Prośba o ocenę działania stron - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-13, 16:27   #1
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a

Prośba o ocenę działania stron


Witam
Ostatniej nocki spędziliśmy kilka godzin nad poprawianiem naszych serwerów z udziałem Wielkich Gooru Internetu. Serwery zostały ostatecznie przekonfigurowane ok. godz. 11.00 dzisiejszego dnia.
Mam prośbę o szczególne narzekanie na zerwane połączenia i dziwne komunikaty błędów, ponieważ dzisiaj w nocy będziemy mieć turę drugą posiedziska nad wizaz.pl

Z góry dziękuję
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 17:32   #2
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Prośba o ocenę działania stron

Bardzo proszę - drugi raz nie uda mi się zgromadzić tyle supermózgów myślących nad wizaz.pl...
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 17:46   #3
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Prośba o ocenę działania stron

nie mialam komunikatow o bledach (ani przed ani po 11) Ale fakt faktem ze w pewnych chwilach dzis wizaz nie bardzo chcial sie ladowac - przegladarka wyswietlala komunikat o przekroczeniu limitu czasu operacji

cmoki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-14, 10:52   #4
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: Prośba o ocenę działania stron

Wczoraj przez jakiś czas wogóle nie mogłam wejść na wizaż; poza tym działa w miarę normalnie. Czasami strony wogóle się nie otwierają; nie miałam komunikatu o błędach.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 21:17   #5
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
działanie wizaz.pl - światełko w tunelu

W chwili obecnej nasz serwer baz danych przeszedł pewną (r)ewolucję Ze statystyk wynika, że produkuje ok. tylko 10% problemów, które były udziałem moich ostatnich kilku lat pracy admina na wizaz.pl.

Nie wnikając w szczegóły techniczne, zajmuję się już tymi dziesięcioma procentami, choć będzie to conieco kosztować, ale mam nadzieję spać spokojnie i bez porannych niespodziewajek, że serwery wisiały kilka(naście) godzin na dobę.



P.S. Po przeprowadzce na nowe maszyny serwis jest ok. 5-10 razy stabilniejszy, czyli problemy występowały odpowiednio rzadziej. Teraz staram się zmniejszyć liczbę "zwisów" stron tak, aby serwery były w stanie naprawiać się same. Czyli wygląda mi to na przygotowania do emeryturki
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-16, 19:34   #6
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: Prośba o ocenę działania stron

Melduję, że dzisiaj (a dokładnie w ciągu ostatnich 30-40min) pojawiał mi się błąd bazy danych, a wcześniej coś się wizażyk ślimaczył niemiłosiernie
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 08:36   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Prośba o ocenę działania stron

a u mnie strasznie wolno otwiera się dziś okienko "odpowiedź". przez wiele wiele minut potrafi wyglądać tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.JPG (18,6 KB, 0 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-17, 08:58   #8
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Prośba o ocenę działania stron

A teraz?
Restartowałem maszynę, powinno być już lepiej...
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 12:21   #9
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Prośba o ocenę działania stron

Jak widziałyście, nie chodziło tutaj o sam serwer. Musieliśmy wymienić niektóre części sieci serwera, szlag trafił karty sieciowe.

Za problem przepraszam...
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 15:58   #10
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Prośba o ocenę działania stron

mi nadal to okienko odpowiedź się żółwi, choć jestem przy innym komputerze i w innej sieci [podobno megaszybkiej..]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 16:23   #11
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Prośba o ocenę działania stron

sarenka napisał(a):
> mi nadal to okienko odpowiedź się żółwi, choć jestem przy innym komputerze i w innej sieci [podobno megaszybkiej..]

Po wymianie kilku elementów maszyn muszę je od nowa konfigurować, z biegiem czasu serwer powinien pracować coraz szybciej
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-17, 17:30   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Prośba o ocenę działania stron

zaznaczam, że się nie skarżę tylko zgłaszam problem, bo na Wizażyk to ja mogę czekać choćby godzinę
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 18:45   #13
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: Prośba o ocenę działania stron/ 4 problemy

1. Warning: mysql_freeresult(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/www/www.wizaz.pl/w-agora/include/mysql.php on line 534

2. Database error: Invalid SQL: SELECT cle,parent,childs,thread, newest,username,subject,u seraddress,icon,summary,d ownloads,unixdate,userid, mod_date,mod_userid,passw ord,filename,att_size,mai l_reply,hidden,hits,close d,ip,body FROM ogloszenia_ploteczki WHERE hidden=0 AND thread=1071598273 ORDER BY unixdate
[2013] Lost connection to MySQL server during query
Sesja zatrzymana.

3. Database error: Invalid SQL: SELECT att_id, att_name, att_type, att_size, att_path, inline, hidden, state FROM ogloszenia_attachments WHERE note_id=1071608550 AND bn_name='ogloszenia_plote czki' AND state IN ('P', '1') AND hidden!='1'
[1053] Server shutdown in progress
Sesja zatrzymana.

4. Dzis przez kilka godzin nie bylo dostepu do wizazu (nie wiem, czy problem byl u mnie, czy gdzies indziej )

Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 18:53   #14
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Prośba o ocenę działania stron/ 4 problemy

Komi napisał(a):
> 1. Warning: mysql_freeresult(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/www/www.wizaz.pl/w-agora/include/mysql.php on line 534

Interesujące, gdzie to widziałaś?

> 2. Database error: Invalid SQL: SELECT cle,parent,childs,thread, newest,username,subject,u seraddress,icon,summary,d ownloads,unixdate,userid, mod_date,mod_userid,passw ord,filename,att_size,mai l_reply,hidden,hits,close d,ip,body FROM ogloszenia_ploteczki WHERE hidden=0 AND thread=1071598273 ORDER BY unixdate
> [2013] Lost connection to MySQL server during query
> Sesja zatrzymana.

Dzisiaj było to możliwe ok. 14-tej i ok. 19-tej, czy widziałaś to mniej więcej w tych godzinach?

> 3. Database error: Invalid SQL: SELECT att_id, att_name, att_type, att_size, att_path, inline, hidden, state FROM ogloszenia_attachments WHERE note_id=1071608550 AND bn_name='ogloszenia_plote czki' AND state IN ('P', '1') AND hidden!='1'
> [1053] Server shutdown in progress
> Sesja zatrzymana.

ok. 19-tej restartowałem serwer po poprawkach, ten komunikat właśnie o tym mówi

> 4. Dzis przez kilka godzin nie bylo dostepu do wizazu (nie wiem, czy problem byl u mnie, czy gdzies indziej )

Wiem, mieliśmy krótkie spięcie na szynie zasilającej serwer, w sumie ponad 5 godzin serwer był non stop naprawiany.

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 19:05   #15
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Prośba o ocenę działania stron/ 4 problemy

> Komi napisał(a):
> 1. Warning: mysql_freeresult(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/www/www.wizaz.pl/w-agora/include/mysql.php on line 534

Znalazłem drania, ubiłem już robala jednego. Wielkie dzięki, sam bym tego zwierza przez wieki nie namierzył

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 19:10   #16
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: Prośba o ocenę działania stron/ 4 problemy

zlosliwiec napisał(a):
> Komi napisał(a):
> > 1. Warning: mysql_freeresult(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/www/www.wizaz.pl/w-agora/include/mysql.php on line 534
>
> Interesujące, gdzie to widziałaś?
Podczas otwierania forum technicznego. Pokazała się li-tylko linijeczka z tym komunikatem.
>
> > 2. Database error: Invalid SQL: SELECT cle,parent,childs,thread, newest,username,subject,u seraddress,icon,summary,d ownloads,unixdate,userid, mod_date,mod_userid,passw ord,filename,att_size,mai l_reply,hidden,hits,close d,ip,body FROM ogloszenia_ploteczki WHERE hidden=0 AND thread=1071598273 ORDER BY unixdate
> > [2013] Lost connection to MySQL server during query
> > Sesja zatrzymana.
>
> Dzisiaj było to możliwe ok. 14-tej i ok. 19-tej, czy widziałaś to mniej więcej w tych godzinach?
Tak. Właśnie wtedy próbowałam dobić się do wizażu.

Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.