Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-12, 13:59   #1
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327

Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?


Nigdzie nie mogę zaleźć konkretnej odpowiedzi, czy kawa ma jakiś zły wpływ w młodym wieku. Ja mam lat 16, piję kawę regularnie od około 2 lat, ze względu na moje niedociśnienie. W szkole po prostu dosłownie usypiałam, nie mogłam się na niczym skoncentrować, a nawet czasami zdarzało mi się zasłabnąć. W internecie nie ma dokładnych informacji na temat wpływu kawy w moim wieku. Z tego co mi wiadomo-to kawa rozpuszczalna ma tyle kofeiny co 1,5 - 2 szkl. herbaty ( a ją pije rzadko). Wytłumaczy mi ktoś jak to jest z tą kawą ? Proszę o odpowiedź
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 14:15   #2
Oprindelige
Raczkowanie
 
Avatar Oprindelige
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 90
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Skoro aż takie problemy były (zasypianie na lekcji) to może warto wybrać się do lekarza i znaleść inne rozwiązanie a nie nałogowe picie kawy?
Hm...poszukaj w internecie. Według mnie szkodzi, aczkolwiek nie mocno. Przebarwione zęby, kawa zawiera kofeinę. Jeśli lubisz pić to pij, ale od czasu do czasu zrób sobie od niej przerwę i zacznij pić co innego ( może herbatki?).
Porozmawiaj z lekarzem, jeśli dużo jej pijesz to zdecydowanie lepiej byłoby jakbyś jej nie piła
__________________
2011- Scotland, UK
2012- London, UK
2013-Toscany, Italy
Oprindelige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 14:19   #3
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Tzn ja jej w zasadzie dużo nie piję - raz dziennie, z 1 łyżeczki+mleko. Zęby mam bielutkie, na żołądek mi póki co nie szkodzi, a nawet poprawa trawienie. Magnez od czasu do czasu łykam, jednak nie mam skutków niedoboru, mam nadzieję, że jednak kawa nie taka straszna...
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 15:55   #4
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Taką kawę możesz sobie pić jak lubisz. Zawiera niewiele więcej kofeiny niż herbata. Dawka do przeżycia ale jak mówisz że masz problemy z niskiem ciśnieniem to nie rozwiązuj problemu kawą tylko pomykaj do lekarza
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 16:12   #5
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Piję regularnie kawę od 15 roku życia (minimum 2 kubki dziennie), teraz mam lat 21, zęby zdrowe, wyniki w normie jeżeli pijesz jedną kawkę, rano i w dodatku z mlekiem, nie masz się czym przejmować.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 16:39   #6
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

To mnie pocieszyłyście. Byłam z tym u lekarza- leków nie chce przepisać( sama nie chce sie nimi faszerować, podobno uzależniają), kazał pić dużo wody, więcej solić, ruch. Niestety-w moim przypadku to się nie zbyt sprawdza... no cóż- pozostaje niezawodna KAWA
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 20:06   #7
Pilar1899
keep calm and contour on
 
Avatar Pilar1899
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 256
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

kawa to podstawa nie powinna Ci zaszkodzić.
__________________
It's a little bit horrifying just how quickly everything can fall to crap.

Oh, screw beautiful. I'm brilliant.
If you want to appease me, compliment my brain.
Pilar1899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-12, 20:42   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Kawa rozpuszczalna to nie kawa tylko jakis wyrób kawopodobny i dlatego odpuściłabym szpikowanie sie chemią ,a nabniskie ciśnienie polecam sport.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-03-12 o 20:53
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 21:11   #9
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Ja zaczęłam pić kawę w wieku około 12 lat (!). I piłam codziennie. W liceum co najmniej dwie kawy dziennie.
I żyję
Piłam tylko dla smaku.
Obecnie nie mogę pić ze względów zdrowotnych, więc zastępuję ją zbożową lub pół na pół.

Myślę, że taka rozpuszczalna (u mnie często była z ekspresu ) nie zaszkodzi - musisz tylko pamiętać, że kawa odwadnia! Powinnaś pić dużo wody i dbać o magnez itp.
A niskie ciśnienie lecz u lekarza
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 22:23   #10
qilka
Raczkowanie
 
Avatar qilka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Oświęcim/Łódź/Kraków
Wiadomości: 352
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

kawa nie uzależnia więc można ją spokojnie pić. jeżeli twój organizm dobrze reaguje (nie skacze ciśnienie itp) to może ją spokojnie pić. najlepsze jest espresso, kaw typu 3w1, rozpuszczalnych i innych kawowych wyrobów lepiej unikać...więcej tam cukru i dodatków niż kawy i jej cennej kofeiny. obejrzyj sobie odcinek o kawie z serii "wiem co jem" na tvnsytle http://vod.onet.pl/wiem-co-jem,wiem-...1,odcinek.html
__________________
poznaję i uczę się, proszę o wyrozumiałość życzę fantastycznego dnia!
qilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 23:04   #11
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Kawa rozpuszczalna to nie kawa tylko jakis wyrób kawopodobny i dlatego odpuściłabym szpikowanie sie chemią ,a nabniskie ciśnienie polecam sport.
Pokaż mi w którym miejscu kawa rozpuszczalna to chemia ona jest po prostu gorszej jakości od kawy mielonej/ziarnistej, ma mniej kofeiny, nie pachnie tak intensywnie, ale nie ma żadnych dodatków (nie może mieć). Chyba że masz na myśli napoje 3w1, to wtedy się zgodzę.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 10:48   #12
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Jeśli już mowa o kawach rozpuszczalnych, to słyszałam,że kawy mocno rozdrobnione (coś w stylu inki-chodzi tylko o konsystencję oczywiście) są o wiele gorsze jakościowo od tych "grubszych"( tzn. np jacobs, nescafe cold). O 3w1 nawet nie wspominam... są obrzydliwie słodkie ( może dlatego,że sama kawy nie słodzę) a kawy jest tam jakieś max 10%.

Kaw świeżo mielonych po prostu nie lubię, więc piję tylko rozp. Piję dużooo wody, magnez zażywam, a sport znacząco nie podnosi mi ciśnienia niestety( a zawsze staram się być aktywna w miarę możliwości).
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 10:59   #13
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Mi lekarz zalecał picie kawy jak miałam ok. 17 lat. W nadmiarze lepiej nie stosować, no ale to wiadomo. A może znajdziesz w necie inne sposoby na podniesienie ciśnienia?

Jestem ciekawa czy te 2w1 jakoś szkodzą, moja mama mnóstwo tego pije i ma problemy z wątrobą, ciekawe czy to może mieć związek, bo ponoć to od jakichś używek.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 06:42   #14
karola01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 327
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Mi lekarz zalecał picie kawy jak miałam ok. 17 lat. W nadmiarze lepiej nie stosować, no ale to wiadomo. A może znajdziesz w necie inne sposoby na podniesienie ciśnienia?

Jestem ciekawa czy te 2w1 jakoś szkodzą, moja mama mnóstwo tego pije i ma problemy z wątrobą, ciekawe czy to może mieć związek, bo ponoć to od jakichś używek.
A w jakim celu Ci zalecił kawę? Też na podniesienie ciśnienia ? Pytam z ciekawości

Z tego co mi wiadomo, to kawa ma pozytywny wpyw na wątrobę wbrew powszechnej opini, poprawia jej miąsz czy coś tam.
karola01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 07:00   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa czy te 2w1 jakoś szkodzą, moja mama mnóstwo tego pije i ma problemy z wątrobą, ciekawe czy to może mieć związek, bo ponoć to od jakichś używek.
Nie wiem dlaczego, ale choć watrobę mam zdrową, to wypicie kawy rozpuszczalnej powoduje u mnie rewolucję jelitową + zgagę+ ból wątroby. A kawę mieloną przyswajam bez żadnych rewolucji, bez względu na jej sposób przygotowania

W ogóle tego nie rozumiem, może ktoś coś słyszał na ten temat, jak już zeszło na kawę i jej domniemaną szkodliwość?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 13:06   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

ja pije kawe tez od jakiegos 14 roku zycia, tylko w duzo wiekszych ilosciach i mocniejsze zaladek i watrobe mam zdrowa, a zeby nieprzebarwione. jesli kawa pomaga Ci przy niskim cisnieniu - pij na zdrowie ciekawym "wynalazkiem" jest tez yerba mate. bardzo dobrze pobudza.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 07:23   #17
EmaLo
Raczkowanie
 
Avatar EmaLo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Osobiście uważam, że kawa nie szkodzi, wszystko w granicy rozsądku. Po prostu nie za dużo
EmaLo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 07:50   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;25687012]Pokaż mi w którym miejscu kawa rozpuszczalna to chemia ona jest po prostu gorszej jakości od kawy mielonej/ziarnistej, ma mniej kofeiny, nie pachnie tak intensywnie, ale nie ma żadnych dodatków (nie może mieć). Chyba że masz na myśli napoje 3w1, to wtedy się zgodzę.[/QUOTE]

kawa rozpuszczalna to tak naprawde juz zaparzona kawa (w fabryce) a nastepnie wywar jest granulowany i odparowana woda. Jak myslisz, ze da sie tak bez chemii i konserwantow to napisz co to za nowa technologia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 08:31   #19
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
kawa rozpuszczalna to tak naprawde juz zaparzona kawa (w fabryce) a nastepnie wywar jest granulowany i odparowana woda. Jak myslisz, ze da sie tak bez chemii i konserwantow to napisz co to za nowa technologia.
Nie mogę znaleźć w składzie na etykietach ani chemii ani konserwantów ale też mnie to zastanawia.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 09:15   #20
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;25687012]Pokaż mi w którym miejscu kawa rozpuszczalna to chemia ona jest po prostu gorszej jakości od kawy mielonej/ziarnistej, ma mniej kofeiny, nie pachnie tak intensywnie, ale nie ma żadnych dodatków (nie może mieć). Chyba że masz na myśli napoje 3w1, to wtedy się zgodzę.[/QUOTE]
Kawa rozpuszczalna zawiera m.in. akrylamid, który jest substancją silnie rakotwórczą. Zresztą to chyba oczywiste, że im bardziej coś jest przetworzone i sprowadzone do postaci instant, to za zdrowe to być nie może.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 16:03   #21
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Naczytałam się tyle artykułów na temat rzekomej (nie)szkodliwości kawy i badań które sobie przeczą, że po prostu ją piję i nie myślę nad tym :d Podejrzewam, że wszystko zależy od tego kto jest sponsorem/opłaca badanie. Rozpuszczalna jest najgorsza jakościowo w związku z procesem produkcji, najzdrowsza mielona, ta z kafetierki - tyle pamiętam.

Co do działania na niskie ciśnienie - kawa wbrew pozorom jest jednym z gorszych sposobów. Powoduje nagły skok, który trwa z piętnaście minut, a potem wszystko wraca do "normy". Najlepsze jest picie dużej ilości wody - do 2 litrów (u mnie najlepiej się sprawdza, choć cudów nie czyni), dosalanie (ja nie mogę) i ruch. Tyle wiem od lekarza, jak ktoś zna jeszcze jakieś sposoby to chętnie się dowiem. Od kawy jestem uzależniona, dnia bez niej nie zacznę. Po drugiej jestem równie zmęczona, tylko trzęsą mi się ręce.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 13:33   #22
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co z kawą w młodym wieku ? Szkodzi ?

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Kawa rozpuszczalna zawiera m.in. akrylamid, który jest substancją silnie rakotwórczą. Zresztą to chyba oczywiste, że im bardziej coś jest przetworzone i sprowadzone do postaci instant, to za zdrowe to być nie może.
Zwykla kawa takze, im mocniej palona tym go wiecej
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-24 14:33:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.