Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-04, 11:01   #3481
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
A dolnych nie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na dole już nie mam dwoch zębów wyrwanych przed dentystę, któremu nie chciało się leczyć jak miałam 16 lat, bo lepiej wyrwać. Przez to wyrywanie wada się pogłębiła, więc u mnie nawet dolne ósemki zostają bo o dziwo są w super stanie. Wyszly zdrowe i nadal są zdrowe, ale na dole też będę nosić aparat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-04, 19:35   #3482
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny, może to naiwne pytanie, ale czemu się tak nagminnie wyrywa zęby do aparatu stałego? Nie interesowałam się tym nigdy, a widzę że dużo osób ma wyrywane czwórki, piątki, czasami i trójki - chodzi o to, żeby zrobić miejsce? I co, potem np. piątka wchodzi na miejsce czwórki?
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-04, 20:24   #3483
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może to naiwne pytanie, ale czemu się tak nagminnie wyrywa zęby do aparatu stałego? Nie interesowałam się tym nigdy, a widzę że dużo osób ma wyrywane czwórki, piątki, czasami i trójki - chodzi o to, żeby zrobić miejsce? I co, potem np. piątka wchodzi na miejsce czwórki?
Tak chodzi o to zeby zrobic miejsce. Czasami to jest lepsze rozwiązanie niz poszerzanie szczęki. Zwlaszcza jesli ktos np w dzieciństwie mial rwane zeby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-05, 10:40   #3484
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Tak chodzi o to zeby zrobic miejsce. Czasami to jest lepsze rozwiązanie niz poszerzanie szczęki. Zwlaszcza jesli ktos np w dzieciństwie mial rwane zeby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli mam stłoczenia tzn. pewne zęby nachodzą na drugie, lecz ortodonta stwierdził, że nie muszę ani rozszerzać szczęki ani usuwać żadnych ząbków świadczy to o tym, że miejsca w szczęce jest wystarczająco na przesunięcie zębów?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-05, 10:45   #3485
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Jeżeli mam stłoczenia tzn. pewne zęby nachodzą na drugie, lecz ortodonta stwierdził, że nie muszę ani rozszerzać szczęki ani usuwać żadnych ząbków świadczy to o tym, że miejsca w szczęce jest wystarczająco na przesunięcie zębów?
Raczej tak
Ja mialam stłoczenia i nie miałam ani rozszerzanej szczęki ani wyrywanych zębów a miejsce na zęby się znalazło
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-05, 10:56   #3486
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Jeżeli mam stłoczenia tzn. pewne zęby nachodzą na drugie, lecz ortodonta stwierdził, że nie muszę ani rozszerzać szczęki ani usuwać żadnych ząbków świadczy to o tym, że miejsca w szczęce jest wystarczająco na przesunięcie zębów?
Dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-05, 15:33   #3487
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Tylozgryz plus stloczenie dwie czwórki górne lecą dentystka chce spróbować wyrwać dwie na jednej wizycie, jak nie pojdzie po pierwszej czwórce i krótkiej przerwie, to drugą wyrwę poczatkiem września

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo widzę, że mamy tą samą wadę! Ja wyrywałam czwórki pod koniec czerwca. Na pocieszenie - to nie takie straszne ! Po prawie 1.5 miesiącu szpary znacząco się zmniejszyły. Nikt nie zwrócił mi uwagi, że czegoś brakuje Mama mówi, że widać tylko jak się bardzo wyszczerzę Teraz z dnia na dzień zauważam poprawę, a mój profil twarzy jest już duuużo lepszy. Czas szybko mija, nie ma się co zastanawiać jeśli to konieczne. Ja także musiałam mieć wyrwane czwórki górne, dolne zostają Powodzenia!
__________________
05.08.2014 - dbam o moje kręciołki
10.02.2017 - akcja odchudzanie
65.5 kg --> 56.5 kg --> 54.5 kg
27.03.2017 - założyłam aparat na górę
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-05, 16:56   #3488
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Dostałam taką z rowkiem od ortodonty, więc na razie myję tą, ale chyba kupię końcówkę do elektrycznej.

Zapłaciłam 2100 zł za łuk metalowy.
Tez tyle placilam, plus wczesniej nosilam przez ponad rok hassa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-06, 09:04   #3489
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość
Ooo widzę, że mamy tą samą wadę! Ja wyrywałam czwórki pod koniec czerwca. Na pocieszenie - to nie takie straszne ! Po prawie 1.5 miesiącu szpary znacząco się zmniejszyły. Nikt nie zwrócił mi uwagi, że czegoś brakuje Mama mówi, że widać tylko jak się bardzo wyszczerzę Teraz z dnia na dzień zauważam poprawę, a mój profil twarzy jest już duuużo lepszy. Czas szybko mija, nie ma się co zastanawiać jeśli to konieczne. Ja także musiałam mieć wyrwane czwórki górne, dolne zostają Powodzenia!
Oooo po jakim czasie od wyrwania czwórek miałaś zakładany aparat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-06, 09:07   #3490
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja mialam wyrwane podczas noszenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-06, 14:11   #3491
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Oooo po jakim czasie od wyrwania czwórek miałaś zakładany aparat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak jak czekoladowoo miałam wyrywane podczas noszenia Po prostu ortodontka zdjęła mi drucik i zamki z czwórek i przeszłam dwa kroki (dosłownie) do gabinetu dentystycznego, tam usunięto dwa zęby.
Orto mówiła, że tak lepiej, bo po pierwsze zęby będą już trochę "rozruszane" aparatem, a po drugie dziury nie będą się tak rzucać w oczy przez aparat
__________________
05.08.2014 - dbam o moje kręciołki
10.02.2017 - akcja odchudzanie
65.5 kg --> 56.5 kg --> 54.5 kg
27.03.2017 - założyłam aparat na górę

Edytowane przez ankacg
Czas edycji: 2017-08-06 o 14:12
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-06, 18:54   #3492
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość
Ja tak jak czekoladowoo miałam wyrywane podczas noszenia Po prostu ortodontka zdjęła mi drucik i zamki z czwórek i przeszłam dwa kroki (dosłownie) do gabinetu dentystycznego, tam usunięto dwa zęby.
Orto mówiła, że tak lepiej, bo po pierwsze zęby będą już trochę "rozruszane" aparatem, a po drugie dziury nie będą się tak rzucać w oczy przez aparat
Ja wyrywam 14.08 a aparat zakładam 06.09 mam nadzieję, że zbytnio same się nie zaczną przesuwac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-07, 18:17   #3493
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja w piątek dostałam pierwszy wyciąg i to z marszu "silny". Tylko z jednej strony, bo trzeba wyrównać linię środka. Noszę od dolnej siódemki do górnej trójki. Pierwsza noc z wyciągiem i poranek były kosmiczne, chyba nie bolało mnie tak nigdy, ani po założeniu aparatu, ani po założeniu najsilniejszego łuku. Teraz już jest wporzo i widzę, że wyciąg zdecydowanie przyspiesza przesuwanie zębów. Jak mi się przez chwilę spasuje zgryz, to za chwilę znowu coś przeszkadza ;-)

Najgorsze jest to, że kolejną wizytę mam dopiero za 2 miesiące. A jak wróciłam do domu po wizycie to zauważyłam, że stażystka wymieniając ligatury uszkodziła mi zamek na dwójce, tj. ukruszyła jeden jego róg... Ciekawe, jak długo będzie się na nim trzymała tak krzywo ligaturka ;]
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-07, 18:40   #3494
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Izuuch Pokaż wiadomość
Od wtorku noszę wyciągi w takiej samej kombinacji Jeśli chodzi o ich widoczność to też mi nie przeszkadzają, za to jest zupełnie inaczej jeśli chodzi o ból, tragedia jakaś... Nie odważyłam się jeszcze niczego ugryźć...
Oj tak pierwsze pare dni jest najgorsze Dla mnie najgorsze - oprócz jedzenia - bylo budzenie sie kiedy ta szczeka sie jakos tak zastala i po obudzeniu jak tylko ruszylam szczeka to takie ciegniecie ze masakra Ale to tylko kilka pierwszych dni, a pózniej juz lajcik
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-07, 18:45   #3495
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

byłam dzisiaj na wizycie, za miesiąc będę mieć ściągany bihelix, a za dwa miesiące dokładany dół. Oprócz tego będę mieć jakąś płytkę akrylową zakładaną za górnymi siekaczami? miała któraś z was coś takiego? :P
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-07, 23:27   #3496
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Ja w piątek dostałam pierwszy wyciąg i to z marszu "silny". Tylko z jednej strony, bo trzeba wyrównać linię środka. Noszę od dolnej siódemki do górnej trójki. Pierwsza noc z wyciągiem i poranek były kosmiczne, chyba nie bolało mnie tak nigdy, ani po założeniu aparatu, ani po założeniu najsilniejszego łuku. Teraz już jest wporzo i widzę, że wyciąg zdecydowanie przyspiesza przesuwanie zębów. Jak mi się przez chwilę spasuje zgryz, to za chwilę znowu coś przeszkadza ;-)

Najgorsze jest to, że kolejną wizytę mam dopiero za 2 miesiące. A jak wróciłam do domu po wizycie to zauważyłam, że stażystka wymieniając ligatury uszkodziła mi zamek na dwójce, tj. ukruszyła jeden jego róg... Ciekawe, jak długo będzie się na nim trzymała tak krzywo ligaturka ;]
Ja już 5 miesięcy mam tylko jeden wyciąg i w sumie nie wiem czemu nie dwa, ale widocznie trzeba tak do przesuniecia tej linii.
Orto mówi, że się przesuwa, a ja tego nie widzę Mam też łańcuszek na dole do tego celu.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-08, 18:33   #3497
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja już 5 miesięcy mam tylko jeden wyciąg i w sumie nie wiem czemu nie dwa, ale widocznie trzeba tak do przesuniecia tej linii.
Orto mówi, że się przesuwa, a ja tego nie widzę Mam też łańcuszek na dole do tego celu.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 2wyciagi do przesuniecia lini posrodkowej.
Tylko u mnie u gory i na dole jest niezgodność lini posrodkowej ( asymetria)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-09, 23:59   #3498
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Malemalenstwo Pokaż wiadomość
Ja mam 2wyciagi do przesuniecia lini posrodkowej.
Tylko u mnie u gory i na dole jest niezgodność lini posrodkowej ( asymetria)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie o tę asymetrie chodzi.
U mnie jest dość znaczna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 16:46   #3499
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

U mnie jest tylko przesunięta góra, ale za to znacznie, o jakieś 4 mm. Stąd tylko jeden wyciąg
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-10, 18:09   #3500
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Aa w tym sensie. No to tak, u mnie też tylko dół przesunięty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 14:04   #3501
Jamamjuzdosc
Raczkowanie
 
Avatar Jamamjuzdosc
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 88
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej wszystkim. Piszecie o linii pośrodkowej, czyli macie zdiagnozowany zgryz krzyżowy? Ja mam, nie wiem jaki dokładnie gdyż nie byłam na konsultacji, ale mówił to jeden lekarz i widać to po prostu - dolna linia jest przesunięta w lewo dosyć znacznie, co wpływa na całą twarz.
Do osób które mają zgryz krzyżowy - w jakim wieku leczycie go aparatem? Czy nie mówiono wam że da się np. tylko operacyjnie?
Raz jakaś praktykantka/studentka medycyny powiedziała, że po jakimś wieku już nie będzie można naprawić tego aparatem. Być może to kwestia indywidualna, czego nie wiem póki co bo nie mam pieniędzy na całe leczenie.
+Czy myślicie że zgryz krzyżowy ma u was związek z budową ciała, np. najpierw mieliście skoliozę, potem wadę zgryzu, czy może macie go od zawsze?

Dziękuję za wypowiedzi obeznanych osób
Jamamjuzdosc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 15:41   #3502
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja mam zgryz krzyzowy i 27 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 16:30   #3503
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Aż wygooglalam co to. Nie mam takiego zgryzu, więc nie pomogę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 17:25   #3504
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Jamamjuzdosc Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Piszecie o linii pośrodkowej, czyli macie zdiagnozowany zgryz krzyżowy? Ja mam, nie wiem jaki dokładnie gdyż nie byłam na konsultacji, ale mówił to jeden lekarz i widać to po prostu - dolna linia jest przesunięta w lewo dosyć znacznie, co wpływa na całą twarz.
Do osób które mają zgryz krzyżowy - w jakim wieku leczycie go aparatem? Czy nie mówiono wam że da się np. tylko operacyjnie?
Raz jakaś praktykantka/studentka medycyny powiedziała, że po jakimś wieku już nie będzie można naprawić tego aparatem. Być może to kwestia indywidualna, czego nie wiem póki co bo nie mam pieniędzy na całe leczenie.
+Czy myślicie że zgryz krzyżowy ma u was związek z budową ciała, np. najpierw mieliście skoliozę, potem wadę zgryzu, czy może macie go od zawsze?

Dziękuję za wypowiedzi obeznanych osób
Ja nie mam zdiagnozowanego zgryzu krzyzowego, a linie posrodkowa mam przesunięta. Moja diagnoza od ortodonty IMG_20170813_182357.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 09:40   #3505
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja już po wyrwaniu dwóch czwórek. Poszlo wszystko gładko i super dentystka mówi, że mam mega duże korzenie i mocno osadzone zęby Teraz 6.09 i zakładanie aparatu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 11:42   #3506
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Ja już po wyrwaniu dwóch czwórek. Poszlo wszystko gładko i super dentystka mówi, że mam mega duże korzenie i mocno osadzone zęby Teraz 6.09 i zakładanie aparatu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się, że gładko poszło Jak tam szpary? Bardzo Ci przeszkadzają? Moje z dnia na dzień się zmniejszają, ale to jeszcze nie ten etap, że mogę się szczerzyć bez opamiętania No, ale minęły dopiero niecałe dwa miesiące, podejrzewam, że za kolejne dwa już się zejdą
__________________
05.08.2014 - dbam o moje kręciołki
10.02.2017 - akcja odchudzanie
65.5 kg --> 56.5 kg --> 54.5 kg
27.03.2017 - założyłam aparat na górę
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 12:12   #3507
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość
Cieszę się, że gładko poszło Jak tam szpary? Bardzo Ci przeszkadzają? Moje z dnia na dzień się zmniejszają, ale to jeszcze nie ten etap, że mogę się szczerzyć bez opamiętania No, ale minęły dopiero niecałe dwa miesiące, podejrzewam, że za kolejne dwa już się zejdą
Trochę mnie wkurzają bo język wchodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 17:25   #3508
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Jamamjuzdosc Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Piszecie o linii pośrodkowej, czyli macie zdiagnozowany zgryz krzyżowy? Ja mam, nie wiem jaki dokładnie gdyż nie byłam na konsultacji, ale mówił to jeden lekarz i widać to po prostu - dolna linia jest przesunięta w lewo dosyć znacznie, co wpływa na całą twarz.
Do osób które mają zgryz krzyżowy - w jakim wieku leczycie go aparatem? Czy nie mówiono wam że da się np. tylko operacyjnie?
Raz jakaś praktykantka/studentka medycyny powiedziała, że po jakimś wieku już nie będzie można naprawić tego aparatem. Być może to kwestia indywidualna, czego nie wiem póki co bo nie mam pieniędzy na całe leczenie.
+Czy myślicie że zgryz krzyżowy ma u was związek z budową ciała, np. najpierw mieliście skoliozę, potem wadę zgryzu, czy może macie go od zawsze?

Dziękuję za wypowiedzi obeznanych osób
Ja mam korygowana linie posrodkowa i w planie leczenia mam wpisane, ze mam zgryz krzyzowy na zebach bocznych - orto nie wpisal, ale to bylo tylko z prawej strony.

A z reszta wkleje po prostu to co mi orto wpisal
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Capture.PNG (57,4 KB, 39 załadowań)
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-14, 19:58   #3509
Jamamjuzdosc
Raczkowanie
 
Avatar Jamamjuzdosc
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 88
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Ja mam zgryz krzyzowy i 27 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy twój ortodonta uważa że aparat skoryguje tę wadę?
Czy to polega na tym że najpierw zmienia się ustawienie zębów a potem szczęki i to wystarczy czy może trzeba coś jeszcze?
Jamamjuzdosc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-15, 21:34   #3510
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja nie mam zgryzu krzyżowego. Po prostu po usunięciu w dzieciństwie ułamanej czwórki, w poluzowany łuk zaczął wpychać się kieł po drugiej stronie, który rósł nad łukiem. Stąd pozostałe zęby powędrowały w miejsce tamtego usuniętego. Niestety, prostowanie linii pośrodkowej nie należy do łatwych i pewnie zajmie dobry rok, jeśli nie dłużej... Przynajmniej w moim przypadku.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.