usg ginekologiczne - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-06, 10:28   #1
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Arrow

usg ginekologiczne - wątek zbiorczy!


Witam!
Po raz pierwszy dostałam skierowanie na usg ginekologiczne i chciałabym się dowiedzieć na czym ono polega.Będę wdzięczna za odpowiedzi

ps.przepraszam za literówkę w tytule wątku
anitra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 10:32   #2
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 169
Dot.: usg ginekologicnze

ja tez dostałam takie skierowanie, zadowolona wpadam do gabinetu a pan doktor mowi ze to nie jest normalne usg tylko przez.... pochwe wiec spanikowana stamtad zwiałam( bylam w takim szoku bo moja ginekolog mnie nie uprzedzila, a ze strachliwa jestem to tak sie skonczyło
kasiakuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 10:46   #3
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: usg ginekologicnze

To zależy, czy już rozpoczęłaś współżycie- jeżeli nie, będziesz miała usg "po brzuchu", a jeżeli tkk, to dopochwowo. To drugie jest ponoć dokładniejsze. Nie jest to moż zbyt ptzyjemne, ale nie jest źle- kładziesz się i lekko rozchylasz nogi, mi lekarz zawsze każe podłożyć ręce zwinięte w pięść pod pośladki (chyba jak są uniesione to obraz usg jest dokładniejszy?) no i wprowadza ten aparat. Wcześniej ubiera go w taką prezerwatywe i smaruje żelem, więc nie boli (ja jestem "wąsko" zbudowana). I tyle. Nie jest aż tak źle, a zdrowie precież ważniejsze. Mój ginekolog robi to bardzo dyskretnie, on siedzi wtedy obok mnie, więc nie zagląda mi między nogi- nie czuję się aż tak skrępowana.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 11:55   #4
olciak88
Raczkowanie
 
Avatar olciak88
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 42
GG do olciak88
Dot.: usg ginekologicnze

Czy to jest takie usg "narzadow rodnych"? bo jesli tak to dostalam wczoraj takie skierowanie.
olciak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 14:42   #5
jeneview
Raczkowanie
 
Avatar jeneview
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 31
Dot.: usg ginekologicnze

Cytat:
Napisane przez olciak88
Czy to jest takie usg "narzadow rodnych"? bo jesli tak to dostalam wczoraj takie skierowanie.
tak i nie ma sie czego obawiać.
Ja miałam takie badanie w zeszły piątek i też byłam troche zdenerwowana bo nie wiedziałam jak dokładnie takie badanie wygada. Lekarz wprowadza taka sonde,(to nic a nic nie boli ) i ogląda na minitorku czy wszystko jest w porzadku. I tyle.
jeneview jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 14:53   #6
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: usg ginekologicnze

ja rowniez przechodzilam takie badanie i dziewczyny nie ma sie czego bac!!napewno jest mniej krepujace niz to jak Wam lekarz miedzy nogi zaglada!ty sobie lezysz a on patrzy na monitor!wiec bez obaw!jak bymmiala wybierac wzierinik czy badanie wolalabym 100Xbadanie!!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 17:41   #7
olciak88
Raczkowanie
 
Avatar olciak88
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 42
GG do olciak88
Dot.: usg ginekologicnze

Sorcia ze napisze nie na temat bo nie chce zakladac nowego watku zeby balaganu nie robic... no wiec wlasnie bylam wczoraj na 1 wizycie u ginekologa, okazalo sie ze mam grzybice :/ ona mi przepisana clotrimazolum w globulkach i masc, ale nic nie powiedziala ze mam sie zglosic do niej zeby sprawdzic czy to pomoglo, a ja sama bylam taka zakrecona ze zapomnialam o to spytac. Musialam czekac na ta wizyte dwa miesiace.... na prywatnego ginekologa raczej mnie nie stac. Mam sie zapisac teraz znowu na kolejna wizyte i czekac pewnie kolejne dwa miesiace? ja sie nie znam na tych lekarzach itp ;P a tak po za tym ile kosztuje taka zwyka wizyta u prywatnego ginekologa?
olciak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-06, 17:58   #8
Oto Ja
Raczkowanie
 
Avatar Oto Ja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wygwizdowo;)
Wiadomości: 47
Dot.: usg ginekologiczne

JA jeszcze znam taką metode USG przez odbyt,znam bo sama przeszlam Az tak źle nie bylo,choc nie nalezy to do moich ulubionych przezyc
Wykonuje sie to wtedy gdy dziewczyna jest dziewicą,a lekarz chce dokladniej widziec jej "wnętrze". Wiec trzeba sie liczyc z taka ewentualnoscia ze i w ''tamto'' miejsce moze "zajrzec''
pozdrawiam
Oto Ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 18:10   #9
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: usg ginekologiczne

Dziewczyny USG dopochwowe nie jest takie starszne

Po pierwsze : jeszcze nie wiedziałam lekarza który miałby ustawiony aparat USG gdzie indziej niz z boku kozetki więc nie ma się czego obawiać że bedzie patrzył " miedzy nogi"
Drugie: dziewczyny które bedą miały to badanie pierwszy raz....nie przestaraszcie sie zakładanej na sonde prezertwatywy.Wiem że niektóre miały dziwne mysli,kiedy to zobaczyły.Prezerwatywa jest po to by chronic.Sonda nie jest urządzeniem jednorazowym.Zrozumiałe.
I trzecie chyba najważniejsze:

marti86 napisała tak :

Cytat:
ja rowniez przechodzilam takie badanie i dziewczyny nie ma sie czego bac!!napewno jest mniej krepujace niz to jak Wam lekarz miedzy nogi zaglada!ty sobie lezysz a on patrzy na monitor!wiec bez obaw!jak bymmiala wybierac wzierinik czy badanie wolalabym 100Xbadanie!!
1. Dziewczyny nie ma się czego wstydzić!!!
Ginekolog to lekarz jak każdy inny,i tak jak laryngolog zaglada nam do gardła tak ginekolog w krocze.Co za różnica która to "dziurka" że sie tak wyraże.Dla lekarza to kolejne badanie ktore jest dla niego rutynowe i pozwala zdiagnozowac jakies nieprawidłowości.Jesli wszystko gra....to OK a badanie kontrolne jest podstawa.
Uwierzcie ginekolog oglada w ciagu dnia tyle pacjentek że naprawde nie robicie na nim wrazenia!!!
2. Bardzo ważna sparwa...która dotyczy wziernika i USG.
Oba te badania sa dwoma zupełnie odrebnymi i nie można zastapic wziernika badaniem USG!!!!
A to dlatego że badanie we wziernikach pozwala lekarzowi stwierdzic czy w obrebie pochwy i szyjki macicy jest wszystko w porzadku i czy nie ma jakis zmian chorobowych.Tego nie zobaczy w USG!!!
USG służy do uwidocznienia wewnetrznych narzadow rodnych i stwierdzenia czy macica,jajowody i jajniki maja prawidłowa budowe oraz czy nie ma w nich zmian chorobowych.tego lekarz nie zobaczy we wziernikach choćby nie wiem jak sie starał.

Dlatego nie mozna zarzyczyc sobie...np. USG bo to jest mniej krepujace.Oba te badania sa BRADZO WAŻNE!!
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 18:32   #10
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: usg ginekologiczne

Cytat:
Napisane przez MARIKA.S


Dlatego nie mozna zarzyczyc sobie...np. USG bo to jest mniej krepujace.Oba te badania sa BRADZO WAŻNE!!

zwracam horonjednak mi sie jesczez nie zdarzylo zebym jednoczesnie miala badani wziernikiem i usg.odkad chodze do prywatnego lekarza nie zdarzylo mi sie badanie wziernikiem!!

a koszt wizytyu prywatnego lekarza jest rozny!ja np chodze do ordynatora szpitala wojewodzkiego w olsztynie jest dosyc drogi bo bierzez 80 zl za wizyte ale tak normalnie jak chodzila wczesniej to w granicach 50 zl!!i nie wydaje mi sie zebys musiala isc na kontrole!!do ginekologa powinnysmy chodzic nar na pol roku. a grzbica pochwy to problem wiekszosci kobiet!mozna sie nia zarazic nawet w publicznej toalecie nie siadajac na deske!zarazki sa wszedzie!poprzez stosunek plciowy itp!a leki pomagaja!!takze bez paniki!!
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 23:14   #11
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Dot.: usg ginekologiczne



Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Nie boję się ani trochę,byłam po prostu ciekawa na czym to badanie mniej więcej polega.Nie jestem dziewicą,więc dobrze wiedzieć,że"przyjemność" badania od tyłu mnie na szczęście ominie

ps.dziękuję za poprawkę w tytule
anitra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-07, 10:28   #12
olciak88
Raczkowanie
 
Avatar olciak88
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 42
GG do olciak88
Dot.: usg ginekologiczne

dzieki
olciak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 11:02   #13
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: usg ginekologicnze

Cytat:
Napisane przez primavera
To zależy, czy już rozpoczęłaś współżycie- jeżeli nie, będziesz miała usg "po brzuchu", a jeżeli tkk, to dopochwowo. To drugie jest ponoć dokładniejsze. Nie jest to moż zbyt ptzyjemne, ale nie jest źle- kładziesz się i lekko rozchylasz nogi, mi lekarz zawsze każe podłożyć ręce zwinięte w pięść pod pośladki (chyba jak są uniesione to obraz usg jest dokładniejszy?) no i wprowadza ten aparat. Wcześniej ubiera go w taką prezerwatywe i smaruje żelem, więc nie boli (ja jestem "wąsko" zbudowana). I tyle. Nie jest aż tak źle, a zdrowie precież ważniejsze. Mój ginekolog robi to bardzo dyskretnie, on siedzi wtedy obok mnie, więc nie zagląda mi między nogi- nie czuję się aż tak skrępowana.

nie moge sie zgodzic to ze ktos jest dziewica nie jest powodem wykonywania tylko usg przez powloki brzuszne jezeli jest koniecznosc wykonuje sie rowniez u takich dziewczyn usg dopochwowe, gdyz jest ono duzo dokladniejsze i duzo bardziej uwidacznia narzady rodne najlepszy przyklad usg dopochwowe pozwala juz rozpoznac ciaze w okolo 2 tyg ciazy wiec to doskonale swiadczy o jego dokladnosci

A co do tego czy jest to straszne badanie powiem szczerze ze nie jasne jak ktos idzie pierwszy raz moze sie bac ale nie ma podstaw ku temu to badanie nie boli moze nie zawsze jest przyjemne ale nie boli, aha nalezy dodac ze jezeli ma sie robione usg przez powloki brzuszne nalezy wypic 1,5 litra plynu przed badaniem i miec pelny pecherz natomiast do dopochwowego nie jest to potrzebne takze dziewczyny nie macie co sie bac usg nie gryzie a pomaga postawic wlasciwa diagnoze na pocieszenie dodam ze moja siostrzenica majaca 11 lat miala niedawno robione usg i skoro takie dziecko sie nie balo to wy tez nie macie powodow
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 11:03   #14
MrsVargas
Wtajemniczenie
 
Avatar MrsVargas
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 920
Dot.: usg ginekologiczne

Nie ma się czego bać . Oczywiście jest to trochę krępujące, no ale jak musto mus . Trzeba się rozebrać jak u ginekologa i położyć na kozetce. A jeśli dziewczyna jest dziewcą to można poprosić o badanie przez powłoki bruszne jak to się mówi , ale rzeczywiście wtedy badanie jest mniej dokładne. Trzeba się rozluźnić i nic nie będzie bolało . Lekarze pytają czy to jest pierwsze tego typu badanie, jeśli nie to mówią jak porzebiega itd. . Badanie pozwoli na ocenę trzonu macicy, endometrium, jajników itd.
MrsVargas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 13:47   #15
winner
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 026
Dot.: usg ginekologiczne

.

Edytowane przez winner
Czas edycji: 2007-08-06 o 09:41
winner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 22:48   #16
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: usg ginekologiczne

Cytat:
Napisane przez winner
hmmm a czy dziewica moze miec robione te usg dopochwowo,jesli jeszcze nie wspolzyla ?? albo np. wspolzyla ale blona dziewicza nie zostala przerwana ??
jak juz wiele razy bylo pisane tak dziewixca moze miec usg dopochwowe jesli istnieje potrzeba zrobeinia takiego badania wystarczylo poczytac wypowiedzi w tym i innych tematach
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 00:40   #17
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: usg ginekologiczne

Tak naprawdę to potrzeba USG dopochwowego u bardzo mlodej dziewczyny, dziewicy, istnieje sporadycznie. Tak samo ewentualnie można ocenić narząd rodny wykonując USG transrektalnie. Ale też nie jest to z pewnością miłe badanie.
W razie wątpliwości - przeczytaj moją sygnaturkę
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 18:25   #18
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Czy badanie usg dopochwowe mozna wykonac na Kasę Chorych czy jedynie w prywatnym gabinecie ?

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-01-06 o 19:37 Powód: dubel
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 18:34   #19
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: usg ginekologiczne

Cytat:
Napisane przez Black Isabell
Czy badanie usg dopochwowe mozna wykonac na Kasę Chorych czy jedynie w prywatnym gabinecie ?
Ja wykonuję w prywatnym gabinecie majacym podpisaną umowę z NFZ - i nie płacę za nie.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 18:52   #20
Nelllcia
Raczkowanie
 
Avatar Nelllcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 194
Dot.: usg ginekologiczne

Mam pare ppytanek na temat "zwyklego" usg, sorki że nie na temat, ale poniewaz tez byla o tym mowa w tym watku, mam nadzieje ze sie nie pogniewacie
1.) Ile mniej wiecej kosztuje usg przez powloki bruszne prywantnie?
2.) Czy kazdy ginekolog wykonuje takie bdanie czy tez idzie sie na nie "osobno", nie zaleznie od bad ginekologicznego?
3.) Czy zwyklym usg mozna dokladnie zbadac jajniki czy jedynie dopochwowym??

dziekuje z góry i pozdrawiam

Nelllcia
__________________
Girls have unique powers; they get wet without water, bleed without injury and make boneless things hard.
Nelllcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 18:58   #21
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: usg ginekologiczne

Cytat:
Napisane przez Nelllcia
1.) Ile kosztuje usg przez powloki bruszne prywantnie?
2.) Czy kazdy ginekolog wykonuje takie bdanie czy tez idzie sie na nie "osobno", nie zaleznie od bad ginekologicznego?
3.) Czy zwyklym usg mozna dokladnie zbadac jajniki czy jedynie dopochwowym??
1. nie wiem- mam je robione za darmo
2. to zależy od wyposażenia gabinetu; jeżeli jest w nim aparat usg, to zazwyczaj wszystkie badania wykonywane są "hurtem"
3. usg dopochwowe jest dokładniejsze i lekarz ma dokładniejszy obraz
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:22   #22
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: usg ginekologiczne

badanie kosztuje okolo 30-40zl zalezy od lekarza jak sie ceni
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 11:43   #23
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: usg ginekologiczne

Cytat:
Napisane przez Nelllcia
Mam pare ppytanek na temat "zwyklego" usg, sorki że nie na temat, ale poniewaz tez byla o tym mowa w tym watku, mam nadzieje ze sie nie pogniewacie
1.) Ile mniej wiecej kosztuje usg przez powloki bruszne prywantnie?
2.) Czy kazdy ginekolog wykonuje takie bdanie czy tez idzie sie na nie "osobno", nie zaleznie od bad ginekologicznego?
3.) Czy zwyklym usg mozna dokladnie zbadac jajniki czy jedynie dopochwowym??

dziekuje z góry i pozdrawiam

Nelllcia
1)30-45 zl
2) kazdy
3) dopochwowe poakzuje dokladny obra znie tylko jajnikow ale rowniez macicy przez powloki brzuszne mozna tylko ich obrys zobnaczyc jesli sa problemy z zjanikami najlepiej robic dopochwowe
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 16:08   #24
Owczunia
Wtajemniczenie
 
Avatar Owczunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 656
Dot.: usg ginekologiczne

Badanie dopochwowe jest również wykonywane dziewicom. Wiem to po sobie moja pierwsza wizyta właśnie tak wyglądała. Trzeba przyznac strach przed wizytą był wielki, ale zdrowie było ważniejsze. Lecz jak wiele osób już mówiło nie jest to nic bolesnego, a lekarz okazał się naprawde sympatycznym człowiekiem
__________________
"And all I loved, I loved alone


Owczunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 15:29   #25
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
badanie USG

Jutro ide na badanie usg poniewaz moja pani ginekolog podejrzewa ze mam torbiele na jajnikach(oby sie mylila).podejrzewam ze to bedzie jakies usg dopochwowe.i jakos boje sie:-(czy ktoras z Was miala juz takie badanie?na czym ono polega?bardzo jest nieprzyjemne?
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 15:44   #26
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: badanie USG

Badanie polega na wprowadzeniu do pochwy urządzenia, którym wykonywane jest badanie, ma ono - powiedzmy - kształt banana. Badanie jest całkowicie bezbolesne, ponieważ urządzenie jest nawilżone, może też kwestia 'operatora' ale mnie nigdy nie bolało.
Nie przejmuj się, naprawdę nic straszego, nic nie boli!!!
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 15:46   #27
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: badanie USG

ach dzieki za wsparcie!mam nadzieje ze wszystko bedzie ok a przede wszystkim ze jednak nic to badanie nie wykaze.
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 16:15   #28
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: badanie USG

Nawet jak wykaże, to z reguły przepiszą Ci leki hormonalne, aby 'rozpędzić' torbielkę. Sama miałam 2 - nie ma się czego bać, o ile zostaną w porę wykryte.
Pozdrawiam !!
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 17:00   #29
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: badanie USG

dziekuje za przeniesienie watku.ja ostatnio bylam u ginekologa w sierpniu i teraz wlasnie po polrocznej przerwie bylam znowu.wiec mam nadzieje ze ta torbiel jesli jest to nie jest taka wielka.strasznie sie boje bo wlasnie to pol roku temu meczylam sie z nadzerka i mam juz troche dosyc tego latania po lekarzach i wydawania kasy na lekarza.no i oczywiscie chce byc po prostu zdrowa.chociaz musze przyznac ze dosc czesto pobolewa mnie brzuch co jest chyba wlasnie m.in oznaka torbieli.no ale jutro wszystko sie okaze.
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 17:55   #30
Spokokasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: usg ginekologiczne - dopochwowe

W jakim celujeszczewykonuje sie USG dopochwowe jak sie nie jest w ciazy, a otrzymalo sie tylko skierowanie na to badanie?
Spokokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-24 13:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.