Serio już nie wiem co robić! Nie mogę przecież farbować co 2 tygodnie!! (a może mogę??)
A co to ja słyszę???? Oznaki zwątpienia? nie poddawaj się! Szybkie wypłukiwnaie to na 10000% efekt niskiego oxy. Dawaj z 6%( pamiętasz, że mi 7 wyszła prawie czarna właśnie na 6%), a przede wszystkim dlatego, że siwki to tylko z 6%. A tak ogólnie do farbowania siwków trzeba dodać naturę!!! (bo włos całkowicie pozbawiony pigmentu). A jaki Ty kładziesz kolor tego mixu? Jakie teraz masz włosy? Ja chyba znalazłąm receptę na mój naturalny.... na zrudziałe włosy na 5 minut zarzuciłam na 5 minut niebieski(0.88) mix z Welli CT z 1,9% (1:3) i jest super. No i ta Alwaves naprawdę dobrze się trzyma, spróbuj!!!

punkgirl - A an jakim poziomie masz teraz kolor na głowie? 6,7,8? Rudy neutralizuje niebieski, więc niebieski mix na 5 minut tak jak pisałam wyżej(ale tylko dla włosów z poziomów niższych niż 7 i 7, bo na jaśniejszych wyjdą niebieskie!!!!). No niestety w 6.1 ta 1 powinna być popielem czyli niebieskim, ale wygląda na to, że za słabym. Możesz też wziąć naturę z np pozomu 7 i zmieszać z niebieskim mixem (farba i mix muszą być z tej samej firmy!!!)

Avnel-wszystko zależy co masz teraz na głowie, dawaj fotkę!
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 21:12   #4955
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Avnel-wszystko zależy co masz teraz na głowie, dawaj fotkę!
aktualnie mam ciemny brąz (robiłam palette intensive color creme średni brąz, wyszedł za ciemny ale mi sie podoba) który lekko świeci się pod światło na rudawo. nie bardzo, ale jednak denerwuje mnie ten pomarańczowy połysk. wolałabym żeby włosy miały złotą, lub po prostu jaśniejszą poświatę... taką jak naturalne brązowe włosy
czy któraś z was wie jaki efekt daje palette chłodny średni blond (c6) lub ciemny blond (n5)? na stronie palette ladnie wygląda ten kolor... wydaje mi się że takie ciemniejsze blondy nie dają rudawej poświaty jak te wszystkie brązy. czy któraś z tych farb może rozjaśnić moje włosy kiedy będę je ponownie farbować (za około 1,5 miesiąca, więc farba spierze się już trochę) i dać w efekcie jasny brąz czy wyjdzie zupełnie niewiadomo co i będę mieć np. zielone włosy? xd
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 15:03   #4956
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez _Avnel Pokaż wiadomość
aktualnie mam ciemny brąz (robiłam palette intensive color creme średni brąz, wyszedł za ciemny ale mi sie podoba) który lekko świeci się pod światło na rudawo. nie bardzo, ale jednak denerwuje mnie ten pomarańczowy połysk. wolałabym żeby włosy miały złotą, lub po prostu jaśniejszą poświatę... taką jak naturalne brązowe włosy
czy któraś z was wie jaki efekt daje palette chłodny średni blond (c6) lub ciemny blond (n5)? na stronie palette ladnie wygląda ten kolor... wydaje mi się że takie ciemniejsze blondy nie dają rudawej poświaty jak te wszystkie brązy. czy któraś z tych farb może rozjaśnić moje włosy kiedy będę je ponownie farbować (za około 1,5 miesiąca, więc farba spierze się już trochę) i dać w efekcie jasny brąz czy wyjdzie zupełnie niewiadomo co i będę mieć np. zielone włosy? xd
Nie mam pojęcia nic o Palette, bo piszemy tu tylko o farbach profesjonalnych, sklepowe sobie daruj
Poziom 5 i 6 wychodzi bardzo ciemno.
Farba farby nie rozjaśni!!!!!!
A jak teraz masz refleks rudy i na to położysz podstawowy brąz czyli naturę, to i tak refleks zostanie rudy. Jak pisałam pozbędziesz się go gdy farba po przecinku ma kolor odpowiadający niebieskiemu. Niby popiel jest niebieski a i tak ruda poświata nie znika. Zastanów się nad jakimś naturalnym kolorem (7.0, 6,0) i dodaj 2 cm (wyciśnięta glista) niebieskiego mixu. Tak wynika z koła kolorów. Neutralizują sięprzeciw wstawne kolory
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 20:24   #4957
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

hmm wolałabym jednak kupić zwykłą farbę.. no cóż najwyżej będę kłaść na to jaśniejsze kolory i poczekam aż włosy odrosną i nigdy więcej nie kupię żadnego brązu bo one zawsze świecą sie na rudo.. -.-.-
PS. slyszalam że wiele farb wychodzi ciemniej niż jest na opakowaniu. czy to mozliwe że np. ciemny blond wyjdzie jak jasny brąz gdy potrzymam chwilke dluzej?
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 20:58   #4958
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

wszystkie sklepowe brązy wychodzą rudo, dlatego tutaj preferujemy korzystanie z profesjonalnych farb cenowo wychodzi podobnie jak farby drogeryjne więc nie wiem czemu wiele dziewczyn boi się je kupować
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 21:31   #4959
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
wszystkie sklepowe brązy wychodzą rudo, dlatego tutaj preferujemy korzystanie z profesjonalnych farb cenowo wychodzi podobnie jak farby drogeryjne więc nie wiem czemu wiele dziewczyn boi się je kupować
dostanę je tylko u fryzjera?
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 21:38   #4960
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ależ skąd
Możesz zamówić na Allegro albo kupić w hurtowni fryzjerskiej w każdym mieście.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 22:52   #4961
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

albo w sklepie z artykułami fryzjerskim
dodatkowym plusem jest to, że w takim sklepie/hurtowni pracuje kompetentna osoba
w dodatku po farbach profesjonalnych włosy mniej się niszczą
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 09:42   #4962
jagnieszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
Smile Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Czyli lepiej samemu się dowiedzieć na czym polega farbowanie i niekoniecznie zdawać się na "znajomość" sprzedawcy, choć pewnie nie ma zasady i miło by było otrzymać pomoc

A ten zielony też widziałam, ale nie wiem czy płożyłabym go na głowę. To farba, to się nie zmyje jak mixton.

Właśnie odkopałam ulotkę z Allwaves. Napisane, że miesza się 1(farba):1,5(oxy). Mi fryzjerka mieszała na oko, na konsystencję, ale lepiej się trzymamj ulotki. i trzymaj też tyle ile jest napisane, nie skracaj, ani nie przedłużaj, żeby proces wnikania pod łuskę i zamykania łuski nie był przerwany.
Mówicie o zielonym z allwaves F999 Polyskujacy Szmaragd czy 7,83 Pizmo? Mam wielką ochotę pomieszać ten 7,83 z naturalnym nawet ryzykując lekko zielonkawe włosy
jagnieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 17:52   #4963
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez jagnieszka Pokaż wiadomość
Mówicie o zielonym z allwaves F999 Polyskujacy Szmaragd czy 7,83 Pizmo? Mam wielką ochotę pomieszać ten 7,83 z naturalnym nawet ryzykując lekko zielonkawe włosy
Nie widzałam tego F999, małam na myśli 7,83 Piżmo. Ale to nie są korektory tylko farby. Jak masz czerwony refleks i tyle odwagi, żeby nałożyć zielona farbę to proszę. Może będzie to jakiś przełomFarba się nie wypłukuje jak mixton! (jak już to wypróbuj na pasemku) Myślałam wcześniej o uzyskaniu zielonego korektora przez mieszanie k.złocistego i k.błękitnego. Albo weź zielony mix z innej firmy,( chantal ma na pewno zieleń) i zrób go z 1.9%oxy w proporcj 1:6 i na 5 minut.
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 18:59   #4964
medunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 54
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Lenka87 Pokaż wiadomość
albo w sklepie z artykułami fryzjerskim
dodatkowym plusem jest to, że w takim sklepie/hurtowni pracuje kompetentna osoba
...
Niestety nie zawsze... na poprzedniej stronie opisałam jak kompetentni byli sprzedawcy w mojej hurtowni

Ale całe szczęście mamy forum i ten wątek

Cytat:
Napisane przez jagnieszka Pokaż wiadomość
Mówicie o zielonym z allwaves F999 Polyskujacy Szmaragd czy 7,83 Pizmo? Mam wielką ochotę pomieszać ten 7,83 z naturalnym nawet ryzykując lekko zielonkawe włosy
Też się zastanawiałam, jak by wyszło - jak się skusisz, opisz tu koniecznie efekt


Avnel - mi wyszedł bardzo podobny kolorek, jak na tej fotce - tyle że ciemniejszy - po Allvawes 6.1 popielaty ciemny blond. Były ciemno kasztanowe, z czerwonym refleksem, a teraz prawie go nie widać - tylko przy wyjątkowo specyficznym świetle - czyli popiel w tej farbie zadziałał. W naturalnym oświetleniu bardzo podobny efekt jak na tym zdjęciu.
Tylko następnym razem wezmę poziom 7, bo jednak ciemne wychodzą, a chciałabym nieco dłużej potrzymać, ze względu na siwki (Shade - rozumiem Cię doskonale, ja nawet kombinowałam tak, że na siwe 6% dawałam, a do reszty trochę rozcieńczyłam, ale muszę dopracować tą metodę )
medunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 19:54   #4965
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Leżałam plackiem... chora... Ale już jestem!

Zamówiłam mixton szary z FreeLimix i farbę 6,01 + woda 6%
Może będzie ok?

Teraz się zastanawiam czy może lepiej wziąć zamiast 6,01 samą 6,o?
Mam jeszcze z tej firmy mix niebieski więc...


Dziewczyny będzie super jak założymy nowy wątek, bo tu się już zrobił straszny bałagan. Nie wiem czy można zmienić jego nazwę mimo że to kontynuacja? Ja bym proponowała np. ZIMNE I POPIELATE BRĄZY lub coś takiego, co sugeruje o czym ten wątek jest...
Mam mało czasu na gromadzenie informacji itd więc będę wdzięczna za pomoc! Zresztą to nasz wspólny wątek, wszelkie sugestie mile widziane!
Buziaki!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 20:25   #4966
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade- A po tym szarym mixie są szare? tak jak po niebieskim niebieskie? 6,01 powinno być dobre, bo to bardziej natura niż 6,11. Spróbuj najpierw ze srebrnym. A co Ty już masz takie ciemne włosy?
Też mam nadzieję, że spólnymi siłami stworzymy pigułkę wiedzy o "zimnych brązach", ja jestem za
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 20:32   #4967
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Shade- A po tym szarym mixie są szare? tak jak po niebieskim niebieskie? 6,01 powinno być dobre, bo to bardziej natura niż 6,11. Spróbuj najpierw ze srebrnym. A co Ty już masz takie ciemne włosy?
Też mam nadzieję, że spólnymi siłami stworzymy pigułkę wiedzy o "zimnych brązach", ja jestem za
Tak, tak jestem już od dość dawna na poziomie ciemnej szóstki Jednak tak czuję się bardziej naturalnie. W końcu jestem brunetką od urodzenia Jasne włosy lubię jedynie w lecie.
Poziom więc mi pasuje, tylko nadal szukam trwałego chłodu a nie tylko do kilku myć... Szczerze mówiąc.... Nie mam pojęcia co daje szary mix! Haha! Po prostu wyglądał bosko w palecie! Ale oczywiście pomieszam go z niebieskim.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-18, 21:12   #4968
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

szkoda że tymi farbami co są normalnie w sklepach nie da się uniknąć tego rudego refleksu... brąz traci w ten sposób swój urok.; /
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 10:20   #4969
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

i dlatego nie ma sensu upierać się tak na sklepowe farby, skoro ewidentnie widać, że są gorsze
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-19, 14:04   #4970
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

To ja pochwalę się moim Lorealem nieprofesjonalnym, którym farbowałam prawie miesiąc temu (myję głowę 2 razy na tydzień). Bo wreszcie jest zadowlona:
Loreal Tahiti 4 Kolor jest piękny, zero rudości, zero czerwieni, a już przecież trochę się wyprał (co i tak na miesiąc to spory czas). Po pofarbowaniu był brązem a nie czernią. Piekny czekoladowy brąz, identyczny wręcz jak na opakowaniu, w słońcu z jasno-złotymi (żółtymi-jak na opakowaniu) refleksami, ale bez rudzi żadnej ani czerwieni. Chyba znalzłam wreszcie moją farbę Moze w przyszłości skuszę się na 3 - jeszcze ciemniejszą. Zdjęcie drugie to foto w słoncu ale nieco przejaskrawione zdjecie, drugie zdjecie jest ok- tez foto w sloncu, trzecie-lampa
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2010-10-19 o 14:19
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 14:15   #4971
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dubel
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 15:43   #4972
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ale to ani trochę nie jest chłodny czy popielaty brąz...
Ma złotawe czy żółtawe refleksy (zależy od zdjęcia), a one są właśnie typowo ciepłe
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 19:43   #4973
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Koralyn- no to można powiedzieć że odniosłaś sukces Aż dziwne, że nie widać wcale rudości w słoncu i to po miesiącu. Rzeczywiście złotego, czy żółtego można się dopatrzeć ale fioletowa płukanka powinna sobie z tym dać radę. Choć wiem, że zdjęcia zawsze wchodzą inaczej. I kto by się spodziewał, że sklepowy L'oreal tak sobie poradzi. A jakie miałaś włosy zanim zafarbowałaś? i robiłaś z wodą dołączoną w farbie?
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 09:47   #4974
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Farbowałam na włosy o kolorze burym - wcześniej był jasny brąz ale się wypłukał + moje odrosty w odcieniu mysim - wszystko farbneło się tak samo. Użyłam wszystkiego co w opakowaniu, woda również. Co do żółci to akurat mi to odpowiada, jestem latem ale bardzo dobrze mi w tym kolorku i mimo wcześniejszych prób uzyskania szarości - stwierdziłam, że w tym mi lepiej. Też jestem w szoku, gdyż wiele razy farbowałam lorealem i wypłukiwał się momentalnie. Tym razem jednak po każdym myciu zastosowałam tą ich odżywkę dołączoną do farby, odrobinkę aby starczyło na dłużej ale zawsze coś - nie wiem, może to ona ma wpływ na to, że tak szybko kolor się nie wypłukał
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2010-10-20 o 21:00
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 09:52   #4975
nikaaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Witam!!
Kiedyś gdzieś przeczytałam że aby pozbyć się rudego odcienia to trzeba pomalować włosy opalizującym odcieniem.Loreal ma takie w swoim asortymencie.
nikaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 11:05   #4976
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 755
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
.......Tym razem jednak po każdym myciu zastosowałam tą ich odżywkę dołączoną do farby, odrobinkę aby starczyło na dłużej ale zawsze coś - nie wiem, może to ona ma wpływ na to, że tak szybko kolor się nie wypłukał
No bardzo fajny kolor tylko jednak trochę ciemne jak dla mnie. Ta odżywka jest specjalna do włosów farbowanych, jest kwaśna i zamyka łuski i dlatego farba się nie wypłukuje. Może w tym L'orealu dali mocniejszy oxy i dlatego farba się tak dobrze trzyma

nikaaga- niebieski!!! przeważnie to popiel i po przecinku ,1 ub dodaj niebieski mixton do podstawowej farby (tej samej firmy). Opal to chyba zieleń? Sama nie wiem. Każda firma ma różne oznaczenia i stąd zamiesznaie. Jeszcze jakim l'orealem -matrix, majirel? Dziewczyny robiły to może coś Ci podpowiedzą, ale pomoć nie jest trwały, no chyba, że ten o którym pisze Koralyn.
zyta82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 11:18   #4977
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez nikaaga Pokaż wiadomość
Witam!!
Kiedyś gdzieś przeczytałam że aby pozbyć się rudego odcienia to trzeba pomalować włosy opalizującym odcieniem.Loreal ma takie w swoim asortymencie.
To źle słyszałaś...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 22:58   #4978
malwina2286
Raczkowanie
 
Avatar malwina2286
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 41
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Witam wszystkich
Pisze ponieważ mam ten sam problem co większość z was na tym forum, a mianowicie niechciane i znienawidzone rude refleksy
Pare dni temu rozjaśniłam włosy, zchodzę z czarnego do brązu. Marzy mi się chłodny i naturalny brąz jednak wcale nie jest to taka łatwa sprawa jak by się co niektórym wydawało. Po rozjaśnienu nałożyłam na włosy Schwarzkopf Natural & Easy 560 kaszmirowy jasny brąz (a raczej zero kaszmiru i brązu zamiast tego kupa) moje włosy były zielono rude przerażona tym co zobaczyłam pobiegłam czym prędzej ciemnymi uliczkami i zakamarkami co by nikt mnie nie widział do Astora po następną farbe kupiłam tym razem średni zimny blond z Palety już jest lepiej chociaż efekt po farbowaniu mija się szerokim łukiem z tym co jest na opakowaniu obie farby są do nie polecam, moje włosy są nadal rudawe
Czytając to forum poszłam za radą wielu z was i kupiłam szmpon z Joanny niweujący ciepłe refleksy jak miałam blond włosy radził sobie z zółtymi refleksami całkiem niezle, no ale w przypadku rudych nie zauwarzyłam jakieś większej różnicy przed a po zastosowaniu szamponu. Nie wim już co mam robić chyba udam się do skepu fryzjerskiego po farbę fryzjerską i będę próbować dalej.
Pozdrawiam
malwina2286 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-21, 23:16   #4979
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

1. Tyle tu piszemy o różnicy między farbami sklepowymi a profesjonalnymi a wy dalej swoje......

2. Dla przypomnienia...

RUDY (miedziany) wybija POPIEL czyli wszystko z "1" po przecinku lub mixton niebieski.

CZERWONY wybija ZIELEŃ (metalik) - zazwyczaj "7" - ale z tym jest różnie, trzeba uważać, także mixton zielony.

ZŁOTY (żółty) wybija FIOLET czyli tzw opal... i jest to "2". Mixton fioletowy, perłowy.

Błagam....... Zakodujcie, zapiszcie.



Ja mam już swoją 6,01 Free Limix. Niestety mixton szary nie dotarł. Wymieszam więc tylko z niebieskim. Jutro farbuję.

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-10-21 o 23:17
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-23, 13:57   #4980
małolata
Raczkowanie
 
Avatar małolata
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 142
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez malwina2286 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Pisze ponieważ mam ten sam problem co większość z was na tym forum, a mianowicie niechciane i znienawidzone rude refleksy
Pare dni temu rozjaśniłam włosy, zchodzę z czarnego do brązu. Marzy mi się chłodny i naturalny brąz jednak wcale nie jest to taka łatwa sprawa jak by się co niektórym wydawało. Po rozjaśnienu nałożyłam na włosy Schwarzkopf Natural & Easy 560 kaszmirowy jasny brąz (a raczej zero kaszmiru i brązu zamiast tego kupa) moje włosy były zielono rude przerażona tym co zobaczyłam pobiegłam czym prędzej ciemnymi uliczkami i zakamarkami co by nikt mnie nie widział do Astora po następną farbe kupiłam tym razem średni zimny blond z Palety już jest lepiej chociaż efekt po farbowaniu mija się szerokim łukiem z tym co jest na opakowaniu obie farby są do nie polecam, moje włosy są nadal rudawe
Czytając to forum poszłam za radą wielu z was i kupiłam szmpon z Joanny niweujący ciepłe refleksy jak miałam blond włosy radził sobie z zółtymi refleksami całkiem niezle, no ale w przypadku rudych nie zauwarzyłam jakieś większej różnicy przed a po zastosowaniu szamponu. Nie wim już co mam robić chyba udam się do skepu fryzjerskiego po farbę fryzjerską i będę próbować dalej.
Pozdrawiam
Szampon Joanny ma kolor fioletowy czyli jak juz to neutralizuje zółte, złote refleksy a nie rude...
Kup sobie farbę z odcieniem metalicznym, zielonym np. majirel 5.71 (z tym ze to będzie bardziej ciemny brąz, jeśli cchesz jaśniejszy to wymieszaj z jaśniejszym podstawowym) i powinno być lepiej tzn. nie będzie to od razu zimny brąz tylko neutralny...
małolata jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.