Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 10:14   #1
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462

Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP


Witam wszystkich,

Wyszedł mi długi wywód, więc pytania podkreślam, jakby komuś się tyle czytać nie chciało

Studiuję obecnie na AGH, na I roku. Jednak mój kierunek to niestety kompletnie nie jest coś dla mnie. Jestem w stanie się tych rzeczy nauczyć, jednak nigdy nie będzie to moja pasja, a w końcu o to chodzi w studiowaniu...
Gdy wybierałam studia, twierdziłam, że nie mam żadnych zainteresowań, w które mogłabym 'brnąć'. Teraz widzę, że to nieprawda!

Interesuję się składami kosmetyków, odżywianiem, a przede wszystkim właśnie projektowaniem wnętrz, mebli, wiem że to może wydawać się głupie, ale niedawno odkryłam że samo robienie mebli sprawiałoby mi przyjemność, taka namacalna praca, która by mnie satysfakcjonowała. U mnie w pokoju większość mebli własnie jest zrobiona przeze mnie i mojego tatę, niedługo będziemy projektować szafę do przedpokoju, planuję zmienić wystrój mojego pokoju, interesuję się urządzaniem wnętrz.

Dokładnie wczoraj dostałam takiego olśnienia, że to jest coś, w czym mogłabym być kiedyś naprawdę dobra- w końcu sprawiałoby mi przyjemność kształcenie się w takim kierunku. Wcześniej myślałam o kursie stolarstwa czy czymś takim- jednak nic nie znalazłam. Dodam, że zarówno projektowanie, jak i wykonywanie tych projektów jest dla mnie równie istotne.

I przejdę do sedna (przepraszam za taki długi wstęp)- na ASP jest kierunek architektura wnętrz, a w nim specjalność- projektowanie mebli. Podobny kierunek jest na Krakowskiej Akademii, ale wolałabym iść na publiczną uczelnię. Jednak nie jestem wyćwiczona w rysunku- jak byłam młodsza, sporo rysowałam, niektórzy twierdzili, że mi to wychodzi, ale ostatnio technikum, klasa maturalna i studia nie zostawiły czasu na szlifowanie tego, mi też niezbyt zależało. Przez następny rok chciałabym się pełną parą skupić na rysunku- aby dostać się na ASP, musiałabym się nauczyć też historii sztuki.
Największym problemem jednak jest zmiana przepisów odnośnie opłat za studia- za wszystkie zdobyte do teraz ECTS-y będę musiała słono zapłacić. Nie wiadomo, czy dostanę się na ASP, jednak jeśli tak- to gdy następny rok będę studiować ciągle na AGHu, zapłacę za 2 lata nauki. Gdybym zrezygnowała, to tylko za rok, ale jak się nie dostanę na ASP- zostanę z niczym.
Czy dobrym pomysłem jest wzięcie urlopu dziekańskiego i albo kontynuowanie studiów, jeśli na ASP się nie dostanę, albo zrezygnowanie z AGH w przeciwnym przypadku? Nie jestem pewna, ale wtedy bym musiała płacić tylko za rok, bo na dziekance nie zdobywam ECTSów.

W ogóle rzucanie AGH na rzecz ASP- czy to rozsądne? Domyślam się, że jeśli będę naprawdę dobra w tym co robię, to z pracą nie będzie problemów. Ale to jest 'ten AGH', 'ten prestiż', uczelnia techniczna... Tylko czy jest sens się tu męczyć i rezygnować z marzeń?

Wiem, że jest też możliwość studiowania dwóch kierunków, ale kwestia finansów- jeden rok to ponad 6000 zł, a na pracę na pewno nie będę mieć czasu przy dwóch kierunkach, jeśli chciałabym się do nich przyłożyć.

I gdybym nie dostała się na ASP, jest sens iść na Krakowską Akademię? Tyle, że tam i tak bym musiała płacić, poza tym tam jest tylko licencjat. Więc teoretycznie taki kierunek zawsze sobie mogę zrobić, nawet po skończeniu tego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Elph
Czas edycji: 2013-06-27 o 10:18
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 13:30   #2
on_tiptoes
Rozeznanie
 
Avatar on_tiptoes
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 594
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Na Twoim miejscu wzięłabym dziekankę na AGH i próbowała na ASP. W ten sposób nie spalisz mostów i bedziesz miala troche czasu na przemyslenie decyzji . I jeśli dostaniesz się na ASP i Ci się spodoba - zrezygnuj z AGH. Jasne, że AGH jest prestiżowe - ale umówmy się - ASP też, choć w nieco innych kręgach.

Na Twoim miejscu nie brałabym pod uwagę Krakowskiej Akademii, uważam, że na ASP zarówno więcej się nauczysz, jak i zyskasz bardziej uznawany tytuł. Po pierwsze: na KA dostaje się (prawie?)każdy kto zapłaci i robią wszystko, żeby większość ten kierunek skończyła, po drugie ta uczelnia kształci wielotorowo, nie jest uczelnią artystyczną. Po trzecie - kupa forsy. Po czwarte - mniejszy prestiż

Próbuj na ASP, a nawet jak się nie dostaniesz, to możesz kolejny rok poświęcić na szlifowanie rysunku i np. kurs architektury wnętrz, roczną szkołę policealną o tym profilu itp. A później próbuj znowu!
Powodzenia! :d

Edytowane przez on_tiptoes
Czas edycji: 2013-06-27 o 13:32
on_tiptoes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:42   #3
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Dzięki Podniosłaś mnie na duchu- moi bliscy pewnie stwierdzą, że oszalałam.
Ale jak na życzenie- właśnie znalazłam kurs dla kandydatów organizowany przez wydział, na który próbowałabym się dostać. Jest drogi- ponad 2000zł, jednak trwa 230 godzin i na pewno świetnie by mnie przygotował. Mam nadzieję, że jest opcja rozłożenia płatności na raty.
A w przyszłym tygodniu idę na 'zwykły' kurs rysunku- koszt to jedyne 50zł za miesiąc, więc nic nie tracę, a sprawdzę czy mam na tyle zdolności, żeby w nie inwestować. Rozmawiałam z kobietą prowadzącą te zajęcia- co prawda jest to kurs dla zaawansowanych, ale dawałaby mi ćwiczenia dla początkujących.
Jestem strasznie podekscytowana odkryciem, że mogę studiować coś, co by mnie naprawdę interesowało
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 15:35   #4
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

A nie mozesz skonczyc tego AGH, a w wolnym czasie dlubac sobie w kierunku mebli?
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 15:40   #5
iamxshi
Zadomowienie
 
Avatar iamxshi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin/Łódź
Wiadomości: 1 838
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Niestety nic nie wiadomo nigdy z ASP. Po pierwsze bardzo rzadko trzeba umieć historię sztuki od A do Z, trzeba się orientować głównie. No i nawet osoby chodzące na kurs przez 2-3 lata nie dostają się, a może być tak, że osoba rysująca rok się dostanie (znam taki przykład ). Możesz próbować, rysować, ale zawsze to jest wielka niewiadoma, czy się uda A projektant/designer to teraz bardzo korzystna sprawa
iamxshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 15:58   #6
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
A nie mozesz skonczyc tego AGH, a w wolnym czasie dlubac sobie w kierunku mebli?
Teoretycznie bym mogła, ale chciałabym mieć jakiegoś nauczyciela. Myślałam kiedyś o pójściu do jakiegoś warsztatu stolarskiego i poproszeniu o przyjęcie na naukę- ale nie znalazłam nic w okolicy oprócz 'cięcia desek'. Może faktycznie pomyśleć tylko o kursie na początek...

Cytat:
Napisane przez iamxshi Pokaż wiadomość
Niestety nic nie wiadomo nigdy z ASP. Po pierwsze bardzo rzadko trzeba umieć historię sztuki od A do Z, trzeba się orientować głównie. No i nawet osoby chodzące na kurs przez 2-3 lata nie dostają się, a może być tak, że osoba rysująca rok się dostanie (znam taki przykład ). Możesz próbować, rysować, ale zawsze to jest wielka niewiadoma, czy się uda A projektant/designer to teraz bardzo korzystna sprawa
Wiadomo, najważniejszy jest talent i z tym się nic nie zmieni.
Przez wakacje kursy i maksymalne poświęcenie się rysowaniu- zobaczę, czy się do tego nadaję. A potem podejmę decyzję- albo dziekanka, albo kontynuacja studiów plus jakieś kursy. Na pewno chcę spróbować działać coś w tym kierunku
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 16:12   #7
iamxshi
Zadomowienie
 
Avatar iamxshi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin/Łódź
Wiadomości: 1 838
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Cytat:
Napisane przez Elph Pokaż wiadomość


Wiadomo, najważniejszy jest talent i z tym się nic nie zmieni.
Przez wakacje kursy i maksymalne poświęcenie się rysowaniu- zobaczę, czy się do tego nadaję. A potem podejmę decyzję- albo dziekanka, albo kontynuacja studiów plus jakieś kursy. Na pewno chcę spróbować działać coś w tym kierunku
A to akurat nieprawda Najważniejsza jest ciężka praca, osoba z talentem na pewno ma łatwiej, ale można dojść do takiej techniki bez talentu, co z nim
iamxshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 19:45   #8
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Cytat:
Ale to jest 'ten AGH', 'ten prestiż', uczelnia techniczna
Mit.
Co studiujesz na AGH?

Cytat:
Jestem w stanie się tych rzeczy nauczyć, jednak nigdy nie będzie to moja pasja, a w końcu o to chodzi w studiowaniu...
Pasja praktycznie w każdym przypadku, nie ma nic wspólnego z przyszłą pracą.
W studiach nie chodzi "o pasje", ale o podstawowe przygotowanie albo do pewnych zawodów, albo do zapewnienia uniwersalnych umiejętności ( są takie - np. zarządzanie, chociaż nie takie w rozumieniu polskim, raczej CIMA E1, E2, E3 ).
Tak czy siak - efekt zależy w ponad 90% od ciężkiej pracy, pasja/zainteresowanie/talent mają tutaj mało do gadania, aczkolwiek coś tam mogą pomóc - tylko, że niekoniecznie.
To, że Cię np. jara jakaś konkretna działka finansów, nie gwarantuje Ci że się tam dostaniesz, czy będziesz w niej dobra - a dążenie do celu bierze się z motywacji, nie z pasji, która zawsze gdzieś tam po drodze Ci umknie.

Cytat:
Teoretycznie bym mogła, ale chciałabym mieć jakiegoś nauczyciela. Myślałam kiedyś o pójściu do jakiegoś warsztatu stolarskiego i poproszeniu o przyjęcie na naukę- ale nie znalazłam nic w okolicy oprócz 'cięcia desek'. Może faktycznie pomyśleć tylko o kursie na początek...
Generalnie o projektowaniu mówisz, ale z architekturą to jest różnie.
Zresztą nie wiem czy też dobrze zrozumiałem - chcesz te meble projektować czy składać?
W sumie to chyba obu tych rzeczy, można się nauczyć w zawodówce...
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:42   #9
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Cytat:
Napisane przez iamxshi Pokaż wiadomość
A to akurat nieprawda Najważniejsza jest ciężka praca, osoba z talentem na pewno ma łatwiej, ale można dojść do takiej techniki bez talentu, co z nim
Myślisz, że jest się w stanie? Wiadomo, ciężka praca przynosi efekty, ale czy aż takie? Tzn może inaczej, wydaje mi się że ktoś z dwoma 'lewymi rękami' raczej nie dojdzie do techniki na jakimś super poziomie, ale jak ktoś jest chociaż trochę uzdolniony, to już są większe szanse
Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Mit.
Co studiujesz na AGH?
Wiem, że mit, dlatego wzięłam to w cudzysłów, ale dla wielu osób to jest 'o rany boskie, taka dobra uczelnia a Ty nie chcesz na niej studiować!' i według nich lepiej jest się trzymać czekogolwiek na tym aghu, byle tylko potem mieć dyplom z tymi trzema magicznymi literkami.
Studiuję inżynierię środowiska- jak do tej pory, to niestety strasznie mi się nie podoba.
Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Pasja praktycznie w każdym przypadku, nie ma nic wspólnego z przyszłą pracą.
W studiach nie chodzi "o pasje", ale o podstawowe przygotowanie albo do pewnych zawodów, albo do zapewnienia uniwersalnych umiejętności ( są takie - np. zarządzanie, chociaż nie takie w rozumieniu polskim, raczej CIMA E1, E2, E3 ).
Tak czy siak - efekt zależy w ponad 90% od ciężkiej pracy, pasja/zainteresowanie/talent mają tutaj mało do gadania, aczkolwiek coś tam mogą pomóc - tylko, że niekoniecznie.
To, że Cię np. jara jakaś konkretna działka finansów, nie gwarantuje Ci że się tam dostaniesz, czy będziesz w niej dobra - a dążenie do celu bierze się z motywacji, nie z pasji, która zawsze gdzieś tam po drodze Ci umknie.



Generalnie o projektowaniu mówisz, ale z architekturą to jest różnie.
Zresztą nie wiem czy też dobrze zrozumiałem - chcesz te meble projektować czy składać?
W sumie to chyba obu tych rzeczy, można się nauczyć w zawodówce...
Według mnie jest odwrotnie- studia są po to, aby poszerzyć wiedzę na temat, który Cię interesuje. Gdybym miała iść na studia aby mieć jakąkolwiek pracę, która jest dla mnie kompletnie bez znaczenia, a ważne jedynie zarobki- pojechałabym za granicę sprzątać, dla mnie efekt ten sam- robię coś czego nie lubię. Wiadomo, każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale ja uważam, że specjalistą zawsze można być- wszystkiego można się nauczyć- ale do bycia naprawdę najlepszym w swoim fachu potrzebna jest ta iskierka.

Oczywiście to tak poza tematem, bo wcale nie uważam że jestem czy będę w czymś najlepsza. A na pewno nie będę na swoim obecnym kierunku- jedyne kim mogę po nim być, to kiepskim fachowcem. Chyba że nagle zapałam miłością do tych 6 przedmiotów o charakterze geologicznym, które mnie czekają w przyszłym semestrze. Jedyne, co do tej pory mi się spodobało to autocad, ale i tak w zasadzie sama się go nauczyłam w domu. I podoba mi się, bo widzę w nim możliwość właśnie robienia projektów wnętrz

A meble bym chciała i projektować, i składać Ogólnie oprócz mebli to całe projektowanie wnętrz mnie interesuje. Tzn co ja mogę w tej chwili, to układać sobie te projekty w głowie czy na papierze, oglądać rzeczy w sklepach albo internecie, a chciałabym coś więcej.

W zawodówce może i da się tego nauczyć, i może nawet bym się pokusiła kiedyś o pójście do takiej, ale po ukończeniu szkoły średniej już nie można iść do zawodówki. Szukałam kursów stolarskich- kiedyś gdzieś tam jeden się odbył finansowany z UE i nic więcej nie znalazłam.

Jeszcze rodzi się pytanie, po co poszłam na taki kierunek- bo nie miałam pomysłu na siebie. Tata pracuje w firmie budowlanej i byłaby szansa, że ja też bym tam pracowała- stąd wybór w miarę prostego kierunku technicznego. Myślałam, że jakoś to będzie, może mnie zainteresuje- ale niestety nie. Przeglądając dalsze przedmioty i wiedząc już, o czym mniej więcej będą- musiałby nastąpić jakiś cud, żeby mnie to nie nudziło. Nie wiem czemu myślałam, że zmuszę się do interesowania nimi...
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 06:58   #10
iamxshi
Zadomowienie
 
Avatar iamxshi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin/Łódź
Wiadomości: 1 838
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Cytat:
Napisane przez Elph Pokaż wiadomość
Myślisz, że jest się w stanie? Wiadomo, ciężka praca przynosi efekty, ale czy aż takie? Tzn może inaczej, wydaje mi się że ktoś z dwoma 'lewymi rękami' raczej nie dojdzie do techniki na jakimś super poziomie, ale jak ktoś jest chociaż trochę uzdolniony, to już są większe szanse
Oczywiście, że tak Co tydzień na kursie widzę takie przypadki, dużo pracy i osoby, które totalnie nic nie umiały przynoszą super prace.

A może jest u Ciebie gdzies coś takiego http://www.wssip.edu.pl/ ? Ja dopiero co skończyłam studium 2letnie z dekorowania wnętrz, projektowaliśmy wnętrza, ale były i praktyczne zajęcia w stylu mozaiki, malowania drewna etc etc Są też zaoczne, więc może nie musisz rezygnować z tego, na czym jesteś. Zawsze większe zaplecze zawodowe
iamxshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 08:27   #11
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Cytat:
Napisane przez iamxshi Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak Co tydzień na kursie widzę takie przypadki, dużo pracy i osoby, które totalnie nic nie umiały przynoszą super prace.

A może jest u Ciebie gdzies coś takiego http://www.wssip.edu.pl/ ? Ja dopiero co skończyłam studium 2letnie z dekorowania wnętrz, projektowaliśmy wnętrza, ale były i praktyczne zajęcia w stylu mozaiki, malowania drewna etc etc Są też zaoczne, więc może nie musisz rezygnować z tego, na czym jesteś. Zawsze większe zaplecze zawodowe
O o, takie coś byłoby dla mnie Ale pisząc studium masz na myśli te dwuletnie studia podyplomowe?
Na Krakowskiej Akademii (jest to prywatna uczelnia) jest taki kierunek, ciągle się nad nim zastanawiam. Ale to na pewno jeszcze nie w tym roku. Planuję na razie ćwiczyć i uczyć się rysunku- ale chyba jednak w trakcie obecnych studiów. Ewentualnie jeśli się da i jeśli za pół roku będą jakieś postępy (oraz uznam, że tego potrzebuję)- dziekankę wezmę na czwartym semestrze. W zasadzie nie wzięłam pod uwagę, że np w przyszłym semestrze mój TŻ będzie pracował w delegacji- a to już mi daje więcej wolnego czasu niż miałam obecnie, tym bardziej że chodziliśmy na kurs tańca towarzyskiego, co też pochłaniało czas. Ostatnio to miałam takie bieganie między uczelnią, domem swoim, domem TŻ, tańcami i fitness- do tego jakieś projekty, kolokwia. W przyszłym semestrze lepiej zorganizuję swój czas
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 09:37   #12
iamxshi
Zadomowienie
 
Avatar iamxshi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin/Łódź
Wiadomości: 1 838
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Cytat:
Napisane przez Elph Pokaż wiadomość
O o, takie coś byłoby dla mnie Ale pisząc studium masz na myśli te dwuletnie studia podyplomowe?
Na Krakowskiej Akademii (jest to prywatna uczelnia) jest taki kierunek, ciągle się nad nim zastanawiam. Ale to na pewno jeszcze nie w tym roku. Planuję na razie ćwiczyć i uczyć się rysunku- ale chyba jednak w trakcie obecnych studiów. Ewentualnie jeśli się da i jeśli za pół roku będą jakieś postępy (oraz uznam, że tego potrzebuję)- dziekankę wezmę na czwartym semestrze. W zasadzie nie wzięłam pod uwagę, że np w przyszłym semestrze mój TŻ będzie pracował w delegacji- a to już mi daje więcej wolnego czasu niż miałam obecnie, tym bardziej że chodziliśmy na kurs tańca towarzyskiego, co też pochłaniało czas. Ostatnio to miałam takie bieganie między uczelnią, domem swoim, domem TŻ, tańcami i fitness- do tego jakieś projekty, kolokwia. W przyszłym semestrze lepiej zorganizuję swój czas
Tak, ja po dwóch latach w ostatni poniedziałek już obroniłam dyplom, byłam w Szkole Sztuki i Projektowania w Lublinie Na pewno jest na plus w takiej szkole, że uczysz się praktyki, dużo manualnych zajęć.
iamxshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 15:15   #13
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Jak Ci się podobało? Jestem bardzo ciekawa, czy na czymś takim (u mnie byłyby to normalne studia prywatne, no bo na podyplomowe trzeba mieć już jakieś ukończone) jest się w stanie naprawdę czegoś nauczyć pożytecznego? I myślałaś już o jakiejś pracy powiązanej z tym kierunkiem?
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 17:50   #14
iamxshi
Zadomowienie
 
Avatar iamxshi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin/Łódź
Wiadomości: 1 838
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Jestem zadowolona pół na pół, wiadomo, że to zależy od szkoły prywatnej Na pewno dzięki tej szkole nauczyłam się techniki mozaiki i w tym będę działać w przyszłości, za kilka dni mam egzaminy na ASP Jak się nie dostanę to będę próbować na staż w jakiejś firmie dekoratorskiej, w sumie zawsze chciałam w tym kierunku i nie zgodzę się, że pasja nie jest potrzebna przy tym, co się robi, bo niektóre zawody po prostu wymagają od nas czystej pasji i chęci, głównie artystyczne.


Ale wiadomo, że często wybieranie zawodu artystycznego to być albo mieć, nie zawsze można zarobić kokosy, ale wtedy masz satysfakcję z tego co robisz
iamxshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 18:46   #15
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :) - z AGH na ASP

Cytat:
Napisane przez iamxshi Pokaż wiadomość
Jestem zadowolona pół na pół, wiadomo, że to zależy od szkoły prywatnej Na pewno dzięki tej szkole nauczyłam się techniki mozaiki i w tym będę działać w przyszłości, za kilka dni mam egzaminy na ASP Jak się nie dostanę to będę próbować na staż w jakiejś firmie dekoratorskiej, w sumie zawsze chciałam w tym kierunku i nie zgodzę się, że pasja nie jest potrzebna przy tym, co się robi, bo niektóre zawody po prostu wymagają od nas czystej pasji i chęci, głównie artystyczne.


Ale wiadomo, że często wybieranie zawodu artystycznego to być albo mieć, nie zawsze można zarobić kokosy, ale wtedy masz satysfakcję z tego co robisz
Mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty. Zazdroszczę spełnienia marzeń i gratuluję
Dziś pierwszy szkic- sama siebie zadziwiłam, jak się chce to można! Nie był idealny, ale nie będę się wstydziła pokazać go na kursie. Dalej będzie tylko lepiej.
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 18:46   #16
kama935
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 101
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :)

Ja tak trochę od innej strony.
Teraz wszedł płatny drugi kierunek i nawet jakbyś porzuciła teraz AGH i poszła na ASP, to za ten jeden rok, czyli dwa "wykorzystane" semestry będziesz musiała zapłacić.

Edytowane przez kama935
Czas edycji: 2013-06-28 o 18:48
kama935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 12:31   #17
Elph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 462
Dot.: Zmiana kierunku 'o 180 stopni' :)

Cytat:
Napisane przez kama935 Pokaż wiadomość
Ja tak trochę od innej strony.
Teraz wszedł płatny drugi kierunek i nawet jakbyś porzuciła teraz AGH i poszła na ASP, to za ten jeden rok, czyli dwa "wykorzystane" semestry będziesz musiała zapłacić.
Niestety zdaję sobie z tego sprawę i jest to jeden z większych problemów- bo gdybym wzięła dziekankę, to wtedy prawdopodobnie za ten rok wolnego bym już nie musiała płacić, ale jak się nie dostanę to jestem rok w plecy. A gdy nie wezmę dziekanki, to każdy semestr więcej będę musiała płacić. Tyle dobrze, że jest dodatkowe 30 ectsów, czyli załóżmy jak po 3 semestrach zmienię kierunek, to płacę potem za 2.
Ale chyba 3 semestr zrobię i w trakcie będę się zastanawiać, w ciągu tego pół roku zobaczę czy dalej mi się to wszystko podoba i czy to będzie to. A potem najwyżej za ten rok zapłacę, jakoś uzbieram te kilka tysięcy.
Elph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.