Wazektomia, a chęć posiadania dzieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-27, 22:51   #1
Helliaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3

Wazektomia, a chęć posiadania dzieci


Witam.

Ostatnio zmagam się z trudną sprawą. Mianowicie mój TŻ twierdzi, że nie chce mieć nigdy dzieci. Na początku puszczałam to mimo uszu, bo co się spotkamy ze znajomymi czy rodziną, to bawi się z dziećmi (niezależnie w jakim są wieku).

Ostatnio odbyliśmy rozmowę, gdzie przyznał się, że myśli o zabiegu wazektomii. Rzecz w tym, że ja chciałabym mieć dzieci, a On o tym wie. Każdy z nas ma swoje rację i nie dość że żadne nie odpuści (obydwoje mamy mocne charaktery) to jeszcze nie przekona drugiego. Próbowałam go przekonać, że może to tymczasowe odczucie i że nie warto robić zabiegu wazektomii, bo jeszcze może się wszystko zmienić. Mój TŻ jednak wszystkiemu zaprzecza.



Co mam zrobić w tej sytuacji?
Helliaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 22:56   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

zmienić partnera na takiego, z którym się zgadasz w fundamentalnych kwestiach.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 23:02   #3
Helliaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

Tyle że trudno jest porzucić kogoś kogo się kocha i mieszka razem 3 lata
Helliaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 23:04   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

A to już problem, który masz na własne życzenie, skoro od początku on mówił, że dzieci nie chce. A ty to ignorowałaś.
Nadal jedynym wyjściem jest związek z kimś, z kim masz takie same poglądy na najważniejsze kwestie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 07:47   #5
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez Helliaaa Pokaż wiadomość
Witam.

Ostatnio zmagam się z trudną sprawą. Mianowicie mój TŻ twierdzi, że nie chce mieć nigdy dzieci. Na początku puszczałam to mimo uszu, bo co się spotkamy ze znajomymi czy rodziną, to bawi się z dziećmi (niezależnie w jakim są wieku).

Ostatnio odbyliśmy rozmowę, gdzie przyznał się, że myśli o zabiegu wazektomii. Rzecz w tym, że ja chciałabym mieć dzieci, a On o tym wie. Każdy z nas ma swoje rację i nie dość że żadne nie odpuści (obydwoje mamy mocne charaktery) to jeszcze nie przekona drugiego. Próbowałam go przekonać, że może to tymczasowe odczucie i że nie warto robić zabiegu wazektomii, bo jeszcze może się wszystko zmienić. Mój TŻ jednak wszystkiemu zaprzecza.



Co mam zrobić w tej sytuacji?
Oj dziewczyno.. Przykro mi, ale najlepsze co możesz zrobić dla siebie i dla tego faceta to po prostu go zostawić. On od początku mówił, że nie chce mieć dzieci (i to, że ich nie zjada nie znaczy, że je chce), a to ty utrzymywałaś, że mu się zmieni czy odwidzi. Niestety w kwestii posiadania lub nie posiadania dzieci nie da się iść na kompromis, nie da się mieć trochę dziecka.
Facet mówił, że nie chce dzieci - i trzeba tą decyzję uszanować. albo będziesz z nim bez dzieci, albo się rozstaniecie i oboje ułożycie sobie życie z kimś innym o poglądach podobnych do swoich.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 07:56   #6
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

Facet cię nie okłamywał, od zawsze wiedziałaś, że dzieci nie chce, a ty owszem. Musicie się rozejść, bo w takim przypadku zawsze któreś z was będzie nieszczęśliwe. Jeżeli się kochacie to tym bardziej powinno wam zależeć na szczęściu tej osoby. A następnym razem autorko nie wchodź w związek z kimś kto dzieci nie chce, licząc, że to się odmieni, bo zapewne nie odmieni. Ja jestem z wykształcenia nauczycielem, świetnie dogaduję się z dziećmi, lubię z nimi pracować, ale swoich nie chcę. To nie musi iść ze sobą w parze.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 21:47   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

Myślałaś, że mu się odmieni? I wciąż tak myślisz, prawda?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-29, 07:08   #8
neomag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 11
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez Helliaaa Pokaż wiadomość
Witam.

Ostatnio zmagam się z trudną sprawą. Mianowicie mój TŻ twierdzi, że nie chce mieć nigdy dzieci. Na początku puszczałam to mimo uszu, bo co się spotkamy ze znajomymi czy rodziną, to bawi się z dziećmi (niezależnie w jakim są wieku).

Ostatnio odbyliśmy rozmowę, gdzie przyznał się, że myśli o zabiegu wazektomii. Rzecz w tym, że ja chciałabym mieć dzieci, a On o tym wie. Każdy z nas ma swoje rację i nie dość że żadne nie odpuści (obydwoje mamy mocne charaktery) to jeszcze nie przekona drugiego. Próbowałam go przekonać, że może to tymczasowe odczucie i że nie warto robić zabiegu wazektomii, bo jeszcze może się wszystko zmienić. Mój TŻ jednak wszystkiemu zaprzecza.



Co mam zrobić w tej sytuacji?
Heliaaaa: współczuję Tobie, bo raczej mu się nie odmieni, choć kto wie. Inna sprawa, że wazektomia jest wspaniałym rozwiązaniem, ale jednak dla małżeństw, które mają już dzieci i więcej ich nie chcą.
Ja będąc na miejscu Twojego męża nie zdecydowałbym się na taki krok. Ale mam już dzieci i razem z żoną zdecydowaliśmy się na mój zabieg. Oboje tego chcieliśmy i teraz się cieszymy i z tego faktu korzystamy
Wierzę jednak, że Twojemu mężowi odwidzi się, "zmajstrujecie" potomstwo, i wtedy pójdzie na zabieg
neomag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 07:41   #9
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez neomag Pokaż wiadomość
Heliaaaa: współczuję Tobie, bo raczej mu się nie odmieni, choć kto wie. Inna sprawa, że wazektomia jest wspaniałym rozwiązaniem, ale jednak dla małżeństw, które mają już dzieci i więcej ich nie chcą.
Ja będąc na miejscu Twojego męża nie zdecydowałbym się na taki krok. Ale mam już dzieci i razem z żoną zdecydowaliśmy się na mój zabieg. Oboje tego chcieliśmy i teraz się cieszymy i z tego faktu korzystamy
Wierzę jednak, że Twojemu mężowi odwidzi się, "zmajstrujecie" potomstwo, i wtedy pójdzie na zabieg
Czemu mu tak źle życzysz? Chłop powiedział, że nie chce dzieci i myślę, że skoro rozważa wazektomię to jednak powiedział o tym dość stanowczo. Ma takie prawo i nikt go nie zmusi do robienia dzieci, których nie chce. Może to autorka powinna się poświęcić i zrezygnować z posiadania dzieci?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 08:03   #10
neomag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 11
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Czemu mu tak źle życzysz? Chłop powiedział, że nie chce dzieci i myślę, że skoro rozważa wazektomię to jednak powiedział o tym dość stanowczo. Ma takie prawo i nikt go nie zmusi do robienia dzieci, których nie chce. Może to autorka powinna się poświęcić i zrezygnować z posiadania dzieci?
Ja nikomu źle nie życzę.
Małżeństwo to sztuka kompromisów - skoro mąż nie chce dzieci, a żona chce dzieci, to kompromisem będzie 1 dziecko i wazektomia
neomag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 08:16   #11
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

Cytat:
Napisane przez neomag Pokaż wiadomość
Ja nikomu źle nie życzę.
Małżeństwo to sztuka kompromisów - skoro mąż nie chce dzieci, a żona chce dzieci, to kompromisem będzie 1 dziecko i wazektomia
Co? Hahhahahaha
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 08:51   #12
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Wazektomia, a chęć posiadania dzieci

Raczej się NIE zmieni. Wkurza mnie też jak ktoś gada to kobiety, że póki co dzieci nie chce a potem jej się odmieni i zacznie chcieć. Nosz kurde, zawsze każdy stojąc obok wie lepiej. A autorce wątku bym radziła żeby przemyślała sprawę jeszcze raz i przedyskurtowała ją z partnerem.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-29 09:51:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.