Cytaty z ksiazek - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-12, 07:08   #271
Olivka33
Raczkowanie
 
Avatar Olivka33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 433
Dot.: cytaty z ksiazek

I jeszcze jeden...


" Z doświadczenia w końcu poznałem, że jeśli zdążamy z wiarą do swoich marzeń i usiłujemy wieść życie jakie sobie wymarzyliśmy, spotyka Nas niespodziewanie sukces o zwyczajnej godzinie."


__________________
Pamiętam o Tobie, Piotrusiu...
Olivka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 07:20   #272
Olivka33
Raczkowanie
 
Avatar Olivka33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 433
Dot.: cytaty z ksiazek

"Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własna nazwę: nazywamy je nadzieją"
__________________
Pamiętam o Tobie, Piotrusiu...
Olivka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 14:24   #273
Olivka33
Raczkowanie
 
Avatar Olivka33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 433
Dot.: cytaty z ksiazek

Podciągam temat W domku napisze cos ładnego.

Buziaczki dla wszystkich miłośników książek
__________________
Pamiętam o Tobie, Piotrusiu...
Olivka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 16:27   #274
Jooasiek
Raczkowanie
 
Avatar Jooasiek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 83
GG do Jooasiek
Dot.: cytaty z ksiazek

„Całe dobro jakie nas otacza, to właśnie suma pojedynczych odpowiedzi na radosne sygnały dobrych ludzi. Ale te sygnały wysyła każdy z nas. Dobre sygnały. I złe. A im więcej wysyłamy tych dobrych, tym większe szansę, że ludzie odpowiedzą nam tym samym.
Małgorzata Musierowicz „Kwiat kalafioru”

„Człowiek nie może żyć, nie wiedząc po co żyje.
„Lepiej umrzeć, niż żyć na kolanach.
Gustaw Herling–Grudziński „Inny świat”

„Dlaczego właściwie ludzie tak bardzo lubią drogie trumny i pogrzeby? Usiłujemy robić dobre wrażenie – aż po grób.
„W głębi duszy zdajemy sobie sprawę z własnej głupoty, a poświęcamy zbyt wiele czasu albo na ukrywaniu tego, albo na udowadnianiu, głównie sobie, że tak nie jest.
Albert Camus „Dżuma”

"Człowiek się może ucywilizował – zorganizował w bandę (narodu), ale nie uczłowieczył. Uczłowieczyć można psa albo zwierzaczki Disneya. Rządzą nami nadal bogowie bez masek – instynkty i kapka szarych komórek na czubku głowy, zwana drapieżną inteligencją, okrutniejsza od kłów i pazurów."
"Big Brother, fascynujące. Pierwsze na Zachodzie od pięćdziesięciu paru lat jawne ekspery-menty na ludziach. Tych w klatce i tych przed telewizorem."
Manuela Gretkowska „Polka”

"Mężczyźni! Jakiś niższy gatunek ludzki, rodzaj zwierząt, które należy opanować, ujarzmić, tresować, które trzeba umieć trzymać. Poświęca się temu całe życie, całą inteligencję uczucia, całą przemyślność instynktu, stwarza się nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań, norm i paragrafów – na próżno!"
"Jest się takim jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my. Jest się takim, jak miejsce, w którym się jest."
Zofia Nałkowska „Granica”

"(…) uśmiech bywa aktem męstwa, a smutek to słabość i postawa zbyt wygodna. Być rado-snym i dobrym, kiedy świat jest smutny i zły, to mi dopiero odwaga."
Małgorzata Musierowicz „Opium w rosole”

na dzisiaj to tyle
Jooasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 17:18   #275
Dewjani
Zadomowienie
 
Avatar Dewjani
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Varsovia Optima Maxima
Wiadomości: 1 288
Dot.: cytaty z ksiazek

dziewczyny! genialny wątek!! wiem, że dotyczy książek, ale znam genialny cytat mojego ukochanego poety-> tadeusza micińskiego.

Wodne lilie(fragmenty)
znam wszystko w życiu, co poznać jest wart:
puszcze i stepy, wulkany i morza-
znam drogi proste i kręte bezdroża,
a na Tarpei mą duszę rozdarto-
znam krwawe zemsty i proch przed kościołem
i bramę piekieł, na którą się wspiąłem.

***(całość)
Jest serca kraj na modrej morza fali,
gdzie Centaur dzikiej poucza mądrości,
gdzie bór indyjskie rozwiesza wonności
i w wodospadach rzeka się krysztali.
Tam żyjesz Ty- i Bóg mi Cię zazdrości-
i weźmie Cię- gdy serce moje spali.
Dewjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 19:39   #276
misialinka
Raczkowanie
 
Avatar misialinka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 177
GG do misialinka
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat pochodzi ze "Scarlett. Ciąg dalszy Przeminęło z wiatrem..." Alexandra Ripley

Krótkie wprowadzenie: Scarlett i Rett wybrali się na żagle. Dopadł ich sztorm. Łódka się przewróciła, wylądowali w lodoatej wodzie, gdzie walczyli o życie. Rett włożył wiele wysiłku w to, by dotrzeć do brzegu (musiał ciągnąć za sobą nieprzytomną Scarlett). Znaleźli się na wyspie, Rett z radości, ze Scarlett żyje powiedział jej jak bardzo się o nią bał, że nie mógł jej stracić itd. nastąpiło ich 'pojednanie' (w sensie fizycznym). Później Rett oznajmił Scarlett że tak naprawde ją wykorzystał. Pani O'Hara była jednak przekonana o tym, że Butler ją kocha... Następnego dnia byli już w domu, gdzie Scarlett gdy tylko otworzyła oczy zobaczyła list od Retta.

" O tym, co się wczoraj stało nic więcej powiedzieć sie nie da z wyjątkiem tego, że wstydzę się do głębi, i że bardzo mi przykro, że wystawiłem Cię na ból tak wielki, i na tak wielkie niebezpieczeństwo.
Scarlett z przyjemnością poprawiła się na posłaniu.
Twa odwaga i męstwo zaprawdę były heroiczne, zawsze wspominać Cię będę z czcią i szacunkiem.
Gorzko żałuję wszystkiego, co miało miejsce po tym, gdy zdołaliśmy wyjść cało z tej ciężkiej próby. Użyłem słów, jakich żaden mężczyzna nie może skierowac do kobiety, a moje poczynania w pełni zasługują na potępienie.
Niestety nie mogę odwołać niczego z tego, co powiedziałem. Nie powinienem się z Tobą widywać. Nigdy Cię już nie zobaczę.
Jak ustaliliśmy, masz prawo pozostac w domu mojej matki do początku kwietnia. Szczerze mówiąc, żywię jednak nadzieję, że nie skorzystasz z tej sposobności, ponieważ dopóki nie otrzymam wiadomości o Twoim powrocie do Atlanty nie pokażę się ani w mieście, ani w Dunmore Landing. Nie znajdziesz mnie Scarlett. Nie próbuj mnie szukać.
Przekaz gotówkowy, w wysokości jak ustalono, otrzymasz natychmiast po powrocie za pośrednitwem wuja Henryka Hamiltona.
Raz jeszcze proszę Cię o przyjęcie moich najszczerszych wyrazów ubolewania za wszystko, co przyniosło nam życie we dwoje. Nie tak miało być. Życzę Ci szczęśliwszej przyszłości.
Rett."

Mając obraz wcześniejszych starań i nadzieii Scarlett powyższy list wzruszył mnie prawie do łez... Piękny, na prawdę... (muszę się pochwalić pierwszy tom mam za sobą... czytam drugi i wciąga mnie!)
__________________
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze
zagubioną łódeczką wśrod raf
kroplą deszczu
trzciną myślącą wśrod traw
...ale jestem!
misialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 15:55   #277
Czekoladaa
Rozeznanie
 
Avatar Czekoladaa
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 788
GG do Czekoladaa
Dot.: cytaty z ksiazek

Skłamałabym powiedziawszy, że o nim nie myślę. Myślę. Czasami są takie dni, gdy jest w każdej godzinie i takie godziny, gdy jest w każdej minucie. Ciagle zasypiam i budzę się z jego imieniem na moich ustach. Często łapię się również na tym, że wypatruję jego twarzy w ulicznym tłumie, choć wiem, że to nie możliwe, abym ją w nim znalazła...ale nie mogę się powstrzymać, to jest silniejsze ode mnie. Nadal przyciskam twarz do brudnej szyby i nadal wilgotnieją mi oczy, kiedy "przypadkiem" prrzejeżdżam obok miejsc gdzie razem spędzaliśmy czas.Najbardziej bolą drobiazgi, gdy dobiegają do mnie dźwięki piosenki, której razem słuchamy, gdy ktoś wymieni tytuł filmu, o którym rozmawialiśmy, gdy poczuję apach perfum, w które ubierałam sie na nasze spotkania, gdy gdzieś usłyszę jego imię, wciąż tak bliskie i ukochane...


<b>Wiecie może z jakiej to książki? Znalazłam to kiedyś gdzieś na wizażu ale nie mogę teraz znaleźć skąd to jest. </b>
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąc jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką. "
Czekoladaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-19, 21:30   #278
evelinaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 580
GG do evelinaa
Dot.: cytaty z ksiazek

Janusz L. Wiśniewski - Los powtórzony.

Z tym, że z tego cytatu są usunięte niektóre fragmenty, i skierowany jest do kobiety. Ale to tylko taki szczegół Właśnie jestem w trakcie czytania tej książki - polecam !
evelinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 22:01   #279
Czekoladaa
Rozeznanie
 
Avatar Czekoladaa
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 788
GG do Czekoladaa
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez evelinaa Pokaż wiadomość
Janusz L. Wiśniewski - Los powtórzony.

Z tym, że z tego cytatu są usunięte niektóre fragmenty, i skierowany jest do kobiety. Ale to tylko taki szczegół Właśnie jestem w trakcie czytania tej książki - polecam !
dziękuję bardzo w takim razie muszę zakupić tę książkę.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąc jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką. "
Czekoladaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 22:11   #280
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: cytaty z ksiazek

Oto jeden fragment, który ostatnio powalił mnie na kolana:


"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł.
- Wtedy ja powiem tobie skąd pochodzi."


Książkę poleciła mi jedna z Wizażanek.
"Poza ciszą" Jonathan Caroll


cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 14:58   #281
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: cytaty z ksiazek

"Wiosna Emilio!" Elżbieta Cichla-Czarniawska

Czym jest moje dreptanie ledwo słyszalne wśród zbiorowego marszu?

Bo człowiek nie poddaje się łatwo nikomu i niczemu.

Bo jednak usłyszałam nie słysząc i zobaczyłam nie widząc wszystko co pragnęłam widocznie usłyszeć i dojrzeć.

Żałuje się zawsze za późno.

Te między nami przepaści pogłębiające się w momentach zamilknięć, wyciszeń, kiedy nie ma nic więcej do powiedzenia i kiedy resztę chaotycznie każda z nas dopowiada w sobie.

Jesteśmy rozrywani od środka. Rozrywani, toczeni przez czas, bezradni.

Lecz najgroźniejsza była twarz losu wyzierająca z kątów, jak ów pająk obwisły nad łózkiem.

..brutalnie znowu coś się zamknęło. Zamknęło się co nigdy nie było otwarte, co jednak istniało nadając życiu niepowtarzalny smak.

Czasem myślę, że wszystko już poza mną, nie dostrzegam niczego, co mogłoby zawołać, zachęcić, obudzić.

Iść dokądkolwiek, byle nie siedzieć wśród ślepych jak krety ścian. Iść do ludzi.

Człowiek jest bardzo mocny, skoro musi przeżyć nawet własną śmierć

Nie wolno robić apetytu, gdy nie ma możliwości jego zaspokojenia

Mimo plam życie i tak jest wystarczająco piękne, aby dochować mu wierności (mój ulubiony z tej książki )
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 16:12   #282
Psarii
Raczkowanie
 
Avatar Psarii
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Malopolska
Wiadomości: 64
GG do Psarii Wyślij wiadomość przez MSN do Psarii Send a message via Skype™ to Psarii
Dot.: cytaty z ksiazek

"Mam swoje zadanie - musze chwytac kazdego, kto sie znajdzie w niebezpieczenstwie"

Solinger, "Buszujacy w zbozu"
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się ...
znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdzie się zaczęło ...
nie skończyłoby się.
Skończyło się ...
bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna ...
nigdy się nie kończy.
Psarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 20:42   #283
netty
Raczkowanie
 
Avatar netty
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 482
Dot.: cytaty z ksiazek

To może i ja coś dorzucę Cytat może niezbyt poważny, ale prawdziwy aż do bólu

"Panna Tyk wciągnęła nosem powietrze.
-Można powiedzieć że ta rada będzie wręcz bezcenna.Słuchasz?
-Tak
-Dobrze. W Takim razie...Jeśli masz do siebie zaufanie...
-Tak?
...i wierzysz w swe marzenia...
-Tak?
...i podążasz za swoją gwiazdą...
-Tak?
-...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia"

Terry Pratchett "Wolni ciutludzie"
__________________
"Jeśli masz do siebie zaufanie i wierzysz w swe marzenia i podążasz za swoją gwiazdą...

...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia."
netty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 10:55   #284
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: cytaty z ksiazek

Właśnie skończyłam czytać Zieloną Milę S.Kinga. Moje ulubione cytaty z tej książki:

"Czas leczy wszystkie rany, czy tego chcemy, czy nie. Czas oddala od nas to wszystko, a na samym końcu czeka nas wyłącznie mrok. Czasami odnajdujemy w nim innych, a czasami znowu ich gubimy."

"Każdy musi umrzeć, wiem, że od tej reguły nie ma wyjątku, ale czasami, Boże mój, Zielona Mila jest taka długa."



btw. świetny wątek
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 14:19   #285
Psarii
Raczkowanie
 
Avatar Psarii
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Malopolska
Wiadomości: 64
GG do Psarii Wyślij wiadomość przez MSN do Psarii Send a message via Skype™ to Psarii
Dot.: cytaty z ksiazek

"Zielona mila" piekny film

Moze cos mojego ulubionego Marqueza
"Plemiona skazane na 100 lat samotnosci nie maja juz drugiej szasy na ziemi" 'Sto lat samotnosci'

"Bywaja takie dni i noce, ktore zmieniaja wszystko. Bywaja takie rozmowy, wlasne lub zaslyszane, ktore sa w stanie wywrocic do gory nogami caly nasz swiat. Nie mozemy ich przewidziec. Nie mozemy sie na nie przygotowac. Czyhaja na nas, zapisane w lancuchu pozornych przypadkow, nieuchornne jak swit po ciemnosci" '- 'Hera moja milosc' A. Onichimowska

"Własciwie nie boje sie nieznanego. Tylko troche szkoda mi tracic to, co mam" - 'Oskar i Pani Roza" E-E Schmitt
__________________
Cokolwiek pomiędzy ludźmi kończy się ...
znaczy nigdy się nie zaczęło.
Gdyby prawdzie się zaczęło ...
nie skończyłoby się.
Skończyło się ...
bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna ...
nigdy się nie kończy.
Psarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 22:58   #286
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: cytaty z ksiazek

Dlaczego stawia się pomniki wszelkim mozliwym ludziom...Dlaczego nie postawi się raz pomnika księżycowi albo kwitnącej śliwie?

Im mniej człowiek wie tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje wolność ale unieszczęśliwia

Erich m.Remarque "Trzej towarzysze"
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 14:49   #287
misialinka
Raczkowanie
 
Avatar misialinka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 177
GG do misialinka
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez netty Pokaż wiadomość
To może i ja coś dorzucę Cytat może niezbyt poważny, ale prawdziwy aż do bólu

"Panna Tyk wciągnęła nosem powietrze.
-Można powiedzieć że ta rada będzie wręcz bezcenna.Słuchasz?
-Tak
-Dobrze. W Takim razie...Jeśli masz do siebie zaufanie...
-Tak?
...i wierzysz w swe marzenia...
-Tak?
...i podążasz za swoją gwiazdą...
-Tak?
-...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia"

Terry Pratchett "Wolni ciutludzie"
muszę sobie wydrukować i powiesić nad łóżkiem / włożyć do portwela
__________________
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze
zagubioną łódeczką wśrod raf
kroplą deszczu
trzciną myślącą wśrod traw
...ale jestem!
misialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 15:41   #288
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez netty Pokaż wiadomość
To może i ja coś dorzucę Cytat może niezbyt poważny, ale prawdziwy aż do bólu

"Panna Tyk wciągnęła nosem powietrze.
-Można powiedzieć że ta rada będzie wręcz bezcenna.Słuchasz?
-Tak
-Dobrze. W Takim razie...Jeśli masz do siebie zaufanie...
-Tak?
...i wierzysz w swe marzenia...
-Tak?
...i podążasz za swoją gwiazdą...
-Tak?
-...to i tak pobiją cię ludzie, którzy ciężko pracują, uczą się i nie leniuchują. Do widzenia"

Terry Pratchett "Wolni ciutludzie"
Rewelacja cytat i Twój podpis netty. (Niania Ogg??)
Lubię Pratchett'a.
Jest "bezbłędny".
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 09:24   #289
misialinka
Raczkowanie
 
Avatar misialinka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 177
GG do misialinka
Dot.: cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez Czekoladaa Pokaż wiadomość
Skłamałabym powiedziawszy, że o nim nie myślę. Myślę. Czasami są takie dni, gdy jest w każdej godzinie i takie godziny, gdy jest w każdej minucie. Ciagle zasypiam i budzę się z jego imieniem na moich ustach. Często łapię się również na tym, że wypatruję jego twarzy w ulicznym tłumie, choć wiem, że to nie możliwe, abym ją w nim znalazła...ale nie mogę się powstrzymać, to jest silniejsze ode mnie. Nadal przyciskam twarz do brudnej szyby i nadal wilgotnieją mi oczy, kiedy "przypadkiem" prrzejeżdżam obok miejsc gdzie razem spędzaliśmy czas.Najbardziej bolą drobiazgi, gdy dobiegają do mnie dźwięki piosenki, której razem słuchamy, gdy ktoś wymieni tytuł filmu, o którym rozmawialiśmy, gdy poczuję apach perfum, w które ubierałam sie na nasze spotkania, gdy gdzieś usłyszę jego imię, wciąż tak bliskie i ukochane...


<b>Wiecie może z jakiej to książki? Znalazłam to kiedyś gdzieś na wizażu ale nie mogę teraz znaleźć skąd to jest. </b>

nie wiem jak mi się udało tego nie zauważyć... Śliczne i takie jakby o mnie trochę...
__________________
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze
zagubioną łódeczką wśrod raf
kroplą deszczu
trzciną myślącą wśrod traw
...ale jestem!
misialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 21:19   #290
sylvetti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 76
Dot.: cytaty z ksiazek

Icyk Manger "Księga raju"
"Czas spędzony w raju był najpiękniejszym okresem mego życia. Do dziś na wspomnienie tego szczęśliwego okresu chwyta mnie coś za serce, a oczy zalewają się łzami.
Bardzo często zamykam wtedy oczy i przeżywam na nowo te szczęśliwe lata. Owe lata, które już nigdy nie wrócą. Chyba, że zjawi się mesjasz.
Wtedy w sennych marzeniach zapominam nawet o tym, że obcięto mi skrzydła przed wyprawieniem w inny świat. Wyciągam ręce i próbuję poderwać się do lotu. I dopiero wtedy, gdy spadam na ziemię i odczuwam ból w tylnej części ciała, zdaję sobie sprawę, że wszystko przepadło, że skrzydła mają tylko istoty w raju."


= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

- Dziwny świat z tego raju - powiedział rabin. - Świat oszustwa i złodziejstwa. Biada mi. Jak to możliwe, chłopaczku? Nie chce mi się wierzyć, aby to wszystko, coś naopowiadał, było prawdą.
- Wszystko, co wam opowiedziałem jest prawdą. Na własne oczy widziałem.
- A może to tylko fantazja? Może to tylko wyobraźnia podsunęła ci taki obraz, a tyś to przyjął za rzeczywistość?... Nie można sobie bowiem wyobrazić, aby cadycy spali na gołych materacach i aby żony cadyków nie błogosławiły świec z tego powodu, że skradziono im lichtarze.
- Może rzeczywiście to tylko sen lub fantazja - powtórzył rabin. Uczepił się tej myśli, jak tonący brzytwy.
- To żaden sen i żadna fantazja, moi panowie. To sama prawda. A może to raj, który sobie wyobrażacie, jest czystą fantazją i snem? Raj, z którego ja pochodzę, jest prawdziwym rajem i mimo wad jest piękny. Najlepszy dowód, że tęsknię za nim. Jestem gotów, w każdej chwili do niego powrócić. (...)."

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Dla kogoś powyższe fragmenty mogą wydać się " o niczym", ale jesśi tylko ktoś miał w rekach "Księgę raju", dobrze wie, że to pełna filozoficznej zadumy i ciepłego humoru opowieść, osnuta na starej żydowskiej legendzie, która głosi, że człowiek przed swoim przyjściem na świat przebywa w raju. Zanim jednak się urodzi, dostaje prztyczka w nos, aby zapomniał o rajskim bytowaniu. Bohaterowi opowieści, małemu chłopcu udaje się dzięki fortelowi zachować pamięć. Od niego to dowiadują się cadycy, jak wygląda żydowski raj.
Serdecznie polecam
sylvetti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 12:43   #291
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: cytaty z ksiazek

"Widzicie? Można i tak - prowadzić lekcję, uczyć. Co tam - uczyć! Szybować. Można w ten sposób żyć! Można być takim człowiekiem! - Oczywiście, nie wszystkim dana jest taka szansa. Niemniej, trzeba próbować. Trzeba próbować szczęścia. Jak? Wskazanie jest proste: uczyć się obcych języków, w ogóle - sztuki słowa! Jeśli będziecie mówić - płynnie, inteligentnie - wasz szary, ubogi świat stanie się barwny...barwniejszy. Bo wszystko pochodzi z języka. Bo wszystko od niego zależy. Bo, jak powiada Pismo, na początku jest Słowo."


Antoni Libera "Madame"
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 19:47   #292
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: cytaty z ksiazek

"Kobiety dowiodły swojej wartości podczas drugiej wojny swiatowej, podejmując pracę na stanowiskach pozostawionych przez mężczyzn, którzy zostali wcieleni do armi."

"Nie chciała sie z nim kłócić, kiedy dzieliły ich tylko godziny od rozstania. Ale niektóre słowa były zbyt bolesne, żeby je zignorować, niektóre granice tak czułe, że trzeba było ich bronić przed wszelkimi intruzami."

"Dobra żona pozwala mężowi sądzić, że wszystko jest jego pomysłem, nawet jeśli nie jest."

"Zapomniała o oddech, kiedy dotknął ustami jej warg. Jego skóra pachniała oceaniczną świezością, jak listopadowe wiatry i mgły. Ich pocałunek trwał całą wieczność, ale i tak nie dość długo. Kiedy rozdzielili się, zapatrzyła się w jego niebieskie oczy, widząc w nich odbicie własnych uczuć."

"Granica pomiędzy marzeniem a koszmarem jest często cieńka jak lina, na ktorej balansuje akrobata."

"To musi byc prawdziwa udręka, uganiać sie za facetem, który nie moze znieść twojego widoku. (...) za facetem, który kocha kogoś innego."

"Zycie jest skomplikowane i dzięki temu tak interesujace. A mimo to czasami najprostsze przyjemności są najbardziej satysfakcjonujące. I czasami najtrudniej odpowiedzieć na najbardziej oczywiste pytania."

Cytaty i fragmenty pochodzą z ksiażki:
"Uśmiech Mona Lizy."
Deborah Chiel
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 19:48   #293
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: cytaty z ksiazek

"Kiedy Cię widzę słodki jak miód, niczym cukierek kusisz mnie znów. Nie strasz mnie dietą - wyprobuj sam, słodkiego miodu smak."

"Słuchaj, ktoś kto mnie pragnie musi mi mówic prawdę..."

"Pozatym, hm, często przypominam Rachel, ze rozmiar XL nie oznacza ze jesteś gruba. Taki rozmiar nosi przecietna Amerykanka. A pozatym chciałabym zaznaczyć, że jest nas XL - ek które mają chłopaków, całkiem sporo."

"Nie jestem gotowa odejsć tak bez słowa..."

"Nie wiem jak udało nam się tak oddalić. Chyba jeszcze wczoraj mogliśmy coś ocalic."

"To jest właśnie miłe, kiedy ma się psa. On zawsze tak się cieszy na twój widok. Pozatym, wiecie, to ma korzystne działanie zdrowotne. Ludziom obniża się ciśnienie krwi, kiedy głaszczą psa. Albo chociaz kota. To udokumentowany fakt."

"Nie mozna sie umawiać ze swoim współlokatorem. Wiesz, jak to bywa. Cały romantyzm szlag trafia, kiedy widujesz kogoś w szlafroku."

"Muszę pania rozczarować, ale z mojego doswiadczenia wiem, ze mordercy wcale nie są tacy bystrzy. Najczesciej to niesluchanie głupi ludzie. Właśnie dlatego zabijają" sa tak ograniczeni intelektyalnie, ze nie widzą innego wyjścia."

"Nie zrozumiesz tego Heather. Widzisz, ja go kocham. Ty nigdy nikogo nie kochałas Heather, poza sobą, więc nie możesz wiedzieć jak to jest. Nie, nie mozesz wiedzieć, jak to jest, kiedy całe twoje szczęście zalezy od jednego człowieka, a potem... Potem przekonać się, że ten człowiek odwraca się do Ciebie plecami i cię odtrąca..."

Cytaty i fragmenty pochodzą z ksiażki:
"Zbrodnie w rozmiarze XL."
Meg Cabot
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 19:49   #294
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: cytaty z ksiazek

"Każda sekunda naszego życia jest jedyną chwila w dziejach wszechswiata, chwilą, która juz nigdy się nie powtórzy..."

Cytat: "Jesteś cudem" Pablo Casals.
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 19:51   #295
onaa
Zakorzenienie
 
Avatar onaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 459
Dot.: cytaty z ksiazek

"Memento mori"
czyli "Pamiętaj o śmierci"
__________________
Życie nie jest mierzone przez oddechy, ale przez momenty,
które zapierają nam dech w piersiach...
onaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 20:00   #296
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: cytaty z ksiazek

"Sądze, ze modele są raczej nudnymi przystojniakami, a w dodatku strasznie próżnymi. Wiem, ze on jest starszy, dojrzalszy i tak dalej, ale daj spokój, naprawde chcesz faceta, który uważniej niz ty liczy kalorie?"

"Modele są jak czekoladowe jajka Cadbury: na zewnątrz palce lizać, ale w środku breja."

"To zabawne, jak jedna mała skaza potrafi sprawić, że ktoś jest jeszcze bardziej atrakcyjny."

"Nie można uprawiać działalności charytatywnej, jeśli w grę wchodzi własne serce."

"Byłam bardziej zainteresowana troszczeniem sie o swoje na wpół złamane serce i załowałam, ze nie byłam na tyle silna, by je kontrolować i nie musieć teraz cierpiec. No, w koncu to tylko mały mięsień - dlaczego tak bardzo boli?"

"Przytulenie potrafi być bardzo skutecznym balsamem emocjonalnym."

Cytaty z książki:
"Slodko - Gorzka szestastka"
Carrie Karasyor i Jill Kargman
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 20:01   #297
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: cytaty z ksiazek

"Czy drugi raz - nadzieja, tęsknota, meski głos wypowiadający moje imie - mógł być tak słodki i przejmujący jak pierwszy? Kiedy człowiek jest młodszy, wszystko ma o tyle większe znaczenie. Musi kochać, albo umrze."

"W krajobrazie są przesunięcia, których nie widac, uskoki i zapadliny, rzeczy, które moga zmienic otoczenie w tak subtelny sposob, ze czlowiek nie dostrzega ich, dopoki nie potknie się o nie i nie przekona, że nie znacznie stracił równowage."

Cytaty po chodzą z:
" Wyznania Supermamy" Melanie Lynne Hauser.
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 20:02   #298
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: cytaty z ksiazek

"Powściągliwość i skromność - oto moje hasła dnia. Od dzis rozpoczynam nowe życie, proste i uporzadkowane. Bo, jakby się nad tym zastanowić, to każdego dnia, niepotrzebnie wydaje się ogromne sumy i stad własnie biorą się długi. Nie jest to zreszta wyłacznie moja wina, to wpływa zachodniego, konsumpcyjnego stylu życia, któremu trudno się oprzec."

Cytat z ksiażki:
"Swiat marzeń zakupocholiczki" Sophie Kinsella.
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 20:03   #299
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: cytaty z ksiazek

"Jak ktoś mówi "kiedys" to tak jakby krzyczał "Ludzie! Uwaga, zmyślam!", a "na pewno" na tym swiecie nie istnieje."

Cytat z ksiażki
"Kiedys na pewno" Ewy Nowak.
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 10:19   #300
basilissa
Rozeznanie
 
Avatar basilissa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 625
Dot.: cytaty z ksiazek

...są trzy sfery, w których każdy uważa się za znawcę: polityka, wychowanie dzieci i walka z przestępczością. Wszyscy nie wiadomo czemu uważają, że w tych sprawach wystarczy zdrowy rozsądek, a nie badania naukowe.
Aleksandra Marinina Kolacja z zabójcą
__________________
Mądrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać głupio. I dobrzy ludzie, kiedy się zbiorą do gromady, mogą działać okrutnie. R. Kapuściński
basilissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-03 00:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.