Problem po przebiciu uszu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-14, 16:46   #1
Mister1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6

Problem po przebiciu uszu


Witam mam taki problem mam 17 lat i 4 dni temu bylem sobie przebic ucho ... mialem przebite pisoteletem .. i nie wiem czy tak powinna byc czy jestem uczulony ale ucho mam spuchniete chyba od tego .. prosze o pomoc co moge zrobic zeby opuchlizna zeszla co mam robic .. z gory dziekuje i pozdrawiam
Mister1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 16:56   #2
annszc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 20
Dot.: Problem po przebiciu uszu

to zupełnie normalny objaw który moze trwac nawet tydzień, przemywaj codzienjie ucho spirytusem i przez min 5 tyg nnie wyciągaj kolczyka. Zrsztą pewnie to Ci mówiła kosmetyczka. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

opuchlizna to normalny objaw, moze trwac nawet tydzien, przemywaj ucho spirytusem i wszytsko bedzie ok. Pozdr
annszc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 19:23   #3
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Problem po przebiciu uszu

Jeżeli masz bardzo, ale to bardzo spuchnięte to możliwe, że poszło Ci naczynie krwionośne. Pistolet przerywa tkanki, dlatego nie powinno się nim czegokolwiek przebijać. Jeśli jest po prostu czerwone to przemywać wodą utlenioną czy tam spirytusem. Możesz też smarowac ucho maścią Tribiotic, jak będzie się paprać Pozdrawiam i trzymaj się :P
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 21:59   #4
Mister1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Problem po przebiciu uszu

to jest zdjecie tego mojego ucha .. moze bedzie wam latwiej mi pomoc ...wolog kolczyka jest napuchniete .. teraz moze nie za bardzo widac bo robilem troche lodem ...
Mister1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 22:02   #5
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Problem po przebiciu uszu

Nie jest źle Przemywaj regularnie wodą utlenioną i staraj się nie dotykać kolczyka zbyt często, bo wtedy jest większe ryzyko jakiejś infekcji Jak nie przejdzie za tydzień i ciągle będzie boleć i pulsować to wtedy dopiero możesz się martwić
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 22:05   #6
Mister1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Problem po przebiciu uszu

czy ta woda przemywac .. to nie wiem.. na innych forach odradzali woda ... tylko jakas mascia .. i jak mam robic ta woda sciagac kolczyk ?
Mister1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 22:12   #7
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Problem po przebiciu uszu

Nie!! ABSOLUTNIE nie ściągaj kolczyka jeszcze przez jakies trzy tygodnie. Nie wiem co piszą na innych forach, ale ja tak robiłam i wszystko było ok. Kiedyś sobie przebiłam tępym kolczykiem chrząstkę i gdybym nie używała wody utlenionej to kiepawo by ze mną było :P
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 22:12   #8
Mister1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Problem po przebiciu uszu

bolec to mnie nie bolo tak bardzo .. chodzi mi tylko o ta opuchlizne ... jakas masc dobra polecic mozecie ?
Mister1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:23   #9
Abenteuer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 545
Dot.: Problem po przebiciu uszu

Mi też tak strasznie ucho opuchło jak miałam przebijane pistoletem to była 3 dziurka w lewym uchu i nic podobnego nie miałam. Okazało się że po prostu za mocno był kolczyk ściśnięty. Poluzowałam i było ok.
Abenteuer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:24   #10
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Problem po przebiciu uszu

No jak mowila Noley masc Tribiotic w aptece, kosztuje grosze. Mi to wlasnie polecila kosmetyczka. A to ze jest spuchniete to normalny objaw...moze sie utrzymywac nawet do kilku dni. Nie martw sie, jak za tydzien nie zejdzie to wtedy mozesz zaczac
Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 18:26   #11
Mister1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Problem po przebiciu uszu

dzieki za pomoc .. .za pare dni sie odezwe i powiem czy cos sie zmienilo .. jeszcze raz Dzieki i pozdrawiam
Mister1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 00:35   #12
susia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Problem po przebiciu uszu

Dziewczyny!


Nie używajcie Tribioticu. Nie jest to zwykła maść, to jest antybiotyk. On Ci wcale nie pomoże. Aby kanalik szybciej Ci się zagoił, musi być dostęp powietrza, a Tribiotic działa wręcz przeciwnie- będzie Ci się przez niego dłużej goić i paprać.
Po 1. wielkim błędem jest to że kosmetyczka przebiła Ci uszy pistoletem- nie jest to sterylne przebicie.
Spuchnięcie to normalny objaw. Najlepiej jakbyś ucho czyściła delikatnie solą fizjologiczną.

A na przyszłość nie radzę robić przekłuć u kosmetyczek- znam to z własnej autopsji. Najlepiej udać się do poleconego salonu piercingu, gdzie zrobią Ci to profesjonaliści znający się. W razie czego, jestem w stanie polecić Wam parę osób.

Koniecznie oglądaj ucho, jeśli zobaczysz że coś dzieje się z nim nie tak, nie idź do kosmetyczki tylko do piercera, który sprawdzi co się dzieje.
__________________
Susia
susia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 18:28   #13
Marc1n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: laptop xD
Wiadomości: 49
Dot.: Problem po przebiciu uszu

rzeczywiscie nie wyglada strasznie.. ale zawsze jest ryzyko zlapania infekcji poprzez dostarczanie bakterii kazdym dotkniecie..
przemywaj spirytusem , a jezeli po 3 tygodniach nie pomoze.. konieczna bedzie wizyta u lekarza..
Marc1n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 20:09   #14
Mister1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Problem po przebiciu uszu

siema to znowu ja ... opuchlizna zeszla i to stanowczo ... ale jest inny problem ... nie wiem czemy ale coraz ciezej mi sie kreci kolczykiem ... i widze ze mi ropieje ... co mam zrobic zeby nie ropialo ?
Mister1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 20:56   #15
susia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Problem po przebiciu uszu

Cytat:
Napisane przez Mister1 Pokaż wiadomość
siema to znowu ja ... opuchlizna zeszla i to stanowczo ... ale jest inny problem ... nie wiem czemy ale coraz ciezej mi sie kreci kolczykiem ... i widze ze mi ropieje ... co mam zrobic zeby nie ropialo ?
Hm...wydaje mi się że możesz mieć zakażony kanalik (ale nie jestem pewna).
Na Twoim miejscu robiłam okłady z sody oczyszczonej. Jeśli opuchlizna będzie Ci się utrzymywać dłużej, radziłabym zaczerpnąc fachowej rady.
__________________
Susia
susia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 00:30   #16
Rogalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 54
Dot.: Problem po przebiciu uszu

nie przemywaj zadnym spirytusem, nie smaruj zadna mascia, to jest rana. Woda utleniona jest najlepsza. Czy miales przebite ucho kolczykiem w pistolecie? To jest jak najbardziej sterylne. Spuchniete ucho moze byc wynikiem uczulenia na nikiel. Nie pomoze nic dopuki nie zmienisz kolczyka na srebrny lub zloty dobrej proby. Ja mam przebite uszy od 30 lat, ale problem pojawia sie zawsze po zalozeniu zwyklych kolczykow lub z gorszej proby zlota lub srebra. Maz sie smieje, ze nie potrzeba zadnego jubilera,moje uszy sa swietnym testerem bizuterii. Nie sciskaj ucha zatyczkami, zostaw troche luzu i nie dotykaj palcami. Woda utleniona jest najbezpieczniejsza.
Rogalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.