Dalczego włosy mi wypadają ??? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-25, 16:27   #1
Maddie11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Unhappy

Dalczego włosy mi wypadają ??? :(


Jestem załamana. Od kilku lat na potęgę wypadają mi włosy. Mam 36 lat i połowę włosów na głowie. Dermatolog nic nie zauważyła, mam regularne miesiączki, badania ok. Co się więc dzieje??? Co jakiś czas farbuję siwiejące odrosty na kolor brązowy, więc farba nie jest silnie utleniająca. Nie stosuję żadnych zabiegów fryzjerskich oprócz suszarki w małych ilościach. Błagam niech mi ktoś cos poradzi, pomoże. Co ja mogę zrobić? Czy ja po porostu już zaczynam łysieć czy co??? Co robić?
Maddie11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 17:15   #2
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

Włosy potrzebuja minerałów krzemu i siarki bo z tego są zbudowane .Jest dużo suplementów z krzemem i siarką . Siarka zazwyczaj występuję w postaci suplementu MSM lub L metioniny i L cysteiny mi te minerały pomogły , a włosy mi leciały jak szalone.Szampon też używam z siarką BIOSULFO Ziaji na przemian z Polleną Evy potrójną siłą ziół z rzepą która też ma dużo siarki.
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 17:52   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

Polecam wątek na forum fryzjerskim, tam jest mnóstwo porad jak sobie radzić z wypadaniem włosów
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 21:34   #4
Maddie11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

Dzięki za podpowiedzi. Na razie łykam Skrzyp ale widać powinnam pomyśleć o tej siarce i szamponach leczniczych, czy ziołowych. Zajrzę też do tych wątków o włosach.
Maddie11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 10:30   #5
Maddie11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

Możliwe. Od dwóch lat mam problemy ze znalezieniem pracy i kupe stresów. Zaczęłam stosować szampon Redical, troche pomaga przy drugim opakowaniu. Odżywiam się raczej dobrze, może nawet za dobrze Ale to stresy chyba robią swoje no i wiek. Po 30-tce chyba włosów zaczyna ubywać?
Maddie11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 10:33   #6
kidi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

ja również mam problem z włosami i byłam u dermatologa. przepisala mi jakis lek co wyrabiaja w aptece i kerium na wypadanie wlosow w płynie. mowila ze lepsze niz vichy deros sp94 w ampułkach. Poza tym vichy ma 12 amp x 6ml i to wychodzi razem 72 a kerium 125 ml! na allegro zamówiłam sobie za 106 zł a w aptekach jest po 170 nawet! vichy tez na allegro jest za 110 ale jest go o tyle mniej! bede stosowac i mysle ze mi pomoze, przede wszystkim dermatolog powidziala mi ze stres bardzo wplywa na wypadanie wlosow i zeby to wyleczyc to potrzeba okolo pol roku czasem nawet dluzej! poza tym zero wizyt w solarium chociaz w ogole do niego nie chodze! no i dermalotog rowniez powiedziala zadnych farbowan, ale jezeli masz siwe odroty to musisz (farba bez amoniaku doradzam) zaden skrzyp i capivit piekne wlosy mi nie pomogl i polecam branie witaminy B6! jezeli komus wypadaja nadmiernie wlosy to cena nie gra roli bo trzeba stanąc na glowie zeby utrzymac wlosy takie jest moje zdanie. Dla niektorych liczy sie brazowa opalenizna w solarium a ja wole byc blada jak trup a miec ładne wlosy!
kidi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 18:21   #7
Maddie11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

Na razie nie mam kasy na takie specyfiki . Z solarium to w ogóle nie korzystam. Farby bez amoniaku to chyba słabo się trzymają na włosach, to chyba takie szampony koloryzujące?. Staram się rzadko farbować, raz na ok 2 mieś . Dopiero od niedawna używam szamponu ze skrzypem i włosy są w ciut lepszej kondycji. Zawsze przerywałam po kilku myciach. Teraz mam zamiar myć tylko takimi szamponami leczniczymi. I też łykam skrzyp. Może na dłuższą metę to coś pomoże...
Maddie11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 08:26   #8
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

kiedy bylam w warszawie na trichoskopii i pytalam o wstepna diagnoze, to pani dermatolog powiedziala mi ze stres stawia sie na ostatnim koncu, jesli chodzi o przyczyny wypadania wlosow. nie lecz sie w ciemno, przede wszystkim zrob badania krwi pod kierunkiem obecnosci wit b12, zelaza i hormonow: przede wszystkim prolaktyny i testosteronu. no i lykaj suplementy, te nigdy nie zaszkodza ja ze swojej strony polecam radical
fiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 07:21   #9
kidi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

ja bralam 3 miechy skrzyp a pozniej capivit 2 miechy i zero efektu. zero. napisze za miesiac czy są efekty i czy pani dermatolog miala racje zebym kupila te kerium. wiec zyczmy sobie zeby nasze wlosy sie wziely w garsc i nie wypadaly oraz odrastaly ]
kidi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 09:51   #10
Noiruisukii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

witajcie. tez mam tego typu duzy problem z wypadaniem włosów. ..od około trzech miesięcy nie mogę sobie z tym poradzić. brałam skrzypovitę,badania krwi mam w normie. za poradą znajomej ścięłam włosy,gdy nie pomogło użyłam henny.. też bezskutecznie. odżywiam się regularnie,sądzę,że zdrowo,nie jem słodyczy.. kompletnie nie wiem , jak mam sobie poradzić..
Noiruisukii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 12:47   #11
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

Problem może polegać na tym ,że może macie zaburzenia wchłaniania witamin i pokarmów wtedy nic nie da ich przyjmowanie.
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 16:23   #12
nierealnaaa
Zakorzenienie
 
Avatar nierealnaaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Jamaica
Wiadomości: 4 402
Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

Ja również miałam problem z wypadeniem włosów, jednak nie aż tak bardzo. Radziłam się mamy, która jest pielęgniarką i coś tam się zna, no i zmieniłam kilka rzeczy w swojej diecie i jest ok.
nierealnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 15:04   #13
kidi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Smile Dot.: Dalczego włosy mi wypadają ??? :(

a ja ze względu ze włosy mi tak wypadaja myje je na wieczor, wcieram te rozne specyfiki przepisane od dermatoloszki i rano dopiero je rozczesnuje ! efekty są zaskakujące! włosów wypadło 2 razy mniej! byłam w pozytywnym szoku! ]
kidi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.