Ból po badaniach u ginekologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-05, 14:46   #1
misiujogi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 4

Ból po badaniach u ginekologa


Witam,
Mam 24 lata, jestem dziewicą i na wizycie u ginekologa byłam pierwszy raz, jakoś wcześniej nie było potrzeba, bo nic mi nie dolegało co potwierdziły badania. Na wizytę poszłam tylko dlatego że zamierzam rozpocząć współżycie co mnie cieszyło i ekscytowało aż do wizyty. Po wywiadzie lekarz kazał mi się rozebrać od pasa w dół i usiąść na fotelu. Powiedział jak to zrobić, nawet pomógł "ułożyć nóżki żeby mieć lepszy widok". I wtedy przypomniałam sobie że nie zapytał mnie czy jestem dziewicą. Ja jąkając się powiedziałam, że ten tego ale jeszcze nie współżyłam, a on na to że nic nie szkodzi. Pierwszym badaniem jakie mi wykonał to było badanie wziernikiem (bardzo małym), które bardzo mnie bolało. Jak mu o tym powiedziałam, to powiedział ze czasem trochę boli i jeszcze tylko chwilka. Następnym badaniem było badanie USG dopochwowe, gdzie mnie bolało tylko wprowadzanie i usuwanie ultrasonografu, samo badanie już nie. To były wszystkie badania które mi wykonano. Okazało się że nic mi nie dolega. Niestety od 3 nad ranem do tej pory bardzo mnie boli brzuch na dole, porostu wszystko mnie boli w środku. zastanawiam się czy nie zadzwonić do ginekologa i nie porozmawiać z nim, czy iść do innego, o ile się przemogę. Muszę też nadmienić że byłam bardzo spięta i zdenerwowana, o mało nie uciekłam z przed gabinetu. Lekarz był bardzo miły i delikatny, wszystko mi wytłumaczył i pokazał. Tylko te badania. Wzięłam nospe i metafem zasiadłam i piszę. Sama już nie wiem co mam robić. A na samą myśl o moim pierwszym razie to aż mnie strach paraliżuję. Bo niestety mój partner ma się czy pochwalić i wzdłuż i w szerz, a lekarz powiedział ze jestem płytka. Tym bardziej że wziernik był rozmiar XXS i posmarowany żelem.
misiujogi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 14:58   #2
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Ból po badaniach u ginekologa

Cytat:
Napisane przez misiujogi Pokaż wiadomość
Witam,
Mam 24 lata, jestem dziewicą i na wizycie u ginekologa byłam pierwszy raz, jakoś wcześniej nie było potrzeba, bo nic mi nie dolegało co potwierdziły badania. Na wizytę poszłam tylko dlatego że zamierzam rozpocząć współżycie co mnie cieszyło i ekscytowało aż do wizyty. Po wywiadzie lekarz kazał mi się rozebrać od pasa w dół i usiąść na fotelu. Powiedział jak to zrobić, nawet pomógł "ułożyć nóżki żeby mieć lepszy widok". I wtedy przypomniałam sobie że nie zapytał mnie czy jestem dziewicą. Ja jąkając się powiedziałam, że ten tego ale jeszcze nie współżyłam, a on na to że nic nie szkodzi. Pierwszym badaniem jakie mi wykonał to było badanie wziernikiem (bardzo małym), które bardzo mnie bolało. Jak mu o tym powiedziałam, to powiedział ze czasem trochę boli i jeszcze tylko chwilka. Następnym badaniem było badanie USG dopochwowe, gdzie mnie bolało tylko wprowadzanie i usuwanie ultrasonografu, samo badanie już nie. To były wszystkie badania które mi wykonano. Okazało się że nic mi nie dolega. Niestety od 3 nad ranem do tej pory bardzo mnie boli brzuch na dole, porostu wszystko mnie boli w środku. zastanawiam się czy nie zadzwonić do ginekologa i nie porozmawiać z nim, czy iść do innego, o ile się przemogę. Muszę też nadmienić że byłam bardzo spięta i zdenerwowana, o mało nie uciekłam z przed gabinetu. Lekarz był bardzo miły i delikatny, wszystko mi wytłumaczył i pokazał. Tylko te badania. Wzięłam nospe i metafem zasiadłam i piszę. Sama już nie wiem co mam robić. A na samą myśl o moim pierwszym razie to aż mnie strach paraliżuję. Bo niestety mój partner ma się czy pochwalić i wzdłuż i w szerz, a lekarz powiedział ze jestem płytka. Tym bardziej że wziernik był rozmiar XXS i posmarowany żelem.
Pochwa podczas stosunku powiększa się i wydłuża, wiec pierwszego razu nie musisz się obawiać.

Natomiast po badaniu wziernikiem i usg nic nie powinno boleć. Coś się zmieniło? Poszłaś ponownie do lekarza?

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2016-05-05 o 15:00
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 15:37   #3
nuinek
Raczkowanie
 
Avatar nuinek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 343
Dot.: Ból po badaniach u ginekologa

Kochana mnie mój pierwszy raz bardzo bolał tutaj Cię nie oszukam. Nigdy wcześniej nie miałam badań u ginekologa nie używałam tamponow wiec ten pierwszy raz był pierwszą "ingerencją" ale za 2 i kolejnym razem było już lepiej. Podstawa to się wyluzować napić winka użyć nawilżacza i stawiać na delikatność. I będzie ok
__________________
GDY ROZMYŚLASZ O ŻYCIU MUSISZ PAMIĘTAĆ
O DWÓCH RZECZACH:

ŻADNA ILOŚĆ POCZUCIA WINY
NIE NAPRAWI BŁĘDÓW PRZESZŁOŚCI I
ŻADNA ILOŚĆ NERWÓW NIE JEST W
STANIE ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚCI.
nuinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 17:32   #4
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Ból po badaniach u ginekologa

Raz gdy lekarka robila mi cytologię, zemdlalam z bólu. Zero delikatności. Brzuch mnie potem bolał długo.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 07:33   #5
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Ból po badaniach u ginekologa

Cytat:
Napisane przez nuinek Pokaż wiadomość
Kochana mnie mój pierwszy raz bardzo bolał tutaj Cię nie oszukam. Nigdy wcześniej nie miałam badań u ginekologa nie używałam tamponow wiec ten pierwszy raz był pierwszą "ingerencją" ale za 2 i kolejnym razem było już lepiej. Podstawa to się wyluzować napić winka użyć nawilżacza i stawiać na delikatność. I będzie ok
Winko to bardzo dobry pomysł
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 11:36   #6
misiujogi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 4
Dot.: Ból po badaniach u ginekologa

Witam, bardziej mi chodziło o to czy to jest normalne że po badaniach tak boli brzuch, już druga dobę.
misiujogi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 17:39   #7
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Ból po badaniach u ginekologa

A w którym dniu cyklu jesteś? Może to zbliżająca się miesiączka albo owulacja albo zbieg okolicznsci? Ból po badaniu normą nie jest
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-07, 09:20   #8
misiujogi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 4
Dot.: Ból po badaniach u ginekologa

Jestem w 11 dniu cyklu, 6 dniu po miesiączce, ale nigdy nie miałam żadnych dolegliwości. A dzisiaj w nocy obudził mnie znowu ból. Mój partner w końcu wziął sprawy w swoje ręce i dzisiaj zadzwonił do ginekologa a ten kazał mi przejść w poniedziałek i sam powiedział że to nie jest normalne. Ale się denerwuję i boję kolejnego bolącego badania. Nie miałam badania palpacyjnego, ale z drugiej strony wydaje mi się że USG dopochwowe jest dokładniejsze. Nie znam się na tym, a czytać w necie nie chcę, bo jeszcze bardziej się stresuję. Teraz jeszcze bardziej boję się pierwszego razu.
misiujogi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 17:59   #9
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Ból po badaniach u ginekologa

a wg mnie to skurcze i tyle.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-08 18:59:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.